gdzie jest paczka TVP i moze mux3

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

Puma pisze:Jak rozumiem harmonogram wyłączeń sygnału analogowego na stronie UKE można włożyć między bajki i pobożne życzenia?
Wygląda na to, że tak, Jednak wypowiedź J.M. jak rozumiem dotyczy woj. lubuskiego, bo tutaj analog MIAŁ BYĆ wyłączony jako pierwszy w kraju.
Chociaż... jeśli można w lubuskim to będzie można (opóźnić) w innych lokalizacjach.
Mam nadzieję, że do 2013 to się "wyrobią" bo inaczej cała cyfryzacja się opóźni.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Data 31 lipca 2013 roku na razie nie jest zagrożona.

Ponieważ zgodnie z prawem musi być zapewniony dostęp do podstawowych programów TVP, wyłączenie telewizji analogowej będzie możliwe dopiero po włączeniu cyfrowych emisji tych programów. Dlatego kluczowe jest rozwiązanie problemu multipleksu 1.
Konieczny jest także pewien okres 'simulcastu', nadawania podwójnego, by dać ludziom czas na zaopatrzenie się w odbiorniki cyfrowe. (Wprawdzie niektóre kraje próbowały przełączania z 'analogu' na 'cyfrę' w ciągu jednej nocy, ale jest to możliwe w sytuacji, gdy tylko niewielka część populacji korzysta z telewizji naziemnej.)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

JaroslawMroczkowski pisze: (...)Ponieważ zgodnie z prawem musi być zapewniony dostęp do podstawowych programów TVP, wyłączenie telewizji analogowej będzie możliwe dopiero po włączeniu cyfrowych emisji tych programów. Dlatego kluczowe jest rozwiązanie problemu multipleksu 1.(...)
No właśnie!!!
I dlatego kompletnie nie rozumiem coście się tak uparli na uruchamianie multipleksu 3 skoro od początku było wiadomo, że zasięg ogólnopolski osiągnie po wyłączeniu analogu. A środkiem do osiągnięcia celu jest multipleks 1, który powstanie jako ostatni?!
Ja wiem wiem, nie wszystko zależy od Was(Emitela). No ale do jasnej ciasnej chyba prowadzicie z UKE i KRRiTV i przede wszystkim ze zleceniodawcą TVP jakieś konsultacje, więc w pewnym sensie macie jakiś wpływ na ten cyrk cyfryzacyjny.
Dziwi mnie więc to co robicie w Lubuskim (w całym kraju zresztą też) Po jakiego grzyba te 160 W multipleksu 3 w Gorzowie. Tu trza Panie multipleks 1 uruchomić!!!
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 2011, o 12:21 przez debe, łącznie zmieniany 2 razy.

Rahm

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Rahm »

JaroslawMroczkowski pisze:Data 31 lipca 2013 roku na razie nie jest zagrożona.

Ponieważ zgodnie z prawem musi być zapewniony dostęp do podstawowych programów TVP, wyłączenie telewizji analogowej będzie możliwe dopiero po włączeniu cyfrowych emisji tych programów. Dlatego kluczowe jest rozwiązanie problemu multipleksu 1.
Konieczny jest także pewien okres 'simulcastu', nadawania podwójnego, by dać ludziom czas na zaopatrzenie się w odbiorniki cyfrowe. (Wprawdzie niektóre kraje próbowały przełączania z 'analogu' na 'cyfrę' w ciągu jednej nocy, ale jest to możliwe w sytuacji, gdy tylko niewielka część populacji korzysta z telewizji naziemnej.)
Proszę Szanownego Pana. W jedną noc to nas załatwiono, ale w odwrotną stronę (powrót z cyfry do analogu). Teraz mam odbiornik cyfrowy combo i jestem od kilku miesięcy odcięty od informacji lubuskich. Sport, bieżące informacje z regionu, a ostatnio przede wszystkim informacje o zagrożeniu powodziowym w Gorzowie i nad Notecią. Informowanie o przedłużeniu analogu, to jakaś kpina !

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Informowanie o przedłużeniu analogu, to jakaś kpina !
Przedłużeniu w stosunku do czego?

Bo jeśli chodzi o tą nieszczęsną mapkę na stronie UKE (http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6) to jest to radosna twórczość, która powstała przy założeniu, że multipleks 1 (tzw. odtworzeniowy) wystartuje we wrześniu 2009. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn mapka ta nie została ani usunięta ani opatrzona uwagami, że jest nieaktualna.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku a jak wytłumaczycie fakt pozwolenia na emisje paczki TVP z Suchej Góry a emisji brak ?.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Panie Jarku a jak wytłumaczycie fakt pozwolenia na emisje paczki TVP z Suchej Góry a emisji brak ?.
pozwolenie radiowe to nie wszystko. w tym wątku dyskutujemy o emisjach w woj. lubuskim !

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: DanielK »

debe pisze:
JaroslawMroczkowski pisze: (...)Ponieważ zgodnie z prawem musi być zapewniony dostęp do podstawowych programów TVP, wyłączenie telewizji analogowej będzie możliwe dopiero po włączeniu cyfrowych emisji tych programów. Dlatego kluczowe jest rozwiązanie problemu multipleksu 1.(...)
No właśnie!!!
I dlatego kompletnie nie rozumiem coście się tak uparli na uruchamianie multipleksu 3 skoro od początku było wiadomo, że zasięg ogólnopolski osiągnie po wyłączeniu analogu. A środkiem do osiągnięcia celu jest multipleks 1, który powstanie jako ostatni?!
Ja wiem wiem, nie wszystko zależy od Was(Emitela). No ale do jasnej ciasnej chyba prowadzicie z UKE i KRRiTV i przede wszystkim ze zleceniodawcą TVP jakieś konsultacje, więc w pewnym sensie macie jakiś wpływ na ten cyrk cyfryzacyjny.
Dziwi mnie więc to co robicie w Lubuskim (w całym kraju zresztą też) Po jakiego grzyba te 160 W multipleksu 3 w Gorzowie. Tu trza Panie multipleks 1 uruchomić!!!
Tutaj trzeba winić ustawodawcę, za to, że zrobili taki bałagan nic nie robiąc przez kilka lat. To mux I w całości powinna dostać TVP. Ale teraz już po wszystkim.
Kwestia w tym, żeby TVP łaskawie zapłaciła za te 3/7 miejsca w muxie. Nikt nie będzie finansował nadawania charytatywnie.

Odnośnie samego Mux III, czyli tego trochę drażliwego tematu dostępności kanałów TVP w DVB-T w lubuskim.
Już kilka razy wspominałem, że analogowe TVP 1 [k.21] z Wichowa jest praktycznie niepotrzebne. Na południe od Zielonej Góry, kto korzysta z analogu i tak ustawia się na RTCN Śnieżne Kotły, aby oprócz TVP 1 [k.30] mieć też TVP 2 [k.35] i np. Polsat [k.47].
Obecnie zanosi się na uruchomienie mux III w Gorzowie ze skromną mocą 0,16 kW na k.21. Wichów można wyłączyć bez bólu - prawie nikt nie zauważy braku tego jednego kanału. Wówczas mamy wolny kanał 21 na ładne SFN na całe lubuskie. Zdaje się taki jest docelowy dla mux V?

Ale cóż, Polacy to nie Czesi, a TVP to nie ZDF (gdzie przez 20 lat było tylko 3 prezesów).
To wszystko znów sprowadza się w okolice polityki, ale ewidentnie ktoś ma "w tym" jakiś interes. Tak jak ktoś miał interes w zniszczeniu platformy TVP, która była "normalnością" w dostępie do całej oferty publicznego nadawcy.

Rahm

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Rahm »

Mieszkańcy województwa lubuskiego mają prawo czuć rozgoryczenie w tej sytuacji. Cyfrowych kanałów TVP dalej nie ma, a abonament płaci się słono. Za co pytam? W sklepach sprzedaje się już wyłącznie odbiorniki telewizyjne i satelitarne cyfrowe. Gdzie zatem cyfrowe kanały publicznej telewizji? Gdzie chociaż konkretny termin uruchomienia kanałów? Jest termin wyłączenie analogu czy nie? Podam przykład: jeszcze parę lat temu powiedzenie "w gorzowskim zusie pracują przekupni orzecznicy" też byłoby uważane za zniesławienie, pomówienie. Ostatnio jednak wiemy z doniesień prasowych, że jednak pracowali tam takowi. W sprawie NTC mam niesmak. Ktoś tu znowu działa na niekorzyść obywatela, abonenta, klienta. Wystarczy wpisać "buntuję się - nie płacę abonamentu, bo nie mam kanałów TVP" i nożyce się odzywają. My - (musimy płacić) TVP, a TVP - (powinien) Emitelowi. Najpierw towar - potem zapłata !

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: marcin6660 »

jak patrzę co robią Czesi to to mnie coś trafia. Tam tak pięknie to wszystko idzie. Włączają DVB-T , wyłączają analog. W kwietniu przez nadajniki z Praded-a będzie już tylko nadawane DVB-T. A u nas przetargi , przepychanki i wielkie halo bo włączono z 10 nadajników przez 2 lata.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Koneser »

Istnienia "grupy trzymającej władzę" również nie udowodniono.... Przypomnę tylko, że afera dotyczyła jak najbardziej rynku medialnego, w tym TV :idea:

Oburzenie i złość ludzi na sytuację ze wdrażaniem DVB-T są całkowicie uzasadnione. O ile zakładamy, że ludzie odpowiedzialni za ten stan rzeczy są kryształowi, to w takim razie czy sądząc po owocach ich działań, myślenie o tych działaniach że są nieudolne albo niekompetentne, lub pozbawione charyzmy, również podlega pod paragrafy prawa :?:

Mnie osobiście obraża fakt, że płacąc również kilkadziesiąt lat abonament RTV, muszę się patrzeć na ten wstyd - na przykład MUX 3 w Kosztowach od 27 października 2011 r. - a dlaczego nie od maja ?, czy obecne udostepnienie TVP1HD w platformie sat i brak tego programu w MUX 3, to samo z TVP Seriale...
Przesadzam, obrażam? - do wglądu efekty w Czechach, Niemczech. Jeżeli tam są udolni to u nas zaprzeczenie tego słowa.

I pytanie, czy ktoś /osoba(y), instytucja(y)/ może mnie w końcu za tą wieloletnią nieudolność przeprosić :?:

Prof Bacerowicz parę dni temu powiedział, żeby nie traktować Polaków jak stada baranów... tymczasem w dobie tzw. demokracji odbiera się prawo do wypowiedzenia swojego krytycznego zdania... od razu straszenie paragrafami.

Czuję się oszukany; tak więc to w interesie "posądzanych" decydentów tej sytuacji leży aby to oni wyszli przed kamery i wyjaśnili wreszcie obywatelom co zrobili i dlaczego jest tak i tak... wtedy, gdy będą przekonywujący nie będzie "zakazanego" myślenia o nich...

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: marcin6660 »

Koneser pisze: Mnie osobiście obraża fakt, że płacąc również kilkadziesiąt lat abonament RTV, muszę się patrzeć na ten wstyd - na przykład MUX 3 w Kosztowach od 27 października 2011 r. - a dlaczego nie od maja ?, czy obecne udostepnienie TVP1HD w platformie sat i brak tego programu w MUX 3, to samo z TVP Seriale...
Przesadzam, obrażam? - do wglądu efekty w Czechach, Niemczech. Jeżeli tam są udolni to u nas zaprzeczenie tego słowa.
No właśnie Kosztowy w październiku a dlaczego nie wcześniej. Przecież nie trzeba nic wyłączać żeby uruchomić DVB-T.

Rahm

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Rahm »

Ostatnie działania z TVP w roli głównej. Zwolnienie prezesa, który był za uruchomieniem przekazu wszystkich kanałów TVP FTA z satelity, już nawet podpisał pewne umowy. Odcięcie kanałów TVP z naziemnego nadajnika na lubuskie. Płacz, że ludzie nie płaca abonamentu cięcia i brak inwestycji. Powoływanie i odwoływanie prezesów, sądy itd. Wyjście TVP Sport z naziemnej tv i wyłączność tylko w płatnych pakietach platform cyfrowych, w tym czasie mogliśmy np. mistrzostwa EUROBASKET oglądać na.. DSF. To samo TVP HD. Powstaje TVP Seriale, dla kogo? Elitarne pakiety w n i podobnych. Dziś startuje TVP1 HD, gdzie? W telewizji n. Pytanie zatem właściwe. Po co im płacić abonament, jak można bezpośrednio podpisać umowę z ITI, gdzie TVP to podwykonawca i dostarczyciel kanałów na wyłączność.

vari107

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: vari107 »

Rahm pisze:Ostatnie działania z TVP w roli głównej. Zwolnienie prezesa, który był za uruchomieniem przekazu wszystkich kanałów TVP FTA z satelity, już nawet podpisał pewne umowy. Odcięcie kanałów TVP z naziemnego nadajnika na lubuskie. Płacz, że ludzie nie płaca abonamentu cięcia i brak inwestycji. Powoływanie i odwoływanie prezesów, sądy itd. Wyjście TVP Sport z naziemnej tv i wyłączność tylko w płatnych pakietach platform cyfrowych, w tym czasie mogliśmy np. mistrzostwa EUROBASKET oglądać na.. DSF. To samo TVP HD. Powstaje TVP Seriale, dla kogo? Elitarne pakiety w n i podobnych. Dziś startuje TVP1 HD, gdzie? W telewizji n. Pytanie zatem właściwe. Po co im płacić abonament, jak można bezpośrednio podpisać umowę z ITI, gdzie TVP to podwykonawca i dostarczyciel kanałów na wyłączność.
Zrozumcie, że myslicie dokładnie tak jak oni chcą byście myśleli.
Buntujecie się przeciw martwemu przedmiotowi jaką jest TVP.
A tę TVP z podatków Waszych ojców i dziadków budowano.
To nie TVP robi źle tylko ci, którzy nią kierują. Podobnie jak przejechanie pieszego to nie wina samochodu a kierowcy.
A kierują nią właśnie kolesie będacy na "ty" z właścicielami mediów prywatnych.
Dlatego jeśli już kogoś trzeba bojkotować to właśnie szefów prywatnych mediów i ich "produkty". BOJKOTUJMY PŁATNĄ TELEWIZJĘ PO PROSTU. Lepiej nie oglądać (to nie chleb ani prąd że musimy to mieć) niż napychać kiszki właścielom ITI czy "Grupy Polsatu".
Emitel też dba o swoje i póki to będzie zbieżne z moim interesem to będę go popierał (włączenie jak największej liczby nadajników). Jednak nie będę go popierał jeśli chodzi o maksymalnie długi okres simulcastu.
Ale po prawdzie - zastój z DVB-T to nie jest wina Emitela.
Nie można mieć do niego pretensji, że na stołki w TVP wsadzono kolesi prywaciarzy a ci nie dbają o powierzoną im firmę a o firmy kolesi.
Bo TVP jest "niczyja" (a jest nasza - obywateli) więc można (i "trzeba") osłabiać, by w dobie kryzysu zwiększać przychody prywaciarzy.
Tak więc po pierwsze - nie dajmy sobą manipulować.
O to im chodzi byśmy znienawidzili TVP (a KIM ta TVP jest ?).
Tam nie ma żadnych "onych" od publicznej TV.
Przecież w mediach wystawia się najgorzej kojarzące się osoby i te gadają o "konieczności płacenia abonamentu".
One gadają nie po to by poprawić jego płacenie a WŁAŚNIE PO TO by wywołać odruch sprzeciwu.
Ja też uwazam, że osobnej opłaty "abonamentowej" być nie powinno bo i tak to trafia do wspólnego wora (bez dna) czyli tzw "budżetu państwa".
Skoro i tak to jest jeden worek to niech dofinansowanie publicznych mediów idzie automatycznie.
To tak jakby wprowadzić "abonament" od usług Straży Pożarnej.
Zaraz by się okazało ze większość nie płaci (jeśli system dziurawy tak jak tu) i BYŁBY TO PRETEKST (bo i tak wspólny budzet państwa) do cięć finansowania Straży.
"Noo... Wiecie rozumiecie. Nie kupimy wam nowych sikawek w miejsce tych dziurawych, bo to wicie, ludzie nie chcą płacić".
Tyle że właśnie "jego ekscelencja" Prezydent zawetował ustawę (i tak to było "ustawione" - dobry PR Premiera na zasadzie Dobry Glina i Zły Glina - ja chciałem ale "obiektywne trudnosci") o cięciach w zatrudnieniu biurokracji państowej.
Kto jak kto ale kasta urzędnicza musi być syta, nawet jak dzieci na wsiach są głodne.
BO KTO BĘDZIE NAS PILNOWAŁ jeśli urzędnicy nie będą pasieni ?
Toż już za komuny było tak, że "klasa Kappo" czyli wojsko, milicja, urzędnicy itp mieli lepiej.
MUSIELI bo ktoś musiał w tym obozie pilnować byśmy nie zwieli na zachód.
Bo KTO ICH W KOŃCU ŻYWI ?
Prezydent USA Ronald Reagan nie mylił się.
Wiedział, że gdy polskie Społeczeństwo po Stanie Wojennym idzie w "bierny opór" i osłabia EKONOMICZNIE całe imperium (widac od razu kto to utrzymywał), markując pracę i kradnąc co sie da z "zakładów pracy", TYLKO WYŚCIG ZBROJEŃ położy to imperium.
Nie wytrzymali "herbatniki" ekonomicznie.
Zróbmy i my teraz podobnie.
Z dnia na dzień słyszymy, że nagle sytuacja finansów państwa i nawet tych koncernów jest zła z powodu kryzysu ekonomicznego.
WYKORZYSTAJMY TO i nie kupujmy bzdetów.
NIE KUPUJMY ZBĘDNYCH USŁUG u tych firm, które pokazują, że mają nas głęboko...
Skoro oni osłabiają TVP to my osłabmy ich !
A oni są spółkami giełdowymi i zagraniczni inwestorzy wiedzą naprawdę jak cienko przędzą te firmy.
Tego się u nas nie mówi ale te TVNy i Polsaty (widać to po lawinowym przyroście reklam) są jak rower. Póty nie leżą póki jadą do przodu.
Nawet stabilizacja przychodów je położy z powodu kryzysu.
Dziś jeden z ludzi związanych z prywatną rozgłośnią powiedział mi, że w ciągu pięciu lat słuchalność radia spadła o POŁOWĘ !!!
Oni chyba przekroczyli rubikon.
Nadają zbyt dużo reklam więc coraz mniej ludzi słucha/ogląda tradycyjne media. na gazety papierowe po prostu ludzie już nie chcą wydawać pieniedzy, skoro mają to samo bezplatnie w domowym komputerze (za cene dostępu do sieci a nie za każdorazowy dostęp do portali).
Osłabiając tych pasożytów przysłużymy się sobie.
Lepiej dziecku kupić rower niż "pakiet premium" (gratis dostajesz reklamy) w telewizji satelitarnej.
Tak będzie zdrowiej i dla dziecka i dla nas.
vari

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

http://satkurier.pl/news/62482/bedzie-c ... idziu.html
Mowa jest także o Lubuskim.
Ktoś już tu na forum sugerował takie rozwiązanie, żeby tymczasowo oddać częstotliwości zarezerwowane dla MUX1 do uruchomienia MUX3 (testowo :lol: ), Moim zdaniem nie ma to sensu. Wszelkie rozwiązania tymczasowe są złe i nie załatwią sprawy. Tym bardziej jeśli miałoby to trwać 3 miesiące.
Nie wiem kto z forumowiczów lobbuje na rzecz takiego rozwiązania i czemu ma to służyć. Los testowego multipleksu odtworzeniowego pokazał już, że więcej z tym problemów niż korzyści.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: mac_33 »

to ja :-) jak nie pasuje koledze to proponuje lobbować w druga stronę, usunąć kanały tvp jak już beda z osobistego tv lub oglądać tylko analog - możliwosci masz mase w czym problem :-)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

mac_33 pisze:to ja :-) jak nie pasuje koledze to proponuje lobbować w druga stronę, usunąć kanały tvp jak już beda z osobistego tv lub oglądać tylko analog - możliwosci masz mase w czym problem :-)
Teeraz sobie przypomniałem! mac_33 kiedyś podawałeś mi maila do TVP. Żle mnie chyba odebrałeś.Pisałem do TVP i UKE. Również wścieka mnie brak programów TVP w NTC ale oddanie częstotliwości przeznaczonych dla MUX1 na potrzeby MUX3 znowu może zahamować proces dotyczący uruchomienia MUX1, a już coś się przy nim zaczyna dziać. Przecież bez multipleksu 1 nie będzie ogólnopolskiego pokrycia multipleksu 3 z programami TVP, o które wszyscy zabiegamy.
Popieram Twój upór i determinację, ale należy naciskać na przyspieszenie prac nad MUX1 bo on jest niezbędny do uruchomienia MUX3.
Ja nie znam warunków odbioru programów TVP na Podbeskidziu i dlatego wypowiadam się w wątku dot. woj. Lubuskiego.
Nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu na terenie gdzie mieszkasz o ile nie wpłynie to na terminy uruchomienia programów TVP w lubuskim
Zdecydowanie jestem przeciwny testom i rozwiązaniom tymczasowym w woj. Lubuskim.
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2011, o 18:10 przez debe, łącznie zmieniany 1 raz.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: mac_33 »

debe pisze:
mac_33 pisze:to ja :-) jak nie pasuje koledze to proponuje lobbować w druga stronę, usunąć kanały tvp jak już beda z osobistego tv lub oglądać tylko analog - możliwosci masz mase w czym problem :-)
Teeraz sobie przypomniałem! mac_33 kiedyś podawałeś mi maila do TVP. Żle mnie chyba odebrałeś.Pisałem do TVP i UKE. Również wścieka mnie brak programów TVP w NTC ale oddanie częstotliwości przeznaczonych dla MUX1 na potrzeby MUX3 znowu może zachamować proces dotyczący uruchomienia MUX1, a już coś się przy nim zaczyna dziać. Przecież bez multipleksu 1 nie będzie ogólnopolskiego pokrycia multipleksu 3 z programami TVP, o które wszyscy zabiegamy.
Popieram Twój upór i determinację, ale należy naciskać na przyspieszenie prac nad MUX1 bo on jest niezbędny do uruchomienia MUX3.
Ja nie znam warunków odbioru programów TVP na Podbeskidziu i dlatego wypowiadam się w wątku dot. woj. Lubuskiego.
Nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu na terenie gdzie mieszkasz o ile nie wpłynie to na terminy uruchomienia programów TVP w lubuskim
Zdecydowanie jestem przeciwny testom i rozwiązaniom tymczasowym w woj. Lubuskim.
tez normalnie jestem przeciwny prowizorkom ale cala ntc w Polsce to prowizorka co zreszta sam wyczytasz w opracowaniu krrit gdzie wyraznie zaznaczaja iz prawo w miejsce brakujacej ustawy stanowia dotychcz pozwolenia i inne pitolenia urzedow,

nie ma gwarancji ze mux 1 wystartuje w 2011, wystarczy ze pobija sie o te 4 mijsca wielcy gracze i tvp cos do rzuci i obsuwa 6 miesiecy na sady pewna - dlatego zgodnie z powiedzeniem lepszy wrobel w garsci niz golab nadachu, jak bedziesz mial kanaly tvp z mux3 w swoim telewizorku - to bedziemy sobie mozgi lamac nad 4 kanalami bonusowymi - jak narazie to ani wrobla ani tego drugiego...:-)

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

mac_33 pisze:nie ma gwarancji ze mux 1 wystartuje w 2011(...)
Nie nieee, no oczywiście, że nie ma gwarancji. MUX_1 w 2011 jest mało prawdopodobny.
Realne byłoby pojawienie się MUX_1 w 2012, następnie wyłączenie analogu w 2013, później jakiś półroczny okres simulcastu i pokrycie całego kraju przez MUX_3 do połowy roku 2014.
Wiem, że to mało optymistyczny scenariusz ale chyba najbardziej realny.
Może Panowie J.M.&J.B. skomentują ten scenariusz i w razie możliwości i potrzeby skorygują?
Byłbym bardzo wdzięczny za informacje, która zakończyłaby wszelkie spekulacje na ten temat.
Chodzi mi naturalnie o woj. Lubuskie.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

Jest ogłoszenie Przewodniczącego KRRiTV w sprawie MUX_1:http://monitorpolski.gov.pl/M2011004006001.pdf
Jest więc jakaś nadzieja. Coś nareczcie zaczyna się dziać.
Nie rozumiem tylko dlaczego od tego nie zaczęto. MUX_1 jest kluczowym dla postępu całej cyfryzacji.
Może teraz już wszystko ruszy. Jest nadzieja na programy TVP w lubuskim.
Może jeszcze w październiku tego roku?

Zablokowany