POLSAT w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

Nie wiem czego tu nie rozumiesz. Twój telewizor prawidłowo obsługuje HDR i jest ok. Problem jest wtedy, gdy telewizor tego nie obsługuje, wtedy następuję konwersja kolorów i czerwone twarze albo wyblakłe kolory. Ten standard jest tak średnio kompatybilny wstecz.

4k, czy nie 4k nie ma to żadnego znaczenia, chodzi o format kolorów, a nie o rozdzielczość.

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: pasjonat »

Mój telewizor nie obsługuje HDR , a wszystko działa w porządku , kolor też.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

Może akurat to obsługuje, tylko o tym nie wiesz. A nawet jeżeli ty nie masz tego problemu, to w większości przypadków jest inaczej

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: Zygzuś »

Najlepiej, żeby dali opcje zmiany tego hdr na off lub zmiany itu, może producenci sprzętu mogliby takie cuda odczarować, bo polsat coś kombinuje na własną rękę, oby nie na stałe.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

Ale „dali” tzn kto ma dać? Albo nadają w hdr, albo w sdr. Reszta zależy od tego, jak sprzęt obsługuje ten standard.

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: pasjonat »

giaur500 pisze:Może akurat to obsługuje, tylko o tym nie wiesz. A nawet jeżeli ty nie masz tego problemu, to w większości przypadków jest inaczej
Pisało na stronie producenta oraz w różnych specyfikacjach , że nie posiada HDR i chodzi dobrze mimo, że to telewizor HD tani i stary.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: Zygzuś »

giaur500 pisze: 18 sierpnia 2022, o 14:37 Ale „dali” tzn kto ma dać? Albo nadają w hdr, albo w sdr. Reszta zależy od tego, jak sprzęt obsługuje ten standard.
Konwersje do sdr robi sprzęt, tv/dekoder i problemy z saturacją i przesunięciem ku czerwieni są znane. Rozwiązanie z ustawieniem ręcznym rgb odpada, bo działa ciągle na wejściu wideo.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: Puma »

Polsat i Super Polsat zrezygnowali z nadawania w BT.2020, przynajmniej mój telewizor już tego nie pokazuje.

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: pasjonat »

Smutne, ja bym chciał mimo że żadnej zmiany nie widziałem bo mój telewizor nie obsługiwał HDR w telewizorze ale bardzo dobrze przetwarzał obraz.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: Zygzuś »

Puma pisze: 19 sierpnia 2022, o 09:56 Polsat i Super Polsat zrezygnowali z nadawania w BT.2020, przynajmniej mój telewizor już tego nie pokazuje.
Zgadza się, zrrezygnowali z promocji czerwonego. :D

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: Maciejek »

Mam tv z 2019 4k HDR+, Dolby Vision itd I Polsatu nie dało się oglądać wszystko jaskrawo czerwone także odbiornik kompletnie sobie z tym nie radził i skutkowało to moim bojkotem tej stacji.
Ostatnio zmieniony 19 października 2022, o 13:10 przez Maciejek, łącznie zmieniany 1 raz.

kris68
Posty: 21
Rejestracja: 19 sierpnia 2011, o 17:12
Miejscowość: Bochnia
Odbiornik: Telewizor LG 50 cali 4K, HDR+, z odbiornikiem dvb-T2
Instalacja antenowa: Dipol 19 elementowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Choragwica

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: kris68 »

No dzieki Bogu ja tv naziemna traktuje tylko ciekawostke w moim tv, bo normalnie mam Orange 1 GB i full pakiet tv a to traktuje jako ciekawostke która mimo wszystko mnie interesuje.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

No tak, nadają znów normalnie w sdr, przynajmniej na razie

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

Zygzuś pisze: 18 sierpnia 2022, o 20:33
giaur500 pisze: 18 sierpnia 2022, o 14:37 Ale „dali” tzn kto ma dać? Albo nadają w hdr, albo w sdr. Reszta zależy od tego, jak sprzęt obsługuje ten standard.
Konwersje do sdr robi sprzęt, tv/dekoder i problemy z saturacją i przesunięciem ku czerwieni są znane. Rozwiązanie z ustawieniem ręcznym rgb odpada, bo działa ciągle na wejściu wideo.
To znów wracamy do samego źródła, czyli do Chin. Konwersja jest realizowana sprzętowo i działa dokładnie tak, jak Chińczyk zaimplementował to w swoim procesorze. A że prawie wszyscy producenci korzystają z różnych wariacji tych 2-3 procesorów, to mamy właśnie taką właśnie konwersję do sdr - kiepski kontrast i albo za dużo czerwieni, albo wyblakłe kolory.

Moim zdaniem, całe to hdr to więcej problemów niż pożytku. To tak jak kiedyś był hype na 3d, teraz z kolei na hdr. I problemy z kompatybilnością. Co mądrzejsi nadawcy nie stosują hdr nawet do 4k - o ile mi wiadomo, to np Eurosport nadaje w 4k/hevc ale bez hdr, Eleven tak samo.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: m.szklarski »

Od niemal już tygodnia EPG Polsatu jest opóźnione 2 godziny w stosunku do czasu rzeczywistego.
PS. Dotyczy emisji ze Ślęży/Wrocław. Nie wiem jak w innych regionach.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: orin »

Przed chwilą sprawdziłem, wszystko z Epg na Polsacie jest jak trzeba.
Strumień multipleksu jest wspólny dla wszystkich nadajników MUX2, więc jeśli jest problem to w twoim odbiorniku.
Sprawdź ustawienia czasu w dekoderze ewentualnie zrestartuj dekoder/telewizor zasilaniem.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: m.szklarski »

Ja teraz sprawdziłem i doszedłem do tego, o co chodzi.

Polsat emituje w krajowym DVBT2, w mux - 2 EPG dotyczące jego... polonijnego Polsatu 1. Stąd ta zupełna niezgodność treści EPG z aktualną audycją. A w związku z tym, że w obu kanałach pojawiają się Wydarzenia, Malanowski itd. pierowotnie uznałem że jest to tylko 2 godzinne przesunięcie.

Innymi słowy dzisiejsze EPG pokrywa się z ramówką Polsat 1 (znalezioną na www), a nie ma w nim np. dzisiejszego wieczornego głównego fillmu w "zwykłym" Polsacie - Bruce Wszechmogący. Teraz w zwykłym Polsacie jest oczywiście do 8.30 Nowy Dzień, a w jego EPG- Sekrety rodziny do 8.00, potem do 8.30 - Gliniarze.

Brawo :shock:

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: giaur500 »

Nie potwierdzam, u mnie jest w porządku. EPG Polsatu mam. Chyba, że jeszcze się nie odświeżyło, a problem jest od niedawna.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: orin »

m.szklarski pisze: 19 października 2022, o 07:43 Ja teraz sprawdziłem i doszedłem do tego, o co chodzi.

Polsat emituje w krajowym DVBT2, w mux - 2 EPG dotyczące jego... polonijnego Polsatu 1. Stąd ta zupełna niezgodność treści EPG z aktualną audycją. A w związku z tym, że w obu kanałach pojawiają się Wydarzenia, Malanowski itd. pierowotnie uznałem że jest to tylko 2 godzinne przesunięcie.

Innymi słowy dzisiejsze EPG pokrywa się z ramówką Polsat 1 (znalezioną na www), a nie ma w nim np. dzisiejszego wieczornego głównego fillmu w "zwykłym" Polsacie - Bruce Wszechmogący. Teraz w zwykłym Polsacie jest oczywiście do 8.30 Nowy Dzień, a w jego EPG- Sekrety rodziny do 8.00, potem do 8.30 - Gliniarze.

Brawo :shock:
Ech zanim coś napiszesz zastanów się. Na czym odbierasz naziemnie sygnał DVB-T2 ?
Czy to przypadkiem nie jest dekoder na linuksie albo z androidem z wtyczką do pobierania epg z internetu?

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: POLSAT w MUX2

Post autor: m.szklarski »

TV owszem z androidem, ale bez takiej wtyczki, zresztą dlaczego miałoby:
- się to kilka dni temu zmienić samo,
- dotyczyć tylko jednego kanału z całego multipleksu,
- zaciągać poprzez wtyczkę epg innego kanału niż powinno,
- i samo dziś, jak przed chwilą stwierdziłem- "naprawić".

Jest teraz ok, przez 6-7 dni nie było. Tak, czy inaczej, dzięki za zainteresowanie.

Zablokowany