Problem z odbiorem

markopolo
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2023, o 16:56
Miejscowość: Tychy

Problem z odbiorem

Post autor: markopolo »

Witam dlaczego jak pada deszcz czy śnieg tracą się nie które kanały TV kanały nie można oglądać albo się obraz tnie?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z odbiorem

Post autor: K63 »

Podstawowa rzecz - gdzie i na czym odbierasz (antena)? Opisz dokładnie instalację, czyli co i jak w niej jest podłączone. :?:

markopolo
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2023, o 16:56
Miejscowość: Tychy

Re: Problem z odbiorem

Post autor: markopolo »

Mieszkam Śląsk Tychy Nazwy anteny nie pamiętam najbliższa stacja nadawcza oddalona o 13 km Kosztowy . Mam do telewizora podłączony tuner Opticum Nytrobox NS+ T2 i zmieniłem antenę. Jak oglądałem na telewizorze zanim wprowadzili DVB-T2 to obraz był idealny i wszystko było ok po połączeniu tunera DVB-T2 w czasie złej pogody, deszczu obraz się rwie i nie ma nie których kanałów, pytanie czy to wina kiepskiego tunera?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Problem z odbiorem

Post autor: K63 »

markopolo pisze: 6 sierpnia 2023, o 16:20Tychy (...) najbliższa stacja nadawcza oddalona o 13 km Kosztowy
Teoretycznie powinieneś mieć bardzo mocny sygnał. W korzystnych warunkach maszt nadawczy może być widoczny. Alternatywą jest nadajnik na Skrzycznem k. Wisły. Masz jakieś przeszkody w kierunku nadajnika?
markopolo pisze: 6 sierpnia 2023, o 16:20 Nazwy anteny nie pamiętam
Zrób jej zdjęcie. Zewnętrzna czy pokojowa, ze wzmacniaczem czy bez? Gdzie zamontowana?
markopolo pisze: 6 sierpnia 2023, o 16:20 zmieniłem antenę
Dlaczego? Jaka była wcześniej? Problemy pojawiły się przed czy po jej zmianie?
markopolo pisze: 6 sierpnia 2023, o 16:20 w czasie złej pogody, deszczu obraz się rwie i nie ma nie których kanałów, pytanie czy to wina kiepskiego tunera?
Raczej niewłaściwej anteny lub źle wykonanej instalacji. Jaki masz przewód antenowy, ile ma lat? Problem jest na wszystkich kanałach?
K63 pisze: 4 sierpnia 2023, o 22:47 Opisz dokładnie instalację, czyli co i jak w niej jest podłączone

Zablokowany