DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Marcelixt
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 17:36
Miejscowość: Białystok

DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: Marcelixt »

W moim telewizorze LG 42LF652V-ZA na kanałach w systemie dvb-t2 hevc pojawiają się poprzeczne paski. One nasilają się po wejściu do menu i przy robieniu np. głośniej. Wcześniej wszystko było dobrze, dopiero po przejściu na dvbt 2 na kanałach tak nadawanych są te zakłócenia. Pan z infolinii LG przekonywał, że ten telewizor nie powinien w ogóle odbierać tego standardu i radził reset, który zrobiłem. Są nowe funkcje i nowe oprogramowanie a problem dalej występuje. Ogólnie da się oglądać ale wiecie...lepiej jak nie ma zakłóceń.
Poradzcie coś. Dzięki.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: MaxEvans »

Czy to ten

https://www.ceneo.pl/37381372#tab=spec

A zobacz ustawienia na Niemcy lub Czechy.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: VAHANARA »

Marcelixt pisze: 20 lipca 2022, o 10:54 W moim telewizorze LG 42LF652V-ZA na kanałach w systemie dvb-t2 hevc pojawiają się poprzeczne paski. One nasilają się po wejściu do menu i przy robieniu np. głośniej. Wcześniej wszystko było dobrze, dopiero po przejściu na dvbt 2 na kanałach tak nadawanych są te zakłócenia.
Z opisu by mi wyglądało, że to coś z oprogramowaniem albo hardware'm odbiornika. Może jakiś błąd w sofcie albo uszkodzenie na płycie elektroniki.

Masz najnowsze dostępne oprogramowanie?

Generalnie kodek HEVC dużo bardziej obciąża procesor odbiornika niż stary kodek H.264, do tego może być i zwiększony pobór mocy samej części odbiorczej DVBT2, więc całkiem możliwe, że coś gdzieś w elektronice nie wyrabia i stąd te zakłócenia. Moim zdaniem to jeśli już, to serwis mu potrzebny.
Marcelixt pisze: 20 lipca 2022, o 10:54 Pan z infolinii LG przekonywał, że ten telewizor nie powinien w ogóle odbierać tego standardu i radził reset, który zrobiłem.
A, to jakiś niedouczony widać był w kwestii możliwości odbiornika... ;)

Ale zresetowanie do fabrycznych to dobra rada, bo to czasami pomaga, jak się tam urządzeniu za dużo w pamięci nazbiera albo pewne ustawienia potrafią wchodzić tylko przy pierwszym starcie, choć tu to raczej nie miało szans powodzenia.

Zresztą, w takiej sprawie to nie masz co dzwonić na infolinię, ale od razu do jakiegoś serwisu firmowego.

Marcelixt
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 17:36
Miejscowość: Białystok

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: Marcelixt »

MaxEvans pisze: 20 lipca 2022, o 11:40 Czy to ten

https://www.ceneo.pl/37381372#tab=spec

A zobacz ustawienia na Niemcy lub Czechy.
Tak.To ten.
Oprogramowanie najnowsze. Aktualizację pobrałem.
Co mogą dac ustawienia na Niemcy albo Czechy???
Zaraz spróbuje to wykonać.

Marcelixt
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 17:36
Miejscowość: Białystok

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: Marcelixt »

Ustawiłem Niemcy a potem Czechy. Wyszukało kanały w innej kolejności ale generalnie problem jest dalej. Może lekko mniejszy???

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: MaxEvans »

A masz mozliwość aktualizacji przez usb.

Marcelixt
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 17:36
Miejscowość: Białystok

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: Marcelixt »

Tego nie wiem. Jak to sprawdzić??

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: MaxEvans »

Napisz do serwisu zeby podeslali Ci oprogramowanie

Lub

https://www.lg.com/pl/wsparcie/oprogramowanie

utu85
Posty: 2
Rejestracja: 19 września 2022, o 16:42
Miejscowość: Grodzisk Wlkp

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: utu85 »

Marcelixt pisze: 20 lipca 2022, o 10:54 W moim telewizorze LG 42LF652V-ZA na kanałach w systemie dvb-t2 hevc pojawiają się poprzeczne paski. One nasilają się po wejściu do menu i przy robieniu np. głośniej. Wcześniej wszystko było dobrze, dopiero po przejściu na dvbt 2 na kanałach tak nadawanych są te zakłócenia. Pan z infolinii LG przekonywał, że ten telewizor nie powinien w ogóle odbierać tego standardu i radził reset, który zrobiłem. Są nowe funkcje i nowe oprogramowanie a problem dalej występuje. Ogólnie da się oglądać ale wiecie...lepiej jak nie ma zakłóceń.
Poradzcie coś. Dzięki.
Mam ten sam model telewizora i ten sam problem. Znalazł ktoś rozwiązanie? Instalacja softu pomogła?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: orin »

Sprawdzałeś w menu telewizora jak wygląda siła i jakosć sygnału na poszczególnych kanałach ?

https://www.youtube.com/watch?v=KSm_K7Qgv0k

https://www.youtube.com/watch?v=NgWL4sOm8lI

enio
Posty: 2
Rejestracja: 21 września 2022, o 16:03
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: LG 42LF652V-ZA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: enio »

Również mam tv LG42LF652V-ZA i również mam zakłócenia na wszystkich kanałach nadawanych w DVB-T2 HEVC w postaci migających poziomych pasków - "poświaty" oglądanego programu. Takie zakłócenia występują także na tabelkach wyświetlanego menu. Zakłócenia zupełnie nie występują w starszym DVB-T. Myślałem, że jest to wina anteny ze wzmacniaczem. Podłączyłem inne anteny, ale zakłócenia pozostały takie same. Sugerowane tu na forum sprawdzenie poziomu sygnału to też nie ta droga - sprawdziłem, wszystko jest na 100%. Na stronie wsparcia LG nie ma oprogramowania do telewizora LG42LF652V-ZA. Jest tylko oprogramowanie do 7 modeli z inną końcówką niż -ZA. Na francuskojęzycznej stronie znalazłem, że ten model -ZA to to samo co model z końcówką -AEE. Dla tego modelu dostępne są 2 oprogramowania: 04.06.45 z 2020 roku i nowszy 04.06.75 z 2022 r. Telewizor jest podłączony do wi-fi i ustawiona jest automatyczna aktualizacja oprogramowania - w związku z tym telewizor ma automatycznie wgrane to nowsze oprogramowanie. Spróbowałem wgrać na nowo oprogramowanie przez usb. Niestety w instrukcji jest napisane, że gdy telewizor wykryje starsze lub takie samo oprogramowanie to aktualizacja nie ruszy. Spróbowałem zmienić nazwę oprogramowania, żeby tv odebrał je jako nowszą wersję, ale to też nic nie pomogło. Nie chciałbym robić resetu tv, bo boję się, że obsługę wszystkich pilotów będe musiał na nowo ustawiać :( Wszystko wskazuje na to, że obecne oprogramowanie telewizora jest wadliwe. Chyba LG powinno się tym zająć. Co o tym Państwo myślą?

notsure
Posty: 9
Rejestracja: 15 września 2022, o 20:41
Miejscowość: ...

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: notsure »

A jak macie ustawioną rozdzielczość w tv, np. na 1080i, czy 1080p? O to mi chodzi:
https://pl.wikipedia.org/wiki/1080i
https://pl.wikipedia.org/wiki/1080p

Samsungi mają np. menu serwisowe, które można uruchomić odpowiednią klawiszologią i tam też da się różne rzeczy ustawiać. U siebie włączyłem w ten sposób poprawną obsługę słuchawek bt. To chyba też ostatnia deska ratunku, ponieważ trzeba dokładnie wiedzieć co się robi (i w jakim celu), żeby nic nie skopać. Z LG nie korzystam, ale tv z tematu zdaje się mieć ten tryb: https://www.hardreset.info/pl/devices/l ... serwisowy/

enio
Posty: 2
Rejestracja: 21 września 2022, o 16:03
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: LG 42LF652V-ZA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: enio »

Napisałem do działu obsługi klienta LG. Opisałem problem tak jak tutaj na forum i otrzymałem taką odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, iż gwarantujemy pełną kompatybilność z nowym standardem telewizyjnym od modelu wyprodukowanych z 2018 roku. Pana model jest z produkcji z 2015 roku.
W starszych modelach mogą pojawiać się różne zjawiska niepożądane przez to, że nie możemy zagwarantować w Pana modelu telewizora 100% kompatybilności"
"Uprzejmie informujemy, iż w przypadku braku obsługi przez urządzenie nowego standardu nadawania DVB-T2 nie jest możliwe rozwinięcie takiej funkcjonalności poprzez usługę serwisową.
W celu właściwego zdekodowania takiego sygnału konieczne będzie skorzystanie z zewnętrznego dekodera obsługującego nowy standard telewizji naziemnej zgodny z nowymi wymaganiami".
Podsumowując: bez zewnętrznego dekodera nic nam nie pomoże.

utu85
Posty: 2
Rejestracja: 19 września 2022, o 16:42
Miejscowość: Grodzisk Wlkp

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: utu85 »

U siebie ustawiłem tryb obrazu kino i wyłączyłem wszystkie super rozdzielczosci redukcje szumów itp., wydaje mi się że jest mniej zakłoceń. Tv nie podłaczałem pod inna antene ale sprawdziłem obecna i przy dekoderze nie było tego problemu, zmieniłem nawet separator na aluminowy, niestety bez efektu. Wydaje mi się że to faktycznie sprawa procesora i pamięci. Dodam że już dużo aplikacji nie ma bądź nie działaj np tvp go, polsat go (ipla), hbo, spotify. Obecnie netflix działa dobrze player i amazon znośnie a youtube tragicznie. Youtube czasem działa do pierwszej reklamy potem zawiesza się w sposób czarnego ekranu nie załacza się reklama albo nastepna treść, pomaga ponowne uruchomienie tv albo zamkniecie aplikacji lecz apka po chwili znowu sie zawiesza. Problem rozwiązałem przez dokupienie dongla realme tv stick, teraz wszystko mi działa lecz problemem jest dźwięk. Przez hdmi do amli tylko hbo go wysyła orginalny dzwięk Dolby, a reszta (disney netflix amazon) tylko stereo więc ampli dekoduje na dpl2. Rozwiązaniem jest podłączenie sticka pod hdmi amplitunera. Dodam że xiaomi stick działa tak samo albo nawet nie ma Dolby w hbo go. Youtube działa wam jak należy?

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: pio88 »

Posiadam 2 telewizory tej serii, 42 i 50 cali - obydwa mają identyczne zakłócenia w odbiorze dvbt2 jak opisane w tym wątku. Na papierze niby jest obsługa dvbt2 a w praktyce wygląda to źle. Odpowiedź serwisu, którą podał kolega wyżej jest śmieszna - dobrze, że nie odpisali, że gwarantują dobry odbiór tylko od modeli 2022 ;) Właśnie wybieram 2 telewizory do mieszkania dla rodziców i mam jedną firmę mniej do wyboru.
Potwierdzam również problemy z działaniem aplikacji youtube. Co chwila następuje wylogowanie z konta youtube i nie ma możliwości przeglądania subskrypcji itp. Pierwszy film po uruchomieniu aplikacji zaczyna się odtwarzać bez problemu, następne wyświetlają najczęściej czarny ekran i trzeba nacisnąć powrót do listy filmów i odczekać dłuższy czas lub próbować uruchomić film bez przerwy - po 5-20 próbach w końcu odtworzy...

satyow
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2024, o 13:53
Miejscowość: Poznań

Re: DVBT 2 zakłócenia w tv LG 42LF652V-ZA

Post autor: satyow »

Czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu?

Kupiłem używany 32LF650V i ma tę samą przypadłość....

Zablokowany