DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

wachcio

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wachcio »

biopar pisze:Skąd masz te info o nadawaniu TVP Bydgoszcz z Iławy?
Nie mówiłem, że z nadajnika w Iławie. Od kwietnia powinien ruszyć Trzeciewiec. Rozmowa troszkę zeszła z tematu...

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: lpf1972 »

wachcio pisze:.... w dodatku przez większą liczbę kanałów i mux-ów będzie coraz gorszy bałagan. Wiem, że to nie jest jakaś wielka przeszkoda jednak chciałbym znaleźć rozwiązanie dla niej. Po coś w końcu jest ID kanału.
Nie wiem jak u Ciebie, ale mój TV (Samsung B650) po przeskanowaniu wszystkich kanałów TV doszukał się dwóch MUX3 (Chwaszczyno k48 i Kisielice k46) i wybrał zestaw kanałów z mocniejszego nadajnika.

arturxp

Odbiór mux3

Post autor: arturxp »

Witam wszystkich
Jestem nowy i mam pytanie w sprawie odbioru mux3 z Kisielic ,mieszkam w Dźwierzutach koło Szczytna woj.war.mazurskie mwczoraj około godziny 21 odbierałem wszystkie kanały z mux3 na antenie siatkowej bez wzmacniacza w tej chwili brak sygnału posiadam jeszcze antene 19 elementowo i niewiem czy to coś da żeby odbierać cały czas programy moc sygnału była na poziomie 65 procent czy warto pokusić się o zasilacz do anteny kierunkowej i zamocować na dachu budynku wysokość 20 metrów moja odległość do Iławy w lini prostej to jakieś 90 km

wachcio

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wachcio »

Jeśli ta antena 19-elementowa jest na pasmo UHF to myślę, że bez wzmacniacza z samym symetryzatorem starczy. Spróbować warto choć pogoda na pewno nie zachęca.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: kaem3 »

Chyba padły TVP1 i TVP2 w MUX3 z Kisielic. Pozostałe programy w tym mux są. Analog z Kisielic (TVP1 i TVP2) także jest.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Mux to całość, składana głównie w Warszawie, jeśli jest awaria to w całej sieci.
W Warszawie TVP1 i 2 odbiera bez problemu.

_chris_

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: _chris_ »

orin pisze:Mux to całość, składana głównie w Warszawie, jeśli jest awaria to w całej sieci.
niekoniecznie - paczka TVP jest re-multipleksowana na każdym obiekcie nadawczym z regionalnym TVP Info. Wiec teoretycznie, 'wypadnięcie' poszczególnych programów na multipleksie regionalnym może się zdarzyć.

lukas842

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: lukas842 »

Witam, mam pytanie do ludzi z Bydgoszczy i okolic, czy odbierają obecnie jakiś sygnał DVB-T,
piszcie jeśli coś odbieracie

juter

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: juter »

lukas842 pisze:Witam, mam pytanie do ludzi z Bydgoszczy i okolic, czy odbierają obecnie jakiś sygnał DVB-T,
piszcie jeśli coś odbieracie
Trochę czytam to forum (jak również inne) i gdzieś natknąłem się na informacje, że parę osób odbiera w Bydgoszczy MUX3 z Iławy. Więc radzę próbować, bo jest duża szansa na odbiór.

wachcio

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wachcio »

Ja Iławę bez problemu odbieram z odległości 63 km na małej antenie lpda i 4 metrach kabla. Ty masz dalej ale myślę, że mocniejsza antena i ewentualnie wzmacniacz rozwiązał by sprawę u Ciebie jeśli masz dogodne warunki terenowe. Jak nie to można spróbować z Sierpca mux2 bo jest 2x silniejszy choć to następne 20km. Na antenie http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8735.htm w bardzo dobrej jakości dla testów odbierałem wszystkie kanały (Info trochę gorzej gdyż słabszy sygnał i zakłóca go u mnie 1MW z Sierpca) analogu z Trzeciewca - 87km.

fido104

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: fido104 »

Do MUX 3 z nadajnika Iława/Kisielice dołączyli program regionalny TVP Info Olsztyn.
Brak EPG, format obrazu o niewłaściwych proporcjach.

gajowy

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: gajowy »

UWAGA:
w Ostródzie dziś znalazłem mux2 z kisielic 498mhz kanał 24
Odbiór bardzo dobry !
Pozdrawiam !!!!

dex8

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: dex8 »

Kolego Gajowy, dalej chodzi mux2 z Kisielic, czy były to tylko chwilowe testy?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Tomasz Berezowski »

Chodzi, chodzi i już tak zostanie :-)

wachcio

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wachcio »

Brawo. Ponad dwa tygodnie przed czasem! Odbiór w Rypinie stabilny.
Pieczewo też wystartowało? Na razie mi nie wykrywa ale mam do niego 105km.

gajowy

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: gajowy »

dex8 pisze:Kolego Gajowy, dalej chodzi mux2 z Kisielic, czy były to tylko chwilowe testy?
chodzi chodzi jak ta lala obstawiam że na 100kW bo u mnie piękne parametry
mam Nke no a teraz od lat niewidziany zawitał polsat w tv choć i tak 1/3 to reklamy :P

pozdrawiam serdecznie rob

Pytanie : Mux3 do kiedy będzie na 50kW ?

Rob

kormoran

MUX 2 z Kisielic juz nadaje k. 24

Post autor: kormoran »

sprawdzalem dzisiaj

dex8

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: dex8 »

Pieczewo kanał 33, skanowałem tv 2 dni temu nic jeszcze nie było, mieszkam 6km od nadajnika

dex8

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: dex8 »

Z tego co gdzieś tam słyszałem mux3 pozostanie na 50kW, ewentualnie jest szansa kiedy TV Publiczna przeniesie się na mux1.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: MUX 2 z Kisielic juz nadaje k. 24

Post autor: biopar »

Potwierdzam!
Właśnie przeskanowałem częstotliwość, jaką ma zajmować MUX 2 z nadajnika z Kisielic i miłe zaskoczenie! JEST, DZIAŁA!!!
Na razie nazwa sieci: TPEmitel,
Poziom sygnału odbieram u siebie wyższy niż MUX 3, BER na tym samym poziomie,
Dostępne wszystkie 8 kanałów (łącznie z 2 testowymi TV7 i TV8).
Przemiła niespodziewajka ze strony Emitela na święta!
Będę testował, więc wypytujcie o wszystko ;)

TVN zamiast Polski DD posiada nazwę MUL :/ Przez co mój TV nie wybiera tego jako domyślne. :(

Moj Phillips 42PFL5604H pokazał nową opcję :) Na TVN i TVN 7 pokazał się znaczek napisów :) Szkoda, że jutrzejszy film jest po polsku :( Zobaczymy jak chodzi na TVN 7 :)

Zablokowany