DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Patryk2579

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Patryk2579 »

Wznowienie emisji programów TVP na Podkarpaciu
14:59 19.01.2011
Ze względu na uwarunkowania prawne i techniczne, na które Telewizja Polska nie miała wpływu, część widzów Podkarpacia została pozbawiona możliwości oglądania programu regionalnego TVP.
Telewizja Polska S.A. informuje, że podjęła intensywne działania w celu przywrócenia naziemnej emisji cyfrowej programu z nadajników na Suchej Górze. Emisja sygnału, w standardzie MPEG4, zostanie wznowiona najpóźniej do 31 stycznia br.

Za zaistniałą sytuację, mimo że powstałą nie z naszej winy, Telewizja Polska przeprasza wszystkich Widzów, którzy nie mogli oglądać regionalnego programu TVP.

Biuro Rzecznika TVP

hip-hura :D

Awatar użytkownika
manguscik
Posty: 82
Rejestracja: 24 czerwca 2009, o 22:57
Odbiornik: LG 47LK950S, Philips 42PFL5405,karta TV USB NANO MT4161
Instalacja antenowa: AWS-1033 SilverLine /FM/BIII/2*UHF/33dB DIPOL 44/21-69 Tri Digit, Antena VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice, Rzeszów SG, Tarnów, Kielce

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: manguscik »

Te same info poszło w Panoramie o godz 16.00 :D informacja jako ostatnia w panoramie :D

Wreszcie może co ruszy :)

Patryk2579

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Patryk2579 »

lepiej późno niż wcale :)

artik_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: artik_ »

Nareszcie torpedowanie TVP przyniosło rezultat- ciekawe czy jakby nikt nie interweniował to włączyli by ten nadajnik na 42 kanale tak szybko.

zombek20

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zombek20 »

Oh Yeah !

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... iu/3822297
Wznowienie emisji programów TVP na Podkarpaciu
14:59 19.01.2011
Ze względu na uwarunkowania prawne i techniczne, na które Telewizja Polska nie miała wpływu, część widzów Podkarpacia została pozbawiona możliwości oglądania programu regionalnego TVP.
Telewizja Polska S.A. informuje, że podjęła intensywne działania w celu przywrócenia naziemnej emisji cyfrowej programu z nadajników na Suchej Górze. Emisja sygnału, w standardzie MPEG4, zostanie wznowiona najpóźniej do 31 stycznia br.

Za zaistniałą sytuację, mimo że powstałą nie z naszej winy, Telewizja Polska przeprasza wszystkich Widzów, którzy nie mogli oglądać regionalnego programu TVP.

Biuro Rzecznika TVP
NARESZCIE!!!!!!!!!!! SUPER WIADOMOŚCI!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Dziś cały dzień dzwoniłem do TVP, wszyscy byli zajęci, pewnie pracują nad wznowieniem emisji z Suchej Góry. Jutro jeszcze do nich zadzwonię i podpytam co i jak.

Pozdrawiam

edit.
W Wiadomościach o godz. 19:55 było również o tym mówione: http://tvp.info/wiadomosci/wideo/19012011-1930/3704354 (w 26 minucie)
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2011, o 20:13 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

daruncio1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: daruncio1 »

no to gratuluję wam chłopaki bo u mnie nadal śnieg i odbicia(okolice Tarnowa)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Co to się stało nawet w Wiadomościach przepraszają :).

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

Ładnie storpedowaliście TVP takiego czegoś nie widziałem Podkarpacie górą huczy na całą Polskę że Podkarpacie niema sygnału TVP 1 TVP 2 i Regionalnego tylko czekać na wznowienie sygnału tylko że teraz w MPEG-4 :D :D

hrabia

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: hrabia »

To dzieki Telewidzom, a pewnie i ... mozna poczytać jeszcze watki:
http://wizjatvp.pl/?paged=2 - trzecia informacja "STANOWISKO" i inne na pierwszej stronie; http://wizjatvp.pl/
oraz:
http://wizjatvp.pl/dok/2011/in/11.01.12 ... rpacie.PDF

to może troszeczkę wzbogaci wiedze na w/w temat
pozdrawiam
hrabia

helmut77

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: helmut77 »

lpf1972 pisze:
helmut77 pisze:
kemi73 pisze:A jak masz doprowadzony sygnał antenowy przez jakiś rozdzielacz. Zamieniałeś może przewody i sprawdziłeś czy efekt jest podobny ?.
Nie znam dobrze parametrów anten, są to kierunkowe anteny jedna na SG druga na Baranówkę. Za wzmacniaczem jest rozdzielacz na 6 pokoi. Nic teraz nie zmieniałem bo analog odbiera bez zmian na panasonicu. Samsung podaje jakość sygnału 65-75, błąd 4-5.
Rozdzielacz aktywny czy pasywny? Na pasywnym straty są naprawdę spore (dla poczwórnego to ok 8dB mniej)
Nie wiem czy mnie nie wrobili ale zgłosiłem problem i okazało się że zwrotnica zamontowana z końcem 2009 nie była przeznaczona do odbioru kanału 61. Stwierdzili, że to co odbieram to odbicie z Baranówki. ??? No nic teraz jest wszystko w porządku, wszędzie bardzo dobry odbiór.
Jak zwykle kasy wydarli jak w "Usterce".
Jedynie cieszy wczorajsza informacja z TVP.

Patryk2579

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Patryk2579 »

Witam mam pytanie do Emitel cy już mają pozwolenie na emisje nadawania DVB-T Suchej Góry kanale 42 (mux 1)

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Pozwolenie jest już od dawna, bo zostało wydane 31 grudnia 2010 roku. Na razie jest ważne do 30 czerwca 2011 r. :)

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marcin6660 »

Patryk2579 pisze:Witam mam pytanie do Emitel cy już mają pozwolenie na emisje nadawania DVB-T Suchej Góry kanale 42 (mux 1)
Przecin pisze:Pozwolenie jest już od dawna, bo zostało wydane 31 grudnia 2010 roku. Na razie jest ważne do 30 czerwca 2011 r. :)
Skoro wszędzie nawet w TVP mówią że emisja powinna ruszyć do końca stycznia to po co takie pytanie. Trzeba czytać strony wstecz.

Dig Dug

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Dig Dug »

Wierząc w "dobre intencje" TVP czekam z niecierpliwością na włączenie tvp 1, 2 i info.

Ciekawi mnie jednak i stąd moje pytanie do Panów z Emitela lub do zorientowanych , czy w związku z tym, że będzie to emisja w MPEG-4 to czy można się spodziewać "retransmisji" program nadawanych jak w MUX-3 tzn. z EPG, czy dalej będzie to goła emisja. Wiem, że to ma być testowo, tymczasowo, ale czy łatwiej dawać gotowy sygnał analogiczny jak w MUX-3 i tego się można spodziewać, czy EPG domuxowują przed nadajnikiem, więc będzie to goły sygnał ale w MPEG-4.

Kolejne pytanie, to poprzednio Info było gorszej jakości od tvp 1 i 2, czy teraz będzie OK, czy dalej okrojona rozdzielczość ??

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz536 »

Coś nam wątek zdechł - nic się nie dzieje :)
Też jestem ciekaw odpowiedzi na pytanie odnośnie EPG, zadane w powyższym poście.
A tak wogóle, to może ktoś z Emitela uchyli rąbka tajemnicy i ujawni przybliżoną chwilę startu kanałów TVP ;)
Oby tylko nie okazało się, że kanały jednak nie wystartują pomimo oficjalnych zapewnień...

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Ja bym nie liczył nawet na minimalną informację bo u nas jest zawsze wszystko tajne/poufne :). A jak będzie to przekonamy się nie wcześniej jak 31 stycznia, bo Emitel w końcu też musi się jakoś przygotować do mpeg4 :).

dziedzic2

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dziedzic2 »

Ależ Panowie, nie jesteście na czasie - sprawdźcie odbiorniki. U mnie są TVP1, TVP2, TVP Info Rzeszów, TVP Historia i TVP Kultura. ;-)

gras107

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gras107 »

U mnie niestety nie odbiera.
MUX-2 odbiera bardzo dobrze siła 69% jakość 100. Niestety mux-3 nic. Siła na "mierniku sygnału" wynosi 41% jakość 0. Skanując kanały także nic.

zajaczek2006
Posty: 13
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 16:07
Odbiornik: Tv Samsung UE40C5000
Instalacja antenowa: Antena siatkowa+SWA7 5m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce Święty Krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: zajaczek2006 »

Potwierdzam na kanale 42 jak sie zdaje ruszyl mux3 jest tvp1 tvp2 tvpinfo tvp kultura i tvp historia tylko chyba nadaje ze slabsza sila niz mux2 bo mam slabsza sile i jakosc sygnalu niz na mux2 z 61 kanalu
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2011, o 09:38 przez zajaczek2006, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany