Polsat News Polityka w MUX-4

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: wiertolot »

Ewenement nie ewenement, ale stacje radiowe tez są w MUX-4 zakodowane, takie są uroki płatnej tv, chodź mogliby podobnie kilka te stacje radiowe odkodować w tym MUX-4 odkodować dla zachęty.
Podobnie mamy na satelita zakodowane niektóre te staje radiowe w tym główny RMF FM, Jedynka-PR, Trójka-PR z transpordera 12188 Ver. Polsat Box, natomiast z transpordera 11488 Canal+ ta Jedynka, Trójka Polskie Radio jest odkodowane, to gra poprawnie tam,
więc robią z tym tam też ewenement w tm pierwszym przypadku nie wiadomo jak. Zwłaszcza, że poprawie to tam jeszcze nie gra z tego transpodera Polsat. Po skanowanie wyszukanie tego na satelita jest zero audio, nic nie gra wcale, znikło Muzo FM, wyciszone Złote Przeboje i.t.p

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: pasjonat »

Co jakiś czas ekran się robi ciemny czyli ten stary problem pozostał.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: dvbtowiec »

Bo to jest @wiertolot Polsat właśnie. Wszystko kodować, nawet przywołane stacje radiowe nadające FTA w eterze i sieci.
Jeszcze na satelicie jest to zrozumiałe ze wzgl. na licencje. Ale MUX naziemny działa wyłącznie w Polsce.
Czytałem wypowiedź przedstawiciela UKE że to operator MUX4 decyduje czy kanał kodować. Takiego wymogu dla MUX4 nie ma.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: wiertolot »

Ale co ja koduje? Dla mnie może być wszystko zakodowane lub odkodowane. To jest dobra wola operatora jak coś zrobi dajmy niekodowane FTA i promocję, dajmy jak mamy obecnie z ten Polsat News Polityka.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: dvbtowiec »

wiertolot pisze: 10 stycznia 2024, o 16:24 Ale co ja koduje?
Ciężko się rozmawia. Pasuję :)

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: wiertolot »

Na satelita są licencje na kanały tv, na stacje radiowe są mniejsze wymagania, w MUX-4 mamy 17 stacje radiowe, na satelita Hotbird 13e tylko około 10 polskie te stacje radiowe, na Astra 19,2E tylko jedno Radio Maryja.
Mamy jeszcze FM przecież i DAB+, na którymś MUX-tv też te kilka stacje radiowe powinny być dla tych co nie mają dostępu do internetu i EmiRadio.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: Krosnoludek »

Polsat News Polityka dodałem do listy kanałów ulubionych, jak go zakodują, to usunę go w pierony.
Na 35. Wydarzenia24, 36. Polsat News Polityka.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: Krosnoludek »

Według mnie, zegar powinni przenieść z prawego górnego rogu, w lewy dolny róg, pod napis PNP.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: Puma »

Mam nadzieję że kanał nie będzie kodowany. Trochę obejrzałem i w przystępny sposób podają niektóre dane. Przypomina to Polsat News gdy był dostępny.
Dobrze że przypominają że W24 zmienił miejsce w NTC.

Co do zegara, jest to coś nowego i nawet dobrze to wygląda jak dla mnie, nie jest to kalka innych kanałów.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: Krosnoludek »

Za dużo jest tego wszystkiego w tym prawym górnym rogu, i jeszcze napis na żywo, ja zegar bym przeniósł w lewy dolny pod napis PNP.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: MaxEvans »

Puma pisze: 10 stycznia 2024, o 21:10 Mam nadzieję że kanał nie będzie kodowany. Trochę obejrzałem i w przystępny sposób podają niektóre dane. Przypomina to Polsat News gdy był dostępny.
Dobrze że przypominają że W24 zmienił miejsce w NTC.

Co do zegara, jest to coś nowego i nawet dobrze to wygląda jak dla mnie, nie jest to kalka innych kanałów.
Może nie zakodują. Zawsze to dodatkowe szekle z reklam.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: giaur500 »

A epg już naprawili? Bo wczoraj wieczorem to było co innego nadawane, a co innego w epg.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: giaur500 »

wiertolot pisze: 10 stycznia 2024, o 15:58 Ewenement nie ewenement, ale stacje radiowe tez są w MUX-4 zakodowane, takie są uroki płatnej tv, chodź mogliby podobnie kilka te stacje radiowe odkodować w tym MUX-4 odkodować dla zachęty.
Podobnie mamy na satelita zakodowane niektóre te staje radiowe w tym główny RMF FM, Jedynka-PR, Trójka-PR z transpordera 12188 Ver. Polsat Box, natomiast z transpordera 11488 Canal+ ta Jedynka, Trójka Polskie Radio jest odkodowane, to gra poprawnie tam,
więc robią z tym tam też ewenement w tm pierwszym przypadku nie wiadomo jak. Zwłaszcza, że poprawie to tam jeszcze nie gra z tego transpodera Polsat. Po skanowanie wyszukanie tego na satelita jest zero audio, nic nie gra wcale, znikło Muzo FM, wyciszone Złote Przeboje i.t.p
Dziwi mnie to, że te same stacje, które są dostępne przez internet bez żadnych ograniczeń na całym świecie są kodowane na satelicie albo w dvb-t. Rozumiem np kwestie licencji nadawania np poza Polskę, ale skoro RMF FM np nadaje przez internet na cały świat, to po co kodować go na satelicie. Przez internet zasięg jest jeszcze większy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: dvbtowiec »

Krosnoludek pisze: 10 stycznia 2024, o 21:49 Za dużo jest tego wszystkiego w tym prawym górnym rogu, i jeszcze napis na żywo, ja zegar bym przeniósł w lewy dolny pod napis PNP.
Zgadzam się z Tobą. Dolna belka + logo i zegar na górze, a logo ma bardzo długą nazwę, jest łamane do dwóch wierszy, do tego gdy dojdzie podpis na żywo, a jest także między logo a zegarem z prawej strony ekranu robi się ciasno. Zajmuje się to sporo miejsca na ekranie i przeszkadza w oglądaniu.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Polsat News Polityka w MUX-4

Post autor: giaur500 »

A epg dalej z „Wydarzeń 24”.

Zablokowany