Dekoder Ariva T75 bez funkcji z modelu T60.

Almatea
Posty: 2
Rejestracja: 20 listopada 2023, o 14:45
Miejscowość: Góra
Odbiornik: Ariva T60

Dekoder Ariva T75 bez funkcji z modelu T60.

Post autor: Almatea »

Witam,

przez długie lata użytkowałem dekoder Ferguson Ariva T60.
To co sobie w nim przede wszystkim ceniłem, to opcję włączenia nagrywania z jednoczesną możliwością oglądania od początku tego, co się nagrywa.
Np. włączam nagrywanie, po 15 minutach wciskam Play i oglądam to co się już do tej pory nagrało, a nagrywanie oczywiście trwa nadal w tle. Dochodzę do reklam, przewijam do przodu i oglądam dalej. Mega przydatna przy małych dzieciach funkcja.

Po przejściu na DVB-T2, w ciemno kupiłem następcę, jako model wyżej - Arivę T75.
Niestety okazało się, że to ubogi krewny poprzednika, a o wspomnianej funkcji mogę tylko pomarzyć.
Odnoszę wrażenie, że niektórzy producenci zamiast jako bazę funkcjonalności firmwareu potraktować poprzednika i ewentualnie coś dorzucić, to cofają się lata wstecz.

Czy ktoś może polecić jakiś inny dekoder z opisaną wyżej funkcją?


Dziękuję i pozdrawiam

wieslaw
Posty: 104
Rejestracja: 3 lipca 2015, o 19:26
Miejscowość: Świdnica
Odbiornik: Viola HD T1 + OTV THOMSON 21DK24E
Instalacja antenowa: Antena siatkowa b/wzmacniacza
w mieszkaniu IIp.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Praded-Jeseniky, Ślęża

Re: Dekoder Ariva T75 bez funkcji z modelu T60.

Post autor: wieslaw »

Ariva T75 ma funkcję TimeShift i to jest wydaje mi się to samo o czym kolega pisze.
Jest recenzja na YOU TUBE - https://www.youtube.com/watch?v=ZAfe_cE ... x&index=92
Na tym filmie od 24 min. recenzent omawia działanie tej funkcji.

Almatea
Posty: 2
Rejestracja: 20 listopada 2023, o 14:45
Miejscowość: Góra
Odbiornik: Ariva T60

Re: Dekoder Ariva T75 bez funkcji z modelu T60.

Post autor: Almatea »

Tak,

rzeczywiście działa. Dzięki serdeczne za odpowiedź.
W Arivie T60 po prostu wciskało się REC, a później można było przyciskiem Play w locie oglądać to, co jest aktualnie nagrywane.
Tutaj działa to troszkę inaczej.
Najlepsze jest to, że w odpowiedzi na moje zapytanie serwis Fergusona odpisał, że w Arivie T5 tak się nie da.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Dekoder Ariva T75 bez funkcji z modelu T60.

Post autor: Tester987 »

Jeśli zapytałeś tak jak tutaj, to zapytałeś o nagrywanie z timeshiftem, czyli audycja się nagrywa do pliku (do późniejszego obejrzenia, edycji na kompie, archiwizacji itp.) i jednocześnie można przewijać w locie. A tak się nie da. Albo nagrywanie albo timeshift.
Btw. jak masz T75 podpiętego do sieci i soft przynajmniej z grudnia 2022 to sprawdź jak fajnie działa radio internetowe z list m3u :)

Zablokowany