Zamykamy forum

tematy organizacyjno-porządkowe
Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: Paweł Tutka »

Przekazanie tego forum dla innego podmiotu nie jest takie łatwe od strony formalnej. Chciałbym zwrócić uwagę, że zakładając konto na tym forum akceptowaliśmy regulamin / politykę prywatności przygotowaną przez firmę Emitel. Moim prywatnym zdaniem to są realne cztery rozwiązania:

a) Koniec forum. Serwer definitywnie zostaje wyłączony. Nawet bez możliwości komentowania w sekcji "Zamykamy forum" - bo zaczyna się tu robić bałagan.
b) Zmiana całkowitego nastawienia firmy Emitel do samego forum. Emitel zakłada nową spółkę z o.o. w ramach której obsługiwane jest forum pod nową domeną oraz powstaje jakiś nowy serwis branżowy (coś pomiędzy SatKurierem, Wirtualnymi Mediami, AntyWeb, SpidersWeb) spinający to wszystko w całość. Po jakiś dwóch-pięciu latach całość zostaje sprzedana do Wirtualnej Polski lub innego dużego portalu w Polsce.
c) Powrót do tego co mieliśmy w grudniu 2023 roku Odblokowanie tego co zablokowane plus wykasowanie forum o nazwie "Zamykamy forum". Komunikacja w stylu - generalnie to nic się nie stało.
d) Założyciele tego forum dostają zielone światło na założenie nowego forum. Te forum jest definitywnie zamykane. Wszyscy zainteresowani zakładają nowe konta na nowym serwerze.

Które z powyższych rozwiązań będzie najlepsze... to tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Zamykamy forum

Post autor: Maciejek »

A propos @Paweł Tutka zna się pan na HbbTv, wkurzające jest uruchamianie aplikacji pod klawiszem "OK" telewizora. To kompletne nieporozumienie ponieważ zazwyczaj taki klawisz ma inne funkcje np wywołuje listę kanałów odbiornika (mam tak i w Philipsie i w Sony) i wtedy po przełączeniu na taki kanał jest zablokowanie wywołanie takiej listy, a wyskakuje to cholerstwo HbbTv. Odbieram też czeską tv oraz wiele innych kanałów FTA z satelity i nigdzie takiego czegoś jak u nas nie ma, weszędzie jest to wywoływane przez czerwony przycisk.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Zamykamy forum

Post autor: eter »

Ech, dzisiaj podłączyłem nowy tuner z tej troszkę wyższej półki Technisat i nie chce mi się wierzyć, ale ma lekko opóźnioną fonię do wizji, jak kiedyś stare Wiwy.
Tak wiem niestety... to nie miejsce na te sprawy tutaj....
Więc gdzie mam iść z tym problemem?
Pytam, bo przecież tutaj można było otrzymać jedynie wartościowe porady.
Ale komuś przeszkadzało i zaorał to forum.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Maciejek pisze: 17 marca 2024, o 19:43 A propos @Paweł Tutka zna się pan na HbbTv, wkurzające jest uruchamianie aplikacji pod klawiszem "OK" telewizora. To kompletne nieporozumienie ponieważ zazwyczaj taki klawisz ma inne funkcje np wywołuje listę kanałów odbiornika (mam tak i w Philipsie i w Sony) i wtedy po przełączeniu na taki kanał jest zablokowanie wywołanie takiej listy, a wyskakuje to cholerstwo HbbTv. Odbieram też czeską tv oraz wiele innych kanałów FTA z satelity i nigdzie takiego czegoś jak u nas nie ma, weszędzie jest to wywoływane przez czerwony przycisk.
Tak krótko, bo ten wątek jest o czym innym, ja na tych kanałach co HbbTV zabiera mi funkcję od obsługi telewizora pod "różę wiatrów" i OK wyłączyłem selektywne obsługę HbbTV. W Philipsie pod lewą strzałką jest szczegółowy opis programu, pod prawą Timeshift, góra/dół przełączanie kanałów i pod OK lista kanałów. Zdecydowanie powinny być kolorowe przyciski, tak jak jest wszędzie na sat.

To pokazuje jak nam wszystkim forum Emitela jest potrzebne, bo nie ma gdzie na te tematy wymienić zdań, normalnie porozmawiać.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Zamykamy forum

Post autor: Maciejek »

Krosnoludek pisze: 18 marca 2024, o 00:11
Maciejek pisze: 17 marca 2024, o 19:43 A propos @Paweł Tutka zna się pan na HbbTv, wkurzające jest uruchamianie aplikacji pod klawiszem "OK" telewizora. To kompletne nieporozumienie ponieważ zazwyczaj taki klawisz ma inne funkcje np wywołuje listę kanałów odbiornika (mam tak i w Philipsie i w Sony) i wtedy po przełączeniu na taki kanał jest zablokowanie wywołanie takiej listy, a wyskakuje to cholerstwo HbbTv. Odbieram też czeską tv oraz wiele innych kanałów FTA z satelity i nigdzie takiego czegoś jak u nas nie ma, weszędzie jest to wywoływane przez czerwony przycisk.
(...) Zdecydowanie powinny być kolorowe przyciski, tak jak jest wszędzie na sat.

To pokazuje jak nam wszystkim forum Emitela jest potrzebne, bo nie ma gdzie na te tematy wymienić zdań, normalnie porozmawiać.
Właśnie, kolorowe przyciski pod HbbTv, a nie klawisze funkcyjne! To utrudnia korzystanie z tych aplikacji i jak kolega wyżej napisał wyłącza się HbbTv selektywnie na niektórych kanałach, bo utrudnia zwyczajne korzystanie z odbiornika. W Europie się da, a u nas dlaczego nie???

Tak wiem to nie miejsce w tym wątku, ale jeszcze korzystam z ostatnich możliwości zgłoszenia, bo potem to gdzie mam pisać? Formularz zgłoszeniowy Emitela nie rozwiąże wszystkich problemów. Sam p. Jarosław wspominała, że to forum jest czytane przez przedstawicieli i nadawców, i producentów.
Wnoszę o pozostawienie tego forum, nawet w obcej domenie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

Blokując klawisze na pilocie dane kanały same się proszą o wyłączenie na ich obsługi HbbTV i tym samym nie obejrzę reklam które były dla mnie przeznaczone, same się o to proszą. Ja wszędzie gdzie HbbTV blokował pilota wyłączyłem HbbTV i spokój, pilot działa tak jak powinien.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Zamykamy forum

Post autor: dr146 »

Krosnoludek pisze:Blokując klawisze na pilocie dane kanały same się proszą o wyłączenie na ich obsługi HbbTV i tym samym nie obejrzę reklam które były dla mnie przeznaczone, same się o to proszą. Ja wszędzie gdzie HbbTV blokował pilota wyłączyłem HbbTV i spokój, pilot działa tak jak powinien.
Ja wyłączyłem całkowicie hbbtv ponieważ w samsungu nie da się wyłączyć tylko na poszczególnych kanałach , wszystko albo nic - więc jest nic...

Awatar użytkownika
Paweł Tutka
Posty: 109
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 13:01
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Kilkanaście TV umożliwiających odbiór HbbTV
Instalacja antenowa: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa - Raszyn

Re: Zamykamy forum

Post autor: Paweł Tutka »

Dlaczego przycisk "OK" zamiast przycisku czerwonego w HbbTV?
Dlatego ponieważ coraz częściej kolorowe przyciski (czerwony, zielony, żółty, niebieski) znikają fizycznie z pilotów do telewizorów.
Łatwiej jest w nocy kliknąć przycisk OK bez patrzenia na pilota.

Dodatkowo największym czerwonym przyciskiem na pilocie jest przycisk od zasilania. :)

Jestem przekonany, że w kierunku przycisku OK pójdą kolejni nadawcy telewizyjni, tym samym producenci TV nieco inaczej podejdą w przyszłości do uruchamiania swoich własnych funkcji dodatkowych. Mam tu na myśli przyciski INFO / Options.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zamykamy forum

Post autor: Krosnoludek »

W niektórych pilotach kolorowe przyciski są pod jednym przyciskiem, więc wybór koloru jest, a nie blokuje się funkcji pilota od telewizora. Na sat wszyscy stosują kolorowe przyciski tylko u nas zawsze inaczej. Większość ma cierpieć przez mniejszość?. Do puki to się nie zmieni nie włączę HbbTV na tych kanałach, reklamy adresowane również do mnie nie dotrą, jak nie chcą bym je zobaczył.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Zamykamy forum

Post autor: dr146 »


Krosnoludek pisze:W niektórych pilotach kolorowe przyciski są pod jednym przyciskiem, więc wybór koloru jest, a nie blokuje się funkcji pilota od telewizora. .
Dokładnie tak, w samsungu to dwa naciśnięcia żeby odpalić "czerwony" czy jakiś inny kolor wirtualny , żaden problem, natomiast dużym jest brak funkcj" info " która mam właśnie tylko pod przyciskiem "OK" i pewnie wszystkie samsungi już od dobrych kilku lat bo mają mocno uproszczony pilot i z tego co widzę to właśnie tą drogą zmierza coraz więcej producentów TV



Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Zamykamy forum

Post autor: Maciejek »

Paweł Tutka pisze: 18 marca 2024, o 11:12 Dlaczego przycisk "OK" zamiast przycisku czerwonego w HbbTV?
Dlatego ponieważ coraz częściej kolorowe przyciski (czerwony, zielony, żółty, niebieski) znikają fizycznie z pilotów do telewizorów.
Łatwiej jest w nocy kliknąć przycisk OK bez patrzenia na pilota.

Dodatkowo największym czerwonym przyciskiem na pilocie jest przycisk od zasilania. :)

Jestem przekonany, że w kierunku przycisku OK pójdą kolejni nadawcy telewizyjni, tym samym producenci TV nieco inaczej podejdą w przyszłości do uruchamiania swoich własnych funkcji dodatkowych. Mam tu na myśli przyciski INFO / Options.
Pan wybaczy ale to jest kompletnie błędne założenie, przy których wyłącznie w PL się upieracie (Wy tworzący te aplikacje). Wszyscy (DE, CZ, NL, ITA itd.) potrafią wyzwalać HbbTv czerwonym przyciskiem, bo taki jest standard i jest to WYGODNIEJSZE i nie zakłóca to korzystania z urządzenia. Proszę zrozumieć przycisk "OK" nie do tego służy, a jak się upieracie to skutek jest taki jak koledzy wyżej napisali, że wyłącza się to dziadostwo, bo uniemożliwia to normalne korzystanie z TV. Generalnie nie idźcie tą drogą, bo prowadzi do ślepej uliczki jaką jest deaktywacja usługi.

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Zamykamy forum

Post autor: an10ka-dx »

Było miło gościć na forum od: 5 stycznia 2011, o 20:19.
Szkoda :(

ps. jak usunąć swoje dane (swoje konto) z forum?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Zamykamy forum

Post autor: giaur500 »

Paweł Tutka pisze: 17 marca 2024, o 17:00 Przekazanie tego forum dla innego podmiotu nie jest takie łatwe od strony formalnej. Chciałbym zwrócić uwagę, że zakładając konto na tym forum akceptowaliśmy regulamin / politykę prywatności przygotowaną przez firmę Emitel. Moim prywatnym zdaniem to są realne cztery rozwiązania:

a) Koniec forum. Serwer definitywnie zostaje wyłączony. Nawet bez możliwości komentowania w sekcji "Zamykamy forum" - bo zaczyna się tu robić bałagan.
b) Zmiana całkowitego nastawienia firmy Emitel do samego forum. Emitel zakłada nową spółkę z o.o. w ramach której obsługiwane jest forum pod nową domeną oraz powstaje jakiś nowy serwis branżowy (coś pomiędzy SatKurierem, Wirtualnymi Mediami, AntyWeb, SpidersWeb) spinający to wszystko w całość. Po jakiś dwóch-pięciu latach całość zostaje sprzedana do Wirtualnej Polski lub innego dużego portalu w Polsce.
c) Powrót do tego co mieliśmy w grudniu 2023 roku Odblokowanie tego co zablokowane plus wykasowanie forum o nazwie "Zamykamy forum". Komunikacja w stylu - generalnie to nic się nie stało.
d) Założyciele tego forum dostają zielone światło na założenie nowego forum. Te forum jest definitywnie zamykane. Wszyscy zainteresowani zakładają nowe konta na nowym serwerze.

Które z powyższych rozwiązań będzie najlepsze... to tego nie wiem.
Przecież już na początku zostało powiedziane, że zostanie wdrożona opcja a. Nastąpi gruntowna przebudowa witryny emitel.pl, a adres forum.emitel.pl przestanie istnieć.

ANDPOL50
Posty: 112
Rejestracja: 15 marca 2022, o 18:36
Miejscowość: Rzgów

Ostatni temat na forum

Post autor: ANDPOL50 »

:mrgreen: :mrgreen: Ktoś się chce jeszcze wypowiedzieć :?:

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Ostatni temat na forum

Post autor: DanielK »

W sumie do końca nadal nie wiemy jaka będzie przyszłość tego forum, czy już jest przesądzona?
Chciałbym mimo wszystko kontynuacji tego Forum, w jakiejś formie, ale o tym już było pisane wiele razy.
Może będzie jakaś iskierka nadziei?

Jeśli będzie zlikwidowane, to z pewnością będzie mi brakować użytkowników i ich fachowej wiedzy, którą się tutaj dzielili.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Ostatni temat na forum

Post autor: Maciejek »

I to jest temat wytrych!
Dzięki wszystkim za te moje 14 lat na forum, odkąd rozpoczęto testy DVB-T w PL z jednego z pierwszych nadajników systemu cyfrowego Wisła-Skrzyczne. AHOJ! :D

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Ostatni temat na forum

Post autor: neo69 »

Ciekawi mnie, dlaczego zabrakło kłódki. Dzięki za kilkanaście lat na forum.

Zablokowany