Zamykamy forum

tematy organizacyjno-porządkowe
cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: Zamykamy forum

Post autor: cyber »

Jak ktoś tutaj słusznie pisał wcześniej...to po prostu SZOK ... MASAKRA wizerunku Emitela - i tyle ...
Pzdr

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Zamykamy forum

Post autor: neo69 »

giaur500 pisze: 3 marca 2024, o 20:09 (...) Jeśli to się nie uda to może przynajmniej grupa na Facebooku? Będę z uwagą patrzeć czy i co dzieje się w tym temacie.
Błagam, tylko nie kolejna grupa na fejsie, bo zamiast obecnej bazy wiedzy będzie bajzel.
Kto może, niech archiwizuje forum na Wayback Machine, można to zrobić np. z poziomu dodatku do przeglądarki z opcją autoarchiwizacji, wszystkie metody są przedstawione na ich stronie internetowej.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem, błagam NIE NIE NIE nie zamykajcie forum, to jest najlepsze miejsce w sieci odnośnie porad dotyczącej telewizji naziemnej w Polsce,
Napiszmy jakąś petycję do zarządu Emitela by zmienili zdanie i nieikwidowali na forum

Dlaczego nie napisałem o tym wcześniej, bo po prostu tego tematu u samej góry nie widziałem bo nigdy do tego działu witamy nie wchodziłem, dopiero dzisiaj dostałem na PW indormację o tym

Szok i nie dowierzanie, i nie jest to prima aprylis 1 kwietnia.

Róbmy coś by pozostało to forum w tym miejscu w takiej jak jest obecnie formie, przekonajmy zarząd Emitela do zmiany zdania.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Cóż, nic nie możecie na to poradzić. Pamiętajcie, że udzielali się tu pracownicy firmy Emitel - zakładam, że w swoim czasie pracy, tj.firma zatrudniała pracowników delegowanych do obsługi forum, odpowiadania w imieniu firmy itd. To jest realny koszt roboczgodzin. Forum nie było jednak zbyt aktywne przez ostatni czas, liczba pytań zapewne spadała, a tym pracownikom dalej trzeba było płacić za ich roboczogodziny. Dodajmy do tego, że dziś już fora internetowe wszędzie wymierają, więc taka decyzja firmy była pewnie tylko kwestią czasu.

Gdyby nawet ktoś, kto prowadził te forum w imieniu Emitela zdecydował się na założenie nowego, w swoim wolnym czasie i prowadzenie go, to pozostają pytania:
- czy można przenieść zawartość z tego forum (prawa autorskie firmy - pewnie nie)
- czy te nowe forum byłoby aktywne i czy by z czasem i tak nie upadło - tu może być ciężko z powodów o których pisałem wcześniej, dodatkowo patrząc jeszcze na zastój, jak panuje na innych forach o podobnej tematyce
- skąd brać fundusze na serwer/domenę

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Pan Jarosław opiekował się forum i to w godzinach po pracy, wiec koszt to miejsce na serwerze firmy.
Nie do pomyślenia, że taka olbrzymia firma jak Emitel, chce ściąć koszty i usunąć forum, koszta to promil wszystkich wydatków firmy.
Jutro spróbuję się do Emitela dodzwonić w tej sprawie, z prośbą by nie likwidowi forum, tylko nie wiem do kogo się dobiję, bo wyżej pewnie mnie nie połączą

Jeśli decyzja firmy będzie nie odwoływalna, to może na forum Sat Kurieriera utworzyć dział forum Emitela i tam przenieść całą jego obecną zawartość? Żadne Facebooki itp.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zamykamy forum

Post autor: DanielK »

Facebook.. proszę Was tylko nie to... ;-)
Treści na fejsie należą do fejsa więc wiecie...

Także jestem zdania, że szkoda aby się to forum zmarnowało.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Najlepiej by zarząd Emitela zmienił zdanie i utrzymał forum w obecnej formie. Szkoda by cała zawartość zniknęła.

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Rzeszowiak »

Smutne to niestety. ;-(

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Ja jutro zadzwonię na infolinię Emitela tel. 12 627 32 80 w sprawie by nie likwidowali forum, zachęcam innych by było wiele takich telefonów, a to może przełożyć się na zmianę decyzji. Jeśli będzie tylko jeden mój telefon, wiadomo to nic nie da, jak będzie wiele może.

Awatar użytkownika
Robertus
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:43

Re: Zamykamy forum

Post autor: Robertus »

Jeśli to proces nieodwołalny, to wielka szkoda.
Niewiele jest forów takich jak to, gdzie można wymieniać się wiedzą na temat technicznych aspektów radiodyfuzji i uzyskać wiele praktycznych informacji z tego obszaru. W tym kontekście Forum to pełni pewnego rodzaju misję.
Panie Jarosławie, może jeszcze nie wszystko stracone i jakiś zacny decydent zmieni podjętą decyzję.

Ewentualne "przenoszenie" forum na FB to moim zdaniem kiepski pomysł.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Pan Jarosław musi się poprzeć naszym głosem w sprawie ewentualnej zmiany decyzji zarządu Emitela, wiec nasz głos jest bardzo potrzebny teraz.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Zamykamy forum

Post autor: Poland »

Oczywiście jestem przeciw zamykaniu forum Emitela które to dla nas jest tak potrzebne jak „Chorągwica" dla Krakowa.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Za chwilę pasmo 700 MHz zostanie zabrane przez telekomy i zaczną się problemy z odbiorem telewizji naziemnej i gdzie wówczas uzyskamy pomoc? Jakie są już teraz problemy z pasmem 800, a co będzie dopiero przy 700?, kto nam wtedy pomoże jak forum Emitela będzie zamknięte? Gdzie zgłosimy zauważone problemy z odbiorem telewizji naziemnej, dotychczas tu zgłaszaliśmy i Pan Jarosław przekazywał do odpowiednich osób i następowało rozwiązanie problemu, nie jeden raz ja sam zgłaszałem nietypowe usterki które występywały po stronie Emitela, a centrum nadzoru siecią tego nie wyłapało, my jesteśmy lepsi od nich ;)
Po prostu ludzie będą mieć kłopoty z odbiorem telewizji naziemnej, nie będą mogli o tym napisać na forum Emitela, problem nie zostanie rozwiązany, i następnie zrezygnują z odbioru telewizji naziemnej i przejdą do satelity czy internetu, następnie telewizja naziemna będzie tracić na znaczeniu, zostanie zabrane kolejne pasmo 600 MHz pod internet i nastąpi koniec telewizji naziemnej w Polsce, a tym samym koniec Emitela takiego jak znamy dzisiaj.

Decyzją o likwidacji forum, Emitel sam sobie strzela w kolano

NIE DLA LIKWIDACJI FORUM EMITELA !!!

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Zamykamy forum

Post autor: neo69 »

Krosnoludek pisze: 4 marca 2024, o 19:11 Ja jutro zadzwonię na infolinię Emitela tel. 12 627 32 80 w sprawie by nie likwidowali forum, zachęcam innych by było wiele takich telefonów, a to może przełożyć się na zmianę decyzji. Jeśli będzie tylko jeden mój telefon, wiadomo to nic nie da, jak będzie wiele może.
Zamiast dzwonić na infolinię (która prawdopodobnie i tak nie działa) lepiej wysłać e-mail - przynajmniej jakiś ślad po korespondencji zostanie. A już chce się zadziałać bardzo oficjalnie, to przygotować pismo w 2 egzemplarzach i złożyć do sekretariatu, ewentualnie nadać poleconym ze zwrotką.

Osobiście uważam, że obecne forum powinno zostać zachowane choćby z powodów czysto historycznych, czyli przejścia od emisji analogowej do cyfrowej. Dobrze byłoby, żeby takie miejsce do wymiany informacji pozostało. Z tego co widzę, piszą tu także użytkownicy z Czech, dzięki którym mam ogląd sytuacji w eterze za południową granicą.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

Co?
Zgłupieli całkiem z likwidacją tych for.
Dopiero co zlikwidowali forum gry World of Tanks, gdzie gra co wieczór 200 tysięcy graczy.
Teraz chcą zlikwidować to forum?
Do czego to zmierza.
Ludzie całkiem zidiocieli przez te społecznościówki i i inne pokroju Discord.
Okropnie głupie posunięcie...
Nie chce mi się wierzyć, że tak techniczne i powiązane forum z nadawcą obsługującym transmisje w naszym kraju zostanie zamknięte.
Nie rozumiem, forum ma być jakimś targiem próżności i głupawych dziesiątek wpisów jak to się dzieje na tych kiepskich protezach i zamiennikach społecznościowych, żeby ktoś docenił to, że jest to forum techniczne i niebywale potrzebne.
Wygodna forma jaka tutaj ma miejsce i stała ilość jego uczestników, którzy zawsze są pomocni w wielu sprawach, ale i zdarzały się przecież sytuacje, gdzie szybka zwrotna wymiana informacji z nadawcą dała mu informację, kiedy nie wszystko działało prawidłowo i mógł na bieżąco reagować.
Bardzo niedobry pomysł.
Już jakiś czas temu zrobiło to SONY, kiedy zamknęło swoje oficjalne forum PlayStation.
Była to bardzo kiepska decyzja, tysiące porad poszło do kosza....
Ale widać, że obecnie jest trend do ogłupiania społeczeństwa i to chyba jedynie ma sens.
Badania dowodzą, że ludzkość głupieje i nic dziwnego, skoro fora gdzie można znaleźć cenne informacje u źródła, zastępowane są kiepskimi protezami przepełnionymi rzeką bylejakości i niesprawdzonych porad.
Gratulacje za ten bardzo poroniony pomysł.
Ciekawe kto jest jego dumnym pomysłodawcą.

Obrazek

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

No ale spójrzcie realnie:
- Zagadnienia związane z odbiorem: ostatni post miesiąc temu
- MUX3 - jak wyżej
- MUX6 - prawie 2 miesiące temu

Itd. Forum trzeba utrzymywać, a nowa zawartość pojawia sie średnio 2 razy w miesiącu - jakikolwiek nowy post. Większość tematów nieaktywna od ponad miesiąca a czasem i dłużej. Nie wiem czy można dziwić się decyzji firmy.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Zamykamy forum

Post autor: Lux.Mikado »

giaur500 pisze: 5 marca 2024, o 08:45 ... Forum trzeba utrzymywać, a nowa zawartość pojawia sie średnio 2 razy w miesiącu...
Jakby iść tym tokiem myślenia... to trzeba by skasować połowę kanałów z NTC bo to zapchajdziury i ciągłe powtórki... :| A koszt utrzymania forum jak masz serwer (a strona na czymś stać musi więc musi posiadać) to tylko koszty administracji.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Kod: Zaznacz cały

to trzeba by skasować połowę kanałów z NTC bo to zapchajdziury i ciągłe powtórki...
A myślisz że dlaczego ciężko znaleźć chętnych na nadawanie? Bo to duże koszty. Czemu same powtórki? Żeby obniżyć koszty i wyciągnąć trochę z reklam, a oglądalność na poziomie pojedynczych procentów. A nawet ułamki procenta.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Zamykamy forum

Post autor: Lux.Mikado »

giaur500 pisze: 5 marca 2024, o 10:43 Żeby obniżyć koszty i wyciągnąć trochę z reklam...
To jaki sens ma nadawanie NTC jak wrzuca się zapchajdziury jak tracą na tym wszyscy? Wole połowę mniej a lepszej jakości/wartości. Dla mnie 1/3 dziś powinna opuścić NTC. Ale odbiegamy od tematu a tu o czymś innym prawimy... :)

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Zamykamy forum

Post autor: an10ka-dx »

Przenieść forum do forum z "Satkurier"
Patrząc po Nickach to dużo się powtarza.

Zablokowany