Problem z mux8 (radio)

informacje techniczne związane z wdrażaniem ósmego multipleksu DVB-T
De3asz_
Posty: 2
Rejestracja: 15 listopada 2022, o 12:29
Miejscowość: Łomża
Odbiornik: 1. SAMSUNG UE40K5672
2. SAMSUNG LE32C450E1W
Instalacja antenowa: Antena pokojowa: CABLETECH ANT0581
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łomża/Szosa Zambrowska (1km)

Problem z mux8 (radio)

Post autor: De3asz_ »

Witam, pisze w takiej sprawie że mam multiplex 8 lecz jako kanały radiowe
Kanały pokazują brak sygnału lecz jak robie wyszukiwanie to jest

Kanały testowe, Legi i EmiTV są też jako kanały radiowe.
U sąsiadów jest normalnie wszystko
Jak ktoś pomoże to bardzo dziękuje! :D

Miejsce: Łomża/Szosa Zambrowska (226.5)

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: dvbtowiec »

MUX8 w sposób tradycyjny posiada kanały:
Nowa TV, Zoom TV, Metro, WP, TVP Kobieta, TVP Kultura.

Pozostałe takie jak testowe, Legia TV, Emi TV, TVP Go, TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC2, to kanały wirtualne.
Do ich odbioru potrzebny jest odbiornik z funkcją HbbTV, podłączony do internetu.

De3asz_
Posty: 2
Rejestracja: 15 listopada 2022, o 12:29
Miejscowość: Łomża
Odbiornik: 1. SAMSUNG UE40K5672
2. SAMSUNG LE32C450E1W
Instalacja antenowa: Antena pokojowa: CABLETECH ANT0581
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łomża/Szosa Zambrowska (1km)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: De3asz_ »

Tak, lecz wszystkie kanały z mux 8 odbieram jako radio metro itp.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Jakie radio metro, coś ci pomyliło?
Stacje radiowe na MUX-8 do słuchania masz tylko na kanale EmiRadio. Włączasz pilotem ten kanał EmiRadio, jak jesteś w zasięgu tego MUX-8, łączysz telewizor z intenetem po wi-fi lub kablem lan. W menu telewizora odblokowujesz w APLIKACJI USŁUGi DANYCH dostęp dla tego kanału EmiRadio dla telewizji hybrydowej, wybierasz tam uruchamianie ręczne lub automatyczne uruchamianie, jeszcze musisz włączyć tam ustawienia prywtrnośc w menu tvi, wciskasz czerwony przycisk na pilocie tv wybierasz tam w tej aplikacji stacje radiową i słuchasz.
Inne stacje radiowe na MUX-8 nie ma.
Są tylko na MUX-4, na UHF i tam jak masz od Polsat BOX ich dekoder do naziemnej tv, odbuerasz ten MUX-4 jest ich więcej bodajże, tam wystarczy kliknąć na wybraną stacje bez internetu i słuchać, tam jest 17 polskie stacje radiowe, ale zakodowane......wymienione poniżej:
1) RMF,
2) RMF MAXXX,
3) Antyradio,
4) Muzo.fm,
5) Radio ZET,
6) Złote Przeboje,
7) Radio Plus,
8) VOX FM,
9) TOK FM,
10) Rock Radio,
11) Eska Rock,
12) Radio Wielkopolska,
13) Radio Bezpieczna Podróż,
14) Radio Rekord FM,
15) Radio Kolor 103FM,
16) Radio Kaszebe FM,
17) Radio Jasna Góra.

To na tyle. A Radio DAB+to całkiem co innego, musisz mieć do tego odbiornik radiowy z DAB+ i nadaje to na inne częstotliwości radiowe do tego przydzielone na tym samym paśmie VHF co znajduje obecnie też ten MUX-8. Na MUX-8 nie ma obecnie żadne niekodowane stacje radiowe i żeby działały bez internetu. Na innym MUX też nie ma, oprócz tego MUX-4co wymieniłem, ale tam jest zakodowane wszystko. Pozdrawiam

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Dodam TVP Kultura i TVP Kobieta już nie ma na MUX-8 od 15 stycznia bodajże.
I do odbiornika radiowego z DAB+ będzie dobra i ta sama antena co do odbioru tego MUX-8, bo jest to w tym samym paśmie VHF.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Działają mi tylko obecnie na tym MUX-8 w lokalizacji gdzie mam zasięg 4 KANAŁY TV: METRO, ZOOM, NOWA, WP i te EmiRadio, więcej nic z tego MUX-8 nie działa poprawnie.

UA Pierwszyj ten kanał hybrydowy chodź mam połączenie z net nie uruchamia tam wcale.........na tym MUX-8. Więc dla kogo to ma być i kto to odbiera?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: dvbtowiec »

Uruchamia się. Na niektórych telewizorach trzeba długo poczekać, nawet do minuty na uruchomienie.
O ile wersja HbbTV w telewizorze to minimum 2.0.1

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Ok, dzięki za odpowiedzi, u mnie w Panasonic wersja te Hbbtv ver. 2-564.1, tak w rogu pisze przy uruchamianie TVP GO, dalej w ustawienia czytam mam:
Wersja HbbTV: 1.5 (ETSI 1.2.1), User-Agent: HbbTV/1.2.1(;Panasonic;VIERA 2017;3.241;2501-0003 0080-0000;)(1.5)(2.564.1)
I nie działa to wcale.............
w te TVP GO też żaden kanał nie działa tam na MUX-6 TVP, trwa wczytywanie tam jakiegoś kanału tylko, nic nie gra i nie wczytuje.
To ten UA Pierwszyj na MUX-8 też chyba nie będzie działał.............
I lepiej, żeby to było normalnie nadawane na tym MUX-8 ten UA Pierwszyj lub były jakieś stacje radiowe polskie, z jedna ukraińska za to. normalnie nadające bez internet i te połączenia. które nie działają na te Hbbtv u wielu ludzi.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: dvbtowiec »

wiertolot pisze: 18 stycznia 2023, o 05:21 Wersja HbbTV: 1.5
Czyli masz HbbTV 1.5.
Dlatego Ci wiele usług nie działa.

Musi być 2.0.1 minimum.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Czyli mi to nie zadziała wcale nie mam co próbować i czekać na te połączenie UA Pierwszyj z HbbTV na danym kanale na MUX-8,
chodź TVP GO wczytuje poprawnie z MUX-6, TVP VOD mi działa tam, nie działają tylko kanały LIVE i testy stream live.

TESTY VOD w ustawienia mi tam wszystkie działają, czyli:

1)VOD MPEG-DASH, ----------działa ok,
2)VOD MP4 3,------------------działa ok,
3)VOD MP4 6,------------------działa ok,
4)VOD MP4 9,------------------działa ok,
to działa ok,
TESTY DDR MATERIAŁÓW NA ŻYWO LIVE:
1)LIVE MPEG-DASH 1,------------nie działa, wczytuje i wczytać nie może czemuś,
2)LIVE HLS 1,----------------------nie działa, wczytuje i wczytać nie może czemuś,
3)LIVE MPEG-DASH 2,-----------działa ok, leci na żywo i LIVE kanał TVP INFO,
4)LIVE HLS 2,----------------------nie działa, wczytuje i wczytać nie może czemuś,

Czyli wynika z tego nie działa tylko te wszystkie 2 testy HLS i jeden test MPEG-DASH 1, kanały na żywo nie działają z tego MPEG-DASH 2 ,chodź to jako jedyne ten test LIVE przechodzi.


Dodam jeszcze jakby załączyli te kanały LIVE wszystkie w TVP GO tylko z tego testu LIVE MPEG-DASH 2 lub łącznie z tym, to by działało ok prawdopodobnie, a jest to widocznie załączone tylko z tego testu HLS 1, 2 lub MPEG-DASH 1 i to nie działa temu i nie będzie działać.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: hadam »

Rozporządzenie ministra cyfryzacji w sprawie odbiorników cyfrowych z 8 grudnia 2020r. które weszło w życie i obowiązuje od 1 stycznia 2021r.
"Jeśli odbiornik cyfrowy posiada możliwość podłączenia do Internetu, to umożliwia wykorzystanie HbbTV co najmniej w wersji 2.0.1"

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Problem z mux8 (radio)

Post autor: wiertolot »

Złe te rozporządzenia i ustawy są i do poprawy to wszystko, wprowadzają je tylko dla swoje własne korzyści, jak napisałem powyżej i wcześniej, żeby to mi działało i pewnie większości osób musi być te HbbTV 1.5 i od tego wzwyż lub uruchomione te kanały z poziomu LIVE MPEG-DASH 2, to by wystarczyło na dzień dzisiejszy i takowa zmiana. A za kilka lat można byłoby wprowadzić dopiero te HbbTV 2.0.1, bo to nie będzie działało i ludzie nie nadążą wymieniać urządzenia. Ile na rynku mamy urządzenia 2,3 co obsługują ta nowa wersja? I nie wiem po co wprowadzać takie wadliwe rozporządzenia............... i co ludziom nie działa.

-----

Widzę nie ma już tego Ministerstwa Cyfryzacji nawet, rozwiązano je, zostało zlikwidowane 7 października 2020...........to te rozporządzenie też już powinno być nieaktualne i ktoś to powinien poprawić lub przynajmniej zmienić na korzyść odbiorców

Zablokowany