DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Ja bym to pytanie skierował do TVP.

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Serce i dusza się radują - kablówki jednak mają siłę przebicia jak czytam na satkurierze. Nikomu się nie usmiechało kanału marnować, mam nadzieję, że podobna decyzja nastąpi w przypadku Podbeskidzia - kanał 62 jest wolny i czeka.

Nie dziwi Was, że pozwolenie na pół roku?? przez 2 miesiące TVP w DVB-T będzie sobie dublować 3 programy z Suchej Góry i MUX-3 z Baranówki, zamiast od razu zapodać MUX-3 z SG - tam naprawdę siedzą idioci - opłacać dwie równoległe transmisje, albo od razu MUX-3 uruchomić skoro kanał wolny i pozyskać klientów.
Powiedzcie, że to nie jest działanie na szkodę spółki to padnę :lol:

IgorLAN - jesteś w stanie łapać jakiekolwiek szczątki sygnału DVB-T z SG w Krakowie??

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: igorlan »

Kafar pisze: IgorLAN - jesteś w stanie łapać jakiekolwiek szczątki sygnału DVB-T z SG w Krakowie??
Raz jedyny udało mi się złapać sygnał podczas tropo ale teraz, jak moc znacznie mniejsza to i na to bym nie liczył.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bogdan G. »

Kafar pisze:
Nie dziwi Was, że pozwolenie na pół roku?? przez 2 miesiące TVP w DVB-T będzie sobie dublować 3 programy z Suchej Góry i MUX-3 z Baranówki, zamiast od razu zapodać MUX-3 z SG - tam naprawdę siedzą idioci - opłacać dwie równoległe transmisje, albo od razu MUX-3 uruchomić skoro kanał wolny i pozyskać klientów.
Mnie specjalnie nie dziwi . KRRiT ma ogłosić konkurs na nowych nadawców i myśle że w ciągu tego czasu wyjaśni się sprawa MUX-1 , powstaną plany jego uruchomienia a wtedy częstotliwość ta będzie potrzebna .

bilbord

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bilbord »

igorlan pisze:
Kafar pisze: IgorLAN - jesteś w stanie łapać jakiekolwiek szczątki sygnału DVB-T z SG w Krakowie??
Raz jedyny udało mi się złapać sygnał podczas tropo ale teraz, jak moc znacznie mniejsza to i na to bym nie liczył.
Ja natomiast złapałem szczątki słowackiej DVB-T 2 podczas letniej burzy , sieć miała nazwe TOWERKOM ale skończyło się tylko na krótkich przebłyskach obrazu,a na pasku sygnału SIŁA SYGNAŁU NIEDOSTATECZNA a więc ogólnie kicha

Dodam jeszcze ,miejsce zamieszkania to 30 km od Krosna kierunek Sanok

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: mathome »

Mam tylko cichą nadzieję, że przekaz paczki TVP w MPEG4 będzie nadawany wraz z EPG.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Skoro już wiadomo, że kanał 42 bedzie znowu nadawał, mam pytanie do Emitela na kiedy planują włączenie tego nadajnika :?:

wito

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: wito »

mala rada dla Tych którzy nie maja EPG. Otóż przy instalacji sygnalu nalezy ustawic kraj pochodzenia np. na szwecję, wówczas epg hula aż milo.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Nawet na paczce TVP ?

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

kemi73 - wątpie, emisja testowa to jedno, a komercyjna to druga. Ale czasem fajnie jest się mylić :)

aro54

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: aro54 »

Witam wszystkich. Jestem nowy więc jak coś napiszę nie tak to proszę o wyrozumiałość.
Mam oto taki problem. Mieszkam w okolicy Sieniawy do 31.12.2010 odbiór TVP z k42 ok a za nic nie mogę odebrać z k61 coś chwilę szuka na tym kanale i nic. Moja antena to siatka ze wzmacniaczem LNA 177. Czy zmiana wzmacniacza na lepszy pomoże czy od razu zainwestować w antenę?. Jaką polecacie antenę.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

A dokładnie której Sieniawy ?, bo ich tam trochę jest :). Skoro na tym wzmacniaczu nic nie łapiesz to marne szanse choć może pomóc antena kierunkowa.

aro54

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: aro54 »

Powiat Przeworski

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

To Możesz mieć problem moc nadajnika dla tego kanału to zaledwie 10KW a Twoja odległość w linii ok 74 km. Moc dla kanału 42 wynosiła 19 KW. Możesz popróbować z kierunkową televes ale to już na własne ryzyko.

_chris_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _chris_ »

aro54 pisze:Mieszkam w okolicy Sieniawy do 31.12.2010 odbiór TVP z k42 ok a za nic nie mogę odebrać z k61 coś chwilę szuka na tym kanale i nic. Moja antena to siatka ze wzmacniaczem LNA 177. Czy zmiana wzmacniacza na lepszy pomoże czy od razu zainwestować w antenę?. Jaką polecacie antenę.
czym wyższy kanał, tym trudniej go odebrać. Wzmacniacz masz bardzo dobry, jeden z lepszych na rynku, więc pozostaje wymiana anteny. W takim przypadku najprościej na którąś z pasywnych: Tri Digit lub Venę Dipola, wymienisz sobie tylko symetryzator na posiadany wzmacniacz. Oczywiście gwarancji, że odbierzesz ten k61 z przyzwoitymi parametrami nie ma, ale masz dużą szansę.

A na początek możesz jeszcze spróbować precyzyjniej ustawić posiadaną antenę, przepatrzeć złącza, wymienić zasilacz wzmacniacza (potrafią zakłócać). Jeśli masz długi i stary kabel antenowy, to też należałoby wymienić (warto na czarny, żelowany, średnica 7mm)). Jeśli kabel antenowy jest średnicy 4..5 mm to należy go obowiązkowo wymienić na nowy (ok. 7mm średnicy, dobrze by był czarny i żelowany).

aro54

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: aro54 »

dziękuje za pomoc muszę zainwestować w antenę bo instalację mam nową. Oby pomogło. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Martinez1989 »

aro54 pisze:Witam wszystkich. Jestem nowy więc jak coś napiszę nie tak to proszę o wyrozumiałość.
Mam oto taki problem. Mieszkam w okolicy Sieniawy do 31.12.2010 odbiór TVP z k42 ok a za nic nie mogę odebrać z k61 coś chwilę szuka na tym kanale i nic. Moja antena to siatka ze wzmacniaczem LNA 177. Czy zmiana wzmacniacza na lepszy pomoże czy od razu zainwestować w antenę?. Jaką polecacie antenę.
Witaj, Kup antenę http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3380.htm
i najpierw spróbuj odebrać coś samym symetryzatorem, a jak nie to wzmacniacz LNA-177 i zasilacz. Gwarancji na to nie masz bo to 73 km a mała moc nadajnika...

Pzdr;) Miłej zabawy;)

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lpf1972 »

aro54 pisze:Witam wszystkich. Jestem nowy więc jak coś napiszę nie tak to proszę o wyrozumiałość. Mam oto taki problem....
No to Ci nie zazdroszczę. Masz problem - 73 km i mizerna moc nadajnika. Nie podałeś szczegółów, ale podejrzewam że skoro mówisz o siatce z LNA177 to być może masz tą antenę http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8w_l ... _A0024.htm - a to wydaje się być dobra antena i Yaga o której pisze Martinez1989 może zbyt wiele nie pomóc. Jej zysk w stosunku do siatki (bez wzmacniacza) jest większy raptem o ok. 3..4dBi (patrz wykresy), ale to może być właśnie to czego potrzebujesz. Na mój gust w tych warunkach wzmacniacz jest Ci niezbędny, ale faktycznie spróbuj najpierw na symetryzatorze i to dostrojonym do k.61 (choćby to był balun, ale dobrze wykonany). Pocieszające jest to że na siatce ze wzmacniaczem COŚ się dzieje.
Pozdrawiam

leszek770

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: leszek770 »

aro54 pisze:Witam wszystkich. Jestem nowy więc jak coś napiszę nie tak to proszę o wyrozumiałość.
Mam oto taki problem. Mieszkam w okolicy Sieniawy do 31.12.2010 odbiór TVP z k42 ok a za nic nie mogę odebrać z k61 coś chwilę szuka na tym kanale i nic. Moja antena to siatka ze wzmacniaczem LNA 177. Czy zmiana wzmacniacza na lepszy pomoże czy od razu zainwestować w antenę?. Jaką polecacie antenę.
sprawdź teren czy nie masz przszkód na drodze http://www.dvbtmap.eu/mapdistancepair.html

bo ja w tarnogrodzie na siatce z rana przy mrozie lapie sygnał z anteną skierowaną na przemyśl teren bez przeszkód http://zapodaj.net/fa063ed26f4b.bmp.html

_chris_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _chris_ »

lpf1972 pisze:... i Yaga o której pisze Martinez1989 może zbyt wiele nie pomóc. Jej zysk w stosunku do siatki (bez wzmacniacza) jest większy raptem o ok. 3..4dBi (patrz wykresy), ale to może być właśnie to czego potrzebujesz.
tu nie jest tylko kwestia różnicy w zyskach anten - choć mogą być dużo większe niż owe 4dB na wysokich kanałach z uwagi na wykonania 'siatek', ale chodzi głównie o dużo węższy kąt widzenia anten kierunkowych w stosunku do 'siatki', który to powoduje znacznie lepszą jakość sygnału cyfrowego (lepszy C/N), a to w istotny sposób liczy się przy dalekim odbiorze cyfrowym.

Niestety, dla anten o których mówimy - producent nie zamieszcza żadnych informacji o 3dB szerokości wiązek dla tych anten, ale przez analogię można przyjąć, że 'siatka' to jakieś 20...25 stopni, Tri Digity pewnie gdzieś około 15..18 stopni, a Vena powinna mieć gdzieś 10...15 stopni. I to są bardzo duże różnice, które powinny zadziałać na korzyść aro54 .

Zablokowany