FERGUSON ARIVA T50

betoff

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: betoff »

miku pisze:Zdravím.Umí Ariva T50přijímat v mpeg2?Děkuji
Instrukcja obsługi w języku czeskim

translate via google 8-)

Návod k použití v českém jazyce

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ariva-t50/

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: miku »

Díky už jsem to četl

betoff

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: betoff »

Ktoś zamieścił film z tunerem ariva t50 i widać zatrzymania obrazu. Kolejny niedopracowany soft ?

http://www.youtube.com/watch?v=60h6_utz3kw

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: apk »

Za prawie wszystkie problemy z odbiorem jest odpowiedzialny bardzo wolny procesor a może i mało pamięci a wystarczy porównać dobry odbiornik DVB-S MPEG2
który pracuje z podobnymi parametrami.
http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=125

pikej

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: pikej »

Kupiłem ten szmelc.
Nie było o nim negatywnych opinni więc zaryzykowałem.
Sygnał analogowy po SCART to totalna porażka. O niebo gorszy niż sygnał analogowy podany przez video.
Syganał cyfrowy poniżej 720p jest słabej jakości, z bliska nie da się patrzeć.
W rozdzielczości 1080i jest już lepiej choć wkurza klatkowanie. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: tuner nie radzi sobie z automatycznym dopasowaniem formatu obrazu. Niektóre programy sa OK, inne zaś są nienaturalnie spłaszczone, zostają czarne pasy na górze i dole. Sprawdzałem na innych TV i na innych antenach.
Totalna porażka, omijajcie.
Próbowałem oddać sprzęt wykorzystując 10-cio dniowy okres odstąpienia od umowy. Niestety, ten zapis w ustawie to fikcja. Towar można oddać tylko wtedy gdy nie został ropakowany.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: Maniek99 »

@pikej
Chyba sprzedawca Ci kit wcisnął.
Towar może zostać rozpakowany i sprawdzony, nie może tylko nosić śladów używania, czyli rys itp.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: Tom345 »

pikej pisze:I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: tuner nie radzi sobie z automatycznym dopasowaniem formatu obrazu. Niektóre programy sa OK, inne zaś są nienaturalnie spłaszczone, zostają czarne pasy na górze i dole. Sprawdzałem na innych TV i na innych antenach.
Wynika to z tego, iż TV Puls, TV4 oraz Polsat nie nadają odpowiedniej informacji o panoramicznym obrazie, tylko dorzucają do obrazu czarne pasy i mają to... gdzieś :)

_chris_

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: _chris_ »

jw - rozpakowanie towaru leży w zakresie zarządu zwykłego nabytą rzeczą i nie przekreśla w ogólności możliwości zwrotu towaru przy zakupie poza siedzibą przedsiębiorstwa. Owszem, nie można rozpakować np. płyty CD czy DVD, ale nie odbiornik DVB-T. Kontaktowałeś się z Rzecznikiem Konsumentów?

Jeśli nie - tu ich znajdziesz: http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_kons ... rzecznicy/. Najlepsze, bezpłatne i fachowe porady dla konsumentów, pomagają również prowadzić sprawa.

Nawet, jeśli minął już ów 10-cio dniowy termin (pamiętaj, jeśli nie otrzymałeś z odbiornikiem formularza odstąpienia od umowy sprzedaży - termin się przedłuża do 3 miesięcy) - to i tak powinieneś zgłosić postępowanie sklepu do Rzecznika - oni już tam bardzo lubią takich 'sprzedawców' - a kary miewają naprawdę dotkliwe dla łamiących prawa konsumenta...

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: wtol »

Z tego co się orientuję, to 10 dniowy termin odstąpienia od umowy przysługuje przy zakupach na odległość / telefon, internet/ natomiast nie dotyczy sklepów stacjonarnych. Z informacji w poście nie wynika w jakim sklepie był zakupiony tuner.

_chris_

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: _chris_ »

Mam obecnie ten tuner, i powiem, że uczucia mam mieszane. Czułość w porządku, obraz poprzez SCART akceptowalny - oczywiście trzeba pokombinować z typem sygnału wyjściowego (RGB / CVBS) i wejściami w TV (CRT). Pilot, typowy u Fergusona - może być. Menu dość ubogie, więcej opcji niż u Opticuma FT24p czy NOT LV6T, miał prawidłowe rozpoznawanie formatów obrazu.

Odbiornik, który trafił mi w ręce, miał, jak wynikało z opisów, z soft z lipca tego roku. EPG nieprawidłowo wyświetlało opisy, więc wgrałem najnowszy soft z 16. grudnia pobrany ze strony producenta. I co się okazało: z EPG dalej coś jest nie tak przy wyświetlaniu opisów (z tym, że jest 'źle inaczej'), ale, co gorsze odbiornik przestał prawidłowo rozpoznawać formaty obrazu, i żadnym sposobem nie można zmusić go, przykładowo, do ustawienia prawidłowego aspektu dla TVN czy jedynki, jeśli idą w 16:9. Oczywiście, wygląda to na ewidentny błąd w sofcie, ale trochę trudno używać odbiornika. A najlepsze, że oczywiście nie ma tego starszego softu na stronie producenta, i nie mam do czego wrócić.

A cha, i przy wyborze regionu 'Polska' pojawia się jakiś egzotyczny raster kanałowy, nijak mający się do rastra używanego w Polsce. Podobno, trzeba ustawiać jako region Anglię, ale nie sprawdzałem, albowiem poradziłem sobie jakoś na tym 'egzotyku'...

Więc, jak napisałem, uczucia mam mieszane.

luk99

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: luk99 »

Panowie kupiłem również Fergusona T50 i miałem Lumatrona T-40

- soft bodajże z lipca 2010 , epg (przeglądałem i nie widzę jakiś rażących problemów , no chyba ze to coś specyficznego.....) , problemy z ekranem (tak jak na filmie youtoube szatkowanie i skoki jakości , były rzeczywiście ale tylko w sklepie gdzie kupiłem tuner, natomiast u mnie po podłączeniu na antenie Antena Blu420 F Fracarro , mam cały czas zasięg 67 , jakość 97 i brak żadnych zacięć na wszystkich kanałach , odległość od nadajnika ok 10-12km w aglomeracji miejskiej)
- ekran również bez uwag na CRT 4:3 wyświetla auto , RGB , natomiast przez sender Thomsona na LCD 32" 16:9 w ustawieniach TV też bez uwag)
- jedyną denerwującą rzeczą jest lekkie migotanie menu OSD na telewizorze CRT , na LCD jest ok
- pilot przyjazny , menu rozbudowane
- na razie nie widzę potrzeby aktualizacji softu..... zobaczymy poźniej

luksch

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: luksch »

jestem ciekaw co nowego w ostatniej wersji softu(http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 2B195.zip/) do tego fergusona ?? jeśli ktoś ma nich opisze co nowego

luk99

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: luk99 »

luksch pisze:jestem ciekaw co nowego w ostatniej wersji softu(http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 2B195.zip/) do tego fergusona ?? jeśli ktoś ma nich opisze co nowego
chyba więcej złego niż dobrego , wnioskując z postu wyżej :) tym bardziej że nie wrócisz do starego

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: lpf1972 »

@luksch, trzy posty wyżej _chris_ pisał, że wgrał nowy soft. Z tego co pisze nie wygląda to różowo (nie poprawione błędy w wyświetlaniu EPG, kłopoty z automatyczną zmianą proporcji obrazu).

Wczoraj odebrałem ten sprzęt i muszę powiedzieć, że z Ariva T50 nie jest tak źle. Wszystkie problemy o których pisał _chris_ u mnie występują (soft z lipca 2010).
I tak:
- układ kanałów z błędnymi numerami, na szczęście przy ręcznym szukaniu można podać częstotliwość.
- przy automatycznym skanowaniu - jeśli jesteś w zasięgu dwóch nadajników to zostaną zaprogramowane programy tego samego MUX z dwóch różnych źródeł (mój B650 po prostu wybierał silniejszy nadajnik)
- problem z EPG, w bliżej nieokreślonych miejscach wciska się się w tekst "-To"; denerwujące lecz można wytrzymać
- wbrew instrukcji TV podłączyłem do wyjścia "Loop", nic nie wybuchło :lol:
- po wyłączeniu dekodera sygnał antenowy niestety nie trafia do wyjścia "Loop"...
- godząc się na nieoszczędne gospodarowanie energią, czyli włączenie wyświetlania zegara w trybie standby, sygnał z anteny dociera do TV zawsze :D
- nagrywanie działa poprawnie - zarówno TimeShift, nagrywanie "z ręki", jak i z timera
- wolne pendrivy nie mogą być użyte do nagrywania (chyba wbita jest graniczna prędkość urządzenia)
- U MNIE zdarzyło się coś takiego - po przedefiniowaniu wyjścia SCART z YUV na RGB gdy dekoder działał wszystko było OK, niestety po wyłączeniu dekodera, TV nie wyświetlał obrazu ze swojego tunera (dźwięk był) - nie drążyłem tematu bo powrót do YUV sprawę przywrócił do normy
- proporcje obrazu i ich zmiana z 4:3 na 16:9 są OK (ustawienie menu 4:3LB, TV CRT 4:3)
luk99 pisze:- jedyną denerwującą rzeczą jest lekkie migotanie menu OSD na telewizorze CRT , na LCD jest ok
na CRT jest to irytujące (moja stara nagrywarka LG RH188 wyświetlała pięknie menu)

- klawisz Edit na pilocie, w instrukcji opisany jako nieużywany, wyświetla parametry odbioru - przy okazji, U MNIE poziom sygnału (zależnie od MUX) 66...75%, jakość 97%
luk99 pisze:- na razie nie widzę potrzeby aktualizacji softu..... zobaczymy poźniej
ja również :D

- żadnej pikselozy, zatrzymań obrazu czy innych tego typu efektów
- zdjęcia odtwarzane z mediaplayera są poprawnie skalowane i wyświetlane (filmów jeszcze nie odtwarzałem)

Tuner ten jak na urządzenie "budżetowe" przy sofcie z lipca 2010 oceniam pozytywnie. Istotnym mankamentem dla użytkownika jest brak dodatkowego gniazda do zasilania HDD przenośnych, co wymusza niestety stosowanie dodatkowego zasilacza.

_chris_

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: _chris_ »

lpf1972 pisze:- problem z EPG, w bliżej nieokreślonych miejscach wciska się się w tekst "-To"; denerwujące lecz można wytrzymać
właśnie dlatego zmieniałem soft z oryginalnego (czyli ten z lipca), bo myślałem, że poprawili te pojawiające się "wtrącenia" w opisach. A jak zmieniłem - to nastąpiła katastrofa... :D Choć gorsze od niepoprawnego wyświetlania EPG było stracenie poprawnego rozpoznawania formatów obrazu w 4:3LB. Więc ostrożnie z upgradem softu...
przy okazji, U MNIE poziom sygnału (zależnie od MUX) 66...75%, jakość 97%
u mnie pokazywał też tak samo - 97% w zasadzie niezależnie od poziomu i jakości sygnału wejściowego. Ale Fergusony już tak zwykle mają...

A co do samego tunera - hardware'owo to on też mi się wydaje być "bratem" wszystkich innych w tej klasie znajdujących się na rynku, tylko, że ze znacznie zmienionym menu...

luk99

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: luk99 »

no z tym poziomem to nie tak do końca ,

bo miałem podłączone Lumatoron T-40 i były skoki na jakości 80-100 , lub 97-100 i tak cały czas, czasem pojawiało się szatkowanie obrazu, a tutaj narazie spokój (tym bardziej że Lumatron ma soft taki jak w Only czt Wiwa tylko pewnie starszy i tylko po ang. )

badzio19

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: badzio19 »

betoff pisze:Ktoś zamieścił film z tunerem ariva t50 i widać zatrzymania obrazu. Kolejny niedopracowany soft ?

http://www.youtube.com/watch?v=60h6_utz3kw

ja nic takiego nie mam na tej samej antenie miałem ft8100hd i ten więcej szatkował i zatrzymywał ekran

badzio19

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: badzio19 »

luk99 pisze:
luksch pisze:jestem ciekaw co nowego w ostatniej wersji softu(http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 2B195.zip/) do tego fergusona ?? jeśli ktoś ma nich opisze co nowego
chyba więcej złego niż dobrego , wnioskując z postu wyżej :) tym bardziej że nie wrócisz do starego

kupiony ferdek w poniedziałek ma już wgrany ten soft nowy więc nie wiem czym się różni, ale w opisie softu jest że dodali lub usprawnili obsługę multimediów, (rozmawiałem z supportem i ten ferdek jak i cała gama arivy 100 nie będzie miała obsługi xvida - co dziwne stary ft8100hd ma).

na starym sofcie znajomy twierdzi że przy włączonym zegarku jest zasilanie na usb ja tego nie mam

ps własnie wyszedł nowy soft - opis identyczny jak w poprzednim ;)

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: lpf1972 »

Jest tu ktoś odważny i zdecydowany na test nowego softu?

badzio19

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: badzio19 »

lpf1972 pisze:Jest tu ktoś odważny i zdecydowany na test nowego softu?
mam wgrane i tuner działa

Zablokowany