DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

USER12
Miejscowość: Krosno
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: USER12 »

Po co te zdublowane TVP1, TVP2 i TVP Info, przecież szkoda tych slotów, a te kanały są również w FullHD na MUX3 (fakt, że to FullHD z przeplotem, w 60Hz i zwykłym dźwiękiem Stereo, ale skoro TVP nie chciało przejść na DVB-T2 to samo sobie strzeliło w stopę) TVP Kobieta jest teraz dostępna tylko w jakości SD (jak się już przyzwyczaiło do FullHD to ciężko wrócić do SD), w MUX8 (nie każdy ma antenę na pasmo VHF) Podobnie w zimie zabrali TVP Polonia (chyba najlepszy z kanałów TVP) i dali TVP 3 Warszawa, a po co nam na Podkarpaciu TVP 3 Warszawa? Przecież ten kanał nie jest kierowany do nas.

Moim zdaniem z MUX3 powinni zostawić TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP 3 Rzeszów, którego jakość podnieść z SD na HD, w zamian za to usunąć TVP Historia SD (przenieść na MUX 5)
Z MUX1 usunąć TVP ABC HD (przenieść na MUX 5), a to miejsce zostawić dla innego komercyjnego nadawcy.
W MUX 5 zostawić TVP Kultura HD, TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD i TVP Rozrywka HD, usunąć TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP INFO HD i TVP 3 Warszawa HD, uruchomić przeniesione z MUX 3 TVP Historia HD (podnieść z SD na HD), przeniesione z MUX 1 TVP ABC HD, a także odpalić TVP Kobieta HD, TVP Polonia HD i TVP Seriale HD.

W MUX 8 też nie wiem po co są nie potrzebne duble stacji TVP Kultura i TVP ABC w wersji SD. Wszystkie TVP powinni stamtąd usunąć , a w zamian za to podnieść jakość Metro, WP, Zoom i Nowa na HD.

pasjonat
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Post autor: pasjonat »

TVP Polonia też nie jest to kanał skierowany do nas, a chcesz, powtórki, powtórek.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Post autor: Rzeszowiak »

A tak z ciekawości byłem dziś u rodziny w rejonie ulicy Miłej w Rzeszowie i ten mux TVP HEVEC z sygnałem są cyrki raz jest raz go nie ma. To nie pierwsze miejsce że przy tej mocy tak się robi. Masz obraz a za chwilę nie masz i czarny obraz. Może coś TVP zrobi żeby wszyscy mieszkańcy Podkarpacia mieli ten mux.

bern
Miejscowość: Rzeszów
Odbiornik: Kruger&Matz KM0550B
Instalacja antenowa: Ant Televes DAT75-> zwrot. Televes 4041-> AXING SPU 52-00-> Kruger&Matz KM0550B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Post autor: bern »

bern pisze: 30 czerwca 2022, o 12:12 Cześć,
Od tygodnia nie odbieram w Rzeszowie MUX-5 TEST TVP. Mam permanentne zacięcia obrazu i bełkot z głośników. Jeszcze około tydzień temu było ok... Szkoda bo nie da się oglądać TVP Dokument HD i TVP Kultura HD.
U mnie kanały z MUX-5 'wróciły' po dwóch miesiącach. Od paru dni normalnie można je oglądać. Musieli coś zmienić...

ODPOWIEDZ