Kanał 44 (658MHz) z RTCN Święty Krzyż - brak odbioru

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Kanał 44 (658MHz) z RTCN Święty Krzyż - brak odbioru

Post autor: orin »

wsad pisze: 5 lipca 2022, o 19:26 Wygląda na to że kanały nadawane na wyższych częstotliwościach powyżej 640 MHz nie docierają z anteny do odbiornika/tunera
Jeśli antena ma symetryzator wymień symetryzator na inną sztukę.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Kanał 44 (658MHz) z RTCN Święty Krzyż - brak odbioru

Post autor: DanielK »

Dla wszystkich mających problem z odbiorem polecam przeczytać:
:arrow: https://dvbt2wpolsce.pl/porady/119-po-z ... z-sygnalem

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Kanał 44 (658MHz) z RTCN Święty Krzyż - brak odbioru

Post autor: orin »

Najgorzej jest ruszyć d.. w kierunku anteny, zajrzeć do puszki symetryzatora czasami przekręcić w lewo w prawo, sprawdzić czy kabel nie uszkodzony na przejściach po dachu itp.
W rodzinie miałem przypadek, gdzie oczywiście najpierw był zakup anteny typu panel pokojowy do użytku na zewnątrz Technisat z podanym wzmocnieniem 34 dB !!! i co? nie działa, o jak przykro. Sprzedawca :ugeek: mówił, że u nas to koniecznie musi być wzmacniacz :evil: Po pomiarach okazało się, że wzmacnianie samego powietrza nic nie date, ratuj :lol:

notsure
Posty: 9
Rejestracja: 15 września 2022, o 20:41
Miejscowość: ...

Re: Kanał 44 (658MHz) z RTCN Święty Krzyż - brak odbioru

Post autor: notsure »

wsad pisze: 3 lipca 2022, o 21:30 Witam,
Proszę o poradę jak w temacie - brak odbioru kanału 44 (TVN, Polsat etc) po zmianie standardu na DVB-T2/HEVC.
Odległość do nadajnika 24km, moc 100KW
Antena kierunkowa bez wzmacniacza, zamontowana na budynku ok. 6 m npt
Idealny odbiór kanałów 28 (530 MHz) i 30 (546MHz) - siła 95, jakość 85
Kanał 44 (658) - siła 0, jakość 0
Lokalizacja: Suchedniów ul. Koszykowa
Podejrzewam że dla tej częstotliwości problemem może być zbyt nisko zainstalowana antena ale wyżej się nie da bo jest na dachu.
Proszę o sugestie co można zrobić żeby odbierać ten mux ?
Chciałbym dodać że przed zmianą standardu odbiór tego muza był idealny.
Siemasz. Spotkałem się z podobnym problemem. U mnie pomógł filtr lte, a dokładniej "Filtr LTE Terra TF-005". Na "znanym portalu aukcyjnym" w opisie przedmiotu znajdziesz zapis "mojej walki" (przy tej aukcji jest tylko mój opis). Nie chciałbym, żeby zostało to odebrane jako "reklama", czy cuś. W moim przypadku zadziałało, mux2 ruszył, ten sam kanał, częstotliwość (k.44, 658mhz), nawet odległość bardzo zbliżona, tyle, że moc nadajnika mniejsza (20 kW) i mam aktualnie antenę kierunkową ze wzmacniaczem. Po zmianie nadawania na dvb-t2 mux2 przestał odbierać w dzień (siła sygnału "skakała" od 0 do max, jakość przez cały czas 0). Przez przypadek odkryłem, że mux2 "wraca" późną nocą, a czasem już bardziej nad ranem. Dekoder wiwa maxx (ten starszy z zielonym wyświetlaczem, firmware ostatnie dostępne).

Zablokowany