Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
pascal

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: pascal »

Widać ,że na obietnicach się skończyło. Znów cisza, obiecanki cacanki a wy frajerzy abonenci naziemnej telewizji walcie się ... mamy was gdzieś. Czemu nikt tak nie napisze a tylko pojawiają się informacje że coś się dzieje a potem cisza ... a abonenci są nieważni.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: Andrew525 »

tylko w Polsce to jest możliwe......

husky83

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: husky83 »

A jednak coś ma sie ruszyć...ale 'nie wiadomo kiedy'...

http://satkurier.pl/news/63911/warszawa ... dvb-t.html

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: Andrew525 »

KANAL 62 JAKOSC SYGNALU 100% SILA SYGNALU 100% NATOMIAST KANALOW NIE WYSZUKUJE :) jeszcze :)

Obrazek

romanodepalma

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: romanodepalma »

Dokładnie . Mieliło przez kilkanaście sekund i nie wyszukało kanałów.

pascal

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: pascal »

Czy ktoś z firmy może się wypowiedzieć na temat tej wiadomości która pojawiła się w serwisie satkurier
Czy to prawdziwa wiadomość i kiedy ewentualnie można się spodziewać nadawania programów?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: blockbuster »

Witam.
A zagląda kolega może czasami do tego działu?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=16
Tam kolega mac_33 zamieścił tą samą informację (kropka w kropkę) dwie godziny wcześniej niż Satkurier.

PS. Informacja jest prawdziwa bo pochodzi z UKE

stanisław

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: stanisław »

blockbuster pisze:Witam.
A zagląda kolega może czasami do tego działu?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=16
Tam kolega mac_33 zamieścił tą samą informację (kropka w kropkę) dwie godziny wcześniej niż Satkurier.

PS. Informacja jest prawdziwa bo pochodzi z UKE
Na mojej stronie internetowej 2 marca 2011r podałem informację następującej treści:
Uprzejmie informuję, że spółka TP Emitel Sp. z o.o. złożyła stosowny
wniosek o wznowienie emisji eksperymentalnej programów TVP w standardzie DVB-T, prowadzonej ze stacji nadawczej WISŁA/Skrzyczne z użyciem kanału (częstotliwości) TV nr 62. Prezes UKE w dniu wczorajszym tj. 1 marca 2011r. wydał pozwolenie radiowe na używanie nadajnika TV w celu prowadzenia wspomnianej emisji. Pełnomocnik TP Emitel odebrał osobiście rzeczone pozwolenie w dniu wczorajszym.

Czekamy na Decyzję uruchomienia MUX z nadajnika Wisła/Skrzyczne.
Po otrzymaniu informacji od Nadawcy niezwłocznie poinformujemy widzów.
Trochę cierpliwości jest wskazane .

user001

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: user001 »

stanisław pisze: Czekamy na Decyzję uruchomienia MUX z nadajnika Wisła/Skrzyczne.
Po otrzymaniu informacji od Nadawcy niezwłocznie poinformujemy widzów.
Trochę cierpliwości jest wskazane .
Zgadza się. Nadawca sygnału multipleksu, czyli EmiTel poinformuje o fakcie wznowienia emisji w komunikacie. Ale żeby nadawca mógł to uczynić, to musi mieć zielone światło od TVP. Nadawca nie będzie emitować sygnału bo to są koszty, a i do końca nie jest legalne (dysponowanie treściami, które do niego nie należą).

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: Maciejek »

K62, MUX3 TVP znowu nadaje !!!

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: igorlan »

Maciejek pisze:K62, MUX3 TVP znowu nadaje !!!
Nie znowu, bo nigdy tam nie nadawał :) W Krakowie sygnał mocniejszy o 2 dB względem MUX2.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 896
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: Maciejek »

igorlan pisze:
Maciejek pisze:K62, MUX3 TVP znowu nadaje !!!
Nie znowu, bo nigdy tam nie nadawał :) W Krakowie sygnał mocniejszy o 2 dB względem MUX2.
jak to nie? Wtedy aż 12 sekund :lol:

lemiel
Posty: 98
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Skrzyczne

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: lemiel »

Pod Chrzanowem, z optycznie widocznym nadajnikiem na Skrzycznem, sygnał przy antenie (ATZ16 21-60 plus jakiś zewnętrzny wzmacniacz) obróconej na Kosztowy jest wysoki. Jakbym miał dekoder MPEG4 to by się pewnie dało oglądać, a tak to tylko fonia. Mux2 się nie da odebrać bez obrócenia tej anteny w tamtym kierunku. Teraz tylko czy i jaki dekoder dokupić, bo niestety w Neotiona nie wierzę, chociaż byłby wygodny.

DVB-T

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: DVB-T »

lemiel pisze:Pod Chrzanowem, z optycznie widocznym nadajnikiem na Skrzycznem, sygnał przy antenie (ATZ16 21-60 plus jakiś zewnętrzny wzmacniacz) obróconej na Kosztowy jest wysoki. Jakbym miał dekoder MPEG4 to by się pewnie dało oglądać, a tak to tylko fonia. Mux2 się nie da odebrać bez obrócenia tej anteny w tamtym kierunku. Teraz tylko czy i jaki dekoder dokupić, bo niestety w Neotiona nie wierzę, chociaż byłby wygodny.
Możesz spróbować neotiona, jak zakupisz przez internet to w ciągu 10 dni można oddać bez podawania przyczyny, gdyby nie spełnił Twoich oczekiwań. A jak coś zewnętrznego to już musisz sam wybrać, zwracaj jednak uwagę na specyfikację techniczną aby nie było rozczarowania, że nie odbiera kanałów HD albo dźwięku DD lub DD+

pozdrawiam
Mateusz

D4r3k

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: D4r3k »

Witam!

Nie wiem czy już było info od któegoś mieszkańca Krakowa takie info, dzisiaj na antenie pokojowej złapałem 13 kanałów, 8 na kanale 38 i 5 na kanale 62. Po świętach wyłaże na dach i kręce antenę z Chorągwicy gdzieś na w stronę śląska.
MUX2 - siła sygnału 44, poziom błedów 0, MUX3 - siła sygnału 32, poziom błędów 7. Mam nadzieje że na antenie z dachu będzie dużo lepiej.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: Drekan »

D4r3k pisze:Witam!

Nie wiem czy już było info od któegoś mieszkańca Krakowa takie info, dzisiaj na antenie pokojowej złapałem 13 kanałów, 8 na kanale 38 i 5 na kanale 62. Po świętach wyłaże na dach i kręce antenę z Chorągwicy gdzieś na w stronę śląska.
MUX2 - siła sygnału 44, poziom błedów 0, MUX3 - siła sygnału 32, poziom błędów 7. Mam nadzieje że na antenie z dachu będzie dużo lepiej.
Gratuluję odbioru DVB-T ze Skrzycznego. 8-)

Antenę radzę nakierować precyzyjnie na nadajnik na górze Skrzyczne (a nie gdzieś w stronę śląska :P ). Z anteny zewnętrznej powinno być wyraźnie lepiej niż na pokojowej, zwłaszcza przy obecnych mocach nadawania ze Skrzycznego. :(

PS
Wiele osób z Krakowa i okolic odbiera ze Skrzycznego, chociaż niewielu z nich na antenie pokojowej. ;)

D4r3k

Re: Będzie cyfrowa TVP na Podbeskidziu?

Post autor: D4r3k »

No to jeszcze się pobawiłem i ustawiłem mega precyzyjnie tę pokojową antene, ruch o kilka milimetrów jest cholernie istotny. Teram mam MUX2 - siła 58, błędy 0, MUX3 - 62, błędy 0 - więc jak dla mnie bomba:), muszę przyznać że mam w mojeje lokalziacji bardzo łądnie odłonięty teren na południe i południowy-zachód :).

Zablokowany