RWT DTV-441T HD

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz napisać:
Czy przy zmianie proporcji np. przy reklamach występuje około jedno sekundowy zanik obrazu?
Jak sobie radzi z odtwarzaniem filmów z pendrive?
Czy ma opcję zachowywania proporcji odtwarzanych filmów?
Jak działa pilot, czy trzeba celować w tuner żeby odbierał sygnał z pilota?
Czy OSD/Menu jest podobne lub takie samo jak na tych screenach: http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/ ... ual_PL.pdf ?
W menu w zakładce system (albo jakiejś podobnej) powinne być informacje o wersji oprogramowania/tunera, mógłbyś je napisać na forum.

mavir

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: mavir »

Przy pierwszym włączeniu dekodera od razu wchodzi w tryb wyszukiwania kanałów. Pilot jest dość precyzyjny - działa pod kątem ok 40 stopni. Podczas zmian proporcji nie zauważyłem zaniku obrazu. Filmów z pendrive jeszcze nie odtwarzałem. Menu wygląda dokładnie tak jak w linku, który kolega podał czyli Wersja HW BD SZ060A DMOT 01

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: kasia »

@GUTEK@ pisze:Możesz napisać:
Czy przy zmianie proporcji np. przy reklamach występuje około jedno sekundowy zanik obrazu?
Konkretnie chodzi o reklamy na tvn, bo tylko tam są przejścia z 16:9-4:3, na pozostałych kanałach zaniku obrazu nie widać.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Czyli mamy potwierdzenie, jest to kolejny tuner na Mstar MSD7828.

Dokładnie chodzi o reklamy na Polsat, TVN, TVN7 bo tam jest częste przełączanie proporcji.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: programista »

Polecam zobaczyć filmiki yt ze strony wymienionej na początku tematu http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/7/Radoms ... a_Sp._zo.o./

Na 3 filmiku widać, że w ustawieniach usb jest od razu opcja do aktualizacji.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Na 3 filmiku widać, że w ustawieniach usb jest od razu opcja do aktualizacji.
Z tego co widze to oprogramowanie jest identyczne jak w Signal HD-507. Z tym że jest lepiej przetłumaczony polski język.
W Signal HD-507 również jest w menu aktualizacja przez menu, nie tak jak w LV6T że jest "ukryta" w odtwarzaczu muzyki.

Edit:
Obejrzałem wszystkie te filmiki z testu tunera i zauważyłem to:
- Oprogramowanie żywcem takie samo jak w Signal HD-507, te same kolory, ikonki, czas wyświetlania osd, szerokość osd po zmianie kanału (w LV6T jest węższe), jedynie co to lekko zmodyfikowany polski interfejs
- Pilot jest identyczny jak w Signal HD-507, jedyna różnica to nadruk RWT, a nie Signal

Podejrzewam że w tych obydwu tunerach mogą być te samy kody pilota! Co za tym idzie będzie możliwe wgranie firmware z RWT do Signal, tylko pytanie czy problemy / błędy które są w Signalu zostały poprawione w RWT?
Niestety puki co to firmware do tego RWT nie jest dostępne w internecie, miejmy nadzieje że pojawią się aktualizacje.

mp107

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: mp107 »

Mam pytanie dotyczące tego tunera.
Czy przy nagrywaniu filmu na pendrive, jeżeli w trakcie nagrywania nastąpi zmiana formatu obrazu (np. przy przerwie reklamowej) to czy film nagra się poprawnie czy może zostanie dalej czarny ekran?

DVBManiak

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: DVBManiak »

Raczej nagra się poprawnie, bo to czarne tło zobaczysz tylko na ekranie, a na nagraniu go nie będzie, przynajmniej nie powinno. Tuner nagrywa to co leci z nadajnika. To czarne tło to wina softu więc nie ma znaczenia przy nagrywaniu. Właściwie to możesz nagrywać program bez żadnego kabla połączeniowego. Potrzebna tylko antena i tyle. I jak zmieniasz proporcje to też to nie wpłynie na nagranie. Nie zmienisz tego co leci z nadajnika, a o proporcjach decyduje nadawca.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: @GUTEK@ »

mp107 pisze:Mam pytanie dotyczące tego tunera.
Czy przy nagrywaniu filmu na pendrive, jeżeli w trakcie nagrywania nastąpi zmiana formatu obrazu (np. przy przerwie reklamowej) to czy film nagra się poprawnie czy może zostanie dalej czarny ekran?
Nagra się cały film, bez żadnych przerw, czarny ekran przy zmianie proporcji jest tylko przy odtwarzaniu materiału. Jeśli jednak nagrany materiał odtworzysz na komputerze to nie będzie żadnych przerw.

luckynyc

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: luckynyc »

Koledzy, mógłby ktoś odpowiedzieć, czy są te zaniki obrazu przy zmianie formatu ekranu przy reklamach, czy ich nie ma, bo w końcu nie doczytałem się odpowiedzi.

Ponadto odpadła główna wada tego tunera - brak EAC-3. Na stronie producenta jest aktualizacja z EAC-3.

W mojej ocenie brak wyjść cyfrowych nie jest dużą wadą. Wydaje mi się, że jak kogoś stać na sprzęt audio wykorzystujący wyjścia cyfrowe to nie kupuje takich tunerów a nowy tv.
Mam też wątpliwości, czy jak są wyjścia cyfrowe to dźwięk AC-3 i EAC-3 nie jest wysyłany wyłącznie na te wyjścia. Efektem byłoby, że bez sprzętu audio nie byłoby głosu w programach nadawanych w tym system - ale to wyłącznie moje przypuszczenia.

DVBManiak

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: DVBManiak »

Brak wyjść cyfrowych można załatwić przez HDMI.

luckynyc

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: luckynyc »

trochę się rozpędziłem z tym eac-3. na stronie jest aktualizacja do nowszego modelu DTV-451T HD a nie do DTV-441T HD.

Rozmawiałem dzisiaj z RWT i pracują nad eac-3 ale mówią, że nie jest to dla nich priorytet.
Twierdzą, że pasmo eac-3 zajmuje tyle miejsca, że to jest możliwe do wykorzystania jedynie w programach dla melomanów, a w zwykłych raczej bez szans, bo zajmowałoby to miejsce dla dwóch programów.
Oczywiście wypowiedź pracownika przekształciłem na swój język.
Zdecyduję, się chyba na ten dekoder.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Rozmawiałem dzisiaj z RWT i pracują nad eac-3 ale mówią, że nie jest to dla nich priorytet.

Skoro wyraźnie poinformowali, że och odbiornik nie spełnia wymagań krajowych i nadal mają klientów na ten produkt, to w sumie im się nie dziwię. Gdy Nadawcy zdecydują się w końcu na nadawanie E-AC3 będą mogli jeszcze raz sprzedać odbiorniki, tym, którzy przedtem kupili te bez DolbyDigital Plus.
Twierdzą, że pasmo eac-3 zajmuje tyle miejsca, że to jest możliwe do wykorzystania jedynie w programach dla melomanów, a w zwykłych raczej bez szans, bo zajmowałoby to miejsce dla dwóch programów.
szkoda słów... ręce opadają, wszystko opada.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: @GUTEK@ »

Oprogramowanie z 451T powinno działać w 441T. Tunery mają ten sam pilot i są na tych samych układach (chipset + demodulator), oprogramowanie z Signala HD-507 działa na 441T.

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: JanekT »

Na stronie rwt.pl jest dostępna aktualizacja oprogramowania dla modelu DTV-441T HD. Jedyną zmianą jest właśnie dodanie obsługi E-AC3.

grzegorz_kozacki
Posty: 24
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 10:00
Odbiornik: TV Toshiba SL833,
Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: UHF: DPM 15 elem.
VHF: DPM 6 elem.
Zwrotnica: Televes 404010
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (UHF), Góra Św. Anny (VHF)

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: grzegorz_kozacki »

Witam. Pojawił się w tym wątku problem, który poruszył luckynyc. Chodzi o chwilowy zanik (czarny ekran) przy zmianie formatu przez nadawcę polskiego z 16:9 na 4:3 lub odwrotnie. To jest niestety wada tanich procesorów MSTAR na których zbudowane są wszystkie tanie dekodery DVB-T. Stąd też pewnie podobieństwo menu tych dekoderów lepiej lub gorzej tłumaczone na język polski. To samo właśnie dotyczy RWT DTV-441 HD. Ja posiadam Maximum T-102 PVR, który za 2 zł więcej ma drugie gniazdo scart do podłączenia DVD/Magnetowidu o ile telewizor nie ma dodatkowego oraz gniazdo COAXIAL. Rozumiem, że w tym porównaniu produkt RWT jest dla mniej niewymagającego odbiorcy, który nie ma innych urządzeń, a tym bardziej Kina Domowego, do którego podłączyłby dźwięk 5.1. Procesory MSTAR dobrze sobie radzą z MPEG2 (np. kanały z czeskich MUX'ów) - przełączanie między formatami 16:9, a 4:3 jest niezauważalne. Niestety w przypadku MPEG-4 polskich nadawców radzi sobie gorzej i widać 2 sekundową przerwę. Można liczyć na stały format obrazu u nadawców, ale biorąc pod uwagę wszystkie archiwa w 4:3 to perspektywa nie wygląda rewelacyjnie. Uciążliwe są głównie reklamy, które nie wiedzieć czemu dopuszczane są jeszcze w formacie 4:3 i niektóre jingle np. Polsatu. TVN już dawno całą oprawę zmienił na 16:9. TVP też jest pogubiona w formatach, ale na to chyba szkoda tutaj czasu. W każdym razie zmiana kolejnego softu nie zmieni specyfiki procesora MSTAR (informacja od servisu Maximum). Może jedynie wygląd i tłumaczenia na j.polskiw Menu. Pozdrawiam

eMumatic

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: eMumatic »

JanekT pisze:Na stronie rwt.pl jest dostępna aktualizacja oprogramowania dla modelu DTV-441T HD. Jedyną zmianą jest właśnie dodanie obsługi E-AC3.
czy w tym oprogramowaniu pasek informacyjny chowa sie szybko, czy to poprawili, ze da sie przeczytac?

Awatar użytkownika
JanekT
Posty: 69
Rejestracja: 27 lipca 2011, o 15:34
Odbiornik: RWT DTV-441T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: JanekT »

eMumatic pisze:czy w tym oprogramowaniu pasek informacyjny chowa sie szybko, czy to poprawili, ze da sie przeczytac?
Nie wiem jak u kolegi, ale u mnie pasek po wciśnięciu przycisku INFO na pilocie chowa się po około 2-3 sekundach. Co do zaniku obrazu na chwilę, występuje on podczas początku i końca bloku reklamowego tylko na Polsacie. Przy najmniej u mnie.



JanekT

Kopmat

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: Kopmat »

a ja mam jeszcze inne pytanie - moze nie dotyczące technicznych spektów dekodera:P Mianowicie jak to jest z odtwarzaniem filmów przez USB, a dokładniej napisów do tych filmów? jakoś nie chce mi odczytac txt, wiec te napisy maja byc w formacie srt? Wie ktoś coś na ten temat?

gmyk

Re: RWT DTV-441T HD

Post autor: gmyk »

betoff pisze:Pojawił się nowy tuner RWT
Obrazek

Czy ktoś wie na jakim procku jest zbudowany ?

http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/7/Radoms ... Sp._zo.o./
Obrazek

Chińszczyzna w 100%. RWT ciuś ciuś. Wstydzilibyście się.

Zablokowany