Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

GPSSTATION
Posty: 4
Rejestracja: 28 stycznia 2022, o 14:51
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung GX-MB540TL

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: GPSSTATION »

Witam

Rozwiązanie gubienia kanałów:
Instalowałem tym razem Szwagrowi już kolejny tego typu dekoder. Niestety nie mogłem na starcie zaktualizować firmware jak dotychczas (brak internetu oraz później błąd w instalacji z sieci). Tu wyszło szydło z worka. Nie aktualizowany (orginalny) firmware faktycznie gubi kanały. Dodatkowo brakuje opcji w menu kanał pod tytułem - "edycja kanałów" by je sobie poustawiać wg swoich preferencji na liście.

Tutaj link do firmware który chodzi (również wszystkie kanały jak wydarzenia 24) :
https://workupload.com/file/CPyKtjk

Instrukcja
1. Ściągamy plik - Samsung.GX-MB540TL.Firmware.v202.zip
2. Rozpakowujemy
3. Przenosimy/kopiujemy plik MainAppImage.CD5 do katalogu głównego USB (np. dysk E: bez wchodzenie w podkatalogi)
4. Tak przygotowany USB wtykamy do dekodera Samsunga.

W menu na dekoderze wybieramy: SYSTEM I później aktualizacja oprogramowania. Tutaj wybieramy USB i OK.

Po paru minutach kiedy już nas powiadomi że updated się udał i restarcie, możemy cieszyć się funkcjami "edycja kanału". Nie znikają też wyszukane wcześniej kanały a wszystko możemy sobie poprzesuwać na liście kanałów jak chcemy.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: SamsungM23 »

https://www.samsung.com/de/support/model/GX-MB540TL/ZG/

Moim zdaniem to jest link do poprawnego firmware do tego dekodera.
Swój aktualizowałem właśnie z tego linka i jest tu wersja 220 a nie 202 jak u Ciebie.
Mój kupiony na Amazon ma właśnie ten symbol pod spodem na naklejce GX-MB540TL/ZG do tego Made in Thailand a nie żadne Made in PRC.
Dekoder elegancki to nie chinole ale jednak nagrywanie by się przydało.
Mam porównanie do odpowiednika płatnej Dvbt2 w Polsce czyli dekodera Polsatu ten z Niemiec jest zdecydowanie lepszy, ma możliwość usuwania kanałów, edycji i wielu innych rzeczy w tym hdmi cec i programowalny pilot.

Clik
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2023, o 11:17
Miejscowość: Warszawa
Instalacja antenowa: PKiN Warszawa

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: Clik »

Dzień dobry
Dekoder kupiłem z myślą o starszej osobie , więc co jest potrzebne na codzień to ułożona lista programów które będą zapamiętane no i przydała by się mała poprawka polskiej czcionki. Dlatego licząc na poprawę chciałem wgrać nowsze firmware ale z pena USB 2.0 3.0 sformatowanego w fat nie chce przyjąć żadnej wersji ( v202 , v220 , v2...?) wielokrotnie tylko komunikat o błędzie .
Nie mam morzliwości podpiąć dekodera pod rj 45 i próbować z internetu , cały net w domu z telefonów .

Wersja firmware
S-MB540TLDEUB-0012

Wersja oprogramowania
S-MB540TLDEUC-0113

Error Code: 0x81
Error Description: The Loader NVRAM partition does not contain valid parameters of transport stream (DVB) or multicast (IP).

Panie Panowie czy jest jakiś ratunek , a może ta sztuka jest uszkodzona ?
W sumie na naszym rynku nie bardzo jest co " wziąć do ręki " patrząc na tą chińszczyznę to już lepiej nie komentować.

SamsungM23
Posty: 127
Rejestracja: 25 stycznia 2023, o 06:37
Miejscowość: Tarnogród
Odbiornik: Signal t2 box
Instalacja antenowa: Opticum Iskra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: SamsungM23 »

Może pendrive powinien być formatowany w Fat32.
Po drugie spróbuj użyć innego pendrive w tym usb 2.0 to oczywiste ale też małej pojemności 1,2,4 czy 8GB.
Sam do takich rzeczy mam Toshibę 2GB z 2007 roku i nie zawodzi.

campa7
Posty: 1
Rejestracja: 26 grudnia 2023, o 11:45
Miejscowość: Rzeszów
Odbiornik: Samsung

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: campa7 »

Witam, może wiecie jak rozwiązać problem z brakiem polskich znaków w info kanału oraz epg? W menu są polskie literki (chodzi o: ą,ę,ś...)

strzmiele
Posty: 1
Rejestracja: 5 sierpnia 2022, o 13:44
Miejscowość: Wolfsburg
Odbiornik: Samsung GX-MB540TL
Instalacja antenowa: Antena Dipol 16/21-60 DVB-T/T2 UHF A1610, Wzmacniacz LNA 101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Zielona Góra Jrmiołów

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: strzmiele »

Hej, chyba nie da rady. TVP używa innego kodowania znaków EPG niż inni i niż jest w rozporządzeniu, Na innych kanałach nie ma z tym problemu

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: babarek »

Cześć.
Zapoznałem się z całym wątkiem i poważnie zastanawiam się nad zakupem tego dekodera dla osoby starszej. Zanim to zrobię proszę o informację jak na początku 2024 roku wygląda sprawa problemów, które były wcześniej poruszane:

1. Wyszukiwnie wszystkich MUX
2. Gubienie wcześniej zapisanych MUX/kanałów
3. Odbiór programu Wydarzenia 24
4. Okazjonalna "pixeloza" na kanałach
5. Programowanie przycisku od pilota TV

Napiszcie jak to wygląda?

babarek
Posty: 36
Rejestracja: 28 grudnia 2021, o 10:08
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Samsung MEDIA BOX Lite freenet tv (GX-MB540TL): DVB-T2 z HEVC (i w teorii HbbTV) z Niemiec

Post autor: babarek »

Bardzo proszę posiadaczy o odpowiedz ;)

Zablokowany