MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
XmuX
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: XmuX »

orin pisze: 25 sierpnia 2022, o 15:36 Jasne jak dla mnie antena która sprawdzi się w większości miejsc gdzie w kierunku nadajnika nie ma bliskich przeszkód dobra do miast gdzie nadajniki są blisko: https://www.televes.com/pl/1118xx-edge- ... e-mix.html
W sytuacjach gdzie mamy większa odległość od nadajnika: https://www.televes.com/pl/112042-antena-v-mix.html
No cóż, TELEVES nie jest do końca anteną referencyjną. Po pierwsze jest "za" drogi, a po drugie TELEVES to tylko przeciętne anteny, jeśli chodzi o charakterystykę odbioru, to już wystarczająco sprawdziliśmy i zmierzyliśmy w Czechach. Na przykład DAT 700 jest gorszy od nawet chińskiego FUBA 902. Problem w tym, że na polskim rynku nie ma praktycznie nic do wyboru, więc TELEVES "jest stosunkowo najlepsza". Ale jest całkiem kolorowy i ma "inteligentny" wzmacniacz (który niczym nie różni się od zwykłego wzmacniacza AGC). Czyli sprzedaje się "dobrze" :-)
TELEVES nie załapała się w Czechach ze względu na znacznie szerszą gamę anten na rynku, więc teraz wbija do PL.
Generalnie wszystkie triplany nie nadają się do pracy w SFN, ze względu na szeroki kąt wiązki w dolnej części pasma, co wynika już z zasady układania wysięgników jeden na drugim.
Jednak staje się on istotny dopiero przy rozpiętości ramion 30 stopni i stopniowo krótszych dyrektorów.
Ale TELEVES nie ma ani jednego, ani drugiego.
I jest otwartą tajemnicą, że TELEVES jest przerażona uruchomieniem LTE 5G. W obecności silnego 5G na 700 MHz, AGC ściąga wzmocnienie do zera i anteny przestają działać. I nic nie da się z tym zrobić. Co właśnie dzieje się w Czechach.
To jest powód, dla którego wszystkie anteny ze wzmacniaczem w puszce antenowej są bez sensu, bo nigdy nie włożysz tam niezbędnego filtra!

https://www.digitalnitelevize.cz/images ... -16601.png

http://www.crk.cz/FILES/VR-ANT/64.%20O% ... 281%29.pdf

PS: Zamieściłem tę odpowiedź około 16:30 i jakoś tajemniczo zaginęła, więc zamieszczam ją ponownie :-)

orin
Posty: 620
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Nie bardzo rozumiem twoje wypowiedzi. Przedstawiłem dwie anteny Televes obydwie pasywne więc czemu ma służyć post bijący pianę o wzmacniaczach w antenach Televes? Akurat jeśli chodzi o jakość konstrukcji anteny Televes są najlepsze na rynku. Oczywiście wyjątkiem są konstrukcje Fuby wykonane w całości z metalu dla celów profesjonalnych, które nie mają sobie równych. Obydwie anteny mają zakres działania wycinający pasmo 4G, antena Edge odcina 4G i 5G. Pytanie, czy warto co 5 lat wymieniać badziew z Dipola, DPM czy innego szrotu, czy może lepiej raz zainwestować w dobry produkt, który wytrzyma 10 lat?
Instalujesz antenę Televes a do niej możesz użyć dowolny wzmacniacz nie koniecznie od Televes'a, Nie ma się czym podniecać, że aktualnie są jeszcze dostępne anteny, które mają wzmacniacze gdzie AGC nie radzi sobie z sygnałem 5G, który w paśmie 700 MHz jeszcze u nas nie działa. Poprawią konstrukcję wzmacniacza i tyle. Laboratorium Televes ma większe doświadczenie w konstrukcjach anten niż wszyscy na tym forum. Porównujesz europejski produkt z tandetnymi podróbkami z Chin lub kopiami wykonanymi przez lokalnych pseudo konstruktorów? Polecam zapoznać się z firmą Televes https://www.youtube.com/c/TelevesCorporation/playlists i porównać potencjał np. Dipolem oraz cenami nowych rzemieślniczych anten w Dipolu https://www.dipol.com.pl/antena_telewiz ... _A2230.htm. W większości anteny z Dipola to konstrukcje sprzed lat, kótre bez modernizacji są tłuczone na sztukę, bo mają się psuć, a interes ma się kręcić. Dopiero niedawno dojrzeli do tego aby symetryzatory w ich antenach miały złącze F. :lol:
Podobnie jest z Corabem, dopóki Polsat Box i Canal+ będą brały ten szajs, dopóty anteny będą takiej jakości jak są od lat, czyli rdzewieją, rozregulowując się bo plastik jest marnej jakości, a obejmy konwerterów pękają po trzech latach.
Modyfikacja mocowania wysięgnika konwerter z przekroju rurki na płaskownik spowodowała wibracje w wyniku zwiększenia powierzchni bocznej podczas zwiększonego powiewu wiatru. Ot taki mamy klimat.

XmuX
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: XmuX »

Widać, że lobby TELEVES jest w PL bardzo silne :-)
A komentarz dotyczył ogólnie anten TELEVES, czyli wersji aktywnych i pasywnych. Po prostu jak napisałem, przeciętne anteny, które nie załapały się na czeski rynek, bo w ofercie VATEN, ALCAD, EMME-ESSE, FRACARRO itp. jest wiele innych, lepszych, a nawet tańszych anten.
PS: Czy masz "super" tłumienie 4 i 5 G u TELEVESa poparte jakimiś konkretnymi pomiarami ze skanami z porządnego urządzenia pomiarowego, czy tylko powtarzasz to, co próbuje twierdzić producent lub sprzedawca?

https://www.televizniweb.cz/wp-content/ ... /06/11.jpg

https://www.televizniweb.cz/2020/06/vel ... fF61foo_UA

Odbieram naziemną w "cyfrze" od 2004 roku, kiedy 99,9999999% ludzi nawet nie wiedziało co to jest "cyfra" i że istnieje :-)
W ramach współpracy wszystkich członków czechosłowackiego dx-clubu zmierzyliśmy i przetestowaliśmy setki anten w ciągu ostatnich 10 lat, wszystko co mogliśmy zdobyć, kupić lub pożyczyć. Przetestowaliśmy również wiele przyrządów pomiarowych, od PLANARA po SiteMaster firmy Anritsu.
Ponieważ w całej grupie wszystkich członków dx-clubu mamy "do dyspozycji" sprzęt pomiarowy wart miliony koron.
A w ciągu 14 lat od pierwszej cyfryzacji członkowie klubu opublikowali setki artykułów technicznych i promocyjnych, kolega Poisl uczestniczył w kręceniu serii programów "promocyjnych" na ČT w czasie pierwszej cyfryzacji, kolega Melín nadal występuje w programie "Telewizja przez antenę" na mux24 itd. itp.
Chciałem "tylko zasugerować", że wiemy trochę o antenach i nikt nie będzie narzucał TELEVESA jako świetnej anteny, bo tak nie jest :-) Tobie może się tak wydawać, ale nie gdzie indziej.

Ale poza tym życzę wszystkim ostrego obrazu i dobrego dźwięku, jak z San Rema :-)

orin
Posty: 620
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

I co z tego? Grupa osób hobbystycznie zajmująca się techniką radiowo telewizyjną. Przeciętny Kowalski z waszej wiedzy nie ma większego pożytku, ponieważ w żaden sposób nie przekłada się na świadomość użytkownika i instalatorów.
Nie będę się z Tobą licytował na polu zawodowym byłoby to śmieszne. Nie mam z tym żadnego problemu. Stać mnie na to aby, całkowicie hobbystycznie wspierać innych na różnych forach mimo iż zawodowo czuję się spełniony, ale nie mam problemu z tym aby promować innych, którzy robią coś dobrego. Nie mam żadnego związku z żadnym procentem sprzętu komercyjnego, ale stać mnie na zakup dowolnego sprzętu.Może nie mam takiej pokory jak inni, więc dlatego mnie interesuje wyłącznie jakość.
Do tego podchodzę obiektywnie bez entuzjazmu jaki cechuje hobbystów.
Nie będę się bił o pojedyncze decybele czy stopnie w charakterystykach odbiorczych anten. Każda antena ma zbiór parametrów, które należy wykorzystać w konkretnym miejscu odbioru. Problem jest podstawowy, brak wykształconych instalatorów którzy przynajmniej na poziomie technikum nauczą się podstaw techniki radiowej i telewizyjnej, a później odbędą praktyki na zajęciach warsztatowych w polu. Za dużo jest osób, które uprawiają różne zawody bez rzetelnego przygotowania zawodowego, a jedynym ich źródłem informacji jest internet.

XmuX
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: XmuX »

Nie wiem kto to jest Kowalski :-)
Ale poza tym zgadzam się z Tobą, chociaż przez translator może to brzmieć inaczej, ale mam nadzieję, że jest w jakimś stopniu zrozumiałe. A tak naprawdę nie obchodzi mnie co kto kupuje i instaluje, to jego sprawa. Ja po prostu widzę lobby TELEVESA jako skrajne. A że tych testów zrobiliśmy sporo, to i zerknęliśmy "za kulisy". Kiedy jedna marka lub sprzedawca próbuje zabronić Ci porównywania jego produktów, inna oferuje łapówkę, jeśli jego produkty "wygrają", itp. Po prostu robimy to za darmo dla siebie, a także dla ludzi, żeby wiedzieli, na czym naprawdę stoją. Nie zabraniam nikomu mierzyć i porównywać moich anten, niech każdy robi z nimi co chce i jak chce. Pewnie dlatego, że nie jestem uzależniony od ich tworzenia i utrzymuję się z czegoś zupełnie innego. Na początku miałem takie marzenie :-), że każdego stać na doskonale działającą antenę w niskiej cenie, więc zaproponowałem ekonomiczne opcje produkcji w Polsce ze "zwykłych" polskich komponentów, ale przez ponad rok nie mogłem się z nikim dogadać w sprawie produkcji na "licencji koprodukcyjnej". Lobby jest po prostu ewidentnie bardzo mocne :-)

VAHANARA
Posty: 593
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

XmuX pisze: 25 sierpnia 2022, o 21:57 ALCAD, EMME-ESSE, FRACARRO itp. jest wiele innych, lepszych, a nawet tańszych anten.
Kilkadziesiąt już lat przełaziłem po dachach, poczynając od głębokiego analoga po współczesną cyfrę. Używałem anten wszystkich wymienionych producentów, bo i w Polsce można było kupić Alcady (Neo, MX-y czy inne), popularne logi Fracarro, nie mające sobie moim zdaniem równych w terenie) czy EmmeEssi. Ne wspominając o rewelacyjnych Maximumach czy naszych rodzimych Telmorach.

Więc wbrew pozorom nie jesteśmy jakąś zabitą dechami prowincją, a jeśli ktoś chciał, mógł mieć instalację opartą o dowolnie wybraną antenę - od modeli z górnej półki po siermiężne, abstrakcyjnie tanie "siatki" rodem ze stodół.

Oczywiście, prawdą jest, że przemysł i kultura techniczna w Czechach w odniesieniu do szeroko pojętej techniki antenowej, staly w Czechach. i pewnie stoją, na niebotycznie wyższym poziomie niż u nas. Sam dawnymi czasy uczyłem się między innym instalacji i wyposażenia antenowego na podstawie rewelacyjnych czeskich materiałów. I tu wielki szacun.

Ale nie jest tak, że jesteśmy krajem debili, którzy nie mają pojęcia o niczym i robią tylko byle gówna. Zaręczam, że znakomita większość ludzi ma przyzwoite odbiory, jeśli tylko chce. Prawie wszyscy, którym pomagałem na różnych forach od wejścia BTC, a którzy chcieli słuchać i myśleć, doprowadzali sobie do prawidłowego odbioru. I nie koniecznie na Televesach, Telmorach itp, ale znaczna część na poczciwych "siatkach".

Więc radziłbym się liczyć ze słowami.
XmuX pisze: 25 sierpnia 2022, o 21:57 Chciałem "tylko zasugerować", że wiemy trochę o antenach i nikt nie będzie narzucał TELEVESA jako świetnej anteny, bo tak nie jest Tobie może się tak wydawać, ale nie gdzie indziej.
Jak wyżej napisałem, chylę czoła przed czeską (a nie wiem, czy i nie przypadkiem przed czechosłowacką wiedzą (zestaw "siatek" z zyskiem 22dBi to jest wyczyn...)), ale nie ma żadnego przymusu stosowania anten konkretnego producenta. Wiadomo, że lobbingi oraz czarny marketing na polskich forach to codzienność, ale wolny wybór jest.

Zresztą, powtarzam od lat, że to nie sama antena robi odbiór, a całość instalacji. Antena w znakomitej większości przypadków może być jakakolwiek.
Sumując - problemem polskich instalacji jest oczywiście trudność w dostępie do rzetelnej wiedzy czy rzetelnych firm instalacyjnych, ale największym problemem jest brak tępienia bezmózgowej pisaniny trolli internetowych i innych frustratów, którzy tematy instalacji antenowych "rozkładają na łopatki".
XmuX pisze: 25 sierpnia 2022, o 19:54 Po pierwsze jest "za" drogi, a po drugie TELEVES to tylko przeciętne anteny, jeśli chodzi o charakterystykę odbioru, to już wystarczająco sprawdziliśmy i zmierzyliśmy w Czechach. Na przykład DAT 700 jest gorszy od nawet chińskiego FUBA 902. Problem w tym, że na polskim rynku nie ma praktycznie nic do wyboru, więc TELEVES "jest stosunkowo najlepsza". Ale jest całkiem kolorowy i ma "inteligentny" wzmacniacz (który niczym nie różni się od zwykłego wzmacniacza AGC). Czyli sprzedaje się "dobrze"
Każdy wyrób robiony jest na określony rynek i warunki w danym czasie tam panujące. BOSS to już stara technologia, ale robiona dla warunków bez LTE lub z minimalnym jego wpływem. I był to świetny pomysł na ułatwienie zrobienia instalacji antenowej, zarówno przez laika, jak i profi.
Nie wspominając o takich detalach, jak szybkość składania anteny (bardzo istotne dla progi) czy określona odporność na czynniki zewnętrzne, jak korozja, UV, wiatr..., nie wspominając o ekranowanych symetryzatorach . Materiały konstrukcyjne też OK, jak dla mnie. I z tego wynika ich wysoka cena, zresztą jak większości wyrobów liczących się producentów, dla których garażowa konkurencja są zawsze problemem.

Inaczej mówiąc - antena to nie tylko parametry elektryczne, ale pare istotnych czynników też. I po raz kolejny powiem - czy Televes, czy EmmEssi, Telmor albo Buro - odbiór w większości przypadków można zrobić podobny. Jak z samochodami - i Maybachem, i miejskim compaktem da się w większości przypadków dojechać do celu...

I tak na zakończenie - o ile ja wiem, BOSS-y mają filtrację LTE. Co prawda, jak to w antenach, nie są to zwykle rewelacyjne wyniki, ale pewnie w określonej części przypadków będą dawać radę i z LTE800 i LTE700. A jak nie dadzą rady w okrelonych sytuacjach, zawsze można wzmacniacz BOSS-a wyłączyć i dać zewnętrze filtry plus jakiś inny wzmacniacz, może taż z AGC albo profiler. W czym problem, poza kasą?

Choć ja od zawsze powtarzam, że nic w ogólności nie zastąpi dobranego filtra (lub zespołu filtrów).

Tak to widać z naszego podwórka.

XmuX
Posty: 156
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: XmuX »

Najwyraźniej odebrałeś to wszystko inaczej niż było to zamierzone. Ale tak się czasem dzieje ze słowem pisanym, i to przez tłumacza. I w żadnym wypadku nie chcę obić Twojego ego, ale to, że ktoś "chodzi" po dachach od 30 lat, to nic nie znaczy. I w żadnym wypadku nie mam nic przeciwko Polsce czy Polakom, wręcz przeciwnie! I to "twój" kolega z Poznania poprosił mnie o podzielenie się doświadczeniem, to on mnie poprosił, a nie ja jego! I nie mam z tym problemu, bo w równym stopniu wymieniamy doświadczenia z innymi "kolegami" z sąsiednich krajów, nawet tych odległych, w tym np. z Peterem Kornerem czy Brianem Beezleyem. Tłumacz jest po prostu fajną rzeczą. I ci dwaj panowie w głównej mierze przyczynili się do tego, że kilka lat temu zająłem się projektowaniem, konstrukcją, rozwojem i optymalizacją anten.

eter
Posty: 1201
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: eter »

Skoro tylko ten jeden MUX ma tak nietypowe zakłócenia...że niektóre odbiorniki nie dają rady go prawidłowo odebrać.
To po prostu sprawa jest ewidentnie jasna.
MUX ten nadaje z jakąś dziwną "manierą", że pewne odbiorniki niepoprawnie go odbierają, czyli jako jedyny ze wszystkich, jest nie w pełni dostępny dla wszystkich... i tyle tematu.
Skoro na silnym sygnale, takim jak inne muxy - tylko on powoduje jedynie dla niego nietypowe zachowania dekoderków.
Na innych muxach nie występują kilkuminutowe stop klatki, nawet kiedy mają niedostatecznej jakości sygnał.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2933
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

Zebrało się kilku "fachowców" z EGO i debatują który wie więcej.
Dla przeciętnego Kowalskiego to nie ma znaczenia, antena jest pod dany teren i nie musi być akurat najlepsza ta "najlepsza", ma działać i tyle. Kowalski nie kupi anteny za kilka stówek bo jego zwyczajnie czasami nie stać na to.
Jak Kolega wyżej napisał, jeżeli tylko MUX 4 sprawia problemy to coś nie gra w jego konfiguracji a Polsat nie jest tym zainteresowany aby to poprawić bo jak tu napisano priorytetem jest aby to działało na ICH dekoderach.

U siebie zauważyłem że od 2-4 dni przeszkody na W24 są częstsze ale mniej dokuczliwe tzn. są zacięcia 1-2 i dobry obraz na jakiś czas.
Wiem że jestem na granicy odbioru ale bliższego nadajnika z wszystkimi MUX nie ma. Patrząc na wskazania w telewizorze to wszystkie MUXy mają 91/100.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 875
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Maciejek »

Tak przy okazji ciekawostka mam Philipsa 7334 model z roku 2019 i odbiór MUX4 idealny, wymieniłem odbiornik tv i teraz Sony najwyższa seria producenta A90K z roku 2022 odbiór w tym samym miejscu (!) MUX4 z problemami jak opisują tu wyżyj koledzy.

orin
Posty: 620
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »


Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 875
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Maciejek »

Oczywiście PKG6.5929, odbiór bez zmian.
(Traktuję to jako ciekawostkę ponieważ źródłem i tak mam IPTV)

VAHANARA
Posty: 593
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: VAHANARA »

eter pisze: 26 sierpnia 2022, o 01:09 Skoro tylko ten jeden MUX ma tak nietypowe zakłócenia...że niektóre odbiorniki nie dają rady go prawidłowo odebrać.
To po prostu sprawa jest ewidentnie jasna.
I to samo powiesz ludziom mającym problemy z odbiorem tylko mux-1 albo tylko mux-2?

Maciejek pisze: 26 sierpnia 2022, o 08:49 Tak przy okazji ciekawostka mam Philipsa 7334 model z roku 2019 i odbiór MUX4 idealny, wymieniłem odbiornik tv i teraz Sony najwyższa seria priducenta A90K z roku 2022 odbiór w tym samym miejscu MUX4 z problemami jak opisują tu wyżyj koledzy.
A to chyba Sony ma problem, a nie Polsat...
orin pisze: 26 sierpnia 2022, o 08:53 Masz najnowszą aktualizację ?
Jak jest problem hardware to żadna aktualizacja może nie pomóc.


_____________________________
OT
XmuX pisze: 26 sierpnia 2022, o 00:30 Najwyraźniej odebrałeś to wszystko inaczej niż było to zamierzone. Ale tak się czasem dzieje ze słowem pisanym, i to przez tłumacza.
Tak bywa. Ale przekaz, który niesiesz jest dla mnie jasny i klarowny, mimo niedociągnięć tłumacza.

XmuX pisze: 26 sierpnia 2022, o 00:30 . I w żadnym wypadku nie chcę obić Twojego ego, ale to, że ktoś "chodzi" po dachach od 30 lat, to nic nie znaczy.
Masz rację, to nie MUSI nic znaczyć Jak również to -->
XmuX pisze: 25 sierpnia 2022, o 21:57 Odbieram naziemną w "cyfrze" od 2004 roku, kiedy 99,9999999% ludzi nawet nie wiedziało co to jest "cyfra" i że istnieje :-)
W ramach współpracy wszystkich członków czechosłowackiego dx-clubu zmierzyliśmy i przetestowaliśmy setki anten w ciągu ostatnich 10 lat, wszystko co mogliśmy zdobyć, kupić lub pożyczyć.

Puma pisze: 26 sierpnia 2022, o 05:03 Zebrało się kilku "fachowców" z EGO i debatują który wie więcej.
A co, nie wolno?
Puma pisze: 26 sierpnia 2022, o 05:03 Dla przeciętnego Kowalskiego to nie ma znaczenia, antena jest pod dany teren i nie musi być akurat najlepsza ta "najlepsza", ma działać i tyle.
Święte słowa.
Puma pisze: 26 sierpnia 2022, o 05:03 . Kowalski nie kupi anteny za kilka stówek bo jego zwyczajnie czasami nie stać na to.
Są tacy, których nie stać, są tacy, których stać, tak jak postawienie pod płotem Toyoty czy Audi, a nie Fiata. Ale brutalna rzeczywistość jest taka, ze niezależnie kto ma ile kasy do wydania to i tak kupi zwykle to, co mu sprzedawca w sklepie czy necie wciśnie. A wciśnie mu albo rzecz popularną, modną czy jakkolwiek to nazwać, albo bubel który mu nie schodzi.

orin
Posty: 620
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Maciejek pisze: 26 sierpnia 2022, o 08:56 Oczywiście PKG6.5929, odbiór bez zmian.
(Traktuję to jako ciekawostkę ponieważ źródłem i tak mam IPTV)
Jeśli to możliwe zrób proszę zdjęcie ekranu po wejściu w Pomoc => Diagnostyka Sygnału podczas oglądania Wydarzenia 24.
Pojawi się plansza "Informacje o Sygnale".

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 295
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: MarioPL »

eter pisze: 26 sierpnia 2022, o 01:09 Skoro tylko ten jeden MUX ma tak nietypowe zakłócenia...że niektóre odbiorniki nie dają rady go prawidłowo odebrać.
To po prostu sprawa jest ewidentnie jasna.
MUX ten nadaje z jakąś dziwną "manierą", że pewne odbiorniki niepoprawnie go odbierają, czyli jako jedyny ze wszystkich, jest nie w pełni dostępny dla wszystkich... i tyle tematu.
Skoro na silnym sygnale, takim jak inne muxy - tylko on powoduje jedynie dla niego nietypowe zachowania dekoderków.
Na innych muxach nie występują kilkuminutowe stop klatki, nawet kiedy mają niedostatecznej jakości sygnał.
Niektórzy próbują zaklinać rzeczywistość, ale każdy kto czyta to forum lub inne, wie jak to wygląda :lol:

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 875
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Maciejek »

W tej chwili jestem poza domem i nie dam rady ale wczoraj zaglądnąłem tam (siła do jakości 93/100) i ewidentnie jeżeli się zdarzają przycinki to spada wtedy jakość i widać na ekranie, że jest zakłócony odbiór (przez SFN?) na Philipsie nie było tego widać tam paski nawet nie drgnęły. Wygląda to tak jakby w Sony paski diagnostyczne reagowały niemalże natychmiast, a w Philipsie to wszystko działa z dużym opóźnieniem i zanim sygnał jest zakłócony i pokaże się na paskach to za sekundę wróca już do normy, a na tv pokazuje cały czas sygnał n"a full" - to akurat miałem na Philipsie z czeskimi muxami, z którymi mam ogromne trudności.

pasjonat
Posty: 364
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: pasjonat »

Maciejek pisze:Oczywiście PKG6.5929, odbiór bez zmian.
(Traktuję to jako ciekawostkę ponieważ źródłem i tak mam IPTV)
Ale ten problem występuje tylko w DVB-T2 a nie w IPTV. Tylko na kanale wydarzenia 24.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 875
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Maciejek »

Niezrozumiałes. DVBT traktuję jako ciekawostkę i tam występuje taki problem, bo aktualnie korzystam IPTV i mam spokój.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2933
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: Puma »

No i za prędko napisałem że jest trochę lepiej.
Od 10:01 non stop przycięcia, brak sygnału, usługa nieobsługiwana. Inne kanały działają.
Ale brutalna rzeczywistość jest taka, ze niezależnie kto ma ile kasy do wydania to i tak kupi zwykle to, co mu sprzedawca w sklepie czy necie wciśnie. A wciśnie mu albo rzecz popularną, modną czy jakkolwiek to nazwać, albo bubel który mu nie schodzi.
Przykro to mówić ale tak jest ze WSZYSTKIM, wcisną to co nie idzie.

orin
Posty: 620
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: MUX-4 (TV Mobilna)

Post autor: orin »

Maciejek pisze: 26 sierpnia 2022, o 09:19 W tej chwili jestem poza domem i nie dam rady ale wczoraj zaglądnąłem tam (siła do jakości 93/100) i ewidentnie jeżeli się zdarzają przycinki to spada wtedy jakość i widać na ekranie, że jest zakłócony odbiór (przez SFN?) na Philipsie nie było tego widać tam paski nawet nie drgnęły. Wygląda to tak jakby w Sony paski diagnostyczne reagowały niemalże natychmiast, a w Philipsie to wszystko działa z dużym opóźnieniem i zanim sygnał jest zakłócony i pokaże się na paskach to za sekundę wróca już do normy, a na tv pokazuje cały czas sygnał n"a full" - to akurat miałem na Philipsie z czeskimi muxami, z którymi mam ogromne trudności.
Mimo wszystko wrzuć proszę ekran "Diagnostyka sygnału" odbiór mux4.
Tam jest wiele informacji, które umożliwią identyfikacje mux4 z którego odbierasz sygnał.

ODPOWIEDZ