Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,8

Post autor: Tester987 »

Lux.Mikado pisze: 29 stycznia 2024, o 19:24
MaxEvans pisze: 29 stycznia 2024, o 18:45 Jak Ci się sprawuje Ferguson T75
Kurcze... i dobrze i źle. Soft to jest pisany na kolanie. Parametry mocy i jakości sygnału to z kosmosu są (pokazuje tylko od 80% - wszystko poniżej 80% to obraz znika). Jakość wykonania pilota to coś ala patrz i nie dotykaj (ale plus za Bluetooth). Aleeee plus taki, że na innym dekoderze potrafi szatkować obraz a na tym nie - musi mieć dość sprytną głowice. Dekoder już był na gwarancji bo od wyciągania kabla antenowego poluzowało się gniazdo na płycie głównej. Pilot zaraz jedzie na serwis bo po 2 miesiącach wpadł prawie do środka klawisz góra-dół od zmiany kanałów. Także jest wesoło hehe... :)
Może to pokazywanie od 80% jest z powodu ogólnych problemów z sygnałem?
Swoją drogą - co Ty z nim robisz, że zajechałeś gniazdo antenowe? :) To jest pudełko typu podłącz i zapomnij (szczególnie jak schowasz za telewizorem) :) Pilota w ciągu ~2 lat użytkowania nie udało mi się uszkodzić, bardzo typowa i popularna konstrukcja.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: ANDPOL50 »

Jak dzisiaj odbiór w Tuszyn-lesie?

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: MaxEvans »

U mnie dobrze.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: ANDPOL50 »

Pytam tego Pana z miernikiem :?:

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: MaxEvans »

Rozumiem.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: Lux.Mikado »

ANDPOL50 pisze: 30 stycznia 2024, o 17:45 Jak dzisiaj odbiór w Tuszyn-lesie?
Dziś super. Wszystko wróciło do normy. Faktycznie to "tropo" nieźle siało. Aleeee teraz się wyjaśniło czemu dawien dawno na analogu w Tuszynie mogłem odbierać TVP Wrocław i oglądałem "Truskawkowe studio". Nie wiem czy ktoś jeszcze kojarzy taki program... :) Nie wiedziałem, że występuję taka anomalia.
Tester987 pisze: 30 stycznia 2024, o 15:51 Może to pokazywanie od 80% jest z powodu ogólnych problemów z sygnałem?
Swoją drogą - co Ty z nim robisz, że zajechałeś gniazdo antenowe? :) To jest pudełko typu podłącz i zapomnij (szczególnie jak schowasz za telewizorem) :) Pilota w ciągu ~2 lat użytkowania nie udało mi się uszkodzić, bardzo typowa i popularna konstrukcja.
Nie mam za mocnego sygnału. Ale nawet jeśli mam CBER [<1.0E-03] lub [2.0E-05] to u mnie pokazuje zawsze 88%. Jak sygnał spadnie poniżej 80% znika całkowicie. Tutaj soft jest totalnie zwalony. Co do gniazda, to jak poczytać, to jest jedna z największych bolączek technicznych tego dekodera - wiele osób na to narzeka. Włożysz wtyczkę i nie możesz jej wyciągnąć. Pilot to taka tandeta, że ja takiej nie widziałem. Wykonana jest jak zabawka dla dzieci na raz i do wyrzucenia. Mój pilot od TV ma 10 lat i wygląda jak by był wczoraj kupiony. Plus jedyny tego dekodera, że ma dobrą głowicę a na tym mi zależało najbardziej.

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: Tester987 »

Lux.Mikado pisze: 30 stycznia 2024, o 22:27
Tester987 pisze: 30 stycznia 2024, o 15:51 Może to pokazywanie od 80% jest z powodu ogólnych problemów z sygnałem?
Swoją drogą - co Ty z nim robisz, że zajechałeś gniazdo antenowe? :) To jest pudełko typu podłącz i zapomnij (szczególnie jak schowasz za telewizorem) :) Pilota w ciągu ~2 lat użytkowania nie udało mi się uszkodzić, bardzo typowa i popularna konstrukcja.
Nie mam za mocnego sygnału. Ale nawet jeśli mam CBER [<1.0E-03] lub [2.0E-05] to u mnie pokazuje zawsze 88%. Jak sygnał spadnie poniżej 80% znika całkowicie. Tutaj soft jest totalnie zwalony. Co do gniazda, to jak poczytać, to jest jedna z największych bolączek technicznych tego dekodera - wiele osób na to narzeka. Włożysz wtyczkę i nie możesz jej wyciągnąć. Pilot to taka tandeta, że ja takiej nie widziałem. Wykonana jest jak zabawka dla dzieci na raz i do wyrzucenia. Mój pilot od TV ma 10 lat i wygląda jak by był wczoraj kupiony. Plus jedyny tego dekodera, że ma dobrą głowicę a na tym mi zależało najbardziej.
Nie mówię, że za mocny. Nie wiem za bardzo co ma do tego soft. Ze Śremu np. mam na częstotliwości 618 MHz:
Siła sygnału 65%
Jakość sygnału 76%
Odbieram bez problemu. Na innej częstotliwości mam 83%/85%, więc paski nie stoją w miejscu jak w niektórych dekoderach.
Wtyczka siedzi mocno (to chyba dobrze :)) ale bez przesady - jest wyjmowalna. Tylko po co? Może dla instalatorów, na prezentacje, to jest jakiś problem ale zwykły użytkownik podłącza i zapomina. Pilota miałem podobnego (trochę inaczej rozmieszczone przyciski) do TV boxa, dosyć typowa konstrukcja. Bardziej mnie właśnie wkurzają piloty, gdzie co TV to inny układ. Pomagałem sąsiadce, która ma 3 telewizory, każdy inni i dłużej trwało ogarnięcie pilotów niż sama akcja :) Ale co kto lubi ;)

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: Lux.Mikado »

Ten Ferguson ma tragiczny soft i to soft odpowiada że pokazywanie informacji i jakości sygnału. Temu kupiłem miernik do ustawiania anten aby wiedzieć z czym to się je. Wcześniej pożyczałem od sąsiadki jakiegoś "marketowca" i na nim się super ustawiało antenę - dekoder czuły i pokazywał wszelakie błędy ustawienia (zdjęcie poniżej).

Obrazek

Dziś sygnał mam o wiele lepszy bo podniosłem antenę ale teki Ferguson powinien też mieć takie dane.

Tak jak pisałem wcześniej. Dla odmiany ten "marketowiec" krzaczył obraz przy byle pogorszeniu a Ferguson śmiga dobrze i temu wybrałem Fergusona. Reszta w nim to prowizorka.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: MaxEvans »

A czy ma diodę ir ten dekoder. Da się obsługiwać pilotem uniwersalnym ?

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: Lux.Mikado »

Po prawej stronie od wyświetlacza jest "takie coś" podobne do odbiornika IR...

Obrazek

Ale czy w tym modelu to działa gdzie ten posiada Bluetooth, to nie wiem. Nie mam jak sprawdzić.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: MaxEvans »

Dzięki za pomoc.

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Odbiór mux 1,2,3,4,6,8

Post autor: Tester987 »

Lux.Mikado pisze: 31 stycznia 2024, o 12:11 Ten Ferguson ma tragiczny soft i to soft odpowiada że pokazywanie informacji i jakości sygnału. Temu kupiłem miernik do ustawiania anten aby wiedzieć z czym to się je. Wcześniej pożyczałem od sąsiadki jakiegoś "marketowca" i na nim się super ustawiało antenę - dekoder czuły i pokazywał wszelakie błędy ustawienia (zdjęcie poniżej).

Obrazek

Dziś sygnał mam o wiele lepszy bo podniosłem antenę ale teki Ferguson powinien też mieć takie dane.

Tak jak pisałem wcześniej. Dla odmiany ten "marketowiec" krzaczył obraz przy byle pogorszeniu a Ferguson śmiga dobrze i temu wybrałem Fergusona. Reszta w nim to prowizorka.
No nie rozumiem Cię, robi to, do czego jest przeznaczony - śmiga dobrze :) ale ma skopany soft, bo nie pokazuje BER? Dla mnie w dekoderach te paski są tylko poglądowe i lepiej, że jest miejsce na dodatkowe funkcjonalności, typu radio internetowe (no lubię :D) czy edytowalne listy ulubionych. Dekoder i tak nie pokaże Ci tego, co porządny miernik, więc w trudnych akcjach się nie przyda. No, ale ja jestem tylko userem końcowym, nie instalatorem. Jak podłączyłem antenę do telewizora tak jej nie odłączałem aż do przejścia na T2 i zakupu dekodera, więc po prostu cieszę się dobrym odbiorem TV (i nie tylko :D) na raz a dobrze ustawionej antenie.

Zablokowany