WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

gocom
Posty: 94
Rejestracja: 6 lutego 2022, o 17:24
Miejscowość: RU
Odbiornik: WIWA H265 MAXX, Vmade K5, Vmade K6 AV.

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: gocom »

Nie mam tego urządzenia. Mogę odbierać tylko 20 kanałów, które nie mają EPG. Dlatego trzeba poczekać na odpowiedź od właścicieli Wiwa Mini Led mieszkających w Polsce.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: ams8 »

Byczek12345 pisze: 13 czerwca 2022, o 14:40 Są jakieś istotne zmiany w nowym software? Ja mam z grudnia 2021r.
Nie wiem, sorry, w sumie w praktyce dla mnie nic się nie zmieniło, głowy nie urywa, interesuję się tym żeby móc coś mieć podłączone dla rodziny w krytycznym momencie. I tu problem - osoby w starszym wieku narzekają na zbyt małe literki dostarczane przez EPG i INFO (podobno jest nadzieja, że nowy firmware to poprawi).
Wnerwia mnie np. to, że jak nagrywam to nie mogę odtwarzać nic innego tylko nagrywaną audycję i to nie z dysku ale na żywo (nie korzystam z timeshiftu). Jak odtwarzam film z dysku a "nadejszła wiekopomna kwila" na coś co zostało zaprogramowane to następuje przełączenie na zaprogramowaną audycję. Pewnie mam zbyt głęboko zakorzenione nawyki związane ze starymi urządzeniami dwu-tunerowymi (Hyundai, Manta) oraz z nowoczesnym świetnym ale drogim rozwiązaniem na PC: tuner USB Hauppauge WinTV-dualHD z softem DVBViewer.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »


Wiwa mini led i maxx ma dużego pilota, litery w info duże, czytelne, choć nie olbrzymie, typowe menu dla czipsetu msd.
Problemem jest niska jakość tego menu, szare tło gorzej kontrastuje, mimo hdmi, fakt to czcionki w epg są małe i całość rozmywa się przy słabym świetle. To jest klasyk chińskich czipów, albo masz dużo ikon i technikalia, nawalone małe literki, albo usunięte szczegóły i powiększone opisy.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

Zainstalowałem nowy soft.
Praktycznie żadnej różnicy nie zauważyłem.
Jedynym małym szczegółem jest to w czasie odtwarzania nagranego materiału po przyciśnięciu przycisku INFO pojawia się okno informacyjne na całą szerokość ekranu (od dołu zajmuje jakieś 1/4 wysokości) a wcześniej było to okienko w prawym rogu. Informacje są tam takie same, a jedyna korzyść to że w przypadku długiej nazwy pokazywana jest ona statycznie (bo się cała mieści) a nie jako animowany przewijany napis.

Mnie brakuje najbardziej już po rozpoczęciu ręcznego nagrywania możliwości ustawienia czasu końca nagrania. Takie coś było w wiwa hd90 gdy po raz drugi wciskało się przycisk REC.

Denerwuje mnie to też, że po zaplanowanym nagraniu czegoś tuner pozostaje w pozycji włączonej. Powinno powracać do stanu w jakim znajdowało się w momencie rozpoczęcia zaprogramowanego nagrania.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: kris_s8 »

bubabuba1 pisze: 27 czerwca 2022, o 16:16 Denerwuje mnie to też, że po zaplanowanym nagraniu czegoś tuner pozostaje w pozycji włączonej. Powinno powracać do stanu w jakim znajdowało się w momencie rozpoczęcia zaprogramowanego nagrania.
U mnie na wiwie maxx po planowanym nagraniu też czasami się nie wylączał. Pomagało wyjęcie wtyczki zasilania (czasami nawet załapało za trzecim razem).Być może to taki mankament tych wiw.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »

kris_s8 pisze: 1 lipca 2022, o 12:36
bubabuba1 pisze: 27 czerwca 2022, o 16:16 Denerwuje mnie to też, że po zaplanowanym nagraniu czegoś tuner pozostaje w pozycji włączonej. Powinno powracać do stanu w jakim znajdowało się w momencie rozpoczęcia zaprogramowanego nagrania.
U mnie na wiwie maxx po planowanym nagraniu też czasami się nie wylączał. Pomagało wyjęcie wtyczki zasilania (czasami nawet załapało za trzecim razem).Być może to taki mankament tych wiw.
Po wyłączeniu z prądu też zostaje na zielonej diodzie, bo generalnie wyłączanie następuje po automacie z ustawień, czyli minimum 1h do 12 od ostatniej aktywności pilota.

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: bubabuba1 »

No tak jest to jakieś rozwiązanie. Czyli można ustawić "Auto czuwanie" na 1 godz. i się wyłączy w przypadku braku aktywności.
Z tym, że nie za bardzo wiem jak to będzie działać w przypadku zaplanowanego nagrywania.

Wtedy powiedzmy, że sam się dekoder uruchomi i zacznie nagrywania i teraz jak nastawię auto czuwanie na 1 godzinę, to mi się wyłączy (bo nie dotykam pilota). No ale jak mam nastawiony przykładowo 2 godzinny program, to co w połowie mi przerwie nagrywanie?.

Mogę nastawić "auto czuwanie" na 4 godziny bo raczej dłuższych filmów nie ma nawet na Polsacie z wieloma reklamami. I chyba tak zrobię. Bo lepsze to niż wyłączanie ręczne rano.

Hmmm W Wiwie HD50 czy 90, nie było takich klocków, sam się włączał i wyłączał po zakończeniu nagrywania.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Ramirez »

W starszej wersji wiwy h265 tez po nagrywaniu nie przechodzi do stanu czuwania. Strasznie mnie to wkurza.

Zygzuś
Posty: 134
Rejestracja: 22 maja 2022, o 13:25
Miejscowość: Tarnów
Odbiornik: Wiwa Maxx
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON G.Św.Marcina

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Zygzuś »

bubabuba1 pisze: 2 lipca 2022, o 17:40 No tak jest to jakieś rozwiązanie. Czyli można ustawić "Auto czuwanie" na 1 godz. i się wyłączy w przypadku braku aktywności.
Z tym, że nie za bardzo wiem jak to będzie działać w przypadku zaplanowanego nagrywania.

Wtedy powiedzmy, że sam się dekoder uruchomi i zacznie nagrywania i teraz jak nastawię auto czuwanie na 1 godzinę, to mi się wyłączy (bo nie dotykam pilota). No ale jak mam nastawiony przykładowo 2 godzinny program, to co w połowie mi przerwie nagrywanie?.

Mogę nastawić "auto czuwanie" na 4 godziny bo raczej dłuższych filmów nie ma nawet na Polsacie z wieloma reklamami. I chyba tak zrobię. Bo lepsze to niż wyłączanie ręczne rano.

Hmmm W Wiwie HD50 czy 90, nie było takich klocków, sam się włączał i wyłączał po zakończeniu nagrywania.
Można wyliczyć długość audycji, fabrycznie jest 3h i to wystarcza do 90% przypadków, kiedy nagrywa bez obsługi pilotem.
W innych markach tunera jest opcja auto obligatoryjna, z odliczaniem, przycisk uśpienia i same wchodzą w tryb off, jeśli wyłączyło prąd.

wiesgaj
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2021, o 12:10
Miejscowość: Nierada

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: wiesgaj »

Kupiłem antenkę internet działa i nie zawiesza się. Ale Youtube nie działa. Wyskakuje "błąd pobierania pliku."
Wie ktoś co to może być?

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: Krzysiek25 »

Szkoda było kupować tej anteny bo te pseudo aplikacje przestają działać bo przestają wspierać producenci

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

wiesgaj pisze: 12 marca 2023, o 16:07 Kupiłem antenkę internet działa i nie zawiesza się. Ale Youtube nie działa. Wyskakuje "błąd pobierania pliku."
Wie ktoś co to może być?
Być może Yt zmienił api i apka od Wiwy juz go niewspiera.

wiesgaj
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2021, o 12:10
Miejscowość: Nierada

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: wiesgaj »

Sam YT otwiera się. Otwiera się lista plików z grafiką . Wyszukiwarka działa. Dopiero po kliknięciu na plik wyskakuje ten komunikat.
Czyli apka łączy się z YT.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

Zostało zmienione coś w strumieniu najwyraźniej z czym dekoder już sobie nie radzi.
Wsparcia do tego nie dostaniesz. Aplikacje w tych dekoderach to gażdet działający może rok od daty wypuszczenia softu.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

wiesgaj pisze: 12 marca 2023, o 20:50 Sam YT otwiera się. Otwiera się lista plików z grafiką . Wyszukiwarka działa. Dopiero po kliknięciu na plik wyskakuje ten komunikat.
Czyli apka łączy się z YT.
Dziś Ci to sprawdzę na swojej litce.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

dvbtowiec pisze: 12 marca 2023, o 22:39 Zostało zmienione coś w strumieniu najwyraźniej z czym dekoder już sobie nie radzi.
Wsparcia do tego nie dostaniesz. Aplikacje w tych dekoderach to gażdet działający może rok od daty wypuszczenia softu.
Dokładnie. Ten sam komunikat.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: dvbtowiec »

wiesgaj pisze: 12 marca 2023, o 16:07 Kupiłem antenkę internet działa i nie zawiesza się. Ale Youtube nie działa. Wyskakuje "błąd pobierania pliku."
Kolega wyżej potwierdza że u niego także przestało działać.
Jeśli kupowałeś adapter przez internet, to ją zwróć zanim minie 14 dni. Szkoda kasy ;)

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WIWA H.265 MINI oraz MINI LED

Post autor: MaxEvans »

Kiedyś też był ten komunikat i po kilku dniach to naprawili. Czy teraz tak będzie. Być może, ale te pudełka tak maja. ;)

Zablokowany