Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
Tomasz Berezowski

Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

Mam prośbę do forumowiczów.
Jak zapewne zauważyliście (albo nie), dokonaliśmy małej zmiany w formacie ścieżek audio na kanale TVN w MUX-2.
Obecnie ścieżka pierwsza nadawana jest w formacie AC3 2.0, a druga w AC3 5.1
Byłbym wdzięczny o sprawdzenie:
- czy obydwie ścieżki na Waszych urządzeniach odbierane są poprawnie.
- na którą ścieżkę telewizor/tuner wstraja się "defaultowo"
- jak wyglądają opisy tych ścieżek OSD

janek 77

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: janek 77 »

Tuner USB

Warszawa

AC3 PID 203 audio chyba wyprzedza wideo.
Widć na zgranym materiale i przy odtwarzaniu widać asynchron

Deafault AC3 PID204

Opisy w tunerze USB to AC3 i AC3

Może to naiwne ale czy nie powinna w pasku pojawić sę informacja zmienilismy dźwięk proszę zeskanować odbiornik. Bo sygnały na forum pokazują że STB nie dały sobie automatycznie radę

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 9282e1346d

Tunery komputerowe, które nikogo nie interesują też nie. Ja tylko mam zwyczaj skanowania jeśli coś nie działa . juz się przyzwyczaiłem do zmian z zaskoczenia

7 też została zmieniona
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2011, o 07:35 przez janek 77, łącznie zmieniany 7 razy.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tom345 »

LV5TDLX oraz VLC: bezproblemowo. Domyślnie AC3 2.0.

Samsung P2370HD: jedna ścieżka audio, nazwana Dolby Digital.

damians1

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: damians1 »

na moim TV niestety nie wyświetlane są pełne dane o ścieżce dźwiękowej, obie podpisane są jako "DolbyDigital SD" - domyślnie uruchamia się druga na liście niestety nie posiadam zestawu 5.1 aby je rozróżnić

arik92

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: arik92 »

W Sony EX501 są obydwie ścieżki "DD", TV pokazuje w obu przypadkach jako "polski Dolby Digital" z tym że nowe modele Sony nie pokazują ilu kanałowa jest ścieżka (starsze pokazywały), więc nie wiem, która ustawia się jako domyślna po włączeniu kanału. Póki co mam zajęty TV więc nie mogę sprawdzić jak z synchronizacją, ale potem sprawdzę.

Czy w tej ścieżce 5.1 nadajecie cały czas 5.1 nie zależnie od audycji czy po prostu raz jest 5.1, a raz 2.0?
Na TVN 7 też obydwie ścieżki są AC3.

Edit:
Teraz leci na TVN "Zabójcza broń 3" gdzie druga ścieżka rzeczywiście nadaje w 5.1. Sprawdziłem na swój sposób i Sony EX501 jako domyślną ustawia ścieżkę AC3 2.0, po naciśnięciu przycisku AUDIO przestawia się na AC3 5.1. Na obydwu ścieżkach nie zauważyłem rozjechania między audio, a wideo.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2011, o 20:18 przez arik92, łącznie zmieniany 2 razy.

rewers63

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: rewers63 »

nowo zakupiony tuner opticum-hd-ft24p, brak sygnału audio na TVN/TVN7 :(
podobno nie wspiera AC3.

rafael50

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: rafael50 »

U mnie to też niestety nie wspiera AC-3, stąd pytanie... Czy ta zmiana to już na stałe, czy może zostanie przywrócony format MPEG na jednym kanale??

jacek_gdansk
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2010, o 19:25
Odbiornik: Dual DAB4
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: jacek_gdansk »

U mnie też brak audio na TVN/TVN7 :(

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: @GUTEK@ »

Witam.
U mnie w tunerze NotOnlyTV LV6TMPVR4 tuner automatycznie uaktualnił ścieżki dźwiękowe dla TVN i TVN7. Obydwie działają ok.

Skorpion

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Skorpion »

Tuner zew.DVB-T WIWA SD-308 i jego liczne klony ostatnio bardzo popularne na naszym rynku
w zastosowaniu do "starszych" odbiorników tv (kineskopowych) podłączanych poprzez gn.Scart
- nie radzą sobie z AC3. Do Tomasza Berezowskiego w imieniu licznych posiadaczy starszej generacji odb.tv- proszę o przywrócenie formatu MPEG na pierwszej(albo kolejnej)ścieżce dzwiękowej, bo jest niestety dość spore zamieszanie.

grigor1651

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: grigor1651 »

Zgadzam się z przedmówcą. U mnie również brak dźwięku na TVN i TVN7. Mam nadzieję, że zostanie przywrócone kodowanie mp2, bo sporo ludzi nie posiada odpowiedniego sprzętu do audio w AC3.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: @GUTEK@ »

Nawet jeśli teraz to tylko test to w końcu AC3 wejdzie na stałe i osoby które kupiły tunery niezgodne ze specyfikacją przyjętą dla polskiego DVB-T będą miały problem.

Skorpion

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Skorpion »

@GUTEK@ pisze:Nawet jeśli teraz to tylko test to w końcu AC3 wejdzie na stałe i osoby które kupiły tunery niezgodne ze specyfikacją przyjętą dla polskiego DVB-T będą miały problem.
Kolego tunery są zgodne, ale nie wszystkie odbiorniki tv a jest ich sporo jeszcze na rynku, i nadal "dają" radę z odbiorem dvb-t, pod warunkiem że nie wybiega się" przed szereg ".

juter

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: juter »

Po ponownym przeskanowaniu mój Sony kdl-32ex402 pokazuje 2 ścieżki, dolby digital 2.0 oraz dolby digital 3/2.1 obie są ok, nie ma zadnego przesunięcia.

arik92

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: arik92 »

Jeśli w specyfikacji odbiornika brak informacji na temat dekodowania AC3 i E-AC3 oraz downmix do stereo to znaczy, że odbiornik nie jest zgodny z wymaganiami technicznymi dla odbioru DVB-T w Polsce znajdującymi się tutaj http://cyfryzacja.gov.pl/files/document ... sploat.pdf

juter pisze:Po ponownym przeskanowaniu mój Sony kdl-32ex402 pokazuje 2 ścieżki, dolby digital 2.0 oraz dolby digital 3/2.1 obie są ok, nie ma zadnego przesunięcia.
@juter, jak możesz to napisz co twój Sony pokazuje na kanałach gdzie nadawana jest tylko ścieżka MPEG.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2011, o 21:48 przez arik92, łącznie zmieniany 1 raz.

Skorpion

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Skorpion »

Czy kolega Tomasz Berezowski miałby już wstępny komentarz do dotychczasowych wątków dyskusyjnych i wyrażanych przez nas opinii :?:

juter

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: juter »

arik92 pisze:
@juter, jak możesz to napisz co twój Sony pokazuje na kanałach gdzie nadawana jest tylko ścieżka MPEG.
POL 2/0

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

Skorpion pisze:Czy kolega Tomasz Berezowski miałby już wstępny komentarz do dotychczasowych wątków dyskusyjnych i wyrażanych przez nas opinii :?:
Miałby. Ale podzieli się nim dopiero w poniedziałek.

1971

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: 1971 »

czyli TVN/TVN7 stracone dla posiadaczy ,starych odbiorników wyposażonych w liche dekodery
a kupiłem lichy bo do starego rupiecia wydawał się być idealny
a TVN "uszczęśliwił" mnie dwoma ścieżkami AC3 na jeden głośnik w TV :)
teraz czekam na AC3 na innych kanałach i Wiwa w kosz
myślałem że ta cyfronizacja jest bardziej elastyczna i można ją dostosować do różnych odbiorców

Tomasz Berezowski

Re: Prośba o sprawdzenie kompatybilnosci odbioru.

Post autor: Tomasz Berezowski »

1971 pisze:czyli TVN/TVN7 stracone dla posiadaczy ,starych odbiorników wyposażonych w liche dekodery
a kupiłem lichy bo do starego rupiecia wydawał się być idealny
a TVN "uszczęśliwił" mnie dwoma ścieżkami AC3 na jeden głośnik w TV :)
teraz czekam na AC3 na innych kanałach i Wiwa w kosz
myślałem że ta cyfronizacja jest bardziej elastyczna i można ją dostosować do różnych odbiorców
Spokojnie. Wrócimy do MPEGa w poniedziałek.

Zablokowany