HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Działa Wam Polsat HbbTV 333 ?, u mnie jest tylko plansza wyświetlana.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Sprawdzałem teraz i u mnie działa.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: HbbTV w NTC

Post autor: cyber »

Jest O.K.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Tera działa, przedtem była tylko plansza Polsatu.
EWTN tnie wam też obraz i dźwięk?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Dziś tak.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Po co było włączać EWTN w HbbTV jak nikt nad tym nie panuje, cały czas jakieś usterki.
Nadal przycina obraz i dźwięk. Napiszę do Pana Jarosława meila, niech Emitel coś z tym zrobi, lub zgłosi do nadawcy.

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: j@n »

Takie jest po prostu podejście małych nadawców i małych stacji. Nie liczy się jakość i stabilność. A że się przycina, zanika obraz, przerywa dźwięk - chyba faktycznie nikt nad tym nie panuje.

W Warszawie działa eksperymentalny MUX BCAST. Tam jest EWTN jako normalny kanał. Włączam teraz, a tam taka plansza:

Obrazek

Po kilkunastu sekundach wraca obraz EWTN. Trochę podziała, potem znowu plansza. I tak w kółko.

Chciałbym, by mali nadawcy się rozwijali. Ale jak widać nawet im nie zależy na rozwoju. Nie zależy im na stabilności. Nie zależy im na nadawaniu zgodnie ze standardami.

Szkoda też, że nie ma możliwości normalnego nadawania przez YouTube. To znaczy było. Do 2020 roku. Potem YouTube zlikwidował możliwość streamowania w 25p/50p. Zostało tylko amerykańskie 30p/60p. I tak patrzę jak europejscy nadawcy próbują streamować - czy to mecze, czy eurowizję, czy nawet ten EWTN. Ręce opadają, bo wszystko się przycina z powodu konwersji 25p -> 30p lub 50p -> 60p.

Że też EBU nie wysłała reprymendy do YouTuba z żądaniem przywrócenia możliwości streamingu 25p/50p. Ale jak widać - nikomu już nie zależy na jakości, nawet takim organizacjom...

hacus1
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2024, o 15:53
Miejscowość: TARNÓW
Odbiornik: Sony KD65XG8096
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnóŵ Góra Św Marcina

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hacus1 »

Witajcie czy u kogoś występuje podobny problem z HBBTV jak u mnie na tv Sony.
Mianowicie jakiś tydzień temu przestały się otwierac kanały strumieniowe tvp, wyskakuje najpierw plansza a potem mam komunikat nie można załadować wideo lub reklama wideo nie może zostać odtworzona . Poptzednio co prawda zaladowanie troche trwało nie tak ekspresowo jak na LG z pominięciem tej planszy o hbbtv ale jak już zaladiwało to wszystko szło płynnie . Dodstkowo nie mam możliwości cofnięcia programu do poczatku ,po wcisnięciu komendy od poczatku wyskakuje komunikat nie można otworzyć wideo.Tak samo na TVPGo przestały działać streemy kanałów.Znowu była jakaś zmiana ?Dodam ze HBB Polsatu i i EWTN działają bezproblemowo.
Ktoś coś doradzi ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

U mnie na Philipsach 65PUS8818 działają kanały wirtualne od TVP, ale od czasu zmiany wskakują wolniej.
Kanał EWTN obecnie działa poprawnie, ciekawe jak długo?

hacus1
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2024, o 15:53
Miejscowość: TARNÓW
Odbiornik: Sony KD65XG8096
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnóŵ Góra Św Marcina

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hacus1 »

Strasznie kombinują z tym hbb
U mnie EWTN wskakuje super szybko a wszystkie kanały TVP przestały działac

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Dlatego całe HbbTV wkrótce umrze śmiercią naturalna, cały czas coś grzebią, jednemu działa, drugiemu nie, to za chwilę na odwrót.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Już kiedyś to rozgryzaliśmy.
Sony stosuje różne rozwiązania technologiczne w zależności od modelu. Na pewno procesory są te same co w telewizorach Philips, dla modeli z niższej półki cenowej.
Na moim Sony nastąpiła znacząca poprawa wczywania. Wszystkie kanały wirtualne działają i wczytują się maksymalnie 5s. Z tym że ja posiadam Sony z tej najwyższej półki cenowej Full Array LED. Ma inny procesor i nie wiadamo co jeszcze.
U mnie także nigdy nie było problemów z odbiorem Wydarzenia 24, a te Sony z procesorami jak we Phipils miały podobne objawy zakłóceń.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Ja piszę, że cały czas coś grzebią, jednemu poprawią, drugiemu zepsują. Ty dotychczas miałeś problem z wolnym wskakiwaniem kanałów wirtualnych od TVP, my nie, teraz jest na odwrót. W LG to samo. I co zgłoszę do Philipsa, za jakiś czas poprawią, a następnie TVP zmieni konfigurację i znów będzie wolno? HbbTV skazany jest na wymarcie, ja byłem wcześniej jego orędownikiem, ale widzę co się dzieje i jakie są z tym cały czas problemy.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Zgadzam się. Ja się bardziej odnosiłem do wypowiedzi @hacus1 w kwestii HbbTV, bo jak się okazuje jego Sony działa inaczej niż mój. Podejrzewam że przyczyna jest ta sama, czyli z jakiej półki cenowej jest dany sprzęt, ze wzgl. na różne rozwiązania technologiczne, jak choćby procesor.

hacus1
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2024, o 15:53
Miejscowość: TARNÓW
Odbiornik: Sony KD65XG8096
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnóŵ Góra Św Marcina

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hacus1 »

Nie jest to telewizor z najniższej półki
Z wydarzenia 24 jeszcze jak bylo w Hbb nigdy mie miałem problemu.Ponad twa tygodnie temu wszystko super działało
Tzn kanały TVP łacznie z cofaniem programu. Kanał promocyny polsatu dzisla super EWTN Go też Od kilku dni występuja w/w problemy z TVP. Wychodzi na to że najlepiej z hbb radzą sobie tv LG ojciec ma Lg z sredniej pólki i wszystko ładnie smiga .

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Na moim Sony też wszystko śmiga. Z tym że ja mam model 95, Ty w profilu masz 80. Twój egzemplarz był dużo tańszy od mojego, gdy rozglądałem się wówczas przy zakupach. Obydwaj mamy ten sam rok modelowy. Zatem widać że zastosowano inne rozwiązania w tych telewizorach. Z czegoś te różnice w cenach wynikają. Nie tylko w samych matrycach jest ta różnica w cenie.

Po doświadczeniach ostatnich lat mogę stwierdzić że nie ma pewniaka w działaniu HbbTV.
To że do dziś jakiejś marki i model telewizora działa dobrze, nie oznacza że tak będzie przy kolejnej zmianie sposobu streamingu. Także i mój Sony pewniakiem nie jest. Nie przechodzi wszystkich testów w kodekach.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

@hadem pisał, że na jego LG po ostatniej zmianie TVP zwolniło wskakiwanie kanałów wirtualnych w HbbTV od TVP, więc nawet LG nie jest już pewniakiem, ale LG najmniej problemów stwarza w tym zakresie. W Philipsie nie działa cofanie do tyłu, zgłosiłem do naprawy, ale czy naprawią?

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: VAHANARA »

Na moim LG kanały wirtualne TVP wczytują się od jakiegoś czasu około 10 sekund, czasami dłużej. Wcześniej to było kilka sekund, tak gdzieś na oko do pięciu max.

Wczoraj przyszła aktualizacja do TV, ale w tym temacie nic nie zmieniła.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

W TCL przed zmianami kanały wirtualne wczytywały się maks 2s. Nawet plansza nie zdążyła wskoczyć.
Na moim Sony wczytywały się 10s, a czasami nawet do minuty.
Po zmianach w TCL kanały wczytują się 10s głos, a obraz wskakuje po kolejnych 5 sekundach.
Na moim Sony z kolei poprawa. Kanały wczytują się 4 do 5 sekund.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: VAHANARA »

Czyli wygląda na totalną rozpierdziuchę w temacie, kiedy nikt nad niczym nie panuje, a wszystko żyje sobie swoim życiem. Ewidentnie brak koordynatora, który by to wszystko wziął za pysk, narzucił jedno rozwiązanie / standard i byłaby szansa na sensowny rozwój. Czyli gajowy musi przyjść...
Krosnoludek pisze: 20 lutego 2024, o 01:25 HbbTV skazany jest na wymarcie, ja byłem wcześniej jego orędownikiem, ale widzę co się dzieje i jakie są z tym cały czas problemy.
Może nie na wymarcie, bo za duża kasa w to poszła i zapewne idzie, a także będzie szła dalej, ale wegetacja, z jakąś minimalną oglądalnością, jak najbardziej.

A może o to właśnie chodzi - aby kasa inwestycyjna się kręciła jak najdłużej... bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kobietę albo kasę... ;)

Zablokowany