WIWA H.265

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265

Post autor: gocom »

Gotowe są dwie wersje oprogramowania układowego:
1. Przycisk INFO nie działa
2. Przycisk INFO pełni funkcję RECALL

Opis programów przez naciśnięcie przycisku EPG, powrót do ustawień fabrycznych poprzez MENU-->SYSTEM

Możesz zrobić trzecią opcję:
3. Przycisk INFO nie działa lub wykonuje funkcję RECALL
Funkcję INFO realizuje przycisk SINCE SET pod warunkiem, że wartość komendy tego klawisza jest ustawiona fabrycznie i nie uległa zmianie przez właściciela na inną wartość podczas eksploatacji dekodera.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265

Post autor: Krosnoludek »

Dzwoniłem do serwisu Wiwy, by usunęli ukryta funkcję spod przycisku Info i zrobili powrót do ustawin fabrycznych specjalnym kodem.
Mam już dość obecnych Wiw i jazdy do osób które wykasowały sobie kanały. W serwisie mówią, że nikt im tego problemu nie zgłaszał. Jak tego nie zmienia to tuner do elektrośmjeci się nadaje lub rozebrać pilota i podkleić gumkę przycisku info izolacja. Mają zgłosić to do poprawy by kodem był powrót do ustawin fabrycznych, ale mówił że wątpi by to poprawiono.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265

Post autor: ukaszu »

Reset spod przycisku Info można zmodyfikować grzebiąc w firmware - wydłużyć czas potrzebny na załapanie, wyłączyć całkowicie (ale tak żeby podstawowa funkcja Info działała normalnie) lub chyba nawet przenieść pod inny przycisk. Są zmodyfikowane firmware od Dipola i Arivy (działają też na Wiwie) gdzie ten czas został wydłużony.
Ogólnie to czas resetu jest zdecydowanie za krótki, a wybór akurat przycisku Info to nieporozumienie, ale dla producenta reset specjalnym kodem będzie raczej nieopłacalny.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265

Post autor: Krosnoludek »

Nie będę starszym osobom wbrywał zmodyfikowanego oprogramowania, które równa się utrata gwarancji, a następnie kupował im z mojej kieszeni nowy. Jak Wiwa nie zmieni powrót do ustawień fabrycznych spod przycisku Info do wywołania tego specjalnym np. 6 cyfrowym kodem, to nigdy więcej Wiwy.

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265

Post autor: ukaszu »

Nie ma co sobie robić nadziei, producent Wiwy tego nie zrobi w formie jaką proponujesz, a i odpływ tych kilku/kilkunastu klientów nie zrobi na nim wrażenia, to się nie kalkuluje.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265

Post autor: Zygzuś »

Krosnoludek pisze: 5 lutego 2023, o 01:27 Nie będę starszym osobom wbrywał zmodyfikowanego oprogramowania, które równa się utrata gwarancji, a następnie kupował im z mojej kieszeni nowy. Jak Wiwa nie zmieni powrót do ustawień fabrycznych spod przycisku Info do wywołania tego specjalnym np. 6 cyfrowym kodem, to nigdy więcej Wiwy.
Niestety też nie polecam wiwy, bo nawet soft zmodyfikowany nie chroni przed resetami prądowymi, losowym bootem i wciskaniem przycisków z pilota, które mogą przestawić obraz, wykasować listy. Pendrive stale obecny w porcie to połowiczne rozwiązanie, bo kiedyś padnie, a naciskanie 1 czy 2 można pomylić.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265

Post autor: Krosnoludek »

Zgłaszajcie do Wiwy ten problem z powrotem do ustawień fabrycznych pod przyciskiem info, będą mieć więcej zgłoszeń to prędzej to naprawią, a wiadomo, jak jedna osoba im to zgłosi to gdzie będą to mieć.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA H.265

Post autor: bogdanzieba »

@Krasnoludek wysłałem zgłoszenie do serwisu WIWY :)

ukaszu
Posty: 73
Rejestracja: 15 września 2022, o 10:55
Miejscowość: Zalesie

Re: WIWA H.265

Post autor: ukaszu »

Co pisać w zgłoszeniu? Że mają wyłączyć możliwość resetu? Widząc jak wygląda callback obsługi pilota IR, śmiem twierdzić że reset kodem może być dla nich kłopotliwy.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265

Post autor: MaxEvans »

Ja też. Nie liczę na to :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265

Post autor: Krosnoludek »

Jak to miały rozwiązane stare Wiwy HD 90 bo one nie przywracały do ustawień fabrycznych po długim wciśnięciu info.
Według mnie po wejściu do Menu powinno się wpisywać 6 cyfrowy kod by serwis miał możliwość powrotu do ustawień fabrycznych gdy do nich trafi taki tuner na serwis, a nie jak to jest obecnie pod Info.
Inne ukryte funkcje też powinni wyłączyć, ale najgorsze jest ten pod info.

Mnie serwisant w zeszłym tygodniu powiedział że nikt im tego problemu nie zgłaszał, co już mija się z prawdą, bo na pewno ja w czerwcu zgłaszałem, ogólnie ton miał "olewczy" czytaj kupiłeś więc spadaj.

Zablokowany