MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Maciejek »

Nic nie zrobisz, jest na tu więcej z TV SONY (i nie tylko) mające takie problemy. Niestety to "jakość" Polsatu. Był tu taki "misiu" powiązany z Polsatem, który wmawiał nam problemy z naszymi antenami itp. Patrząc ile ludzi ma ten sam problem to wina oczywiście po stronie nadawcy.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: VAHANARA »

Jakoś tak, nie wiem czemu, ale brakuje mi tu kilku słów "przepraszam" od kilku osób w tym wątku.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

demonic91 pisze: 29 marca 2023, o 13:57 Mam ten sam problem z odbiorem W24. Posiadam telewizor sony kd75x85k. To też ten nieszczęsny mediatek? Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej informacji na temat procesora. Niby mam aktualne oprogramowanie ale nie da się normalnie ogladac. 2-3 minuty jest ok , po czym obraz i głos powoli się pogarsza aż praktycznie nic nie widać. Zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić
Masz inny procesor Sony X1 więc to nie będzie to samo co w Philipsach z procesorem Mediatek.
https://h-m-entertainment.com/sony-x85k-review
https://www.displayspecifications.com/en/model/50a52cd6

jerkre
Posty: 62
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: jerkre »

Krosnoludek pisze: 29 marca 2023, o 17:29
demonic91 pisze: 29 marca 2023, o 13:57 Mam ten sam problem z odbiorem W24. Posiadam telewizor sony kd75x85k. To też ten nieszczęsny mediatek? Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej informacji na temat procesora. Niby mam aktualne oprogramowanie ale nie da się normalnie ogladac. 2-3 minuty jest ok , po czym obraz i głos powoli się pogarsza aż praktycznie nic nie widać. Zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić
Masz inny procesor Sony X1 więc to nie będzie to samo co w Philipsach z procesorem Mediatek.
https://h-m-entertainment.com/sony-x85k-review
https://www.displayspecifications.com/en/model/50a52cd6
Co pewien czas jest sygnał kontrolny POLSATU i bez problemów (przerwa w nadawaniu).
Widocznie nadawcy nie zależy....

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

Krosnoludek pisze: 29 marca 2023, o 17:29
demonic91 pisze: 29 marca 2023, o 13:57 Mam ten sam problem z odbiorem W24. Posiadam telewizor sony kd75x85k. To też ten nieszczęsny mediatek? Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej informacji na temat procesora. Niby mam aktualne oprogramowanie ale nie da się normalnie ogladac. 2-3 minuty jest ok , po czym obraz i głos powoli się pogarsza aż praktycznie nic nie widać. Zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić
Masz inny procesor Sony X1 więc to nie będzie to samo co w Philipsach z procesorem Mediatek.
https://h-m-entertainment.com/sony-x85k-review
https://www.displayspecifications.com/en/model/50a52cd6
Skoro to nie przez procesor to co może być problemem? Ostanio myslalem, że mam źle połączony kabel i antenę i popawilem wszystkie wtyki typu f. Na pewno jest dobrze. Sprawdzałem kierunek anteny i wg aplikacji też jest ok. Zasieg 100%. Nie mam pomysłu. Nie znam sie tez zbytnio.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Podaj wskazania siły i jakości sygnału, jak dalego masz do nadajnika i z jakiego odbierasz itp.
Możesz mieć problem z zakłucaniem ze strony LTE i może być potrzebny Filtr LTE np. Terra TF-005
https://www.ceneo.pl/135978561;pla?se=Y ... gIPQ_D_BwE

Najlepiej taki filtr kupić w lokalnym sklepie z elektroniką i dogadać się że jak nie pomoże to zwrócisz go, lub przez internet np. Allegro i masz 14 dni na zwrot. Kup dobrej jakości , a ten Terry jest dobry według fachowców.

Zobacz sobie filmik od o 14 minuty: https://youtu.be/_X4W9itbQXk
Tu jeszcze testy filtrów LTE: https://youtu.be/agFo9IM577E

Możesz też mieć zakłucenia SFN...

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

@demonic91 spójrz na ten test wykonany jakiś czas temu przez @Krosnoludka (TV Philips) https://www.youtube.com/watch?v=6F8qRcoUZTw ...jeśli masz identyczny problem to wskazywałoby to na "psikusa" podobnego co w Philipsach...
Specyfika nadawania MUX4 niestety generuje problemy w niektórych odbiornikach (seriach) ...Niewykluczone ,że nie tylko Mediatek ale i X1 ma podobne problemy ...poza tym błędy w specyfikacjach podawanych nawet przez producentów także się zdarzają ... lub sam producent w danej serii coś modyfikuje/zmienia nie podając tego do wiadomości...
W przeciwnym przypadku warto zainwestować w polecany Filtr LTE/5G ( to taka inwestycja na przyszłość ) itd ...
Pzdr

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

Krosnoludek pisze: 29 marca 2023, o 23:13 Podaj wskazania siły i jakości sygnału, jak dalego masz do nadajnika i z jakiego odbierasz itp.
1. Jakość/siła wierząc wskazaniom które są w TV to po 100%.
2 odleglosc od nadajnika 12km
3. Nadajnik Gdańsk *Chwaszczyno*
4. Dodatkowe informacje z aplikacji ktora sprawdzałem- mux-8 , moc 20kw,V,D 8.6 KW- chociaz nie wiem co to znaczy
5. Antena która posiadam - Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa

Nie wiem co jeszcze mogę dodać. Co do instalacji antenowej to chyba najprościej jak się da. TV, zwrotnica, antena. Podlaczony też jest zasilacz do TV wpiety do wtyku antenowego ( chociaz nie wiem czy coś wnosi bo czy włączony czy nie to zadnych zmian nie zauwazylem).
cyber pisze: 30 marca 2023, o 01:34 @demonic91 spójrz na ten test wykonany jakiś czas temu przez @Krosnoludka (TV Philips) https://www.youtube.com/watch?v=6F8qRcoUZTw ...jeśli masz identyczny problem to wskazywałoby to na "psikusa" podobnego co w Philipsach...
Obejrzałem filmik i faktycznie objawy są podobne. Ale u mnie dzieje się to po paru minutach, a w filmiku po paru sekundach. Chociaz nie wiem jak długo kolega ogladal przed nagrywaniem. I po 10minutach sygnal sam wrocil - u mnie jeszcze tak się nie stało chociaz nie wiem czy czekałem tyle czasu. Musialbym to sprawdzić. Miałem wczesniej Samsunga i żona twierdzi ze program W24 też się wieszał. Ja niestety nie pamiętam jak to do końca wyglądało. Mam Poza tym Sony jeszcze dwa TV - LG i też samsung ale to starsze modele podpięte pod dekoder. Tam z kolei nie przycina obrazu ale nie ma głosu na W24. Ale to nie problem bo odbiorniki stoją w pokojach u dzieci.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Oj ta "antenka" i to aktywna przy tak bliskiej odległości RTCN ( o ile nie ma większych przeszkód antena - nadajnik)to naprawdę wybór moim zdaniem chybiony ( były czy też są one zdaje się także w wersji pasywnej -bez przedwzmacniacza/ zasilacza oraz z wbudowanym filtrem Lte)...Po tym co opisujesz to wskazuje na tzw. przester sygnału (sygnał zbyt silny) ... Tutaj przydałaby zwykła antena pasywna (bez wzmocnienia) ewentualne wzmocnienie sygnału jeśli już to na splitterze ...
Zobacz chociaż czy przypadkiem nie masz zasilacza z regulacją napięcia ...jeśli tak to zmniejsz potencjometrem wzmocnienie do minimum ( z reguły max w lewo) ...jesli nie to odłącz zasilacz z prądu i sprawdź jeszcze raz czy faktycznie nie daje to żadnej różnicy "na plus "... Przydałby się tutaj naprawdę taki zasilacz z regulacją napięcia (wzmocnienia) jeśli nie ma takowego można go dokupić za zdaje się nieduże pieniądze ....od tego bym zaczął skoro już posiadasz taką antenę jaką posiadasz ... jednak najlepszym rozwiązaniem była by tutaj instalacja pasywna ...
Pzdr

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

cyber pisze: 30 marca 2023, o 09:28 Oj ta "antenka" i to aktywna przy tak bliskiej odległości RTCN ( o ile nie ma większych przeszkód antena - nadajnik)to naprawdę wybór moim zdaniem chybiony
Kupilem "aktywna antene" bo zamontowana jest na balkonie i skierowana w stronę jakby dachu, poza tym dalszej odległości są inne budynki i drzewa. Antena zamontowana jest na paru metrach od ziemi ( co widać na zdjeciu) więc pomyślałem, ze właśnie przez te przeszkody może być problem z uzyskaniem dobrego sygnału. Ale w sumie nie wiem co to znaczy "większe przeszkody" I co może przeszkadzać a co nie.

Obrazek
cyber pisze: 30 marca 2023, o 09:28 Zobacz chociaż czy przypadkiem nie masz zasilacza z regulacją napięcia ...
To zwykły zasilacz , bez możliwości refulacji napięcia. Wyposażony jedynie w diodę. Ale wyłączyłem go i zobaczę czy coś się zmieni . Chociaż trochę w to wątpię, bo jak już pisałem wcześniej nie zauwazylem roznicy z zasilaczem

cyber pisze: 30 marca 2023, o 09:28 jednak najlepszym rozwiązaniem była by tutaj instalacja pasywna ...
Skoro to najlepsze rozwiązanie to poleć jakąś instalacje pasywna

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

Tak jak pisałem ...skoro już posiadasz instalację jaką posiadasz zacznij od zakupu zasilacza z regulacją (samo wył. zasilacza to tylko experyment gdyż w antenie nadal znajduje się wzmacniacz ,który pasywnie może przynosić efekt odwrotny od zamierzonego)...Koszt max kilkadziesiąt zł i w zależności gdzie kupisz -można ten produkt nienaruszony zwrócić ...To może wiele wyjaśnić natomiast zdalnie na odległość trudno mi jest coś doradzić więcej ,żeby nie narazić Cię na niepotrzebne koszty...tymbardziej ,że nie można tutaj także wykluczyć problemu z Tv...
Ostatecznie poproś instalatora ,żeby dokonał pomiaru jakości sygnału i co ważne NA MIEJSCU przyjrzał się całej instalacji ...w ten sposób unikniesz zbędnych wydatków i wyjaśni się także sprawa z TV Sony.
Pzdr

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

I taki zasilacz bedzie ok? Czy może są jakieś konkretne sprawdzone firmy?
https://www.ceneo.pl/136081869
Jak tak to zaraz zamawiam. Jutro jest u mnie i przeprwadze test.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

O.K. ... przy okazji sprawdź jeszcze swoją zwrotnice /splitter czy jest DC PASS/POWER PASS bo różnie z tym bywa ... chodzi o to czy przepuszcza swobodnie zasilanie (prąd) z zasilacza do anteny(wzmacniacza).
Pzdr.

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: XmuX »

Tak jest! Zacząłbym od tego, gdy rozmówca pisze, że włączenie/wyłączenie zasilania nie ma wpływu na sygnał.

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

https://www.ceneo.pl/105057037
Mam taki splitter. Z tego co napisales to chyba ok?
Przyda mi się coś jeszcze? Brakuje mi pare pln do darmowej wysylki ;) to od razu bym zamowil
XmuX pisze: 30 marca 2023, o 15:00 Tak jest! Zacząłbym od tego, gdy rozmówca pisze, że włączenie/wyłączenie zasilania nie ma wpływu na sygnał.
Ok. Cofam to. Wróciłem z pracy I jeszcze raz to sprawdziłem. Wierzac tym pomiarom w tv to przy wlaczonym zasilaczu mam poziom i jakość 100% , a jak wyłącze zasilacz to mam poziom sygnału 76 , a jakość 100 ale na niektorych programach mam poziom , jakość 0 a program normalnie odbiera. Nie rozumiem tego zbytnio. Chyba, że to po czasie się zmieni.

Jeszcze słowem dopełnienia. Przy wyłączonym zasilaczu po około 4 minutach zaczyna ścinać obraz na W24. W sumie to praktycznie nie ma możliwości oglądania, więc specjalnie nic to nie zmienilo. To co ostatecznie robic? ;)

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: XmuX »

W pierwszej kolejności powinieneś już wiedzieć, że wszystkie te superaktywne superanteny z superinteligentnym wzmacniaczem z superfiltrem 5G, są kompletnie do go... przy obecnym standardzie nadawania.
Tylko wszyscy producenci i sprzedawcy robią z was głupców! :-(
Przy wyłączonym zasilaniu wzmacniacz działa jak tłumik, a mimo to telewizor pokazuje 76/100%.
Czyli masz tam tyle sygnału, że zagra on na drucie wystającym przez okno.
Więc wywal to badziewie i kup porządną antenę z dobrej jakości filtrem LTE 5G i będziesz miał spokój na zawsze.

XmuX
Posty: 173
Rejestracja: 19 sierpnia 2021, o 14:49
Miejscowość: Blansko
Odbiornik: LG OLED, RTL-SDR, Technisat Digitradio
Instalacja antenowa: FM XmuX 23Y CCIR 7,4m , DAB+ 2x XmuX 23Y DAB+SuprA 3,5m , UHF 4x XmuX 20Y 2148

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: XmuX »

Kto Ci doradził zakup takiego aktywnego cosi, skoro za oknem "widać" nadajnik o mocy 100 kW?
Problemy nawet na antenie pasywnej mogą być spowodowane przez mux-3 w SFN, ale tego nie da się określić zdalnie bez pomiarów. Dotyczy to również np. wspomnianego już LTE. Inną sprawą jest też to, że cokolwiek aktywnego zwykle zupełnie się nie sprawdza przy odbiorze silnych nadajników lokalnych i słabych lokalnych z tego samego kierunku.
Tak więc podstawą sukcesu jest zawsze i wszędzie dobrej jakości antena pasywna z dobrej jakości filtrem. Dopiero potem, w zależności od sytuacji, przystępuje się do poprawiania instalacji.

demonic91
Posty: 18
Rejestracja: 28 marca 2023, o 12:49
Miejscowość: Kawle Górne
Odbiornik: Sony KD-75X85K
Instalacja antenowa: Antena zewnętrzna Telkom-Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk - Chwaszczyno

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: demonic91 »

Nikt mi właśnie nie doradzał. Dlatego, nie świadomy kupiłem to co kupiłem. Generalnie jest ok poza tym jednym programem. Ale dobrze. Zawsze moge wymienic. Masz jakas konkretną antene na mysli? Mogę kupić, nie zagra to odeślę i tyle w temacie. Wolę dopytać nim znowu coś nie tak zamontuje.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: cyber »

demonic91 pisze: 30 marca 2023, o 16:55

Jeszcze słowem dopełnienia. Przy wyłączonym zasilaczu po około 4 minutach zaczyna ścinać obraz na W24. W sumie to praktycznie nie ma możliwości oglądania, więc specjalnie nic to nie zmienilo. To co ostatecznie robic? ;)
Niestety problemy na Twoim Sony są bardzo podobne jak w Philipsach (tutaj problem też pojawiał się po około 4-5 min.) ...Philips wydał poprawki w aktualizacjach i obecnie jest niemalże O.K ...Firma Sony z tego co mi wiadomo nic takiego do tej pory nie zrobiła...
Nie mniej jednak ja na Twoim miejscu zainwestowałbym jeszcze te kilkadziesiąt zł.w zasilacz regulowany , sprawdziłbym jak wtedy to wszystko "hula" ... w razie niepowodzenia zrobiłbym to co proponowałem wcześniej ja i ostatnio @XmuX aczkolwiek jeśli reszta kanałów będzie O.K to lepiej wezwji instalatora do ewentualnego wykluczenia problemu w instalacji antenowej i wtedy pozostaje tylko reklamacja do Sony i sporo cierpliwości...zresztą w Sony możesz zgłaszać problem już teraz -tym bardziej jeśli Tv jest jeszcze na gwarancji...
W przypadku Philipsa reklamacje od kilku -kilkunastu osób przyniosły efekt i obecnie problem z W24 został niemalże usunięty.
Pzdr

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-4 (TV naziemna Polsat Box)

Post autor: Krosnoludek »

Jego Sony nie ma czasem procesora X1?
https://www.displayspecifications.com/en/model/50a52cd6
https://h-m-entertainment.com/sony-x85k-review

Może napisz najpierw do supportu Sony pytanie jaki w Twoim modelu siedzi procesor, bo jeśli by się okazało że ten sam co w Philipsie, to szkoda twoich wysiłków w poprawę i instalacji antenowej.

W Philipsie siedzi MediaTek MT5895 : https://www.flatpanelshd.com/philips_pus8506_2021.php

Zablokowany