WYDARZENIA 24 w MUX-4

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: orin »

Owszem, po ostatniej aktualizacji do v7 nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów kodowanych i FTA.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze: 23 maja 2023, o 10:20 Jest nowe oprogramowanie do Philipsa, właśnie idzie o dziwo u mnie aktualizacja.
https://toengel.net/philipsblog/2023/05 ... 1-1-4-105/
Czyżby problem z W24 na Philipsach został usunięty w 100% ? Uaktualniłem kilka dni temu mojego Philipsa i jak na razie 0 problemów ... Oby tak już zostało ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: Krosnoludek »

Ja też na razie nie widzę żadnego problemu z Wydarzenia24 na tym nowym oprogramowaniu, czyżby się udało w 100 % usunąc błąd? Poobserwujemy jeszcze... Około rok czasu trwało usunięcie usterki od jej wystąpienia, ale się udało, lepiej późno niż wcale.

Ja jeszcze obserwuję czy naprawili błąd że telewizor nie trzymał na stałe listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej i czasami przełączał samoczynnie z ulubionej do sat lub naziemnej, od czasu aktualizacji oprogramowania jeszcze nie wyrzucił, ale upłynęło za mało czasu by piać z zachwytu.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: cyber »

No niestety ... w ten weekend -troche więcej czasu przy Tv i już kilka razy wcześniej opisywana "czkawka" na W24 ... po włączeniu Tv bespośrednio na W24 oraz przy standardowym przełączaniu kanałów ... raczej to rzadkość ale jednak ta usterka występuje nadal ...niestety....
Ustępuje ona tradycyjnie po wył/wł Tv lub po zmianie Muxa/kanału i powrocie do W24...
Pzdr

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: Krosnoludek »

Niestety faktycznie, jak się wyłączy telewiozr na W24, to włączając telewiozr na tym kanale jest sieczka niestety. Natomiast jak na razie przełączając między kanałami nie wywołałem tego efektu.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: cyber »

No cóż ...dziś specjalnie trochę "na siłę" :D zacząłem szukać powyższej usterki na W24 ( wył/wł Tv na W24 oraz przełączając np. z TVP 1 na W24) ...i nic "złego" się nie wydarzyło ;) ...Dałem sobie z tym spokój ...bo tak naprawdę można ten kanał bezproblemowo oglądać (w przeciwieństwie do stanu pierwotnego) ....a opisywana "czkawka" występuje bardzo rzadko i można ją bez problemu usunąć ... temat odpusczczam ... w sumie to np. w telefonie (też android) czy też w komputerze bywają większe lub mniejsze usterki/niedopracowania ... czasem usuwane ,czasem nie ... traktuje to jako niuanse ...i tyle w tym tamacie ...
Wszystko to przecież CYFRA .... ;)
Pzdr

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: MaxEvans »

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... stopklatka

Zebrane informacje ws. Problemow z odbiorem.

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: pasjonat »

U mnie telewizor, którzy nie da się zaktualizować oprogramowania ma dalej problem z tym kanałem, reszta działa znakomicie. Nie mogą po prostu poprawne ustawić w mux4, a nie każą żeby ludzie sami sobie to zrobili.

jerkre
Posty: 64
Rejestracja: 3 czerwca 2020, o 10:09
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Sony,
Samsung,
AMIKA A5 T2/CABLE 4k ULTRA HD
Instalacja antenowa: zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: jerkre »

Zgłaszałem Sony do serwisu;
Problem jest po stronie Polsatu.
Producent zgłosił ponad rok temu problem do Polsatu.
Większość nowych odbiorników Sony ma problem z odbiorem tego kanału.
Mam też starszy model Sony i odbieram kanał bez problemów.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: Maciejek »

Oczywiście, że problem jest po stronie nadawcy. Już nie tylko Philips ma problem ale też Sony, natomiast jest tu jeden fanatyk @orin, który twierdzi inaczej. No cóż, sprawa jak to w Polsce kuriozalna i z ciekawością się jej przyglądam bo na razie to wspaniale producent kontra nadawca odbijają piłeczki, a UKE, jak to urząd, nie robi NIC.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: cyber »

No cóż... nie bez racji jest stwierdzenie ,że "problem jest po stronie Nadawcy" ... bo występuje wyłącznie na Mux 4 (W24) ... Cała reszta Muxów + Sat+ Smart (różne formy Nadawcze +Stream +4 K itd...) i 0 problemów ....
A z W24 jest jak jest ....niestety ...Dobrze chociaż ,że Philips w dużym stopniu problem rozwiązał soft-em jednak nie udało się to w 100%...to daje do myślenia... Z drugiej strony Nadawca ma też swoje racje , że problem z odbiorem W24 występuje zdecydowanie na mniejszości Odbiorników/ Tv ...i bądź tutaj Człowieku mądry ...
Osobiście dałem sobie z tym spokój - bo po poprawkach Philipsa problemy z W24 występują na tyle rzadko ,że można ten kanał w miarę oglądać ...ale sprawie przyglądam się z zaciekawieniem ;)

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: pasjonat »

Na zachodzie chyba takich problemów nie mają. Czemu u nas tak jest to ja nie wiem.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: eter »

Jeszcze jakby tego było mało, to nadają ten mux w niektórych lokacjach, aż z trzech nadajników na tym samym kanale, które się "widzą" i wzajemnie zakłócają.
Jakieś trefne to nadawanie od samego początku po refarmingu i zmianie kodeka na HEVC.
Polsat twierdzi, że nadaje W24 eksperymentalnie, więc może w ogóle go całkiem zdejmą, bo kodować to raczej nie ma sensu, skoro jest kodowany Polsat News, pełnoprawny program informacyjny - a ten to taka wydmuszka dla biedaków.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: Maciejek »

Po latach z odbiorem DVB-T/T2, odbierając jedną z pierwszych emisji cyfowych, wtedy jeszcze eskperymentalną z góry Skrzyczne (pierwsza była z Suchej Góry), a także odbierając czeskie DVB-T od samego początku uważam, że SFN czyli rozległe sieci jednoczęstotliwosciowe nie są niczym dobrym. Odbiorniki i to to także te "bardzo" markowe (premium) w wielu sytuacjach się gubią i wykładają na odbiorze. Echa, pre- echa i tylko technicy/inżynierowie wiedzą co tam jeszcze co ma negatywny wpływ na odbiór degradują sygnał. Być może w laboratoriach to się sprawdzało, jednak w terenie, w praktyce jak pokazują tutaj przykłady niekoniecznie. Teraz RTCN/RTON "grzeją" po 100 i więcej kW, a niewiele to daje w poprawnym odbiorze. Kiedyś, gdy zaczynano, wystarczyło 500W (!!!) czy potem 1kW i odbierałem te emisje z odległości ponad 55 km (!) STABILNIE na małych pasywnych antenkach pomimo , że siła sygnału była niska to jakość zawsze na 100%. Myślę, że trochę zabrnęli wszyscy w ślepy zaułek. To co wyliczają programy do modelowania sieci nie sprawdza się, brak tu podejścia ludzkiego. Obecnie to tylko zagęszczanie sieci nadawczej plus "grzanie" ile się da mocy ERP aby dać skuteczny odbiór, a jest odwrotnie: sieci sie zakłócają i więcej problemów przez to niż pożytku. Teraz doceniam odbiór satelitarny, ustawiasz talerz i jak to zrobisz dobrze to zapominasz na lata. Mam tak ze swoją anteną, która w stanie bardzo dobrym wisi już 31 lat, a odbiór jest zawsze idealny (za wyjątkiem burz:) ) szkoda tylko, że oferta FTA jak już nie tak atrakcyjna jak przy nadawaniu naziemnym....

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: bogdanzieba »

bogdanzieba pisze: 23 maja 2023, o 14:26 Czyli w moim przypadku to firma Ferguson powinna dostosować oprogramowanie do odbioru kanału Wydarzenia 24 ? Odbieram na dekoderze Ferguson Ariva 254 Combo.

Napisałem do serwisu Fergusona i taką mi udzielili odpowiedź:
Obrazek
Firma Ferguson jak zwykle ma w poważaniu użytkowników swoich produktów. Powinni dopisać takie swoje przesłanie do kupujących "Kupuj nasze sprzęty ale wiele od nas nie wymagaj ...". Przykład ze wsparciem dekodera Ferguson HF-8900 pokazał gdzie ta firma ma swoich klientów.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: K63 »

Maciejek pisze: 14 czerwca 2023, o 08:40 SFN czyli rozległe sieci jednoczęstotliwosciowe nie są niczym dobrym. Odbiorniki i to to także te "bardzo" markowe (premium) w wielu sytuacjach się gubią i wykładają na odbiorze. Echa, pre- echa i tylko technicy/inżynierowie wiedzą co tam jeszcze co ma negatywny wpływ na odbiór degradują sygnał. Być może w laboratoriach to się sprawdzało, jednak w terenie, w praktyce jak pokazują tutaj przykłady niekoniecznie.
Czesi zauważyli ten problem, zanim u nas włączono DVB-T2 - viewtopic.php?p=240634&hilit=jednocz%C4 ... we#p240634
Kol. @xmux twierdzi, że tylko Polska i Czechy wybrały model emisji T2+256QAM+SFN, który nigdzie na świecie nie był wcześniej testowany i stąd takie problemy - viewtopic.php?p=257456#p257456

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: SamsungM23 »

[/quote]

Firma Ferguson jak zwykle ma w poważaniu użytkowników swoich produktów. Powinni dopisać takie swoje przesłanie do kupujących "Kupuj nasze sprzęty ale wiele od nas nie wymagaj ...". Przykład ze wsparciem dekodera Ferguson HF-8900 pokazał gdzie ta firma ma swoich klientów.
[/quote]

Ferguson sprzedaje tuner Ferguson Ariva T75, całkiem znośny swoją drogą.
Tuner wspiera hdmi CEC i działa to poprawnie.
Do tunera producent dołącza kabel Hdmi który nie wspiera Hdmi CEC.
Czyli jeśli chcesz wykorzystać wszystkie funkcje tunera kup na swój koszt poprawny kabel a ten fabryczny od producenta wyrzuć do śmietnika.
Napisałem do nich w tej sprawie oczywiście nikomu z nich nie chciało się odpisać, nawet cokolwiek w tym symboliczne "nie zawracaj...

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: pasjonat »

K63 pisze: 14 czerwca 2023, o 11:32
Maciejek pisze: 14 czerwca 2023, o 08:40 SFN czyli rozległe sieci jednoczęstotliwosciowe nie są niczym dobrym. Odbiorniki i to to także te "bardzo" markowe (premium) w wielu sytuacjach się gubią i wykładają na odbiorze. Echa, pre- echa i tylko technicy/inżynierowie wiedzą co tam jeszcze co ma negatywny wpływ na odbiór degradują sygnał. Być może w laboratoriach to się sprawdzało, jednak w terenie, w praktyce jak pokazują tutaj przykłady niekoniecznie.
Czesi zauważyli ten problem, zanim u nas włączono DVB-T2 - viewtopic.php?p=240634&hilit=jednocz%C4 ... we#p240634
Kol. @xmux twierdzi, że tylko Polska i Czechy wybrały model emisji T2+256QAM+SFN, który nigdzie na świecie nie był wcześniej testowany i stąd takie problemy - viewtopic.php?p=257456#p257456
Ale dobrze grają inne muxy jakby MUX4 by nie było w Polsce to żadnych problemów, by nie zauważano.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: eter »

Można dostać kręćka z DVB-T2 - dzisiaj nie wiem jakim cudem nie mam żadnej czkawki na MUX4, który nigdy dobrze mi nie odbierał a zaczął czkać MUX6.
Sygnały takie same, a odbiór nie.
Ręce opadają z prawidłowym odbiorem cyfrowej emisji naziemnej.
Satelita tyle kilometrów nad ziemią i żadnych zakłóceń a z nadajników w pobliżu ciągle jakieś cyrki.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: WYDARZENIA 24 w MUX-4

Post autor: DanielK »

Uważam, że nie masz takich samych sygnałów na tych multipleksach.

Choćby dlatego, że:
MUX-4 na kanale 22 jest SFN: RTCN Jelenia Góra/Śnieżne Kotły z RTCN Żagań/Wichów, oraz RTCN Wrocław/Góra Ślęża (no i Kłodzko/Czarna Góra).
MUX-6 na kanale 37 jest z RTCN Jelenia Góra/Śnieżne Kotły i tutaj mogą być od tyłu lub z odbicia sporadyczne zakłócenia od tego samego mux na tym samym kanale z RTCN Kalisz/Mikstat. Nie wiem czy to SFN, nie mam wiedzy na ten temat.

Problemy z SFN występują naprawdę rzadko jeśli chodzi o DVB-T2 (mam nawet takie jedno miejsce gdzie gryzie mi się SFN MUX-1 Żagań/Wichów z Jelenia Góra/Śnieżne Kotły). Nie mam tu na myśli MUX-3 w DVB-T, bo to inna bajka..

Jak chcesz to prześlij mi na PW lokalizację, oraz info jaką masz antenę.

Zablokowany