MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Dzisiaj od serwisu Philipsa dostałem nowe oprogramowanie 251 do przetestowania, które ma rozwiązywać problem z odbiorem kanału Wydarzenia24, testuję odbiór tego kanału i przez 20 minut jest jak na razie ok.

Obrazek

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Widocznie istnieje w polskim ustawodawstwie wyrażenie "nierażąco" naruszone postanowienia.
To taki bełkot, który otwiera różne furtki tym, którzy więcej zapłacą - tam gdzie trzeba.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: m.szklarski »

Już przesadzacie. Bez problemu przy użyciu wujka G. znajdziecie szereg wykładni np. WSA i NSA, na temat tego co uznaje się za naruszenie prawa RAŻĄCE.

W wielu przepisach taki epitet mamy, nawet w...Kodeksie Pracy.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: MaxEvans »

Krosnoludek pisze: 20 marca 2023, o 17:53 Dzisiaj od serwisu Philipsa dostałem nowe oprogramowanie 251 do przetestowania, które ma rozwiązywać problem z odbiorem kanału Wydarzenia24, testuję odbiór tego kanału i przez 20 minut jest jak na razie ok.

Obrazek
Super tyle walczyłeś i się udało👍

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

To fakt ... to sukces głównie @Krosnoludka ! Dzięki za wytrwałość ...jeśli wyeliminują te "drobne" artefakty w W24 to będzie już całkowity sukces...
A propos zastrzeżeń Winnickiego do W24 ...coś tam facet racji ma biorąc choćby pod uwagę ogólną historię powstania Mux4 itd...
ale nie tędy droga ...
Moja ocena samego W24 jest bdb mamy tutaj konkretną informację z kraju i świata +trochę ekonomii ,sportu itd. bez zbędnej "politykiery" ...jeśli ten pan już tak się czepia W24 jako kanału FTA to niech stworzy coś konkurencyjnego ....wolne miejsca są w NTC ;)
Pzdr

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: dvbtowiec »

Krosnoludek pisze: 20 marca 2023, o 17:53 Dzisiaj od serwisu Philipsa dostałem nowe oprogramowanie 251 do przetestowania, które ma rozwiązywać problem z odbiorem kanału Wydarzenia24, testuję odbiór tego kanału i przez 20 minut jest jak na razie ok.
Czyli mamy odpowiedź, nie instalacja a jednak sposób nadawania, który okazał się czkawką dla tego konkretnego odbiornika. Prawdopodobnie dlatego że producent jakiegoś podzespołu poszedł na łatwiznę i nie zaimplementował poprawnie całej specyfikacji DVB-T2.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Winny był procesor Mediatek i jego producent musiał wydać poprawkę. Ciekawe czy Sony też naprawiło ten błąd na modelach z tym samym procesorem o których w tym temacie pisano.

MaxEvans
Posty: 1185
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: MaxEvans »

Dokładnie kanał warty obejrzenia. Ważne że walczył i jest sukces. Tak sie nie dalo patrzeć.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Teraz wypatrzyłem jeszcze problem, jak się przełączy z TVP 1 na Wydarzenia24 to za niektórym przełączeniem występuje jeszcze ta czkawka, nagrałem filmik i wysłałem do Philipsa
Tak to wygląda: https://youtu.be/otNWNA6IMrA
Ostatnio zmieniony 21 marca 2023, o 13:08 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze: 21 marca 2023, o 12:33 Winny był procesor Mediatek i jego producent musiał wydać poprawkę. Ciekawe czy Sony też naprawiło ten błąd na modelach z tym samym procesorem o których w tym temacie pisano.
He, he ...pewnie nie bo @Krosnoludek nie zainwestował jeszcze w Sony ... :D Pzdr

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: dvbtowiec »

Akurat z Sony z W24 nie mam problemu. Ale mam problem z restartami na kanałach 4K.
Nic póki co z tym nie robią.
Wiele zależy od podejścia producenta.
Nie potrzeba do tego żadnej determinacji użytkownika o ile pracownicy obsługujący zgłoszenia i sam producent chcą się tematem zająć.
Nie da się walczyć o sprawę, jeśli zgłoszenia są odkładane na półkę.

Jeśli problem z W24 jest w procesorze, to zapewne producent procesora roześle poprawkę do wszystkich firm wykorzystujących jego procesory. Teraz już od producenta telewizora zależy, czy tą poprawkę uwzględni w swoich modelach i których.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Philips pomału ale usuwa zgłaszane usterki, a Sony niestety z kanałem TVP 4K poleciało w kulki i się na użytkowników wypięło, bardzo nie ładnie z ich strony.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze: 21 marca 2023, o 12:50 Teraz wypatrzyłem jeszcze problem, jak się przełączy z TVP 1 na Wydarzenia24 to za niektórym przełączeniem występuje jeszcze ta czkawka, nagrałem filmik i wysłałem do Philipsa
Tak to wygląda: https://youtu.be/otNWNA6IMrA
Potwierdzam -taki sam błąd ("czkawka")wystepuje na ostatnim oficjalnie dostępnym oprogramowaniu (.248) i to nie tylko po przełączeniu z TVP1 na W24 ale także po wyjściu ze Smart Tv bezpośrednio na W24 bądź np. po uruchomieniu TV bezposrednio na kanale W24.
I tutaj nie ma reguły problemy czasem są - a czasem nie występują ... jeśli natomiast się pojawią wystarczy np. zmienić na chwilę Mux i powrócić do W24 i jest OK czyli podobnie jak to było w poprzednich softach gdzie W24 praktycznie był nie do obejrzenia.
Pzdr

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Wczoraj wysłałem do Philipsa logi do zbadania tego problemu ze nie za każdym razem Wydarzenia24 działają poprawnie.
Ta wersja 251 pojawiła się juz online dla wszystkich: https://toengel.net/philipsblog/2023/03 ... 1-1-3-251/

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Krosnoludek pisze: 12 lutego 2023, o 20:45 Dobra, załóżmy że jakieś tam strzępy dolatują sygnału z innego nadajnika, to dlaczego na jednym AX Lion NS jest ok, a na drugim Sloth Combo Plus też tego samego producenta jest już źle?

Podkreślam, nie wiem czy cokolwiek do mnie z innych nadajników dolatuje, i widzę że domowymi sposobami nie idzie tego sprawdzić. Gdybym wiedział ze cos innego dolatuje, wówczas mógłbym ściągnąć antenę, komina i założyć z boku domu, ale wtedy nie będzie znów widzieć Suchej Góry.

Teraz nie dawno wymieniłem nawet zwrotnicę by była tylko do 48 kanału, a powyżej wycinała pasmo, bo ma założony filtr, nie dawno takie zwrotnice się pojawiły od AMS

Obrazek
Jednak coś ten filtr w zwrotnicy daje: https://youtu.be/Kxc9es4z9Ww

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: DanielK »

Daje i to dużo a nawet bardzo. Nawet większość instalatorów nie zdaje sobie sprawy z tego co znajduje się w eterze.

Szczególnie tzw. byłe miasta wojewódzkie - tam gdzie są nadajniki lokalne radiowe UKF, oraz DAB+. O LTE nie muszę wspominać.
W wielu miejscach na instalacjach zbiorczych gdzie nie ma profesjonalnych wzmacniaczy kanałowych jest zabawa z filtrowaniem DAB+ aby MUX-8 jakoś zagrał.
Takie DAB+ (zwykle właśnie w polaryzacji pionowej) potrafi być szpila 80-100 dBµV i przesterowanie gotowe.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze: 23 marca 2023, o 13:49 Wczoraj wysłałem do Philipsa logi do zbadania tego problemu ze nie za każdym razem Wydarzenia24 działają poprawnie.
Ta wersja 251 pojawiła się juz online dla wszystkich: https://toengel.net/philipsblog/2023/03 ... 1-1-3-251/
Jest już także /a może przede wszystkim do pobrania bezpośrednio przez Tv (przynajmniej u mnie Tv zgłasza możliwość aktualizacji) ...przy czasie przyjrzę się jak to wygląda z perspektywy W24...

Edit / po wgraniu wersji ...251 i po WSTĘPNYCH około pół godz. testach (także zmiana kanałów /Muxów itp ) ...żadnych problemów nie zauważyłem ...Zero przycięć ,artefaktów, czy tzw. "czkawki " ...
Przyjrzę się jeszcze sprawie w weekend...
Pzdr

eter
Posty: 1295
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: eter »

Chociaż u was to inny problem, to znaczy czysto techniczny waszych TV (z tego co piszecie już rozwiązany poprzez zmodyfikowane firmware)...to obecnie, pewnie ze względu dużej aktywności wiatru słonecznego (zorze nad całą Polską) nawet w lokacjach, gdzie nie był możliwy w ogóle prawidłowy odbiór Muxa4...jest dobrze, można normalnie oglądać program Wydarzenia24.
Szkoda, że to jedynie z powodów nietypowej propagacji, jaka jest w eterze.
PS Tak jak pisałem, chyba powoli zaczyna już wszystko wracać do normy, bo zaczynają się stopklatki...niestety.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

W weekend mogłem trochę poświęcić więcej czasu na Tv...i widzę że po wgraniu najnowszego oprogramowania Philipsa (..251) jest naprawdę dobrze jeśli chodzi o odbiór W24. Zdecydowanie lepiej niż niż w poprzedniej wersji (248) -gdyż nie zauważyłem już żadnych artefaktów ,przycinek itp .podczas oglądania W24.
Nie mniej jednak zdarzyła mi się kilkakrotnie tzw. "czkawka" ( opisywana przez @Krosnoludka ) ...podczas zmiany kanału z TVP1 bezpośrednio na W24 oraz po uruchomieniu Tv bezpośrednio na W24 ...Problem ten występuje rzadko ale jednak ...
Co więcej powyższy problem nie ustępuje przez dłuższy czas aż do np. przełączenia Tv na inny kanał/mux lub wył./wł Tv ...
Poza tym jest O.K.

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

Mam ten sam problem z odbiorem W24. Posiadam telewizor sony kd75x85k. To też ten nieszczęsny mediatek? Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej informacji na temat procesora. Niby mam aktualne oprogramowanie ale nie da się normalnie ogladac. 2-3 minuty jest ok , po czym obraz i głos powoli się pogarsza aż praktycznie nic nie widać. Zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić

Zablokowany