WYDARZENIA 24 w MUX-4

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: Poland »

Niniejszym chciałbym wydzielić dyskusje o kanale Wydarzenia 24 zwłaszcza że czwarty multipleks obecnie nie ma swojego działu na forum. Na początek mam pewne pytanie a mianowicie jak u was obecnie wygląda odbiór tego kanału gdyz swego czasu bywały z nim problemy.
Ostatnio zmieniony 4 lutego 2023, o 20:21 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: WYDARZENIA 24 w MUX4

Post autor: giaur500 »

U mnie wygląda tak, że nie ma żadnych problemów.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: EEQ »

U mnie WIWA H.265 MAXX New minimalnie przycina Wydarzenia 24 co kilka minut.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: eter »

Tam gdzie odbiera się z dwóch nadajników Wydarzenia 24 są nie do oglądania.
Co chwilę czkawka, stop klatka i takie tam...tuner się gubi i czasem nawet restartuje.
Tylko Mux4 tak ma, że tuner nie potrafi odbierać poprawnie z dwóch nadajników.
Inne Muxy gdzie jest taka sama sytuacja odbierają dobrze.
Więc Mux4 ma to "coś", że tuner głupieje.
Czasem jest w miarę - innym razem kaplica zupełna.
Pewnie zależy to od poziomu odbieranego sygnału z nadajnika, który odbierany jest "bokiem" anteny.

pasjonat
Posty: 446
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: pasjonat »

Z 2 nadajników u mnie gra mux 1, mux2, mux3 a może nawet więcej i wcale nie przycina mi kanału tylko tak się dzieje w mux4 wydarzenia 24 więc inny jest powód który leży po stronie nadawcy operatora muxa.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: VAHANARA »

Było OK. i jest OK.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: eter »

pasjonat pisze: 5 lutego 2023, o 20:52 Z 2 nadajników u mnie gra mux 1, mux2, mux3 a może nawet więcej i wcale nie przycina mi kanału tylko tak się dzieje w mux4 wydarzenia 24 więc inny jest powód który leży po stronie nadawcy operatora muxa.
To właśnie też napisałem...
Tylko MUX-4 ma to "coś", że tam gdzie jest jego odbiór z dwóch nadajników - tam odbiorniki "głupieją".
Inaczej jest, kiedy MUX-4 odbierany jest tylko z jednego nadajnika.
Wówczas jest odbiór bez zakłóceń.
Widocznie "kodowanie" tego Muxa, może ma wpływ na taką sytuację.
Wówczas możliwe, że odbiorniki Polsatu dedykowane do odbioru tego Muxa a obsługujące odkodowany sygnał nie mają tej przypadłości.
Tak by to wyglądało, bo raczej niemożliwe, żeby dedykowane odbiorniki miały również tę przypadłość, że nie potrafią odebrać prawidłowo sygnału w takich okolicznościach.
Inne Muxy działające w tych samych warunkach (odbiór z dwóch nadajników) nie mają z tą sytuacją problemu.
Kiedyś miałem rozpadającą się antenę i była podłączona bezpośrednio do przewodu bez symetryzatora, więc możliwe że był osłabiony dodatkowy sygnał z innego nadajnika i wówczas MUX-4 odbierał znośnie.
Na już nowej antenie z symetryzatorem odbiór tylko tego Muxa - jest tragiczny.
Kumpel ma taki sam tuner, ale jest osłonięty od innego nadajnika i u niego Mux-4 działa dobrze.

CZAKGames2
Posty: 1
Rejestracja: 12 lutego 2023, o 22:32
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ultimo 4K
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: CZAKGames2 »

eter pisze: 5 lutego 2023, o 19:20 Tam gdzie odbiera się z dwóch nadajników Wydarzenia 24 są nie do oglądania.
Co chwilę czkawka, stop klatka i takie tam...tuner się gubi i czasem nawet restartuje.
Tylko Mux4 tak ma, że tuner nie potrafi odbierać poprawnie z dwóch nadajników.
Inne Muxy gdzie jest taka sama sytuacja odbierają dobrze.
Więc Mux4 ma to "coś", że tuner głupieje.
Czasem jest w miarę - innym razem kaplica zupełna.
Pewnie zależy to od poziomu odbieranego sygnału z nadajnika, który odbierany jest "bokiem" anteny.
bo wtedy trzeba odpowiednio instalacje zrobić.

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: eter »

To dlaczego ta sama instalacja antenowa na tym samym tunerze odbiera inny mux również z tych samych nadajników o tej samej mocy co MUX-4 i on odbiera dobrze a jedynie Mux-4 tnie co chwilę, robi stopklatki, jak również powoduje czasem reset tunera?
Dziwne, że ten mux z dwóch nadajników (SFN) ma takie objawy.
Inny (MUX 2) również (SFN) jest odbierany dobrze.
Czyli inne Muxy w SFN odbierają dobrze a jedynie dla MUX-u 4 w SFN trzeba robić "odpowiednio" instalację.
Zasłonić ekranem z blachy antenę ;)
OK z tym muxem jest niestety sytuacja, że w wielu lokacjach jest szczególnie upierdliwy, jak nie z powodu oprogramowania odbiorników, które sobie nie radzą(dziły - niby po ostatnim update firmware jest lepiej na Philipsach) - to znowu jakby SFN niezbyt dobrze działał z dwóch nadajników.
Zła synchronizacja nadajników?
Obydwa Muxy z tych samych nadajników, nadają z tą samą mocą 100 kW.
Najgorsze jest to, że obydwa odbierane nadajniki w mojej lokacji są odbierane z podobną mocą jedynie z innych kierunków.

Mek86
Posty: 2
Rejestracja: 12 lutego 2023, o 15:41
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Sony XR55x90S
Instalacja antenowa: Zewnętrzna balkon

Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Mek86 »

Cześć, to mój pierwszy post wiec z góry przepraszam za pomyłki w temacie/wątku;) mam problem w Łodzi z odbiorem kanału Wydarzenia 24. A mianowicie: nowy telewizor kupiony w Euro kilka tygodni temu z odbiorem kanałów w standardzie DVBT2. Wyszukało chyba wszystkie możliwe kanały - 37. Kanał Wydarzenia 24 odbiera początkowo ładnie i normalnie. Po około 5 minutach zaczyna przerywać, ciąć zarówno obraz i dźwięk. Obraz i dźwięk nie wracają do normy po dłuższym oglądaniu go „na sile”. Ale wystarczy przełączyć kanał TV na inny i wrócić do Wydarzeń 24 i znowu przez około 5 minut jest wszystko ok. Co może być przyczyna takiego zachowania? Tv, złe ustawienie anteny?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: DanielK »

Czy masz w telewizorze zainstalowane najnowsze oprogramowanie? (sprawdź także na stronie internetowej producenta)
Były i są problemy na niektórych TV m.in. Philips i Sony.
Jest o tym w tym temacie:
:arrow: viewtopic.php?t=6364

Mek86
Posty: 2
Rejestracja: 12 lutego 2023, o 15:41
Miejscowość: Łódź
Odbiornik: Sony XR55x90S
Instalacja antenowa: Zewnętrzna balkon

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Mek86 »

Trafiłeś z marka - Sony. Zaraz poczytam o tym. Dzięki.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Krosnoludek »

Zapewne masz ten sam problem co ja na Philipsie z procesorem Mediatek. Philips dostał poprawkę od MediaTeka i już jakąś łatkę wysłał na telewizory, ja na mój jeszcze nie dostałem, a do pobranie jeszcze nie ma. Zgłaszaj błąd do Sony, powołaj się na podobny problem w telewizorach Philipsa i że dostali poprawkę od MediaTeka, by też Sony taka poprawkę otrzymało.

Tak wygląda to na Philipsie i jest porównanie z Samsungiem w tym samym czasie: https://www.youtube.com/watch?v=6F8qRco ... e=youtu.be

viewtopic.php?t=6364&start=2480

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 895
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Maciejek »

Jak widać już od dawna problem jest po stronie nadawczej wbrew głoszonym tutaj herezjom pewnych osób insynuujących rzekomo problemy z niewłaściwymi instalacjami antenowymi u odbiorców . Nie wiem czego problem dotyczy u nadawcy ale oni tak nadają z uporem maniaka, możliwe, że tak ma być pod ich dekodery do płatnej TV, lecz też są marki odbiorników, które sobie z tym nie radzą. Mam dokładnie to samo co opisujesz (najnowsze oprogramowania). Trzeba olać oglądanie tego kanału i jest wtedy spokój :lol: .

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: dvbtowiec »

Czyli jak widać w Sony na niektórych modelach zapewne tych z niższych półek cenowych także problem występuje.
Użycie w tych modelach podobnych procesorów co w Philips jest tutaj myślę punktem wspólnym.
Całe szczęście że osobiście pokusiłem się na najmocniejszą jednostkę LCD Sony. Bolało zapłacenie więcej, ale jak pokazuje ten przypadek czasami warto dopłacić. Niestety tego się nie wie na etapie zakupu. Mankamenty wychodzą w praniu. Inna sprawa że gdyby W24 były nadawane z podobnymi parametrami jak pozostałe kanały na innych MUXach, to problemu także by nie było.

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: jerkre »

dvbtowiec pisze: 15 lutego 2023, o 13:32 Czyli jak widać w Sony na niektórych modelach zapewne tych z niższych półek cenowych także problem występuje.
Użycie w tych modelach podobnych procesorów co w Philips jest tutaj myślę punktem wspólnym.
Całe szczęście że osobiście pokusiłem się na najmocniejszą jednostkę LCD Sony. Bolało zapłacenie więcej, ale jak pokazuje ten przypadek czasami warto dopłacić. Niestety tego się nie wie na etapie zakupu. Mankamenty wychodzą w praniu. Inna sprawa że gdyby W24 były nadawane z podobnymi parametrami jak pozostałe kanały na innych MUXach, to problemu także by nie było.
Piszesz o Sony a nie podajesz modelu???
Mam KDL-40WE655 i bez problemu odbiera, a na KD-50X81K jest problem z odbiorem.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Krosnoludek »

Philips najwyższe modele w tym Oledy ma na procesorze MediaTek MT5895
Teraz nowe na ten rok w lipcu czy sierpniu wyjdą na nowym MediaTek Pentronic 1000
https://www.mediatek.com/products/digit ... tonic-1000

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 895
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: Maciejek »

Raczej Soniak XR-48A90K do tanich nie należał; to seria "Master", 9 tysi, a Wydarzenia 24 na nim klatkują.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: cyber »

Z tym problemem akurat nie ma reguły czy to "dolna" czy też "górna" półka ....Mam Philipsa na pewno nie z "dolnej półki" i problem występował ...owszem po ostatniej aktualizacji problem zniknął ( no prawie) ale występuje on jak widać na wielu różnych odbiornikach /Tv różnych producentów... Taka "uroda" Mux4 (W24) :D

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zły odbiór Wydarzenia24

Post autor: dvbtowiec »

Maciejek pisze: 16 lutego 2023, o 22:56 Raczej Soniak XR-48A90K do tanich nie należał; to seria "Master", 9 tysi, a Wydarzenia 24 na nim klatkują.
W tym modelu cenę winduje OLED.
Wielkość ekranu 48 cali - to już może powodować użycie innego procesora.
Także symbol A90K - nie chce mi się teraz szukać czy to w tym rozmiarze najwyższy numer.
Nie jestem na bieżąco.

Męczyłem temat gdy ja sam kupowałem.
I wówczas model który wybrałem był to Full Array LED z oznaczeniem 9505 - i to był najwyższy numer.
Były też 9005, 8505, itp.

Nie bez powodu tyle tych oznaczeń. Każdy inny z Full Array LED niż 9505 miał ciut mniej niż 9505.
Np. 9005 już miały inny procesor, oraz mniej linii podświetlających ekran.
Inne z kolei nie miały głośników basowych na obudowie i tak by można długo.

Oczywiście w kontekście kanału W24 to wszystko są teorie, bo Serie XR mogą mieć zastosowane zupełnie inne procesory i te z najwyższych półek być obarczone tą samą wadą techniczną.
Bez posiadania wszystkich modeli pod ręką i bez testów tego się nie dowiemy.
Kwiatki będą wypływać gdy ktoś to opisze na forach.
cyber pisze: 17 lutego 2023, o 00:39 Taka "uroda" Mux4 (W24) :D
Trzeba też uczciwie powiedzieć że wina leży po stronie producentów w tym przypadku najprawdopodobniej procesorów.
Błędy w implementacji specyfikacji powodują problemy w specyficznym nadawaniu W24.

Na przykładzie mojego Sony wszystko działa perfekcyjnie.
Na przykładzie Philipsa widać że poprawki w oprogramowaniu problem zminimalizowały.
Czyli to nie wina instalacji antenowej jak sugerowano na początku.
Czasami dobrze jest wsłuchiwać się w użytkowników. Szukanie problemów w antenie w tym przypadku okazało się błędną drogą.

Zablokowany