ODYS MultiFlat MF-51002

robert37

brak obrazu

Post autor: robert37 »

Witam. Od dłuższego czasu posiadam taki zestawik ODYS multiflat mf 51002 dvb-t. Mieszkam W Nowym Dworze Gdańskim. Niedawno spróbowałem złapać sygnał na DVB-T. Znalazł niby 13 kanałów, niestety jest dźwięk ale nie ma obrazu. Znalazł Polsat, TVN, TV4, TVN Puls, TVN 7, Puls 2, TV7, TV8, TVP 1, TVP 2, TVN Info Gd., TVP Kultura, TVP Historia. Na zakładce signal info: signal quality jest 94%, a na signal strength jest 86 (na kilku kanałach jest 66%). W zakładce channel seting i dalej channal search mam do ustawienia search type: automatic, manual i by NIT. Następna zakładka TPS (ustawiło się przy automatycznym wyszukiwaniu na 4080), dalej jest BandWidth: 8M, 7M i 6M (ale łapie kanały chyba tylko na 8M), następna zakładka: Encrypted Service: FTA, All. I ostatnia zakładka Update Mode:Append, Replace. No i Start Search. I tak jak pisałem znajduje kanały słychać dźwięk, niestety obrazu nie ma. Może ktoś doradzi co robić. Z góry dzięki za pomoc.

pixel

Re: brak obrazu

Post autor: pixel »

Skoro jest dźwięk a nie ma obrazu wskazuje to na brak możliwości technicznych sprzętu na współprace z muxem nadawanym w MPEG4.
Czy na TVP1 TVP2 i TVP INFO jest obraz ?

robert37

Re: brak obrazu

Post autor: robert37 »

Na tych kanałach też nie ma obrazu. Czy w takim razie coś można zrobić, np. update softu czy coś w tym rodzaju. W System info podaje version:4.2.5, update: mar 6 2008. W każdym razie dzięki za szybkie info. Pozdrawiam

robert37

Re: brak obrazu

Post autor: robert37 »

Właśnie przy TVP1 , TVP2, TVP Info signal Strength jest 65%

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: brak obrazu

Post autor: Przecin »

Ten tuner nie nadaje się do odbioru DVB-T w Polsce ponieważ ma tylko MPEG2. Nic nim nie zrobisz, najwyżej do kosza możesz wyrzucić :lol: .
Pomyliłeś region to temat woj. Podkarpackiego a nie Pomorskiego.

Zablokowany