DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

piotr_krz
Posty: 27
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 10:15
Odbiornik: Tuner DVB-T do Turbodecodera telewizji n
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Rzeszów - Baranówka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: piotr_krz »

daruncio1 pisze:nie rozumiem zachowania Emitela dlaczego nie potwierdza mocy mux 3,wydaje sie że nie jest to napewno 25kW może nawet mniej niż 10kW prosimy tylko o jakąś informacje na ten temat wiele osób czeka na dvb t wiec ta informacja była by bardzo cenna w poszukiwaniu sygnału
MUX3 jest na 100% nadawany z mocą większą niż mux2. Tylko pozostaje pytanie jaka jest różnica. Pytanie: "skąd u mnie ta pewność"? W lokalizacji Rzeszów os. Paderewskiego (odległość od nadajnika ok. 35km) na antenie tri digit z symetryzatorem "złapałem" tylko MUX3. Dopiero po zainstalowaniu wzmacniacza LNA-177 pojawił się MUX2.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: gorki »

daruncio1 pisze:nie rozumiem zachowania Emitela dlaczego nie potwierdza mocy mux 3,wydaje sie że nie jest to napewno 25kW może nawet mniej niż 10kW prosimy tylko o jakąś informacje na ten temat wiele osób czeka na dvb t wiec ta informacja była by bardzo cenna w poszukiwaniu sygnału

Po prostu psyttttt!!!! wróg słucha cicho sza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Patryk2579

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Patryk2579 »

jestem ciekaw cy jak włączą Rzeszów/Baranówka na 35 kanale cy dojdzie sygnał do TSR Strzyżów .A nie lepiej zostawić MUX-3 z Suchej Góry :) a Baranówka MUX-1

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=213

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Tyle że sytuacja trochę się zmieniła no ale skoro jest harmonogram to pewni i tak uruchomią nadajnik czy ma to sens czy nie, ważne że dotrzymają harmonogram :). Tylko kto za to zapłaci Pan, Pani Ci Państwo :).

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: igorlan »

kemi73 pisze:Tyle że sytuacja trochę się zmieniła no ale skoro jest harmonogram to pewni i tak uruchomią nadajnik czy ma to sens czy nie, ważne że dotrzymają harmonogram :). Tylko kto za to zapłaci Pan, Pani Ci Państwo :).
Harmonogram może ulec zmianie, jeśli inwestor (TVP) dogada się z kontraktorem (EMITEL). To jest biznes i nie ma tu mowy o takim podejściu, gdyż koniec końców liczy się tylko rachunek ekonomiczny. Poza tym lokalizacja nadajnika dla MUX3 zależeć będzie od woli TVP, która sama jest w finansowym dołku wiec niepotrzebne inwestycje tylko powiększą wydatki. Generalnie są to koszta, których nikt nie będzie ponosił, jeśli będą nieuzasadnione. Emitel również nie pozwoli sobie na takie nieprzemyślane inwestycje. Czasy komuny już dawno minęły i nie wylewa się benzyny do rowu, kiedy nie ma miejsca w zbiornikach.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Pożyjemy zobaczymy :) Chciałbym a by tak było ale niestety są to czasem nasze pobożne życzenia.

_Martin_

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: _Martin_ »

piotr_krz pisze:
daruncio1 pisze:nie rozumiem zachowania Emitela dlaczego nie potwierdza mocy mux 3,wydaje sie że nie jest to napewno 25kW może nawet mniej niż 10kW prosimy tylko o jakąś informacje na ten temat wiele osób czeka na dvb t wiec ta informacja była by bardzo cenna w poszukiwaniu sygnału


MUX3 jest na 100% nadawany z mocą większą niż mux2. Tylko pozostaje pytanie jaka jest różnica. Pytanie: "skąd u mnie ta pewność"? W lokalizacji Rzeszów os. Paderewskiego (odległość od nadajnika ok. 35km) na antenie tri digit z symetryzatorem "złapałem" tylko MUX3. Dopiero po zainstalowaniu wzmacniacza LNA-177 pojawił się MUX2.

Za to u mnie (Kolbuszowa) na małej antenie panelowej MUX 2 - siła sygnału 78-83% poziom błędów 0. MUX 3 - siła 55-70% błędy 0-9.

Ogólnie rzecz biorąc odbiór mux 3 bardzo niestabilny, wystarczy lekko ruszyć wtyczka i pojawiają się błedy w obrazie, a przy muxie 2 zawsze jest ok.

W poblizu tez ludziom lepiej odbiera mux 2, wiec nie jestem tak jak Ty przekonany czy ma on większą moc, tym bardziej, że przy emisji testowej MPEG-2 było lepiej...

Pakos
Posty: 74
Rejestracja: 29 grudnia 2009, o 20:31
Miejscowość: Debowiec
Odbiornik: Hitachi 4K
Instalacja antenowa: Siatka+ symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Pakos »

Mam ustawioną antenę siatkową bokiem do suchej góry od czasu przejścia na MPEG4 na kanale 42 nie ruszałem anteny i siłe sygnału mam 97% tak samo jak był MGEG2 a mux 2 jest słabszy 78%, raczej tą samą mocą nadają.

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: jermaj »

Pakos pisze:Mam ustawioną antenę siatkową bokiem do suchej góry od czasu przejścia na MPEG4 na kanale 42 nie ruszałem anteny i siłe sygnału mam 97% tak samo jak był MGEG2 a mux 2 jest słabszy 78%, raczej tą samą mocą nadają.
Mieszkam na pograniczu muxa-2 okolice Buska Zdroju (czasem odbieram a czasem nie) natomiast mux-3 odbieram cały czas to chyba znaczy, ze mux-3 jest większej mocy niż nux -2 :))

lukasz90

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz90 »

jermaj pisze:
Pakos pisze:Mam ustawioną antenę siatkową bokiem do suchej góry od czasu przejścia na MPEG4 na kanale 42 nie ruszałem anteny i siłe sygnału mam 97% tak samo jak był MGEG2 a mux 2 jest słabszy 78%, raczej tą samą mocą nadają.
Mieszkam na pograniczu muxa-2 okolice Buska Zdroju (czasem odbieram a czasem nie) natomiast mux-3 odbieram cały czas to chyba znaczy, ze mux-3 jest większej mocy niż nux -2 :))
swoją drogą ciekawe to jest, jedni lepiej odbierają mux-2 inni mux-3. Ja mieszkam 35km od nadajnika i mux-3 odbieram caly czas z dobrą jakością, mux-2 działa tylko od czasu do czasu, nigdy wieczorami i w nocy

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

A ja mieszkam 52 km od nadajnika i oba mux-y mają zbliżone poziomy sygnału :)

jermaj
Posty: 25
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 20:04
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: św krzyż

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: jermaj »

kemi73 pisze:A ja mieszkam 52 km od nadajnika i oba mux-y mają zbliżone poziomy sygnału :)
Ale najbardziej miarodajny wynik daje największa odległość od nadajnika!

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Masz racje tyle tylko że przed wyłączeniem mpeg2 nie miałem problemu z odbiorem obu mux-ów, a po ponownym włączeniu musiałem przestawić ponownie antenę, bo mux3 zamiast działać stabilniej bo ma niby większą moc nadawczą strasznie zrywał i jak ja mam to sobie wytłumaczyć większą mocą MUX3 ?:).

daruncio1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: daruncio1 »

dokad będziemy gdybać?
dlaczego Emitel nie udziela konkretnej informacji w tej sprawie,ma coś do ukrycia czy jest poprostu oszczędny i ogranicza moc bo to tylko przekaz testowy wiec nie musi mieć 25 kW ,czy może sam nie wie z jaką mocą działa mux 3 z Suchej Góry.
Ile mamy czekać?

lukasz90

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz90 »

Ja w sumie jestem zadowolony, że mam mux-3 i tvp rzeszow, chociaż jakbym odbierał mux-2 to bym mógł rozwiązać umowę z polsatem na abonament za dyche...

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

daruncio1 pisze:dokad będziemy gdybać?
dlaczego Emitel nie udziela konkretnej informacji w tej sprawie,ma coś do ukrycia czy jest poprostu oszczędny i ogranicza moc bo to tylko przekaz testowy wiec nie musi mieć 25 kW ,czy może sam nie wie z jaką mocą działa mux 3 z Suchej Góry.
Ile mamy czekać?
Nie udziela informacji bo właścicielem multipleksu jest Telewizja Polska, dla której Emitel tylko realizuje emisję. Zgodnie z zasadami, informacji udziela właściciel - w tym przypadku TVP. Ewentualnie Emitel, jeśli jest do tego upoważniony, a jak widać to chyba nie jest.

Awatar użytkownika
marek70
Posty: 47
Rejestracja: 29 stycznia 2011, o 22:51
Odbiornik: Bravia ex401, canva t710
Instalacja antenowa: biquad DIY
Nadajnik - obiekt nadawczy: G. św. Marcina

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: marek70 »

jermaj pisze:
Pakos pisze:Mam ustawioną antenę siatkową bokiem do suchej góry od czasu przejścia na MPEG4 na kanale 42 nie ruszałem anteny i siłe sygnału mam 97% tak samo jak był MGEG2 a mux 2 jest słabszy 78%, raczej tą samą mocą nadają.
Mieszkam na pograniczu muxa-2 okolice Buska Zdroju (czasem odbieram a czasem nie) natomiast mux-3 odbieram cały czas to chyba znaczy, ze mux-3 jest większej mocy niż nux -2 :))
Ja mieszkam od południowej strony Buska i mux2 odbieram lepiej(prawie cały czas) niż mux3, który praktycznie rzadko kiedy odbiera. Do Suchej Góry jest ok 111km, moja antena to dipol 19/21-69 ze wzmacniaczem lna-177. Tak, że u mnie by się mogło wydawać, że mux3 leci mniejszą mocą

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdan48 »

piotr-krz -Ja mieszkam na Baranowce -4 w Rzeszowie balkon od poludnia 3 pietro.Odbieram mux-2 i mux 3 na antenie starej siatkowej przywiazanej do pretow balkonu odbior maksymalny zielony pasek tak na kanale 42 jak i 61 TV Sony.Zalozylem tylko do anteny symetryzator bez zadnego wzmaczniacza.Szukam anteny Panelowej ,sprawdzalem kilka i odbieraja mi tylko kanal 42 sygnal maksymalny ,natomiast 61 kanalu wogole nie lapia sygnalu.Doszedlem do wniosku ze wtej chwili antena panelowa nie da rady odbierac obu kanalow 42i61,ale jesli kiedys zwieksza zasilanie kanalu 61 ze bedzie mial choc 20 KW to napewno anteny panelowe zdadza w 100% egzamin nie trzeba wieszac tyle zlomu.

piotr_krz
Posty: 27
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 10:15
Odbiornik: Tuner DVB-T do Turbodecodera telewizji n
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Rzeszów - Baranówka

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: piotr_krz »

bogdan48 pisze:piotr-krz -Ja mieszkam na Baranowce -4 w Rzeszowie balkon od poludnia 3 pietro.Odbieram mux-2 i mux 3 na antenie starej siatkowej przywiazanej do pretow balkonu odbior maksymalny zielony pasek tak na kanale 42 jak i 61 TV Sony.Zalozylem tylko do anteny symetryzator bez zadnego wzmaczniacza.Szukam anteny Panelowej ,sprawdzalem kilka i odbieraja mi tylko kanal 42 sygnal maksymalny ,natomiast 61 kanalu wogole nie lapia sygnalu.Doszedlem do wniosku ze wtej chwili antena panelowa nie da rady odbierac obu kanalow 42i61,ale jesli kiedys zwieksza zasilanie kanalu 61 ze bedzie mial choc 20 KW to napewno anteny panelowe zdadza w 100% egzamin nie trzeba wieszac tyle zlomu.
Niestety na zwiększenie mocy MUX2 przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat. Wg harmonogramu jego wdrażania docelowa moc 50kW na k32 ma ruszyć dopiero 31 grudnia 2013. Wtedy dopiero do kosza pójdą wszystkie wzmacniacze i symetryzatory wrócą do łask.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Krosnoludek »

daruncio1 pisze:dokad będziemy gdybać?
dlaczego Emitel nie udziela konkretnej informacji w tej sprawie,ma coś do ukrycia czy jest poprostu oszczędny i ogranicza moc bo to tylko przekaz testowy wiec nie musi mieć 25 kW ,czy może sam nie wie z jaką mocą działa mux 3 z Suchej Góry.
Ile mamy czekać?
Zdaje się że już wiemy z jaką mocą nadaje MUX3 - 18kW: http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C , wcześniej było podane 25kW.

Pozdrawiam.

Zablokowany