MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Pewnie coś robili, sprawdziłem i już jest.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

hadam pisze: 22 lipca 2022, o 13:55 Rano jak oglądałem to też był, może w południe coś robili?
Tak. Sygnał zniknął około 11 a jak sprawdzałem po 12 to już był. Widać dokonywano jakiś zmian co wymagało wyłączenia nadajników. Teraz natomiast jest coś innego bo nadajniki pracują (jest sygnał) ale panuje ciemność a kanały nie posiadają nazw. Nie wiem czy nie pozmieniały się też SID-y

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Czyli krzywdę sobie znów zrobili. Niektóre telewizory usuną W24 z listy i dodadzą na koniec ze wzgl. na zmianę bieżącej nazwy kanału.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Krosnoludek »

Adis pisze: 22 lipca 2022, o 12:35 Starsze philipsy 7334 radzą sobie dobrze
Tak starsze podobno działają, problem jest na nowych PUS8506 z 2021 roku.
Tu masz potwierdzenie innego użytkownika: http://www.hdtv.com.pl/forum/1661476-post779.html

Tak to wygląda: https://youtu.be/U9bml2GREEY

Do Philipsa zgłoszone 20 czerwca i cisza z poprawką oprogramowania

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

I ciekawostka. Mój Sony nie znajduje żadnego kanału bez nazwy z MUX4. Usunął także Wydarzenia 24.
Ręczne wyszukiwanie także nic nie daje :)

Dobrze że na dysku mam zapisaną listę kanałów. Dokonałem importu i szybko wyłączyłem automatyczną aktualizację.
W ten sposób mogę odbierać W24, inaczej bym go już nie miał.
Z tego co czytam na forach, sporo odbiorników się tak zachowuje. Czyli Polsat sam odciął sobie świeżo zbudowaną bazę odbiorców kanału naziemnego W24.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

U mnie sytuacja wyglądała w ten sposób, że akurat miałem włączone W24 gdy nastąpiła ta zmiana (czyli zniknęły nazwy). Przeleciałem od razu wszystkie takie kanały na liście (szukając W24) i na wszystkich była informacja, że kanały są kodowane. Sprawdziłem więc na digitalbitrate.com jaki SID miały W24 z myślą by poszukać w menu diagnostycznym czy w ogóle ten kanał jest nadawany. Zrobiłem też dla pewności ponowne wyszukiwanie i jeszcze raz przeleciałem się po tych kanałach bez nazwy no i zguba (już niekodowana) się znalazła na 82 pozycji ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

U mnie w zasadzie nic się nie zmieniło. Wydarzenia 24 są tam gdzie były 118, a na pozostałch zginęły tylko nazwy kanałów, ale one też są, niczego nie musiałem wyszukiwać.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

U mnie na LG kanał odbiera ale nazwy nie ma.

2.0Turbo
Posty: 17
Rejestracja: 10 czerwca 2022, o 11:20
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: 49LH570V-ZD
Instalacja antenowa: Yagi 5 elem samoróbka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krynice

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: 2.0Turbo »

Mam tak samo. 0 nazw - kanały od 801 do 828, na 807 W24 a reszta brak modułu CI.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pikaczu »

U mnie brak w24, wyszukanie nie pomaga, co zrobić?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

Zauważyłem jeszcze jedną małą rzecz. Nie wiem czy zmiana nastąpiła wczoraj czy już wcześniej tak nadawali ale ONID zamiast przyjętej wartości 0x2268 ma wartość 0x0.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Na Sony jest jakiś problem, o czym napisał powyżej kol. @dvbtowiec.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pikaczu »

Czyli czekać?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

W sumie nie wiem. Co jakiś czas coś zmieniają, coraz to inne odbiorniki mają problemy. Ja odpukać na swoim LG mam przez cały czas dobrze, widać radzi sobie z różnymi dziwactwami.
Wydaje mi się, że tylko od wczoraj trochę dłużej myśli jak przełączam z innego multipleksu na W24. Ale do nie jest długo, więc może mi się tylko wydaje?
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2022, o 12:51 przez hadam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: blockbuster »

Nie wiadomo jak teraz ustawiona jest flaga visible_service_flag i ta flaga informująca o kodowaniu (nie pamiętam jej nazwy).
Swoją drogą to czasami opłaca się mieć tv, którego soft w dosyć luźny sposób podchodzi do wszelkich rozporządzeń ;)
Zarówno mój stary LG jak i obecny ignorował flagi, ignorował możliwość zaprogramowania tylko jednego MUX-a o takim samym TSID i NID i inne podobne wytyczne z rozporządzeń czy z KDP.

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: DVB-T2 »

visible_service_flag jest dla wszystkich kanałów na 1 (czyli źle, 1 powinny mieć ewentualnie Wydarzenia 24 HD). Jest tak cały czas od startu DVB-T2.

Flagi o kodowaniu natomiast aktualnie całkiem nie ma. Bo to, co teraz się stało, to całkowicie skasowali zawartość tablicy SDT z nazwami serwisów i tam jest także ta flaga od szyfrowania, więc skasowali i ją. Nie ma ani nazw, ani flagi, ani też informacji co do typu serwisu (to jest powielone w NIT, ale nie każde urządzenie potrafi to z ?NIT sobie przeczytać).

Dla wielu urządzeń całkowicie pusty SDT wygląda jakby nie było nadawanych żadnych kanałów, bo zależy jak budowana jest lista w danym modelu TV/STB. Jeśli SDT jest uznany przez producenta TV/STB za istotny, to jego brak (tu: jest, ale pusty) może namieszać. Są różne strategie budowania list kanałów.

Polsat znowu się popisał. Pamiętacie, gdy pisałem, że to zaczyna wyglądać na złośliwe dokuczanie? No. Podtrzymuję.

Jeśli komuś teraz nie wyszukuje Wydarzenia 24 HD, nic nie da się zrobić, póki Polsat nie poprawi tego. Można optymistycznie zakładać, że poprawią, bo jednak dają jakieś dekodery, na nich raczej ten problem będzie też widoczny.

P.S.: ONID jest dobry, ale z powodu pustego SDT wiele urządzeń może także nie potrafić go przeczytać. Dodatkowo w NIT jest namieszane i jest sygnalizowany jakiś nieistniejący TSID 1 obok prawidłowego, ale to też było od przełączenia do T2 i pewnie w ostateczności może tak być, sprzęty sobie z tym raczej radzą - ignorują informacje dla nieistniejących TSID/ONID i już.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: hadam »

Puma pisze: 23 lipca 2022, o 08:44 U mnie na LG kanał odbiera ale nazwy nie ma.
Przeoczyłem, faktycznie u mnie na LG też nie ma nazwy wszystkich kanałów także na działającym Wydarzena24.
DVB-T2 pisze: 23 lipca 2022, o 15:22 Dla wielu urządzeń całkowicie pusty SDT wygląda jakby nie było nadawanych żadnych kanałów, bo zależy jak budowana jest lista w danym modelu TV/STB. Jeśli SDT jest uznany przez producenta TV/STB za istotny, to jego brak (tu: jest, ale pusty) może namieszać. Są różne strategie budowania list kanałów.

Polsat znowu się popisał. Pamiętacie, gdy pisałem, że to zaczyna wyglądać na złośliwe dokuczanie? No. Podtrzymuję.

Jeśli komuś teraz nie wyszukuje Wydarzenia 24 HD, nic nie da się zrobić, póki Polsat nie poprawi tego. Można optymistycznie zakładać, że poprawią, bo jednak dają jakieś dekodery, na nich raczej ten problem będzie też widoczny.

P.S.: ONID jest dobry, ale z powodu pustego SDT wiele urządzeń może także nie potrafić go przeczytać. Dodatkowo w NIT jest namieszane i jest sygnalizowany jakiś nieistniejący TSID 1 obok prawidłowego, ale to też było od przełączenia do T2 i pewnie w ostateczności może tak być, sprzęty sobie z tym raczej radzą - ignorują informacje dla nieistniejących TSID/ONID i już.
To co napisałeś wiele tłumaczy dlaczego niektóre odbiorniki nie potrafią tego odebrać.
Dziwne są takie testy właśnie teraz, kiedy nowa oferta jest na finiszu. Aż jestem ciekaw, jak to będzie ostatecznie ustawione dla ich nowych dekoderów. Ale myślę, że w kwestii W24 to raczej im powinno zależeć, aby jak najwięcej odbiorców miało dostęp jeśli ma być w FTA.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Na FB ktoś napisał że ich dekoder też wariuje, kanały znikają, dubluje. Dopisał że dekoder zwraca... może zamówił przez internet i ma prawo zwrócić :D

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: dvbtowiec »

Czyli strzał w stopę.
Jeśli ktoś z Was odbiera kanały z Chorągwicy i ma Sony Android TV z ostatnich kilku lat powiedzmy od 2019 mogę podesłać listę kanałów, którą należy wgrać w ustawieniach cyfrowych i W24 będą działać. Od razu trzeba wyłączyć opcję automatycznej aktualizacji kanałów i zamiany usług cyfrowych w tym samym menu programowania cyfrowego.
Ale to na własną odpowiedzialność. Teoretycznie powinno to być kompatybilne.

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: krzys34 »

Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD brak nazw W24 na 118 ale dla ciemnych to nie wiadomo gdzie jest W24 obok w pokoju na Skymaster brak w ogóle W24 był na 118 ale znikł jak chcę wyszukać na nowo MUX-4 kanał 42 Rusinowo sygnał jest full ale nic nie wyszukuje kompletna klapa z tym Muxem niech to wypierdzielą z eteru :x

Zablokowany