WIWA H.265 Mini - brak telegazety.

dexter74
Posty: 17
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 07:59
Miejscowość: Elbląg

WIWA H.265 Mini - brak telegazety.

Post autor: dexter74 »

Wciskam guzik telegazety, pojawia się czarny ekran, w lewym górnym rogu pojawia się numer strony i to tyle, telegazety brak.
Jak ją uruchomić?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 Mini - brak telegazety.

Post autor: eter »

To zależy na jakim programie włączasz telegazetę.
Oprócz TVP telegazety na innych programach nadają jedynie kilka stron (program i napisy). Zrezygnowano z nadawania pełnej telegazety, która jest obecnie nadawana jedynie jeszcze na TVP w pełnej wersji.
Więc trzeba klikać zamiast strony startowej na stronę 300.
Jeśli na programach TVP1 i TVP2 nie masz obrazu na stronie 100 i innych, to może zawiesił się tuner i trzeba wyłączyć go na chwilę z sieci.
Poza tym trzeba zawsze odczekać zanim stronka się pojawi, ponieważ stronka odświeża się co kilkanaście sekund i po prostu pierwsze załadowanie może trochę potrwać.

dexter74
Posty: 17
Rejestracja: 5 czerwca 2020, o 07:59
Miejscowość: Elbląg

Re: WIWA H.265 Mini - brak telegazety.

Post autor: dexter74 »

Mój błąd...
Zasugerowałem się, że jeśli w opcjach napisów mam "napisy ttx" to napisy są.
A nie ma :-)

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA H.265 Mini - brak telegazety.

Post autor: eter »

To znaczy większość stacji, jeśli nadaje napisy do jakiegoś programu - to one są równolegle nadawane również poprzez telegazetę, jeśli taka jest nadawana przez stację (na przykład TVN jeszcze nadaje je tak właśnie).
Więc wówczas są dostępne jako dekodowane bezpośrednio poprzez dekoder, czyli włącza się je przyciskając na pilocie SUB-T, albo właśnie poprzez telegazetę na odpowiedniej stronie, którą jest strona 777...wystarczy uruchomić telegazetę i włączyć tę stronę w telegazecie. (na 300 jest program)
Napisy z dekodera a napisy z telegazety mają inny wygląd i są inaczej widoczne na ekranie.
Można włączyć obydwie metody na raz i zobaczyć, że się diametralnie różnią.

Zablokowany