Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: blockbuster »

A gdzie można dostać TNK za darmo?

DVB-T

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DVB-T »

blockbuster pisze:A gdzie można dostać TNK za darmo?
były czasy, że można było kupić kartę TNK za 29 zł i ona dawała bezpłatny dostęp do TVN7 do 2016 r. Teraz już tak różowo nie jest, ale mimo wszystko można uznać ten kanał za quasi FTV

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: blockbuster »

Oczywiście wszystko się zgadza (sam mam TNK do 2016), tylko chodziło mi właśnie o to że to nie jest do końca za darmo. ;)
Pozdrawiam

damians1

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: damians1 »

Nie jest w zupełności za darmo bo trzeba mieć przynajmniej jakakolwiek kartę płatnej telewizji ale tak jak pisał DVB-T nawet nieopłacona karta TNK umożliwia odbiór TVN7 więc jako tako kanał płatny nie jest a jedynie kodowany. Podobnie zresztą jak religia TV (której to jednak nawet za darmo Cyfrowy Polsat nie chce)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Robert03 »

Kanał TVN7 mozna odebrać bezpłatnie jedynie w MUX-2.
Jeśli się mylę proszę podać pozycję na satelicie bym mógł ustawić swój odbiornik satelitarny i oglądać TVN7 tak jak np. oglądam bezpłatny kanał VIVA.
W TNK nie oferuje oglądania TVN7 bezpłatnie. Trzeba kupić kartę startową a potem doładować ją conajmniej raz w roku. Jeśli kartę i doładowanie mogę nabyć bezpłatnie proszę podajcie mi gdzie mogę tego dokonać ?

damians1

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: damians1 »

20 zł na rok czyli ok 1,67 zł na miesiąc to chyba nie jest wygórowana cena ? tym bardziej że w pakiecie są również TVN i TVP1 oraz TVP2 których próżno szukać fta na satelicie a jednak nie są to kanały płatne.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Robert03 »

Tu nie chodzi o cenę tylko o zasadę. Jeśli coś jest bezpłatne to jest bezpłatne i nie można mówić że w TNK jest bezpłatne bo nie jest.
Jeśli mówimy że TVN 7 jest bezpłatny to jego dostępność powinna być bezpłatna. Jeśli nie jest to nie jest bezpłatny kropka.
A to że jest dostępny z TVN i TVP to żadna atrakcja. Te kanały są bezpłatnie* dostępne naziemnie w analogu (*TVN jeszcze nie dla wszystkich jest bezpłatny) i zaczynają być dostępne odpowiednio w MUX-1 i MUX-2.

pitbu

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pitbu »

Ja uważam, że powinny być programy bezpłatne ale na jakimś poziomie. Chodzi też o różnorodność by każdy znalazł coś dla siebie na DVB-t.

damians1

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: damians1 »

Robert03 pisze:Tu nie chodzi o cenę tylko o zasadę. Jeśli coś jest bezpłatne to jest bezpłatne i nie można mówić że w TNK jest bezpłatne bo nie jest.
Jeśli mówimy że TVN 7 jest bezpłatny to jego dostępność powinna być bezpłatna. Jeśli nie jest to nie jest bezpłatny kropka.
A to że jest dostępny z TVN i TVP to żadna atrakcja. Te kanały są bezpłatnie* dostępne naziemnie w analogu (*TVN jeszcze nie dla wszystkich jest bezpłatny) i zaczynają być dostępne odpowiednio w MUX-1 i MUX-2.
Idąc tym tokiem rozumowania wychodzi więc na to że nie mamy żadnego bezpłatnego kanału w DVB-T (poza TVP Kultura i TVP Historia na Astrze) gdyż wszystkie inne kanały są na HotBird zakodowane. A to że do tej pory TVN7 nie nadawał naziemnie to zapewne dlatego że brakowało częstotliwości aby uruchomić kolejne kanały.Nawet TVN ktory nadaje w analogu od początku swojego istnienia do tej pory nie zyskał pokrycia całego kraju.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

damians1 pisze:Idąc tym tokiem rozumowania wychodzi więc na to że nie mamy żadnego bezpłatnego kanału w DVB-T (poza TVP Kultura i TVP Historia na Astrze) gdyż wszystkie inne kanały są na HotBird zakodowane. A to że do tej pory TVN7 nie nadawał naziemnie to zapewne dlatego że brakowało częstotliwości aby uruchomić kolejne kanały.Nawet TVN, ktory nadaje w analogu od początku swojego istnienia do tej pory nie zyskał pokrycia całego kraju.
Zły tok rozumowania. Polsat, TVN, TV4 i TV Puls posiadały i nadal posiadają koncesję wydaną kilkanaście lat temu na nadawanie naziemne programu ogólnodostępnego niekodowanego. Koncesja ta zostala obecnie przedłużona/zamieniona na zapis koncesyjny w dvb-t. TVN7 nie miał nigdy koncesji naziemnej - dopiero teraz uzyskał możliwość nadawania naziemnie (cyfrowo w sposób niekodowany).
A co do nadawania satelitarnego, to można rozgraniczyć kanały FTA "Free To Air" (TVP Polonia, Puls, Kultura i inne) oraz FTV "Free To View" (TVN7). Chociaż z tym TVN7 to sprawa jest zagmatwana, bo koncesję kiedyś miał chyba wydana w Luksemburgu i nadawał wtedy FTA jako RTL7. Potem zmienił się właściciel stacji z zagranicznego inwestora na polskiego, uzyskano polską koncesję satelitarną i nazwę zamieniono na TVN7. Kanał zakodowano tłumacząc się prawami autorskimi - co zresztą jest popularną czynnością "wymówkową" w Polsce.
Już dawno temu powinno być u nas coś takiego jak we Francji "Fransat" gdzie wszystkie kanały naziemne, nadają z satelity sygnał kodowany a bezpłatny dostęp do nich uzyskuje się po jednorazowym wykupieniu karty kodowej. To są właśnie typowe kanały FTV (free to view). U nas ten TVN7 taki też był do jakiegoś czasu.. do zmiany zasad TNK. Kiedyś wystarczyło kupic kartę i oglądało się go bez opłat. Teraz trzeba zasilić kartę przynajmniej raz w roku (dla mnie to hybryda systemu "FTV a kanałów płatnych - chociaż część starych odbiorców ma nadal TVN7 z TNK jako "FTV")

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: pgrzes »

Nawet w Słowacji jest platforma tv publicznej na satelicie - kodowana, ale jeśli dobrze zrozumiałem to można bez problemu dokupić kartę dekodującą:
http://www.stv.sk/stv/o-stv/satelitne-vysielanie-dvb-s/

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: DanielK »

Tak CSLink oferuje całkowice bez opłat 22 kanały TV w tym 2 w wersji HD.
http://www.cslink.cz/cs/nase-nabidka/ne ... -programy/

Nie dziwi mnie wcale że mają ponad milion aktywnych kart.
To jest tzw. normalność.

Coś takiego miało być stworzone przez TVP za czasów p.Farfała, ale co z tym zrobiono widać dzisiaj.


edit:
Jeśli chodzi o TVN i TVN Siedem, to właściwie są one z satelity bezpłatne. Telewizje kablowe otrzymują karty na w/w kanały za darmo, natomiast płacą za TVN 24 + pozostałe tematyczne. Odnośnie TNK, to sam posiadam kartę, której nie muszę doładowywać:) ale aktywowałem ją przed 1 kwietnia 2010 kiedy to zmienił się cennik i zasady.

...ale się nam OT zrobił ;)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: Puma »


PiotrekxD

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: PiotrekxD »

Co ja widzę, iTV się nareszcie zdecydowało... Zbytnio to nie oglądam iTV, same powtórki jakość nadawania mają tragiczną.. :lol:

Ciekawe kto się jeszcze zgłosi. Zaraz patrzymy... HBO HD :lol:

Puma, dzieki za info ;)

bkl88

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: bkl88 »

Ja bym zrobił Tak

Mux-1
TVP 1
TVP 2
TVP Info
TVP KULTURA
TVP HD
TVP SPORT
TVP SERIALE
MUX-2
Polsat
Polsat News
TVN
TVN7
TV PULS
TV 4
TV 6
Viava Polska
MUX-3
KINO POLSKA
COMEDY CENTRAL
EUROSPORT
EUROSPORT 2
ORANGE SPORT INFO
TELE5
TV TRWAM niech starzy ludzie tez cos maja od naziemnej
PLANETE

Taki układ zadowolił by wielu Troche filmów,trocheśmiechu,troche sportu, troche wiadomości, troche muzy,Troche Seriali i nawet dla wyznawców rydzyka cos by było

jano

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: jano »

bkl88 pisze:Ja bym zrobił Tak

Mux-1
TVP 1
TVP 2
TVP Info
TVP KULTURA
TVP HD
TVP SPORT
TVP SERIALE
MUX-2
Polsat
Polsat News
TVN
TVN7
TV PULS
TV 4
TV 6
Viava Polska
MUX-3
KINO POLSKA
COMEDY CENTRAL
EUROSPORT
EUROSPORT 2
ORANGE SPORT INFO
TELE5
TV TRWAM niech starzy ludzie tez cos maja od naziemnej
PLANETE

Taki układ zadowolił by wielu Troche filmów,trocheśmiechu,troche sportu, troche wiadomości, troche muzy,Troche Seriali i nawet dla wyznawców rydzyka cos by było
Haha to się uśmiałem :mrgreen:

p.saw

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: p.saw »

bkl88 pisze:Ja bym zrobił Tak .....
Całe szczęście, że kto inny o tym zdecyduje. :lol:

_Martin_

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: _Martin_ »

p.saw pisze:
bkl88 pisze:Ja bym zrobił Tak .....
Całe szczęście, że kto inny o tym zdecyduje. :lol:
Przecież ta lista jest może nierealna, ale dobra...
I wcale nie jest takim szczęściem, że decydują o tym ludzie, tacy jak obecnie.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: ploomba »

..tylko, że wymieniona prze kolegę Viva Polska nie oznacza np dla mnie "dobrej muzyki".
A po drugie kto Wam za darmo da płatne kanały typu Eurosport czy Planete. W DVB-T powinny być tylko polskie stacje - prawdziwe polskie a nie polskojęzyczne jak Eurosport czy Planete.

_Martin_

Re: Jakie programy powinny się znaleźć w MUX-1?

Post autor: _Martin_ »

ploomba pisze:..tylko, że wymieniona prze kolegę Viva Polska nie oznacza np dla mnie "dobrej muzyki".
A po drugie kto Wam za darmo da płatne kanały typu Eurosport czy Planete. W DVB-T powinny być tylko polskie stacje - prawdziwe polskie a nie polskojęzyczne jak Eurosport czy Planete.

Nikt by się nie obraził jakby dali Eurosport :D

Zablokowany