MUX-6 (TVP)

informacje techniczne związane z wdrażaniem szóstego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: MUX-6 (TVP)

Post autor: Krosnoludek »

Usunięto duble i wróciły stare kanały Alfa TVP, TVP Polonia i Belsat.

j@n
Miejscowość: Warszawa

Post autor: j@n »

Potwierdzam.

Również podczas tej zmiany usunięto usterkę związaną z przesuniętym obrazem. Dopiero teraz. Po 3 tygodniach od zgłoszenia...

EDIT:

Za wcześnie się cieszyłem. Później zmodyfikowano jeszcze wszystkie 7 kanałów (modyfikowano tablice PMT) i problem powrócił! Obecnie TVP Nauka znowu ma trochę przesunięty obraz.

Ja rozumiem, że czasy nie są łatwe. Ale jednak profesjonalnym firmom nadawczym aż nie przystoi. Najpierw kłopot z wyszukiwaniem TVP1 w MUX-3. Ciągłe kłopoty z przesuwaniem obrazu w MUX-6 (teraz już trzeci raz).

No i ciągle obecne od zmiany standardu w strumieniu MUX-3 (przynajmniej warszawskim) drobne błędy. Pisałem o nich w wątku MUX-3. Ja jestem prawie pewny, że odpowiada za nie nadawca. Bo to nie są uszkodzone pakiety zgłaszane przez odbiornik (z flagą transport_error_indicator). One są uszkodzone logicznie: DVB Inspector zgłasza continuity errors, to znaczy taki specjalny licznik (osobny dla każdego PID) ma błędy. Otóż jest tak, że TVP od wielu lat nie potrafiła w 100% poprawnie nadawać ścieżek z napisami. To na takich ścieżkach zdarzały się tego rodzaju błędy. Podczas emisji napisów: czasami zero, czasami kilka na godzinę. Nie zgłaszałem, bo napisy są dla mnie nieistotne. Ale teraz tego typu błędy zdarzają się na wszystkich PIDach w MUX-3. Także audio i video. W MUX-6 są tylko na PIDach napisów.

Ech. Naprawdę słabo...

EDIT2:

Teraz przesunięcie obrazu TVP Nauka jest naprawione.

Kamilx
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Post autor: Kamilx »

Ścieżki z napisami na TVP Polonia i Alfa TVP zostały błędnie nazwane jako "eng" (język angielski).

Majk87
Miejscowość: Wieluń

Post autor: Majk87 »

Brak Telegazety na TVP Polonia.

wiertolot
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Post autor: wiertolot »

@Majk87,
A po co ci telegazeta na TVP Polonia, na TVP1 ci nie starczy?

ODPOWIEDZ