DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Panie Jarku jest ok odbiera jak należy tylko u niektórych instalacja szwankuje nie wiedzą jak co i do czego i narzekają na EMITEL (może tego nie ocenzurujecie :))

daruncio1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: daruncio1 »

Generalnie jest tak samo jak z analogiem jak się mieszka w dobrej lokalizacji to odbiera
a mieszkamy w terenie górzystym więc problemy z odbiorem są i bedą też zapewne w przyszłości

Kafar

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kafar »

Witam,
Czy coś było zmieniane? MUX2 chodzi ładnie, a z MUX3 coś się stało - nie pobiera EPG, kanały zamarzają - pomaga odłączenie anteny naziemnej. Wczoraj wszystko działało, już na forum słyszałem o podobnym przypadku. W TV LCD wszystko działa, a Opticum 9600TS się buntuje na paczkę TVP. Wolną chwilą usunę kanały i przeskanuje od nowa. Kanały z Satelity i MUX2 działają bez problemu, więc to nie wina urządzenia.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

U majki35 na pewno działa super :) To na pewno ty masz kiepską instalacje antenową i dlatego masz problemy :). Najlepiej zakup sprzęt od Emitela na pewno będzie działać super. A tak serio to u mnie Mux3 ma silniejszy sygnał od Mux2 i działa OK z EPG też nie ma problemu.

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

kemi73 pisze:U majki35 na pewno działa super :) To na pewno ty masz kiepską instalacje antenową i dlatego masz problemy :). Najlepiej zakup sprzęt od Emitela na pewno będzie działać super. A tak serio to u mnie Mux3 ma silniejszy sygnał od Mux2 i działa OK z EPG też nie ma problemu.
kemi widzę że masz jakieś aluzje na mój temat tak działa u mnie 100% sygnału 100% jakości na obu muxach tv Sony

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdanzieba »

Gdzie znajdę realną mapę pokrycia MUX-3 z Suchej Góry?

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

bogdanzieba pisze:Gdzie znajdę realną mapę pokrycia MUX-3 z Suchej Góry?
MUX3 jest w faźie testów w MPEG 4 więc nie sądzę żeby była jaka mapa dostępna

Patryk2579

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Patryk2579 »

Ktoś dodał do tej strony MUX-3 Rzeszów, Sucha Góra, Krosno(ch.42)

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html

majki35

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: majki35 »

Bardzo fajnie już wszystko wiemy :D

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Nie do końca wszystko wiemy Majki35 ale dla Ciebie to wystarczy. Emitel na razie dokładnie nie wie z jaka mocą ma nadawać więc do czasu wyjaśnienia tej sytuacji to raczej nie ma najmniejszych szans na publikacje przez Emitel aktualnego zasięgu Mux3. Na razie pozostaje posiłkowanie się informacjami od użytkowników gdzie sygnał Mux3 dociera. @bogdanzieba a co do realnej mapy to takiej nie ma wszystko co jest to obliczenia na podstawie mocy nadajnika i profilu terenu.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:Nie do końca wszystko wiemy Majki35 ale dla Ciebie to wystarczy. Emitel na razie dokładnie nie wie z jaka mocą ma nadawać więc do czasu wyjaśnienia tej sytuacji to raczej nie ma najmniejszych szans na publikacje przez Emitel aktualnego zasięgu Mux3. Na razie pozostaje posiłkowanie się informacjami od użytkowników gdzie sygnał Mux3 dociera. @bogdanzieba a co do realnej mapy to takiej nie ma wszystko co jest to obliczenia na podstawie mocy nadajnika i profilu terenu.
Prosimy wypowiadać się co najwyżej we własnym imieniu i nie wprowadzanie w błąd uczestników forum. EmiTel dokładnie wie z jaką mocą ma nadawać - odsyłam do oficjalnej informacji na temat parametrów emisji. Jeśli chodzi o zasięg emisji - jest on taki sam jak wcześniejsza emisja w MPEG-2.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Nie do końca mogę się zgodzić z faktem że zasięg jest identyczny jak dla mpeg2, ponieważ przy odbiorze mpeg4 wymagany jest silniejszy sygnał chyba że się mylę to proszę mnie poprawić. Przynajmniej w Warszawie taki miałem efekt jakieś 3 lata temu :). Pomijam już testy synchroniczne w Warszawie bo to kosztowało wielu odbiorców sporo nerwów. Pan Jarek chyba wie o czym piszę :)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

kemi73 pisze:Nie do końca mogę się zgodzić z faktem że zasięg jest identyczny jak dla mpeg2, ponieważ przy odbiorze mpeg4 wymagany jest silniejszy sygnał chyba że się mylę to proszę mnie poprawić. Przynajmniej w Warszawie taki miałem efekt jakieś 3 lata temu :)
Myli się Pan, więc poprawiam: dla zasięgu emisji nie ma najmniejszego znaczenia czy w strumieniu nadawane są programy kompresowane w MPEG-4 czy w MPEG-2.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

Dziękuje za wyjaśnienie, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie prezentowanych map na stronie Emitela, czy prezentowane mapy zasięgu są wykonane na podstawie teoretycznych wyliczeń czy też na podstawie pomiarów wykonanych w terenie.

daruncio1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: daruncio1 »

Widzę że koledzy zadają Panu Jarkowi podchwytliwe pytania

dominikcpl

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: dominikcpl »

witam

Chciałbym prosić o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy planowane jest uruchomienie MUX2 z RTON Rzeszów (ośrodek nadawczy na Baranówce).
2. Czy na Baranówce możliwy jest odbiór MUX2 oraz MUX3 z RTCN Rzeszów (Sucha Góra) na antenie pokojowej?
3. Czy MUX3 jest już uruchomiony z RTON Rzeszów (ośrodek nadawczy na Baranówce).

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Przecin »

Panie Jarosławie czy jest planowane wzmocnienie sygnału na kanale 42 do koncesyjnej wartości 25 kW po wyłączeniu nadawania analogowego w czerwcu z Kralovej Holy na Słowacji :?:

lukasz90

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: lukasz90 »

Czyli mux-2 będzie nadawany z mocą, jaka jest teraz i to się już nie zmieni w przyszłości? Trochę bez sensu, skoro sygnał drugiego multipleksu nie pokrywa całego województwa...

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: bogdan48 »

witam-tu podaje ciekawy adres do mapek zasiegu ,napewno sie przyda. NADAJNIKI DVB-T 1) http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php 2) http:///www.sat-charts.eu/nadajnik,61Krosno Sucha Gora.htm 3) http://www.sat-charts.eu/nadajnik,42KrosnoSuchaGora.htm

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Jarosław Bałuka »

dominikcpl pisze:witam

Chciałbym prosić o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy planowane jest uruchomienie MUX2 z RTON Rzeszów (ośrodek nadawczy na Baranówce).
2. Czy na Baranówce możliwy jest odbiór MUX2 oraz MUX3 z RTCN Rzeszów (Sucha Góra) na antenie pokojowej?
3. Czy MUX3 jest już uruchomiony z RTON Rzeszów (ośrodek nadawczy na Baranówce).
Ad.1 Szczegółowy plan emisji MUX2 publikujemy na forum. Nie ma tam Baranówki.
Ad.2 Stabilny odbiór na antenach pokojowych możliwy jest tylko przy wysokim poziomie odbieranego sygnału. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy w tym przypadku jest/będzie to możliwe, wiele zależeć będzie od lokalizacji i warunków odbioru.
Ad.3 Uruchomienie MUX3 zaplanowane jest do 27 kwietnia br, harmonogram uruchomień publikujemy na naszych stronach oraz forum.

Zablokowany