Automatyczne dostrajanie nowych kanałów w telewizorach Samsung

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
imadloo
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, o 21:31
Miejscowość: Bytom

Automatyczne dostrajanie nowych kanałów w telewizorach Samsung

Post autor: imadloo »

Dzień dobry,

Mój pierwszy post a od razu z grubej rury. Jestem od niedawna administratorem w lokalnej sieci telewizji kablowej i napotkałem pewien problem.
W skrócie paczkuje kanały odebrane z multicastów za pomocą astry ( cesbo ) i pasywnie modulatorem wypluwam w sieć RF do klientów.
Problem mój polega na tym, że gdy tylko w paczce dodam lub usunę kanał lub tylko zmienię nazwę kanału to zmiany zachodzą na wszystkich telewizorach oprócz firmy Samsung. Tak jakby telewizor ten nie wychwytywał w tablicy SDT zmiany wersji.

I moje pytanie brzmi : czy szukać błędu w mojej konfiguracji tabel SI w tym SDT czy ten typ tak ma i trzeba telewizor za każdym razem stroić na nowo ? :?:

P.S
Nawet chiński telewizor Xiaomi oraz tani bubel z Biedronki zmienia bez problemów. :lol:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Automatyczne dostrajanie nowych kanałów w telewizorach Samsung

Post autor: DanielK »

Spróbuj poszukać gdzieś w Menu serwisowym Samsunga. Być może tam coś będzie na zasadzie autoaktualizacji listy serwisów.

imadloo
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2023, o 21:31
Miejscowość: Bytom

Re: Automatyczne dostrajanie nowych kanałów w telewizorach Samsung

Post autor: imadloo »

W menu serwisowym nie ma takiej opcji. A problem dotyczy wszystkich telewizorów Samsung i byłoby to bez sensu każdemu klientowi z takim telewizorem wchodzić w menu serwisowe. Przypuszczam, że albo Samsung nie umi w te klocki, albo wymaga jeszcze czegoś w strukturze tabel SI.
Jestem w stanie nawet zapłacić za pomoc w sprawie rozwiązania problemu ( jeżeli jest taka osoba to proszę o priv )

Zablokowany