Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

<Paweł>

Re:DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: <Paweł> »

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum i prosze o wyrozumiałość. Mam pewien problem. Mieszkam w odległości około 110 km od nadajnika Poznań/Śrem ( okolice Prochowic koło Legnicy) i nie mogę złapać dvb-t mux2. Mam antene siatkową z wzmocnieniem około 12db i kabel koncentryczny długości 15m. Antena zawieszona jest 10m nad ziemią i za nic nie mogę złapać sygnału ze Śremu. Myślę nad kupnem mocniejszej płytki do anteny (około 30db) ale nie wiem czy to zadziała. Próbowałem także z nadajnika Żagań/Wichów ale też nic. Czy mógłby mi ktoś doradzić co zrobić żeby złapać dvb-t w odległości około 110km od nadajnika? :?:

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: RAPIOTR »

Paweł twój post został przeniesiony tutaj byś poczytał od początku ten temat. Anteny to temat uniwersalny więc wnioski po lekturze wyciagniesz.

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Dzisiaj udało mi się odebrać 3 mux ze Śremu musiało być jakieś tropo.

Snipeeeee

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: Snipeeeee »

@Daro napisałem wiadomość na PW ale coś chyba nie doszła do Ciebie napisz do mnie jak możesz na gg 755865.

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Snipeeeee wysłałem ci na priv.

kayo
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2011, o 09:45

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: kayo »

Witam. Mam taką sytuację w Głogowie. Na jednym z wieżowców na Daszyńskiego chciałbym odebrać NTC. Problem jest tego typu że możliwy jest montaż niewielkiej gabarytowo anteny po stronie południowej. Mieszkanie znajduje się na 8 piętrze. Myślałem o takiej antence http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm. Czy ta antena byłaby wystarczająca na Śrem? Myślę że po odbiciach dałoby się odebrać sygnał choć to wróżenie z fusów. Może jakieś inne propozycje? Możliwy jest montaż tylko na balkonie.
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: Gdańsk »

Może coś takiego Obrazek ATK-DIGITactiva


Antena DIGIT jest przeznaczona do odbioru analogowych i cyfrowych sygnałów telewizji naziemnej pracujących w zakresie pasma UHF (K21 – K69). Konstrukcja anteny zapewnia równomierne wzmocnienie odbieranych sygnałów w całym zakresie częstotliwości. Antena jest dedykowana do obszarów o średnich – DIGITactiva, oraz wysokich – DIGIT, poziomach odbieranych sygnałów telewizyjnych. Wysoki współczynnik promieniowania tył/przód gwarantuje niewrażliwość anteny na sygnały odbite od przeszkód znajdujących się za anteną, powodujących w normalnych warunkach pojawienie się drugiego, nieco przesuniętego obrazu na ekranie odbiornika TV. Antena przeznaczona jest do poziomego montażu na ścianach budynków, balkonach, dachach, może być także montowana na przyczepach kempingowych. Kroploszczelna obudowa anteny wykonana z wysokiej jakości tworzywa ABS, gwarantuje bardzo dużą trwałość oraz lekkość anteny DIGIT.

kanały: 21 - 69
zysk w dB: do 28dB
zasilanie: 12V; 45mA

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: apk »

Na tym kawałku druta masz szanse odebrać tylko z Żagania 2 mux a do nadajnika Śrem masz ok. 80 km. a więc jak będziesz miał antenę np. ATX-55 http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... XA3695.htm lub lepszą ATX-91 na dachu to masz bardzo duże szanse, że odbierzesz 2 multipleks z nadajnika Śrem gorzej z 3 multipleksem.
http://www.emitel.pl/mux2etapi.jpg
http://www.emitel.pl/mux3etapi.jpg
Jeśli z dachu w kierunku nadajnika widzisz daleki horyzont to masz szansą odebrać 3 multipleks .

kayo
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2011, o 09:45

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: kayo »

Tak jak wspomniałem dach odpada.
Wysoki współczynnik promieniowania tył/przód gwarantuje niewrażliwość anteny na sygnały odbite od przeszkód znajdujących się za anteną, powodujących w normalnych warunkach pojawienie się drugiego, nieco przesuniętego obrazu na ekranie odbiornika TV.
Nie słyszałem o tym by w DVB-T wystąpiło zjawisko odbić.
Mimo wszystko dzięki za sugestie

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Do kayo ja mam taką antenę http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1615.htm zamontowaną na Oriona na 8 piętrze i skierowaną na ratusz mam na niej 2 muxy z Śremu a na południe jak ustawisz to złapiesz z Wichowa.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Witam!!!Odzywam się po długiej przerwie.Może już gdzieś kiedyś na takie pytanie odpowiedziano-ale ja nie znam tej odpowiedzi.Pytanie jest natury ogólnej-jest takie:jaki wpływ na odbiór sygnału telewizyjnego ma ta okoliczność,że antena umieszczona jest bardzo blisko drutów energii elektrycznej(chodzi o druty,które prowadzą prąd od słupa do miejsca do budynku,na którego ścianie umieszczona jest na maszcie antena telewizyjna),to bardzo blisko to odległość od 1m do 5 m anteny od drutów.Z góry dziękuje na odpowiedź.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: eter »

Druty te prowadzą napiecie 230 V i nie mają większego wpływu na odbiór sygnału telewizyjnego, zwłaszcza gdy nie zasłaniają widoku odbioru.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

Odbieram MUX2 z nadajnika Kalisz Mikstat na kanale 44 w Legnicy ale w dzień nie odbierałem nic. :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0c ... 02d67.html

tomom

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: tomom »

Sobin k/Polkowic, antena siatkowa Dipol ze wzmacniaczem 30db Dipola http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8w_l ... _A0024.htm odbiór idealny. Antena nie jest zamontowana na zewnątrz - stoi na strychu i jest ustawiona na Wichów. Szkoda tylko, że mux 3 nie działa.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

No znów odzywam się po długiej przerwie.to,że w Sobinie mozna odbierać Wichów na zwykłej siatkówce i to jeszcze pod dachem,to mnie nie dziwi.Już trochę wyleciałem z tematu( i nie śledzę wiadomości na bieżąco)ale kiedy wreszcie zaczną nadawać ten 3 MUX z Wichowa????

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: apk »

Od dziś w Legnicy można odbierać 2 multipleks (Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News) z nadajnika Ślęża . :D

DVBSLIM

Re: Kiedy będzie DVB-T w Legnicy i okolicach

Post autor: DVBSLIM »

U mnie ciągłe przycięcia obrazu. W odległości 80km od nadajnika z przeszkodami wyciągam: Siła 34% Jakość 100%. Programy: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN Siedem, Puls 2 (kolorowe pasy), TV6, Polsat Sport News :D

daro

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: daro »

Jak wygląda odbiór ze Ślęży w Polkowicach,Lubinie bo w Głogowie zero sygnału.Lepiej odbieram ze Śremu 2 i 3 MUX bez żadnych przycięć.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: lezynski1 »

Witam po długiej przerwie!!!
Pojawiła się u mnie taki problem.Chodzi o odbiór z czeskiego nadajnika w Libercu na górze Jeśted,jestem od niego oddalony 115,6 km(mieszkam w Suchej Górnej,5 km na północ od Polkowic),odbieram z niego 2 czeskie multipleksy I i II .Chodzi o to,że I czeski multiplex jest umieszczony na kanale 41 lub 43(raczej 43),natomiast II czeski multiplex jest umieszczony na kana 52.Mam taką oto sytuację-antenę(ATX-91)mam skierowaną na ten nadajnik i okazuje się ,że dobrze odbieram II multiplex,natomiast,gdy dobrze odbieram ten II ,to ten I mi kratkuje lub występuje ciągłe przerywanie(zatrzymywanie) głosu i obrazu.Jestem na tym forum już od początku 2010r. i sporo się naczytałem.Dowidziałem się m.in.,że jeśli dany multiplex jest na wyższym kanale to mogą być problemy z jego prawidłowym odbiorem-ja jak widzicie mam sytuacje odwrotną- na 41(lub 43) I multiplex odbieram dużo gorzej niż ten II multipleks na kanale 52.Proszę forumowiczów o wyjaśnienie dlaczego tak jest??:?Z góry dziękuję za rzeczowy wyjaśnienia-lezynski1

phoe

Re: DVB-T w byłym województwie legnickim(Zagłębie Miedziowe)

Post autor: phoe »

daro pisze:Jak wygląda odbiór ze Ślęży w Polkowicach,Lubinie bo w Głogowie zero sygnału.Lepiej odbieram ze Śremu 2 i 3 MUX bez żadnych przycięć.
W Lubinie idealnie, czasami tylko na chwile obraz zniknie.

Zablokowany