STRONG SRT8110

dwk

STRONG SRT8110

Post autor: dwk »

Dzień dobry.

Mam pyanie, czy ktoś posiada dekoder SRT 8110 STRONG. Zamierzam kupić ten tuner. Chciałbym poprosić o opinie o tym sprzęcie.

Mam pytanie jak w jego przypadku z szybkością przełączania kanałów, dostosowywaniem formatu obrazu, ogólną stabilnością pracy, odtwarzaniem filmów (możliwość odtwarzania filmów HD).

Link do sprzętu: http://rwt.pl/cms/dzial/id/138/Dekoder_ ... 10_STRONG/

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi. Pozdrawiam.

betoff

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: betoff »

Na forum satkuriera ktoś podał link do chorwackiego testu tunera strong 8100, to jest podobny tuner do 8110 tylko 8100 nie ma pvr i w uśpieniu pobiera o 0,4W więcej prądu.

http://www.hdtehnika.com/zemaljski-rece ... 00-hd.html

Można przetłumaczyć w http://translate.google.com/

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: Przecin »

Film pokazujący wyszukiwanie kanałów z nadajnika w Śremie:
http://www.youtube.com/watch?v=_ZhhKVD02GM
Widać na końcu filmu, że odbiornik ustawia kanały od numeru 000 a nie od numeru pierwszego.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

A ja widze że soft to kolejny klon Signal HD-507/Wiwa HD-100 i NotOnlyTV LV6T.

luk99

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: luk99 »

@GUTEK@ pisze:A ja widze że soft to kolejny klon Signal HD-507/Wiwa HD-100 i NotOnlyTV LV6T.
i Lumatron T-40

wlserwis

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: wlserwis »

Strong 8110 to przyzwoity sprzęt. W odróżnieniu od innych tunerków opartych o zbliżony hardware i software: ma wyświetlacz, wyłącznik główny, BARDZO obniżony pobór prądu na czuwaniu (zmierzyłem: 0,5 W!), cyfrowe wyjście fonii, dość wygodny pilocik z niezłym zasięgiem, no i są aktualizacje firmware. Ostatnia pozwala na obsługę dysków NTFS, eliminuje drobne błędy polskiego interfejsu użytkownika.

Z odbiorem w Warszawie nie ma najmniejszych problemów mimo, że mieszkam w "dole elektromagnetycznym". Głowica jest b. czuła. Sprawuje się lepiej niż znacznie droższy Maximum T-1300, którego również posiadam (i który miewa problemy z zanikającym dźwiękiem na pierwszym multipleksie - kanałach TVP). Wyszukiwanie kanałów jest moim zdaniem szybkie (trwa ok. trzech, może czterech minut), kanały zapisywane są od numeru 1 (na wyświetlaczu "C001"). Ma b. dobrą jakość obrazu po złączu SCART/CVBS, nieco gorszą po RGB (tu obraz zbyt kontrastowy, za jasny i minimalnie nieostry). Praca przez HDMI bezproblemowa, jakość obrazu standardowo b. dobra aż do 1080i.
Tuner jest dość szybki - startuje z kompletnego uśpienia 13-15 sekund do pokazania obrazu. Pamięta przy tym ostatnio oglądany numer programu. Czas przełączania programów jest rzędu 1-2 sekund, co uważam za dobry wynik.
Obsługa "multimediów" jest przeciętnie wygodna, brakuje mi np. przycisku, którym mógłbym dostać się bezpośrednio do menu USB, za zbędne i komplikujące obsługę uważam "filtry" w postaci osobnych pozycji menu do odtwarzania filmów, zdjęć, muzyki i nagrań własnych tunera. W menadżerze plików brakuje też pozycji "poziom do góry" do wychodzenia z bieżącego katalogu. Zamiast tego jest "dedykowany" przycisk RECALL. Mało to intuicyjne i niewygodne nieco. Niewygodny jest też sposób przełączania pomiędzy pełnym ekranem a podglądem filmu/zdjęcia - przez "dedykowany" przycisk czerwony, zamiast po prostu ponownym naciśnięciem przycisku "OK".

Na czuwaniu świeci się delikatnym światłem dioda czerwona, na wyświetlaczu nie ma zegara. Po włączeniu tuner wyświetla numer programu w postaci np. "C002" dla programu nr 2. Dioda świeci wówczas delikatnie na zielono. Sam wyświetlacz jest żółty i dość jasny (jak na ciemny pokój wieczorem), ale do przyjęcia.

Tunerek ma dwa gniazda SCART położone nieco zbyt blisko siebie - włączenie w oba wtyczek może być utrudnione, jeśli mamy te z szerszych. Strong ma tez przelotkę sygnału antenowego, co jest przydane np. kiedy chcemy podłączyć tę samą antenę jeszcze bezpośrednio do telewizora. Przelotka przepuszcza sygnał nawet w stanie uśpienia tunera (ważne, bo nie w każdym tunerze tak jest!). Na tylnej ściance są również gniazda HDMI i cyfrowego dźwięku (współosiowe).
Gniazdo USB jest na przedniej ściance, na samym środku, w b. dobrze wyprofilowanej niszy, dzięki czemu wsuwanie wtyków USB jest b łatwe. Nie ma tu żadnych klapek, zatyczek itp. Jest to rozwiązanie wygodne, choć dyskusyjne estetycznie.

Odbiorniczek ma problem znany z całej rodziny opartych o ten sam procesor wizyjny, a polegający na niepotrzebnym rozciąganiu (w pionie) do formatu 16:9 filmów divx bądź mpeg2 zapisanych w superpanoramach np. 2,35:1. Miejmy nadzieję, że kolejne aktualizacje oprogramowania usuną tę niedogodność.

Istnieje oczywiście możliwość nagrywania aktualnie oglądanego programu na nośniki USB (format MPEG4 .TS).
Nie stwierdziłem problemu z niekompatybilnością nośników - wszystkie moje pendrive'y i dyski 2,5' USB były poprawnie rozpoznawane, zasilane i obsługiwane. Warto zaznaczyć, że tuner widzi WSZYSTKIE partycje (i dyski logiczne) zakładane na dyskach twardych. Rozpoznaje też już (najnowszy soft) NTFS, nie ma więc problemu z wielogodzinnym nagrywaniem, dającym wielkie pliki.

Generalnie: Polecam to urządzonko mimo jego drobnych braków!

PS. Tuner jest nieco droższy od konkurencji (ca 40 zł), ale przecież jako jedyny dysponuje wyświetlaczem!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dziękujemy za tekst reklamowy. Rozumiem, że kolega jest związany z dystrybucją tych urządzeń.

Wyświetlacz mają także inne tunery m.in Triax T-40
Czułość najnowszych konstrukcji, opartych o te same elementy, jest zbliżona.
Pobór poniżej 1 W w trybie czuwania oraz około 8 W w trakcie pracy to standard w tych urządzeniach.
Na temat różnic w menu, ergonomii i szybkości działania wypowiadać się nie będę, co kto lubi, to kwestie indywidualne.

Warto pamiętać, że ostatnio na rynku pojawiło się wiele chińskich produktów opartych na tej samej platformie i o podobnych parametrach. Nie zależnie pod jakimi markami i w jakich obudowach są w Polsce sprzedawane są do siebie bardzo podobne.

Porównywanie tych urządzeń do sprzętu poprzedniej generacji (sprzed roku czy dwóch) mija się z celem. Praktycznie w każdym porównaniu wypadną lepiej.

wlserwis

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: wlserwis »

Nie jest to tekst reklamowy. Nie mam nic wspólnego z tą firmą i jej dystrybutorami, proszę Szanowny Panie Adminie.

"Pobór poniżej 1 W w trybie czuwania oraz około 8 W w trakcie pracy to standard w tych urządzeniach." - proszę ZMIERZYĆ i dopiero potem się wypowiadać, dobrze? Są takie, których ZASILACZE zewnętrzne [dostarczne przez producenta] potrafią jałowo pobierać ca 2W!

"Wyświetlacz mają także inne tunery m.in Triax T-40" - oczywiście, że jakieś są. Tyle, że JA ICH NIE TESTOWAŁEM, więc się nie wypowiadam. Akurat ten T-40 pojawił się chyba na polskim rynku bardzo niedawno, prawda?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1527 - o, proszę! Spodobał się Panu, a może w prezencie Pan dostał? ;)

"Czułość najnowszych konstrukcji, opartych o te same elementy, jest zbliżona." - owszem, tyle, że niektóre mają np. -75dbm, ten akurat ma -82dBm, poza tym ma zwyczajnie mniej zacięć niż dwa inne tunery, które mam i mogę na bieżąco porównać.

"Na temat różnic w menu, ergonomii i szybkości działania wypowiadać się nie będę, co kto lubi, to kwestie indywidualne." - to po co to zdanie?

"Porównywanie tych urządzeń do sprzętu poprzedniej generacji (sprzed roku czy dwóch) mija się z celem. Praktycznie w każdym porównaniu wypadną lepiej." - ma sens, jak najbardziej, bo często ludzie zastanawiają się, czy warto kupić nowsze urządzenie. Poza tym opisywany przeze mnie T-1300 jest wciąż w sprzedaży, w dodatku w nieciekawej cenie (co ciekawe, ta sama firma sprzedaje też tego Triaxa).

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Spodobał się Panu, a może ...
Spodobało mi się, że jako jeden z nielicznych, dostawca T-40 najpierw zgłosił się do nas w celu sprawdzenia poprawności odbioru, a dopiero potem, znając naszą opinię, wprowadził produkt na rynek.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

Mam dwa tunery na tych samych chipsetach co ten Strong (jakie to są można poczytać na forum).
Mierzyłem w nich pobór prądu i wyszło tak samo jak w tym Strongu, więc wcale to nie jest takie cudo, tylko bardziej standard dla tego sprzętu.
A co do wyświetlacza to skoro nie wyświetla on godziny to dla tych kilkunastu kanałów które (dopiero będą) u nas w DVB-T taki wyświetlacz to tylko bajer który bardziej może przeszkadzać (szczególnie w nocy) niż sie przydać.
Co do czułości głowicy to inne zapewne też mają bardzo zbliżoną a te kilka dbm to praktycznie nic nie da, albo sie odbiera stabilny sygnał i będzie działało na każdym tunerze albo sie nie odbiera i trzeba czekać na kolejny nadajnik.
Widziałem w internecie filmiki z menu tego tunera i również po za ikonkami wygląda tak jak w posiadanych przezemnie tunerach.

A w tej 'recenzji' to widze że wszystko jest identycznie jak w moich tunerach, z tym że w moich nie ma niepotrzebnego wyświetlacza.

Ps. A co do rozciągania filmów divx, to kolega niedokładnie przeczytał, bo wcale w "problem znany z całej rodziny opartych o ten sam procesor wizyjny" nie występuje w każdym z tunerów na MSD7828L.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: qwerty »

@GUTEK@ pisze:Co do czułości głowicy to inne zapewne też mają bardzo zbliżoną a te kilka dbm to praktycznie nic nie da, albo sie odbiera stabilny sygnał i będzie działało na każdym tunerze albo sie nie odbiera i trzeba czekać na kolejny nadajnik.
Mylisz się. Według twojego rozumowania można produkować STB z czułością -50dBm. Różnica w czułości kilku dBm ma czasami znaczącą różnicę. Wystarczy poczytać porównanie LV5TDeluxe vs WandTV. Niby kilkd dBm, a różnica jest znaczna.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty pisze:
@GUTEK@ pisze:Co do czułości głowicy to inne zapewne też mają bardzo zbliżoną a te kilka dbm to praktycznie nic nie da, albo sie odbiera stabilny sygnał i będzie działało na każdym tunerze albo sie nie odbiera i trzeba czekać na kolejny nadajnik.
Mylisz się. Według twojego rozumowania można produkować STB z czułością -50dBm. Różnica w czułości kilku dBm ma czasami znaczącą różnicę. Wystarczy poczytać porównanie LV5TDeluxe vs WandTV. Niby kilkd dBm, a różnica jest znaczna.
Tylko że ja to pisałem głównie w odniesieniu do tunerów na tym samym chipie - MSD7828 i demodulatorze DVBT również od MSTARa (modelu teraz nie pamiętam).
A tunery które podajesz to tunery usb i chyba nawet na innych układach. A w przypadku tunerów pod komputer wiem że z czułością bywa różnie, sam mam 3 różne i każdy inaczej się zachowuje.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: qwerty »

@GUTEK@ pisze:Tylko że ja to pisałem głównie w odniesieniu do tunerów na tym samym chipie - MSD7828 i demodulatorze DVBT również od MSTARa (modelu teraz nie pamiętam).
A tunery które podajesz to tunery usb i chyba nawet na innych układach. A w przypadku tunerów pod komputer wiem że z czułością bywa różnie, sam mam 3 różne i każdy inaczej się zachowuje.
Tylko doprowadzenie sygnału zależy nie od chipu, tylko od jakości innych elementów. Inni producenci mogą oszczędzać na nich co prowadzi do wymaganego silniejszego sygnału.

janek 77

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: janek 77 »

Potwierdzam w przypadku tunerów USB różnica 2-4dB to różnica w odbiorze lub braku stabilnego odbioru np. MUX3 w Warszawie. A różnice w czułści są nawet 8dB w przypadku nowych IT9135 czy XCive5000 w stosunku do modeli sprzed kilku lat

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: qwerty »

Niestety nie obsługuje Dolby Digital +:
Thanks a lot for your email!
Regarding your question:
The receiver is able to transfer the Dolby digital plus signal to an according equipment,
in case you choose the “RAW” mode for the output options (adjustable in the receiver menu).
Please consider that this signal can only be transferred via HDMI & you need to have the according equipment connected which can handle this kind of signal!
Converting the signal to standard Dolby digital is not working (in the moment), so it will not be looped through on the S/PDIF output!
Please read more about this thematic in Wikipedia, if you are interested in it.
Of course the standard Dolby digital is correctly supported on the digital outputs.
Thanks for your attention & understanding in advance!
Czyli muszę szukać inny czuły sprzęt.

Marek85

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: Marek85 »

wlserwis pisze: Nie stwierdziłem problemu z niekompatybilnością nośników - wszystkie moje pendrive'y i dyski 2,5' USB były poprawnie rozpoznawane, zasilane i obsługiwane. Warto zaznaczyć, że tuner widzi WSZYSTKIE partycje (i dyski logiczne) zakładane na dyskach twardych. Rozpoznaje też już (najnowszy soft) NTFS, nie ma więc problemu z wielogodzinnym nagrywaniem, dającym wielkie pliki.
A jakie były pojemności tych dysków? Wiecej niz 500gb?

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: kasia »

Mógłby ktoś z użytkowników tego tunera napisać czy przy oglądaniu tvn i zmianach proporcji obrazu z 16:9-4:3 i 4:3-16:9, gdy odbiornik ma ustawione auto występuje chwilowy zanik obrazu przy każdej zmianie formatu obrazu?

MJot

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: MJot »

Tak, zaniki występują.
Wymieniłem Media-techa 4158 na Stronga, mimo że "grozi" mu brak odbioru w E-AC-3. Generalnie spośród odbiorników STB ten nadaje się najlepiej dla osób starszych. Dlaczego? Wyświetlacz, włącznik - rzeczy, do których starsze osoby są przyzwyczajone. Przetestowałem na dwóch rodzinach o średniej wieku ponad 60 lat, wstawiając na parę dni 8110, NOT LV6 i Media-Techa 4158, obie wybrały Stronga. Ponadto dużo lepsza czułość głowicy - odbiera tam, gdzie LV6 (też mam) i 4158 miały problemy i trzeba było brać pod uwagę przeróbkę instalacji antenowej. Żeby nie było, że uprawiam reklamę - sam korzystam z LV6, Strong pracuje u mamy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

Sprawdź dla pewności czy napewno nie obsługuje E-AC3, bo aktualizacje do tego Stronga są więc mogli dodać. Podobnie było z LV6T.
Tu masz link do fragmentu z dźwiękiem E-AC3: http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts
Czy ten wyłącznik w Strongu o którym piszesz całkiem odcina zasilanie, czy tak jak w innych tunerach to tylko przejście w Stand-by?
Jak byś porównał działanie tego Stronga w porównaniu LV6T, chodzi mi o oprogramowanie, szybkość, co jest bardziej dopracowane w Strongu? Oprogramowanie chyba tylko się różni kolorkami?

Ten Media-techa 4158 to chyba nie ma co porównywać z powyższymi tunerami bo to tuner tylko SD i chyba na innym procesorze, podejrzewam że na tym samym co WIWA SD-308.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: kasia »

@MJot dziękujemy za bardzo bogate i przydatne informacje - szczególnie porównanie LV6T ze Strongiem.

Co do E-AC-3 to chyba jak na razie nie obsługuje - tak wynika z tego co na stronie producenta jest zamieszczone:
http://www.strongsat.com/tvweb4/index.php?id=2009
(są też tam aktualizacje, ale wiele nie wnoszą poza PL OSD).

Zablokowany