Emisja TVN Warszawa

Maciej Ostasz

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Maciej Ostasz »

Lipa straszna :/ 6 km brakuje mi do odbioru TVN Warszawa. Na wiosnę będzie trzeb spróbować wrzucić w antenę mocniejszy wzmacniacz. Może pomoże

_chris_

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: _chris_ »

Maciej Ostasz pisze:Lipa straszna :/ 6 km brakuje mi do odbioru TVN Warszawa.
??? a skąd wiesz, że akurat 6km :?:

Maciej Ostasz

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Maciej Ostasz »

Bo w miejscowości Goszczyn położonej 6 km bliżej po linii prostej w stosunku do nadajnika TVN W-wa działa, dalej zaczyna znacząco spadać moc a co za tym idzie jakość sygnału i u mnie jest już brak sygnału

_chris_

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: _chris_ »

Maciej Ostasz pisze:Bo w miejscowości Goszczyn położonej 6 km bliżej po linii prostej w stosunku do nadajnika TVN W-wa działa, dalej zaczyna znacząco spadać moc a co za tym idzie jakość sygnału i u mnie jest już brak sygnału
50km to i tak niezły wynik. Ale faktycznie za Goszczynem zaczynają się jakieś małe pagórki i to one pewnie dodatkowo 'dobijają' sygnał. Powodzenia na wiosnę...

Maciej Ostasz

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Maciej Ostasz »

Dziękować. Po próbie na pewno opisze czy udało się czy nie. W Goszczynie odbiór TVN W-wa ze zwykłej anteny siatkowej z wzmacniaczem LNA-101. Instalacja na kablu Triset 113 PE. 5 km bliżej nadajnika, Jakubów Kolonia siatka+zwykły przedwzmacniacz odbiór dostateczny

_chris_

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: _chris_ »

Maciej Ostasz pisze: siatka+zwykły przedwzmacniacz odbiór dostateczny
no to jeszcze trzeba trafić na dobrą 'siatkę'... Próbowałeś może 'siatek' Maximuma? Inna ich antena - UHF200 - też ma bardzo dobrą opinię.

Esteban

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Esteban »

piszecie ze macie problemy z odbiorem TVN Warszawa hah
ja mieszkam za Wyszkowem jakies 20 km
a od warszawy okolo 70 km i odbieram ten kanał bez przycieć
moc sygnału trzyma sie na poziomie 29 % a jakość odbioru jest 98 %

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: rppmedia »

Panowie z Emitela, znowu Wam się spóźnia zegar w EPG o 10 minut na kanale TVN Warszawa. Nie można go jakoś zlinkować do tego samego serwera czasowego co w MUX2? Tam przynajmniej czas chodzi bez zastrzeżeń.

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

ale po co Ci aktualny zegar na TVN Warszawa? przecież EPG nie jest emitowane z tego kanału

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: rppmedia »

A po to, że jeśli oglądam TVN Warszawa, a mam ustawiony inny program to TV przełączy mi się dziesięć minut za późno. Czyli nie obejrzę jakiegoś programu czy filmu na innym kanale od samego początku. ZROZUMIAŁEŚ?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Miodzik »

rppmedia pisze:A po to, że jeśli oglądam TVN Warszawa, a mam ustawiony inny program to TV przełączy mi się dziesięć minut za późno. Czyli nie obejrzę jakiegoś programu czy filmu na innym kanale od samego początku. ZROZUMIAŁEŚ?
Dokładnie o to chodzi - przez to o mały włos przegapiłbym mecz Polaków w MŚ w piłce ręcznej - w przypadku meczu to jeszcze pół biedy, ale jakbym tak chciał obejrzeć np. tylko pogodę? :x

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Panowie z Emitela, znowu Wam się spóźnia zegar w EPG o 10 minut na kanale TVN Warszawa. Nie można go jakoś zlinkować do tego samego serwera czasowego co w MUX2? Tam przynajmniej czas chodzi bez zastrzeżeń.
Niestety na razie nie można go zsynchronizować z serwerem NTP. (to test, itp...)
ale jeszcze powalczymy, może coś się uda zrobić ;)

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Miodzik »

No już prawie, prawie się udało (jeszcze tylko jakieś 1,5 minuty) :)

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Czy są jakieś plany nadawania programu TV EPG wraz z TVN Warszawa? Bo z tego co wiem w UPC program tv dla tej stacji jest dostępny, nie wiem jak w innych kablówkach i platformach, a jak tam jest, to czemu w DVB-T ma go nie być?

lucyjan

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: lucyjan »

Czas w EPG na TVN Warszawa spieszy się o godzinę. Panowie z Emitela, czy nie da się czegoś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

lucyjan pisze:Czas w EPG na TVN Warszawa spieszy się o godzinę. Panowie z Emitela, czy nie da się czegoś z tym zrobić?
W TVN Warszawa nie ma EPG. Czas nie spieszy się o godzinę.

kolo12

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kolo12 »

Czy w ok Łowicza odbiera komus tvn Warszawa? bo jak szukam automatycznie kanałów to nie wyszukije mi. W ok. sochaczewa kanał działą bez zarzutów. Macie moze na jakie czestotliwosci jest nadawany tvn warszawa? moze spróbuje recznie ustawic
Dzieki

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: agravator »

kolo12 pisze:Czy w ok Łowicza odbiera komus tvn Warszawa? bo jak szukam automatycznie kanałów to nie wyszukije mi. W ok. sochaczewa kanał działą bez zarzutów. Macie moze na jakie czestotliwosci jest nadawany tvn warszawa? moze spróbuje recznie ustawic
Dzieki
szukaj na kanale 53 czyli 730MHz

Mieszkam 10km na południe od Łowicza i TVN Warszawa udało mi się parę razy złapać podczas tropo. Odbierane na starej siatce ze wzmacniaczem i tuner LV6T. Pewnie gdybym zarzucił antenę kierunkową np ATX-91 i wycelował na PKiN to jakoś by działo.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Miodzik »

Pojawiło się EPG na TVN Warszawa - za to plus, ale z tym czasem ciągle jest problem - w chwili obecnej jakieś 4 i pół minuty opóźnienia.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Owszem testowo pojawiło się EPG w TVN Warszawa, jeszcze nie ma pewności czy na stałe, prace trwają. Przy okazji zawalczymy również aby czas był pobierany z wzorca atomowego, wówczas kilkuminutowy rozjazd zniknie.

Zablokowany