Antena 40km od nadajnika

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: Antena 40km od nadajnika

Post autor: VAHANARA »

Padiuka pisze: 24 lutego 2023, o 20:26 Jak połączyć solidnie 2 przewody? tylko złącze kompresyjne? Dam znać co się zmieniło.
Do prób mogą być spokojnie F-ki zakręcane, ale pasujące średnicą do kabli i porządnie oprawione.

Padiuka pisze: 24 lutego 2023, o 20:26 i do tego chciałem zamontować antenę 3 metry wyżej ale wiąże się to z łączeniem kabla.....c
Można, czasami takie trzy metry potrafią dać kolosalną różnicę. Ale na początek wystarczyłoby wyłączenie zasilania, usunięcie rozgałęźnika aktywnego i sprawdzenie odbioru na pojedynczym odbiorniku z anteną jak najlepiej ustawioną pod kątem maksymalnych jakości odbieranych mux-ów.

Gdzie masz zamontowaną antenę?

K63 pisze: 25 lutego 2023, o 10:44 No, różnie z tym bywa w Televes-ach. Jak wykazał w swoich testach M.R.Serwis, niektóre modele tego producenta mogą mieć z tym problemy - nawet te z serii Boss przeznaczone na k.21-48. Szczególnie po włączeniu zasilania przedwzmacniacza - https://youtu.be/nKwx05xsfpY?t=717
No proszę, litości - test potwierdził to co producent podaje w dokumentacji anteny - że poziomy sygnałów na paśmie zarówno UHF, jak i LTE, rosną wraz z włączeniem wzmacniacza. Co w tym odkrywczego? Zapytam inaczej - a jak może poziom nie urosnąć po włączeniu wzmacniacza, kiedy filtr w antenie ma chronić zarówno odbiór w trybie pasywnym jak i aktywnym?


! Nota bene - jakoś nikt się nie pochylił się w czasie testów (albo ja tego nie oglądałem) nad inną niezwykle istotną kwestią, która rzeczywiście może być realnym wyzwaniem przy korzystaniu z anten z zabudowanym filtrem LTE700 w technologii SAW. I nie tylko chodzi tu o Televesa.

Padiuka
Posty: 5
Rejestracja: 23 lutego 2023, o 11:37
Miejscowość: Gostycyn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz / Trzeciewiec

Re: Antena 40km od nadajnika

Post autor: Padiuka »

Panowie zacząłem od wymiany zasilacza i okazało się, że jest podobnie tzn siła 100% a jakość wahała się od 0 do 100%.
Coś mnie tknęło żeby zakupić zasilacz z regulacją. Po zamontowaniu i ustawieniu minimalnego napięcia siła 80-90%, a jakość 100%.
Jak to możliwe, że wcześniej przez 2 lata działało na zwykłym zasilaczu ze stałym napięciem, a teraz nastąpiło przesterowanie??????

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Antena 40km od nadajnika

Post autor: poxipol »

To raczej wzrost poziomu zakłóceń niewiadomego pochodzenia.
Wzmacniacz wzmacnia nie tylko sygnał użyteczny ale również wszelaki śmietnik w eterze.

Zablokowany