DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

romanodepalma

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: romanodepalma »

Z tego harmonogramu niewiele wiadomo . Nie wiadomo które nadajniki , poza tym takie moce nie pokryją obszaru objętego harmonogramem. Pozwolenia wydane http://img137.imageshack.us/img137/521/ ... ranu1t.png ,a część z tych nadajników jest przewidziana w III etapie. Zmiana harmonogramu? a może pic na wodę. tyle razy się zawiodłem ,że uwierzę jak zobaczę.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Drekan »

romanodepalma pisze:Z tego harmonogramu niewiele wiadomo . Nie wiadomo które nadajniki , poza tym takie moce nie pokryją obszaru objętego harmonogramem. Pozwolenia wydane http://img137.imageshack.us/img137/521/ ... ranu1t.png ,a część z tych nadajników jest przewidziana w III etapie. Zmiana harmonogramu? a może pic na wodę. tyle razy się zawiodłem ,że uwierzę jak zobaczę.
Nadszedł czas by przycisnąć pana Jarosława :twisted:

Chyba już czekaliśmy dostatecznie długo na potwierdzenie wytypowanych jeszcze przez TVP obiektów i parametrów nadawania. Obecne pozwolenia to przedłużenie tych o które wystąpiła TVP jeszcze w zeszłym roku. Jednak, o ile pod tamtymi wnioskami podpisała się telewizja publiczna, to wnioskodawcą obecnych jest już Emitel. Dlatego nie widzę powodów dla których Emitel miałby dalej wypierać się faktu, że są to oficjalnie wytypowane nadajniki przeznaczone do emisji 3 MUX REG do czasu wyłączenia nadawania analogowego.

Oczywiście nie miejmy złudzeń, oficjalny harmonogram uruchamianie 3 MUX REG obowiązuje. Dlatego sygnał z niektórych obiektów wymienionych w pozwoleniu pojawi się dopiero w maju jak i listopadzie przyszłego roku. :(

Do tego czasu pozwolenia będą ciągle przedłużane (zapewne dlatego by żadnemu z urzędników nie wpadł do głowy pomysł aby przeznaczyć te częstotliwości na rozwój którejś analogowej telewizji). ;)

Mnie interesuje jak zamierza Emitel poradzić sobie z nakładaniem sygnału na kanale 51 z nadajników Kosztowy i czeskiego nadajnika na górze Pradziad? :?: Sygnał z tak dobrze ulokowanego nadajnika jak ten na Pradziadzie, dodatkowo nadawany z mocą 100kW będzie niosło bardzo daleko i zastosowanie wertykalnej polaryzacji niewiele tu pomoże. :?
Myślę, że lepiej byłoby sięgnąć po częstotliwość z zakresu dywidendy cyfrowej. Albo zamiast Kosztowego uruchomić emisję 3 MUX REG ze Skrzycznego na kanale 67 lub 62. Myślę, że szybciej będzie można dostosować nadajnik na Skrzycznem, dodatkowo nadawanie z tego obiektu uzasadnia fakt istnienia obecnej emisji testowej w MPEG2. ;)

romanodepalma

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: romanodepalma »

Może kanał 51 nie jest kanałem docelowym??? Jeżeli tak , to kiedy będzie zmieniony. Jesenik kanał 51 od października 2011 będzie nadawał z mocą 100 kW. Jest jeszcze trochę czasu ,ale kanały docelowe mają być włączone po wyłączeniu analogu ( 2013r). Dwa lata będą się zakłócać???

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Drekan »

romanodepalma pisze:Może kanał 51 nie jest kanałem docelowym??? Jeżeli tak , to kiedy będzie zmieniony. Jesenik kanał 51 od października 2011 będzie nadawał z mocą 100 kW. Jest jeszcze trochę czasu ,ale kanały docelowe mają być włączone po wyłączeniu analogu ( 2013r). Dwa lata będą się zakłócać???
Kanał 51 jest tymczasowym. Jednak zgodnie z harmonogramem 3 MUX REG nadawanie z nadajnika Kosztowy na tymczasowej częstotliwości ruszy w listopadzie 2011 i potrwa do maja 2014 roku. :o

Jeśli Emitel nie przyśpieszy startu 4 etapu dla tego nadajnika to oznacza to 2,5 roku wzajemnego zakłócania się obu nadajników. :x

Najgorsze, że pozostają wolne częstotliwości dywidendy cyfrowej, jednak wszyscy upierają się by nadawać na zajętych częstotliwościach. :evil:

telewizor

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: telewizor »

wiadomo juz cos?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: cyber »

Wiadomo ,że nic nie wiadomo!

zuraw

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: zuraw »

W komunikatach z ostatnich dni pojawiła się Bydgoszczy i RTCN Trzeciewiec. Ciekawe co z tego wyjdzie i kiedy?

Interesujący jest też fakt czy technicznie centra nadawcze są gotowe go wciśnięcia "enter" i czekają tylko na spełnienie formalności, czy wszystko zacznie się tam przygotowywać po zebraniu wszystkich podpisów i pieczątek?
Ostatnio zmieniony 29 września 2010, o 12:08 przez zuraw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Drekan »

zuraw pisze:W komunikatach z ostatnich dni pojawiła się Bydgoszczy i RTCN Trzeciewiec. Ciekawe co z tego wyjdzie i kiedy?
Obawiam się, że nic nie wyjdzie. Emitel zapewne dopiero po podpisaniu oficjalnej umowy, przekaże UKE aktualny harmonogram 2 multipleksu. Swoją drogą przynajmniej nieoficjalnie powinni dać znać UKE, jak będzie wyglądał nowy harmonogram, gdyby udało się podpisać umowę przed 30 września. :roll:

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: REMIX »

I co mieszkańcy kujawsko-pomorskiego liczyliście na szybki start DVB-T z Trzeciewca,i znowu kolejne przesunięcie w czasie ,aż do końca lipca 2011 normalnie szok.Tyle czekania i znowu kolejne czekanie :x

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

No niestety, czekania dalszy ciąg :(
Nadzieja w tym że wszystkie terminy są do :)

bizon

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: bizon »

łapie ktoś MUX 3 z płocka? bo ja tak jakość doskonała 75 % siła sygnału lokalizacja Strzelno koło inowrocławia

waldek83503

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: waldek83503 »

łapie ktoś coś w Toruniu????

Mario5420

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Mario5420 »

Witam!
Właśnie dziś przeszukałem częstotliwość w Toruniu i znalazło mi 8 programów.
Jakość jest na tyle słaba , że mam tylko kolorowe kwadraty. Jednak antena jest stara od dawna nie oglądam programów analogowych ,trzeba by wejść na dach i pokombinować bo możliwe , że to nie nadajnik z Trzeciewca. Może ktoś wie coś więcej na temat nadajnika , bo chwilowo mam brak czasu na testy.
Pozdrawiam

widex

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: widex »

W okolicach Brodnicy łapie:
- Iława\Kisielice
- Płock\Rachocin
- Gdańsk\Chwaszczyno

Trzeciewiec na pewno nie.

juter

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: juter »

Mario5420 pisze:Witam!
Właśnie dziś przeszukałem częstotliwość w Toruniu i znalazło mi 8 programów.
Jakość jest na tyle słaba , że mam tylko kolorowe kwadraty. Jednak antena jest stara od dawna nie oglądam programów analogowych ,trzeba by wejść na dach i pokombinować bo możliwe , że to nie nadajnik z Trzeciewca. Może ktoś wie coś więcej na temat nadajnika , bo chwilowo mam brak czasu na testy.
Pozdrawiam
Skoro 8 programów to napewno mux2, więc Iława odpada, Gdańsk - zbyt daleko, bez szans na odbiór. Prawdopodobnie łapiesz mux2 z rachocina.

szymi189

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: szymi189 »

Ja mieszkam w Toruniu, dokładniej na rubinkowie i z Rachocina odbieram mux2 i mux3 bez żadnych problemów (raz na jakiś czas się zatnie). Używam antenę Telkom-telmor digit activa. Mieszkam w wieżowcu na 1 piętrze.Mam 60% sygnał.

lukas842

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: lukas842 »

Witam, w okolicy Dąbrowy chełmińskiej niedaleko Bydgoszczy i odbieram sygnał zarówno z Kisielic jak i Rachocimia, obraz jest idealny jakość 100% a siła 30%, lecz sygnał łapie tylko wtedy gdy mam podłączoną antenę siatkową do dekodera ITI-2850ST, gdy podłącze antenę bezpośrednio do tv to jakość jest nadal 100% a siła 0%. Dlaczego tak się dzieje? czy satelita ma jakiś wpływ na sygnał DVB-T?

widex

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: widex »

Jakość tunera w TV oraz instalacja ma wpływ na odbiór.

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

Witam serdecznie. Ja mam takie pytanie: mieszkam na 8. piętrze przy ul. Biziela w Bydgoszczy. Antena szerokopasmowa za 80zł. z saturna. Po przeskanowaniu analogu: mam tvn (trzeciewiec), tvp3 bydgoszcz (trzeciewiec), tvp2 (trzeciewiec), tvp1 (trzeciewiec), polsat (trzeciewiec), tvp3 poznań (chyba śrem), polsat (śrem albo Żółwieniec) tvp1 (śrem albo Żółwieniec) tvp2 (raczej śrem). I teras pytanie: dlaczego niemam kanałów cyfrowych skoro mam Poznań?
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2011, o 19:25 przez m-a-t, łącznie zmieniany 1 raz.

DVB-T

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVB-T »

na jakich kanałach masz te analogowe? Porównaj z wykazem na radiopolska.pl czy to faktycznie śrem. odległość jest bardzo duża, więc wątpię

Zablokowany