HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Ja dużo patrzę na vod od tvp(na pc, strona), bo, nie mam czasu patrzeć bezpośrenio z tv, a chciałbym z hybrydy

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dr146 »

Krosnoludek pisze:Jak widać po wypowiedziach, najlepiej HbbTV działa na telewizorach LG.
Dokładnie, mam do czynienia dwoma LG, jeden sprzed 5-6 lat i ten wysiadł z hbbtv od kiedy wprowadzono v2, natomiast drugi LG ma 3-4 lata i na nim wszystko działa łącznie z wirtualnym PVR, cofaniem i odtwarzaniem treści do tygodnia wstecz
Prawdę mówiąc korzystałem z tych funkcji i tylko tego mi brakuje na samsungu. Właściwie to jak dla mnie obecnie używanie hbbtv powoli traci sens no bo na TVP 1,2 mi nie działa, na tvn zaraz chcą dodatkowych opłat, na Polsacie wyświetlaja się bez przerwy trzy okienka po prawej gdzie Polsat box został niedawno zablokowany, chyba że ktoś będzie płacił abonament, na domiar tego na Samsungu blokuje środkowy przycisk i zamiast epg wyświetlaja się reklamy Polsatu lub płatny Polsat box. Kicham to całe hbbtv, jak nie naprawią funkcji kolorowych przyciskow na TVP to wyłączę całkiem to badziewie, przynajmniej mi nie będzie blokować funkcji info z epg

pesi_4K
Posty: 34
Rejestracja: 6 lipca 2023, o 11:34
Miejscowość: Leszno

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pesi_4K »

Krosnoludek pisze: 16 września 2023, o 13:36 Jak widać po wypowiedziach, najlepiej HbbTV działa na telewizorach LG.
Czy możesz sprawdzić w Regulaminie TVP GO obecny zapis od jakiej wersji hbbtv jest obsługiwane?

Kiedyś był zapis, że od wersji hbbtv 1.50.

Pod koniec czerwca chwalili się w mediach, że TVP VOD będzie obsługiwane na Samsung od Tizen 3. Na koniec sierpnia zmienili w Regulaminie TVP VOD na Tizen 4.

Kiedyś pytałeś o darmowe filmy na CDA Premium, LCN 87.
Mają dostępne starsze westerny, nawet na poziomie, np. westerny z John Wayne i inne.
Wchodzisz w drugą zakładkę CDA Premium, następnie w przedostatnią zakładkę Western.
Polecam western DJango z 1966 roku, dobry film w dobrej jakości 1080p i dobrą muzyką.

pesi_4K
Posty: 34
Rejestracja: 6 lipca 2023, o 11:34
Miejscowość: Leszno

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pesi_4K »

dr146 pisze: 15 września 2023, o 09:08
Rzeczywiście na stronie od paru dni jest nowy FW 1406.3 do Samsunga, na OTA oczywiście go nadal brak. Zrobiłem update z palca, jednak poza tym że zmieniły się cyferki nie widzę żadnych pozytywnych zmian. Funkcje z HbbTV na TVP 1,2 nie działają nadal u mnie , a szkoda bo bardzo przydatna była funkcja zatrzymania ogladanego programu/filmu przewijania czy obejrzenia materiałów nawet do tygodnia wstecz.
Dzisiaj mój tv automatycznie zaktualizował się z OTA na wersję 1406.3.
Potwierdzam hbbtv nie działa na kanałach linearnych TVP, działa na kanałach wirtualnych, w TVP nazywają ją specjalną aplikacją hbbtv.
Tak jak piszesz dużym walorem TVP GO jest usługa catch up tv i timeshift.
Odnotować należy kolejny krok w zapowiadanej unifikacji TVP VOD, TVP GO, TVP STREAM, wchodząc na stronę ostatniej zalogowanych użytkowników TVP VOD przekierowuje na stronę TVP VOD, niezalogowani uruchamiają stronę TVP Stream.

Na polsatowskich kanałach w moim smart pilocie z wirtualnymi przyciskami zamiast OK naciskam Przycisk Kolory, następnie wybieram środkowe ...Więcej, potem Informacje i wyswietla sie EPG, w sumie dwa naciśnięcia więcej, czasowo prawie to samo, można przywyknąć.

Na stronie polskiej Społeczności Samsung Members podają 5 zmian w tej aktualizacji dla modeli 2019 r. QLED i RU:
- zmiany związane z Symphony dla telewizorow 2019,
- optymalizacja w przepływie reklam telewizyjnych natywnych,
- ulepszenia po instalacji RO/RW podczas przywracania aplikacji,
- aktualizacja certyfikatu dla instalacji aplikacji,
- ulepszenia podczas odtwarzania kanałów strumieniowych DVB-T2 MTV HD Connect.

Na stronie niemieckiej jest opisane więcej zmian dla tej aktualizacji, wymaga to dokładnego sprawdzenia. Chociaż obecnie aktualizacje są identyczne we wszystkich krajach.

Pod koniec sierpnia także w UK zaktualizowano oprogramowanie na wersję 1406.3.
Po aktualizacji na forum operatora ntc rozpoczęła się ciekawa dyskuja. Opiszę później bo nie pamiętam linku a nie mam przy sobie laptopa.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: HbbTV w NTC

Post autor: orkan73 »

TVP coś poprawiła w kwestii HbbTV ponieważ od wczoraj na moim odbiorniku Sony ponownie działa niebieski przycisk i można oglądać programy do 7 dni wstecz, ale na kanale 88 nadal nie działa odtwarzanie materiałów video.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Na swoim Sony żadnych problemów z obsługą HbbTV nie widziałem w ostatnich dniach i nie widzę. Wszystkie funkcje działają prawidłowo.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Na moim sony dalej nie działa hybryda, a rso i cofanie jest ok.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dr146 »

orkan73 pisze:TVP coś poprawiła w kwestii HbbTV ponieważ od wczoraj na moim odbiorniku Sony ponownie działa niebieski przycisk i można oglądać programy do 7 dni wstecz, ale na kanale 88 nadal nie działa odtwarzanie materiałów video.
Widocznie zależy to od regionu. U mnie nie działa to od kilku miesięcy

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną a jak nie to przywróć ustawienia fabryczne.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Działa i na Philipsie już niebieski przycisk, ale tak samo jak i wcześniej nadal nie da się cofnąć do tyłu strzałką w lewo o parę minut. Można cofnąć od początku jak się najedzie na ten napis i zatwierdzi ok. Zgłoszone do Philipsa dawno i odpowiedź że badają przyczynę.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dr146 »

Pisałem do TVP że w moim regionie nie działają przyciski na TVP1 i 2. Jak na razie od kilku dni zero odzewu . Niezależnie od tego chciałem napisać jeszcze do emitela ale na ich stronie po wypełnieniu formularza mailowego nie da się go wysłać, próbowałem z różnych urządzeń, przeglądarek itd i to samo, błąd wysyłania. Komus się udało napisać do emitela?



Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Na PW do Pana Jarosława napisz, on poda dalej.

Rysiek190
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2022, o 15:49
Miejscowość: Michałowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Rysiek190 »

Nie wiem, co jest grane. Około 3 tygodni temu wymieniłem telewizor na Sony. Do dzisiaj wszystko z HBBTV było w porządku, natomiast dzisiaj kilka razy przerwało mi film - albo brak internetu (bzdura) albo nagle brak filmu. Ciekawe, czy dożyję dnia, kiedy to dziadostwo zacznie sprawnie działać.

pesi_4K
Posty: 34
Rejestracja: 6 lipca 2023, o 11:34
Miejscowość: Leszno

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pesi_4K »

@dr146
TVP Pomoc odpowiada do 14 dni, odpowiedzi są szablonowe.

Wszystkie aplikacje hbbtv i smart tv od TVP oceniam na poziomie niedopracowanych wersji beta, z licznymi błędami.Takiej ilości błędów nie mają podobne platformy streamingowe, tym bardziej wiodące.

Rysiek190
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2022, o 15:49
Miejscowość: Michałowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Rysiek190 »

A może to błędy twórców TVP GO itp. Ciągle coś poprawiają, a za każdym razem wychodzi gorzej.

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: j@n »

Rzadko korzystam z tych serwisów, ale faktycznie - jak chciałem coś cofnąć czy zobaczyć od początku - ostatnio ta funkcja częściej nie działa niż działa. Natomiast drobne usterki są od zawsze.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: HbbTV w NTC

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Niezależnie od tego chciałem napisać jeszcze do emitela ale na ich stronie po wypełnieniu formularza mailowego nie da się go wysłać, próbowałem z różnych urządzeń, przeglądarek itd i to samo, błąd wysyłania. Komus się udało napisać do emitela?
Formatka już działa. Można pisać.
Na PW do Pana Jarosława napisz, on poda dalej.
Dokładnie tak. Jeśli jest jakiś problem zawsze można napisać do mnie.
Jak mogę to pomogę ;)

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pikaczu »

Czy ktoś ma te modele od sony KD-43X80J i KD-43X75WL, czy działa dobrze hybryda od tvp?

pesi_4K
Posty: 34
Rejestracja: 6 lipca 2023, o 11:34
Miejscowość: Leszno

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pesi_4K »

Miesiąc temu prezes TVP zapowiadał, że już we wrześniu nastąpią dość radykalne zmiany, serwis skupi się na dostosowaniu technologicznym, mają pojawić się nowe funkcjonalności.
Pozostało mało czasu na realizację zapowiedzi.
Jaka jest rzeczywistość pokazuje to forum.


Jeszcze 16 września br w Regulaminie był zapis o Tizen 4. Obecie jest już poprawione na Tizen 3.

Cytuje komentarz z 16.09.2023 17:59,:
"Pod koniec czerwca chwalili się w mediach, że TVP VOD będzie obsługiwane na Samsung od Tizen 3. Na koniec sierpnia zmienili w Regulaminie TVP VOD na Tizen 4."

Rysiek190
Posty: 26
Rejestracja: 23 grudnia 2022, o 15:49
Miejscowość: Michałowice

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Rysiek190 »

pikaczu pisze: 22 września 2023, o 19:52 Czy ktoś ma te modele od sony KD-43X80J i KD-43X75WL, czy działa dobrze hybryda od tvp?
Mam ten drugi.Oprócz TVPGO wszystko działa. Niestety, na 88 kanale co drugi dzień przerywa w kilka razy film w czasie oglądania i trzeba zaczynać od początku. Ten program był i jest porażką.

Zablokowany