Zamykamy forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Zamykamy forum

Post autor: Lux.Mikado »

an10ka-dx pisze: 5 marca 2024, o 11:23 Przenieść forum do forum z "Satkurier"
Zacytuje sam siebie...
Lux.Mikado pisze: 2 marca 2024, o 11:12 Dla mnie forum Emitela jest odskocznią od pro-lewackiego SatKurier Forum... gdzie administracja stosuje wręcz cenzurę wypowiedzi odmiennej od nich. Wiedza techniczna powinna być ponad podziałami politycznymi a tym bardziej patologiczną jest cenzura kulturalnej wypowiedzi. Jeśli faktycznie forum nie zostanie nigdzie przeniesione to ja osobiście ucieknę na Elektrodę. Ale jestem za pozostawieniem i przeniesieniem gdzieś forum.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

Ja się nie łudzę.
Zamkną bez ceregieli.
Obecnie wszystkie fora się zamyka.
Wszystkich spędza się na ogłupiające społecznościówki.
Likwiduje się z sieci platformy do normalnej komunikacji zostawiając jedynie te, które są okupowane nie przez entuzjastów danej dziedziny, ale te na których jest ciągły ruch i można zarabiać na kliknięciach, sprzedawaniu danych i masowych ogłupiaczy.
Już słyszę o likwidacji kolejnego...
Więc pewnie Satkurier i Eektroda wkrótce się też zawinie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Komu zależy na forum Emitela by zostało, proszę napisać do Prezesa zarządu firmy Emitel na X (dawny Twitter) Andrzej J. Kozłowski: https://twitter.com/aj_kozlowski

Także na profilu Emitela: https://twitter.com/emitel_pl

Telefonicznie nigdzie wyżej się nie dobijemy, więc proszę pisać prośby do Pana Prezesa Kozłowskiego na Twitterze, obecnie X

Ja nie stety nie mam Twittera, a na Facebooku nie jest dostępny Emitel.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zamykamy forum

Post autor: dvbtowiec »

17.02.2024 weszło w życie DSA nakładające dużo większe obowiązki i odpowiedzialność dla administratorów m.in. for internetowych. Co ciekawe podobne obowiązki wg DSA spoczywają także na osobach które moją konto na dowolnym portalu społecznościowym typu X, czy FB, jest to konto publiczne i udostępniają wklejanie komentarzy. Wg DSA taka osoba także prywatna jest wówczas hostingodawcą i podlega pod przepisy tej dyrektywy. Kto wie czy ta decyzja nie jest także tym podyktowana.
O DSA kto chce poczyta, łatwo te informacje odszukać w sieci.
Jeśli zatem forum jest poboczną działalnością, to być może niektóre firmy będą je zamykać, aby zdjąć z siebie tą odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Zamykamy forum

Post autor: hadam »

Cóż, to forum jest/było miejscem dyskusji osób o podobnych zainteresowaniach, czyli pewnego rodzaju grupy społecznej. Ale także, a może przede wszystkim kopalnią wiedzy na temat telewizji naziemnej, radia, odbiorników i nie tylko.
I tu widzę wymierną stratę dla Emitela, bo nie konieczne ludzie musieli się logować, aby znaleźć informację, wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę z zapytaniem a podpowiedzi z forum pojawiały się w proponowanych i w ten sposób ludzie dowiadywali się o Emitelu, była to swojego rodzaju autopromocja. W skrócie można powiedzieć, że dyskutując to właściwie myśmy przy okazji budowali zainteresowanie w sieci.
Widocznie uznali że koszty są niewspółmierne do korzyści.

Lux.Mikado
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2024, o 11:22
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: Samsung 55MU7052, Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Krokodyl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Wzgórze „Radary” [22km]

Re: Zamykamy forum

Post autor: Lux.Mikado »

dvbtowiec pisze: 5 marca 2024, o 13:03 17.02.2024 weszło w życie DSA nakładające dużo większe obowiązki i odpowiedzialność dla administratorów...
Czytałem. To całe DSA śmierdzi z daleka cenzurą i skrajną odpowiedzialnością. Chyba nie dziwię się, że Emitel w obawie o kary (... do 6% rocznego światowego obrotu firmy) woli zamknąć forum dla świętego spokoju, bo i tak nie ma z tego ani grosza. Chyba że przeniesienie odbędzie się poza firmę i zapewne tylko to wchodzi w rachubę.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: Zamykamy forum

Post autor: 2Tom »

Ech szkoda forum , znikną ciekawe tematy. Jak to ktoś powiedział "fajnie było, ale się skończyło" :roll:

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

Więc RIP.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zamykamy forum

Post autor: DanielK »

Lux.Mikado pisze: 5 marca 2024, o 15:07
dvbtowiec pisze: 5 marca 2024, o 13:03 17.02.2024 weszło w życie DSA nakładające dużo większe obowiązki i odpowiedzialność dla administratorów...
Czytałem. To całe DSA śmierdzi z daleka cenzurą i skrajną odpowiedzialnością.
Cóż niestety tak to wygląda, w niezbyt pozytywnym scenariuszu dni naszej wolności się kończą.

j@n
Posty: 129
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, o 22:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Zamykamy forum

Post autor: j@n »

Ja myślę, że tu nie o oszczędności chodzi. Na forum jest tylko tekst. Żadnych obrazków (a niektóre fora pozwalają wrzucać obrazki bezpośrednio). Zresztą nawet pamiętam taką dyskusję sprzed 10 lat:

- Nie ma to jak zamieszczanie linków na obcych serwerach jak by EMITEL nie było stać na udostępnienie miejsca, także na obrazki. Dziadują i uniemożliwiają zamieszczanie załączników na forum.
- Bo to jest forum dyskusyjne, a nie hosting plików.

No i to "dziadowanie" przyniosło jednak pozytywny efekt. Zobaczcie poniżej.

Pan Jarosław podał statystyki. 245913 postów. Wziąłem jeden z dłuższych postów (rozmiar będzie więc statystycznie zawyżony), wyszło 800 znaków. Z tego wychodzi, że zawartość naszego forum na nośniku zajęłaby ok. połowę płyty CD! Nawet nie DVD. To jest śmieszny rozmiar! Pojedynczy filmik na YouTube ma często większy rozmiar.

Raczej nie o to chodzi. Chyba jednak to przez zmianę przepisów...

Ja mam takie propozycje:
1. Najlepsze rozwiązanie: utrzymać jednak aktywne forum. Najwyżej w początkowym okresie zablokować nowych użytkowników do czasu jak zobaczymy działanie nowych przepisów w praktyce.
2. Utrzymać forum w wersji tylko do odczytu. Nasze forum to gigantyczna baza wiedzy. Szkoda, by zniknęła. Grup FB nie da się przeszukiwać, Google też nie przeszukuje, linki szybko wygasają. Grupom FB mówię nie, nie i jeszcze raz nie.
3. A jak nie uda się zrealizować powyższych - administrator mógłby zrzucić całe dane do jakiegoś archiwum, wgrać na Internet Archive i może ktoś zrobi z tego użytek. Tylko posty, bez danych użytkowników oczywiście. Emitel pozbędzie się problemu, ale wiedza i historia zostanie.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Nie wiem o co ci chodzi z tymi obrazkami i nie wiem po co obrazki miałyby być bezpośrednio na forum, skoro jest tyle hostingów do obrazków. Zresztą, tutaj rzadko kiedy była potrzeba wrzucania obrazków. Ja będę stać dalej na stanowisku, że aktywność tego forum była praktycznie żadna i dlatego poniekąd mogę zrozumieć decyzję o zamknięciu. To, że w tym wątku z 5 osób wyraża sprzeciw i jeszcze może drugie 5 napisze gdzieś na Facebooku Emitela nie zmienia faktu że tak czy inaczej te forum już dawna było praktycznie martwe.

Tez bym wolał, żeby zostało ale jak widać ktoś to przeliczył i doszedł do wniosku że to sie nie kalkuluje. Tak działa każda firma niestety.

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: pablo21_1984 »

Jestem przeciwny zamknięciu forum Emitela. Forum musi pozostać. Apeluje o pozostawienie forum. :-(

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Zamykamy forum

Post autor: Tester987 »

giaur500 pisze: 6 marca 2024, o 08:33 [...] Ja będę stać dalej na stanowisku, że aktywność tego forum była praktycznie żadna i dlatego poniekąd mogę zrozumieć decyzję o zamknięciu. To, że w tym wątku z 5 osób wyraża sprzeciw i jeszcze może drugie 5 napisze gdzieś na Facebooku Emitela nie zmienia faktu że tak czy inaczej te forum już dawna było praktycznie martwe. [...]
5 osób komentuje ale odsłon 1500. Nie każdy pisze, wielu jest zainteresowanych. Jest problem z sygnałem, jakaś zmiana, nowy kanał w jakimś MUX czy choćby temat problemów z HbbTV czy pewnym kanałem informacyjnym na pewnych odbiornikach - wymiana informacji między użytkownikami i opinie pracowników Emitela były bardzo pomocne i pozwalały użytkownikom przyjąć pewne rzeczy do wiadomości czy rozwiązać problem.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Zamykamy forum

Post autor: Byczek12345 »

Przenieść całe forum na ELEKTRODĘ, chyba większość aktywnych użytkowników EMITELA ma tam konto.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Tu KRRiT ma rozpisać konkurs na 2 miejsca w MUX-8 do tego zastanawia się co zrobić z MUX-5, MUX-8 ma przejść do HD, dojdą kłopody z pasem 700 MHz, a tu Emitel chce zrezygnować z prowadzenia forum. Skandiczna decyzja jak dla mnie.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/j ... ja-cyfrowa

Potrzebujemy forum Emitela jak tlenu do oddychania, proszę jeszcze raz zarząd Emitela do przemyślenia sprawy, by pozostawili forum w obecnym kształcie. Żadne inne forum nie umywa się do Emitela, tu jest kopalnia wiedzy.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Byczek12345 pisze: 6 marca 2024, o 12:38 Przenieść całe forum na ELEKTRODĘ, chyba większość aktywnych użytkowników EMITELA ma tam konto.
Ja nie mam. Mówisz o tym forum, którego druga nazwą jest „Było - SZUKAJ!”?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zamykamy forum

Post autor: DanielK »

Wiecie Forum to dla firmy - jakiejkolwiek - jest nie dochodowe. Poza tym w myśl nowych przepisów partyjno-unijnych trzeba poświęcić więcej czasu na pilnowanie treści.

Poza tym część ludzi - głupio - nauczyła się, że forum to Facebook, dlatego na forum jest mniejszy ruch. Facebook z dnia na dzień też może zablokować, a i z kopią zapasową ciężko. Poza tym dużo ludzi na Fejsie nie potrafi korzystać z wbudowanego słownika, więc lepiej niech tam zostaną ;)

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Zamykamy forum

Post autor: Byczek12345 »

giaur500 pisze: 6 marca 2024, o 13:31

Ja nie mam. Mówisz o tym forum, którego druga nazwą jest „Było - SZUKAJ!”?
https://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php

jest to bardzo stare forum elektroników i nie tylko.
Stworzyć nowy dział, nazwać EMITEL i będzie wszystko jasne. Google bardzo dobrze indeksuje to forum.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zamykamy forum

Post autor: dvbtowiec »

Byczek12345 pisze: 6 marca 2024, o 14:17 Stworzyć nowy dział, nazwać EMITEL i będzie wszystko jasne.
Takie coś nie przejdzie. Firma nie pozwoli sobie na używanie jej własnej nazwy na forum, nad którym nie panuje. To jest zastrzeżona nazwa marki.
Wątpię także aby legalne było kopiowanie treści tego forum, bez zgody obecnego administratora.

O wszelkich tego typu pomysłach można zapomnieć. Decyzja jest w gestii Zarządu Emitel.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Zamykamy forum

Post autor: Byczek12345 »

Oczywiście że decyzja leży w gestii administratora forum Emitela. To jest tylko moja propozycja. Szkoda by to wszystko zniknęło bezpowrotnie, każdy udzielający się na tym forum ma jakiś wkład. Tutaj były (i są dalej) rozwiązywane nawet najdrobniejsze problemy z odbiorem telewizji.

Zablokowany