Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

Na koniec z tobą @dvbtowiec i jałowej.Człowieku zrozum na wszystko trzeba mieć dokument.Potem złodzieja czy oszusta szukaj jak wiatru.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

To że lepiej mieć dokument jest oczywiste dla kupującego usługę, ale to nie jest równoznaczne z tym że osoba która go nie wystawia jest oszustem, co zostało Ci wykazane, a Ty nadal wyjeżdżasz z oszustem i obrażasz uczciwie zarabiających przedsiębiorców.
Świadczy to wyłącznie o bladym pojęciu obowiązujących przepisów podatkowych w Polsce.


Wracając do sprawy restartów Sony.
W ubiegłym roku otrzymałem odpowiedź
"Chcę poinformować, iż inżynierowie pracują nad usterką celem jak najszybszego jej rozwiązania."

I jak widać minął rok i nic.

VITEK2442
Posty: 100
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 14:34
Miejscowość: Hawierzów
Odbiornik: Zircon Fire DVB-T2 HEVC
Instalacja antenowa: Anteny zbiorcze STA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Pradziad,Wisla/Skryzcyne

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: VITEK2442 »

Pozdrawiam.
Mam pytanko z innej beczki: już 3 dni niedzialają web strony UKE, niewie ktoś dla czego?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: Kamilx »

U mnie działa strona uke.gov.pl, jak i bip.uke.gov.pl bez żadnych problemów

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: udj »

Partacze z Sony, udajecie, że nie widzicie tych wpisów odnośnie niewłaściwego odbioru programuTVP 4K przez wasze felerne telewizory ???, albo jesteście ciemni i bezradni wobec problemu ???. Pewnie jedno i drugie, plus jeszcze to, że jesteście oszustami, bo tylko oszust sprzedaje sprzęt z ukrytymi wadami, a później udaje głupka... Sony jesteście obrzydliwi, tak jak i wasz bezwartościowy sprzęt.

Wszyscy których ten problem dotyczy piszcie i dawajcie pomysły, jak się zabrać za tą bandę oszustów z SONY ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: eter »

Zluzuj chłopie, tego nikt z Sony nie czyta...

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

eter pisze: 27 listopada 2022, o 18:56 Zluzuj chłopie, tego nikt z Sony nie czyta...
Zluzuj majty i nie broń Sony. Pierwsza myśl nasuwa się po takim wpisie że masz coś z Sony wspólnego!
Sprzedawały TV T2/HEVC/H.265 pisali w instrukcji a jak nastąpiła zmiana uja było z oglądania a tv ma rok i ktoś kogo znam kupił na raty i spłaca.Sklep i producent umywa ręce...tylko można ich nazwać oszustami.
W ramach gwarancji powinni zmienić głowicę z T na T2 i w ustawieniach fabrycznych...i wszystko ok.
Ten temat był poruszony na Elektrodzie.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pikaczu »

Mi jeszcze odpisali(sony), że zgłosili do producenta systemu, aby szybciej wydali aktualizacja do android tv 11.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

HackerPolska pisze: 27 listopada 2022, o 19:28 Ten temat był poruszony na Elektrodzie.
Ale my tu poruszamy inny temat.


@pikaczu Ciekawe. Każdej osobie coś innego odpisują. Czyli z tego wynika że z aktualizacji do Android 11 nie zrezygnowali . Ja czekam na odpowiedź jeszcze.

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

dvbtowiec pisze: 27 listopada 2022, o 19:51
HackerPolska pisze: 27 listopada 2022, o 19:28 Ten temat był poruszony na Elektrodzie.
Ale my tu poruszamy inny temat.
Oki, ino dałem info...a ty byleby coś pisać :evil:

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: eter »

@HackerPolska
Naprawdę uważasz, że ktoś z Sony czyta to forum?
Kiedyś na oficjalnym forum Play Station, polska sekcja zgłaszała, że na polskiej stronie z najnowszym firmware do PS4 wisi uszkodzony plik, który nie chce się instalować...odpowiedź była taka, że zgłaszali to do centrali i nic nie mogą zrobić...zmienili dopiero przy nowszym firmware.
W sklepie PS wisiało (może jeszcze jest) firmware do ich słuchawek, które je całkiem uceglało...i nic nie zrobili.
Tak więc nie - nie bronię Sony, tylko realiów oddziaływania wpisu na niszowym forum i oczekiwanie, że to coś zmieni.
Nie tędy droga.
A problem oczywiście jest i nie neguję tego.
Tyle, że to monity bezpośrednio do nich mogą coś dać (w co i tak wątpię).
Najszybciej UOKiK, rzecznik praw konsumenta i takie tam urzędy.
Tutaj naprawdę nic nie da wyzywanie Sony...

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

eter pisze: 27 listopada 2022, o 19:58 @HackerPolska
Naprawdę uważasz, że ktoś z Sony czyta to forum?
Czytają botty a oni mają info w Googlach i selektywnie jak się pojawi #sony od razu czytają, a też ich pomagierzy latają po sieci i ich informują co piszą o nich...jak nie wiedziałaś tego teraz już wiesz i inni 8-)
Jak się wywiera presję i nacisk przez krytykę, to zmusza ich do reakcji, ponieważ spadają im sprzedać i tracą na zaufaniu.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: dvbtowiec »

HackerPolska pisze: 27 listopada 2022, o 19:55 Oki, ino dałem info
Twoje info nie ma nic wspólnego z testami DVB-T2 HEVC, a w takim wątku jesteśmy.
Telewizorów czy dekoderów niezgodnych z DVB-T2 HEVC w okresie przejściowym na rynku zapewne było sporo. Sony na pewno nie jest tu wyjątkowe. Bardziej to problem sprzedawcy, który oferował w sprzedaży stare modele odbiorników na skutek wietrzenia magazynów.

Sprawa crash przy oglądaniu TVP 4K to typowy problem Sony.

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

dvbtowiec pisze: 27 listopada 2022, o 20:14 Telewizorów czy dekoderów niezgodnych z DVB-T2 HEVC w okresie przejściowym na rynku zapewne było sporo. Sony na pewno nie jest tu wyjątkowe. Bardziej to problem sprzedawcy, który oferował w sprzedaży stare modele odbiorników na skutek wietrzenia magazynów.

Sprawa crash przy oglądaniu TVP 4K to typowy problem Sony.
Zaczynasz pisać normalnie i mądrze i to co wyżej napisałeś to mądre słowa. Z takimi firmami oszustwami trzeba pisać i krytykować, a jak ktoś dobrze robi to się chwali i szczerze z sumieniem czystym poleca.

Co do emisji testowych niech sami testują i robią żeby byli użytkownicy zadowoleni, po drugie za to im płacą, a ludzi co piszą nie są króliki doświadczalnymi żeby im podpowiadali, niech ruszają dupę i też w terenie sami testują.

udj
Posty: 40
Rejestracja: 29 grudnia 2020, o 13:19
Miejscowość: Bytom
Odbiornik: SONY KD-49XH8505
Instalacja antenowa: Antena Sencor SDA630 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: udj »

HackerPolska pisze: 27 listopada 2022, o 20:12
eter pisze: 27 listopada 2022, o 19:58 @HackerPolska
Naprawdę uważasz, że ktoś z Sony czyta to forum?
Czytają botty a oni mają info w Googlach i selektywnie jak się pojawi #sony od razu czytają, a też ich pomagierzy latają po sieci i ich informują co piszą o nich...jak nie wiedziałaś tego teraz już wiesz i inni 8-)
Jak się wywiera presję i nacisk przez krytykę, to zmusza ich do reakcji, ponieważ spadają im sprzedać i tracą na zaufaniu.
@HackerPolska, dokładnie jest tak jak napisałeś, nie rozumię myślenia tych, którzy uważają inaczej ???

bigdamian2
Posty: 24
Rejestracja: 29 lipca 2016, o 12:32

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: bigdamian2 »

Posiadam CANAL+ BOX 4K i zastanawiam się z jakiego powodu czeskie programy przy przełączeniu nie słychać trzasku (nie wiem jak to opisać prawidłowo) oraz programy polski tylko że w dvbt a programy dvbt 2 to słychać charakterystyczny trzask z głośników.
Odbiór TVP 4K prawidłowy.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: pikaczu »

Wczoraj mi odpisali z tcl, do mojego tv, nie będa już wydawać duże aktualizacje, tylko aktualizacje bezpieczeństwa, zostanie przy android tv 11 :(

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

@eter śmiesz z własnej głupoty być może skręta zapaliłeś lub coś innego zażyłeś, a po drugie brak wiedzy i dodatku trollujesz tym gifem :lol:

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: eter »

To nie moja głupota tylko twoja naiwna wiara w to, że ktoś kto łaja i wyzywa Sony na tym forum... wpłynie na ich jakąkolwiek decyzję.
Trzeba ruszać temat tam - gdzie naprawdę ma szanse jakiegokolwiek dotarcia, tam gdzie powinien.
Tutaj możemy sobie biadolić i co najwyżej zwracać uwagę na problem.
Wyzywanie z tego miejsca producenta po pierwsze nie dotrze do niego a po drugie nie robi się tego w takiej formie.
Można wyrazić swoją opinię o danym problemie dosadnie - lecz w normalny sposób.
Rozumiem jak najbardziej kolegę, który nie może się cieszyć normalnym odbiorem 4K na swoim TV i oczywiście o czym już pisałem, jest to problem.
Ma prawo być niezadowolony i wkurzony.
Sony ma dużo za uszami zwłaszcza na naszym rynku, na wielu polach...który najwyraźniej po prostu olewają.
Taka jest niestety prawda.
Jak widać na przykładzie problemu z 4K...tyle czasu minęło a nic sobie z tego faktu nie robią.
Jesteś tutaj od niedawna, więc pewnie nie wiesz, że jeśli posty są pisane rzeczowo i na temat - to mogą wywrzeć pozytywny efekt. Jesteśmy na forum nadawcy...a nie producentów, więc czasem jeśli są podstawy to nadawca monituje do producenta o danym problemie.
Zdarzało się, że pewne sprawy miały dobry finał.
Ale nie uzyska się tego poprzez łajanie producenta na forum nadawcy.

Awatar użytkownika
HackerPolska
Posty: 43
Rejestracja: 22 listopada 2022, o 21:17
Miejscowość: Św.Katarzyna
Odbiornik: Samsung 4k
Samsung bez T2
Dekoder Wiwa LiTE-2
Instalacja antenowa: x2 Yaga 50ohm (1) 1-6, (2)21-69 własnej konstrukcji, obrotnica, kable H1500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: Testowe emisje DVB-T2 / HEVC

Post autor: HackerPolska »

eter pisze: 29 listopada 2022, o 22:58 To nie moja głupota tylko twoja naiwna wiara w to
Moją wiarę zostaw w spokoju bo jestem katolikiem i się tego nie wstydzę pisać.I jestem optymistą zawsze, a jak potrzeba wiem gdzie konkretnie napisać żeby miliony osób zobaczyły, a tam jest wszystko nawet Sony, kiedyś się dowiesz gdzie 8-)
eter pisze: 29 listopada 2022, o 22:58 Rozumiem jak najbardziej kolegę, który nie może się cieszyć normalnym odbiorem 4K na swoim TV i oczywiście o czym już pisałem, jest to problem.
Ma prawo być niezadowolony i wkurzony.
No własnie kupili Tv a sony olało z aktualizacją, nawet w ramach gwarancji.Rozumie ich ból i stanę zawsze po stronie poszkodowanych, a nie wyzyskiwaczy oszustw kłamców itp.
W niektórych TV można odblokować w menu serwisowym lub dopisać do oprogramowania TV ino to wyszcza szkoła jazdy.

Pisz tak zawsze to miłe słowo w kierunku twoim zawsze będzie, a też zrozum i inni że nie dam sobą pomiatać.

Zablokowany