Tuner DVB-T na USB

escape

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: escape »

janek 77 pisze:Stanowczo WandTV to najlepszy jakość video/cena wybór
na allegro za 65-75 zł

albo Leadtek Dongle H hybryda tez ok 75-120 zł
LV5 delux też niezły 80-90 zł
dzięki :)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Powodzenia 8-)
jeśli wybierzesz WandTv to wybierz koniecznie z czarnym pilotem. Srebrny to starszy model
jeśli Leadtek Dongle H to wybierz duży telewizyjny pilot a nie mały bo ten ten mały to starszy model.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: asier »

janek 77 pisze:Stanowczo WandTV to najlepszy jakość video/cena wybór
na allegro za 65-75 zł
Też polecam, kupiłem tutaj:
http://www.dealextreme.com/p/wandtv-usb ... emote-8325
Plus to cena i wysyłka za darmo, minus to 3 tygodnie czekania na przesyłkę.

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wtol »

Dodam drugi minus kupowania za granicą WandTV. Mój przypadek- tuner zepsuł się po 2 tygodniach /komputer przestał rozpoznawać urządzenie/ i kupiłem LIVEVIEW w Polsce z gwarancją.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Można kupic zagranicą i sprzedawca wymieni na nowy jak uległ uszkodzeniu.

@wtol

A gdzie kupowałeś ten tuner za granicą?

Rozumiem że złożyłeś reklamację tam gdzie kupowałeś? 8-) Bo to że kupiłeś zagranicą nie oznacza, że nic nie możesz zrobić...gdy towar jest uszkodzony
Ostatnio zmieniony 28 marca 2011, o 16:57 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wtol »

Właśnie kupiłem na allegro, ale przesyłka szła chyba z Tajwanu. Oczywiście jak często bywa w takich przypadkach konto na allegro było w krótkim czasie zawieszone i szukaj wiatru w polu. Odpuściłem sobie bo szkoda nerwów, pewnie koszt wysyłki przekroczyłby wartość towaru, dla 30 zł oszczędności lepiej mieć sprzedawcę w zasięgu ręki.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Trzeba precyzyjnie się wyrażać. Ty kupiłeś na allegro.
Tak naprawdę to sam nie kupiłes nic za granicą.
Chciałeś oszczędzić sobie kłopotu z płatnościa to kupiłeś od swojaka na allegro.

Jeśli nie kupiłeś bezpośrednio to gdy swojak zwinął interes to ograniczyłeś sobie możliwości reklamacji na własne życzenie... 8-)

Gdybyś złożyl reklamację zagranicą i miał rację to dostałbys nowy towar. I nie robią żadnych problemów. Co do opłat to trzeba było najpierw zgłosić tam gdzie kupiłeś problem i może nie musiałbyś tego wcale wysyłać. Więc bez przesady ...
Wygląda na to że 2 razy poszłeś na łatwiznę...
choć to nie moja sprawa i nie mnie oceniać..

Ja nigdy nie kupuję na allegro jeśłi mogę kupić sam za granicą.
I nigdy nie miałem problemu.

A kupiłem Pinnacle w Komputroniku. Oni z zasady wszystkie reklamacje odrzucają tak pisza też inni na forach.
Chcieli mnie naciąć na 150 zł kosztów ekspertyzy i po 6 miesiącach korespondencji dałem sobie z nimi spokój i nic już u nich nie kupię.

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Antenat »

Włączę się do dyskusji i polecę LV5T QUBE. Dlaczego?
  • - bardziej czuły chipset, co w połączeniu z dołączoną antenką (lepsza od innych dołączanych do dongli DVB-T) pozwala odbierać obraz w promieniu nawet do 20 km od nadajnika (przy dobrej "widoczności" z masztem nadawczym ;-))
    - małe wymiary, co w przypadku laptopa ma duże znaczenie; dongiel wystaje na 3,5 cm (bez wtyczki) z laptopa
    - niska cena, polecam zakupić u jednego ze sprzedawców na Allegro, z przesyłką już od 103 zł
    - możliwość wymiany/naprawy/serwisu, bez nerwów (bo kupione zagranicą, czy w ww. Komputroniku ;-))

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

W uzupełnieniu choć już raz to chyba mówiłem.

LV5T QUBE to to samo urządzenie co WANDTV tylko wersja mini. Antenka taka sama tylko wejście MCX. Soft inny i cena inna.

Oczywiście jasne jest że nawet egzemplarze tej samej firmy moga się różnić czułością.

Ale nic nie można zarzucić WANDTV jako produktowi OEM do LV5T QUBE jeśli chodzi o czułość. Dlatego wymieniłem go na 2 miejscu bo kosztuje prawie 2 razy tyle.
A znam kilka osób które używają WANDTV i nie musieli chodzić do servisu

LV5T QUBE też wygląda elegancko.
W sumie udany produkt 8-)

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wtol »

@ janek 77

Nie bardzo rozumiem czemu miał służyć Twój "profesorski" wywód o wyższości zakupów za granicą nad krajowymi i skąd taka pewność o 100% uczciwości firm zagranicznych.Sam nie mogłeś sobie poradzić z Komputronikiem którego miałeś pod ręką, a poradziłbyś sobie z firmą oddaloną o kilkanaście tysięcy kilometrów? Ryzyko jest duże bo płacisz za towar i nie wiesz czy przyjdzie i co będzie w paczce a potem możesz iść sobie do sądu.
Druga sprawa- nie zmieniaj swoich wpisów wstecznie we wcześniejszych postach nawet jak źle doradzisz bo to jest nieetyczne.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Nie spotkałem się z problemami z firmami zagranicznymi.
Pod warunkiem że się je dobrze wybierze robiąc małą wywiadownię na temat tej firmy.
I wybiera renomowane sklepy internetowe.
Natomiast za 150 zł nie pójdę do sądu bo to strata czasu. Niezależnie od tego czy to firma zagraniczna czy krajowa.

Nie widzę powodu aby odradzać kupno zagranicą i tyle..
bo w przeciwieństwie do co niektorych mam z tym doświadczenie
Dla mnie transakcja w sklepie internetowym zagranicznym wiąze się z mniejszym ryzykiem niż zakupem na allegro w sytuacji gdzie sprzedawca sam nie dostarcza towaru tylko wysyła to inna firma

Sklep, który zamieścił asier w linku jest dobry i nie miałem z nim problemu

A jeśli popełnię błąd to zawsze poprawię
Ostatnio zmieniony 29 marca 2011, o 23:15 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co wiem to właśnie dealextreme nie ma problemów w przypadku reklamacji.
Potrafią nawet wysłać drugi egzemplarz.

Jednak jeśli ktoś nie musi mieć koniecznie nówki ze sklepu polecam przeglądanie ogłoszeń po forach, lub portalach aukcyjnych, można naprawdę okazyjnie kupić.
Ostatnio za 20zł (z wysyłką) kupiłem tuner na AF9035 z antenką, jedynie był bez pilota.
Działa bardzo dobrze, tylko wymieniłem leda bo był niebieski ;)

Krystek

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Krystek »

@GUTEK@ pisze:(...) kupiłem tuner na AF9035 z antenką, jedynie był bez pilota.
Działa bardzo dobrze, tylko wymieniłem leda bo był niebieski ;)
To, że Ty potrafisz wymienić LED-a nie znaczy, ze każdy to potrafi ;) Dlatego normalni ludzie szukają nowego sprzętu w sklepach. Ale masz rację, że na aukcjach można kupić całkiem niezły i sprawny sprzęt za niewielkie pieniądze. Ostatnio tak nabyłem kartę Sound Blaster Audigy z portem Firewire za 30 złotych.

A żeby nie odbiegać zbytnio od tematu DVB-T i sprzętu komputerowego USB do odbioru cyfrowej telewizji to spodobał mi się ten mały kubik LV5T. Zastanowię się, czy takiego czegoś nie kupić. Ciekawi mnie tylko jak wydajny musi być komputer, żeby to DVB płynnie odtwarzało na ekranie komputera? Czy na sprzęcie typu netbook z procesorem Atom 1,8 ktoś to w ogóle testował? Tnie się, klatkuje? Czy komputer jest mocno obciążony podczas pracy takiego cyfrowego tunera DVB-T na donglu USB?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

Atom N270 (podkręcany do 1,9GHz) - płynnie tylko w niektórych odtwarzaczach DVB-T. Windows Media Center radzi sobie całkiem dobrze (obciążenie 80%), VLC też w tych okolicach. Wszystko zależy od antywirusa itd., zaobserwowałem, że im bardziej obciążony system dodatkowymi programami, tym ciężej z oglądaniem.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Z tym ogladaniem DVB-T na netbooku z Atomem 1.8GHz to nie do końca jest tak.

W tym sensie zależy to od programu
bo
Zależy to od grafiki i czy program może z niej skorzystać.

Nie jest możliwe oglądanie TV MPEG4 czy filmy polegając tylko na procesorze, gdyż filmy 720p bardzo widocznie się przycinają, a 1080p są zupełnie bez płynności.

Jesli, a tak jest często przy Atom 1.8 GHz grafika jest Nvidia ION to często netbook pracuje w technologii Nvidia Optimus z jakąś kartą zintegrowaną Intel.

Nvidia ION bardzo dobrze spisuje się we wspomaganiu odtwarzania filmów o rozdzielczości 720p i 1080p. Natomiast gdy do ich odtwarzania użyjemy programu, który korzysta z DXVA (a są takie wśród darmowego oprogramowania), czyli potrafi wspomóc się kartą graficzną, to odtwarzanie filmów 720p jak i 1080p z dysku jest idealnie płynne. 8-)
DVB-T też pójdzie moim zdaniem
Ostatnio zmieniony 30 marca 2011, o 10:24 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Szymon_Zy »

Z ciekawości spytam kiedy LED na tunerze powinien sie zapalic? Po podlaczeniu do USB, czy po wyszukaniu kanalow? Konkretnie chodzi mi o te srebrne chinczyki po ~25 zl z ebay'a.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

LED wlaczy się gdy zaczniesz używać urządzenie za pomoca programu
Czyli zaczniesz skanowac lub odbierać TV
Nie ma znaczenia jaki chińczyk

BTW srebrnego chińczyka to raczej sobie daruj bo możesz trafić na b. starą rzecz
choć wygląda na to że już to masz

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

LED włącza się kiedy tuner odbierze sygnał i wstroi się w daną częstotliwość (tzw. LOCK).

Krystek - to że ja wymieniłem leda nie znaczy że każdy musi to zrobić, po prostu mi się niebieski jasno świecący nie podoba, a kupując nowy ze sklepu tuner też można kupić z takim ledem bo teraz taka moda.

waldi1988_111

HDtv usb dvbt af9015 bda

Post autor: waldi1988_111 »

zakupiłem taki tuner zainstalowałem oprogramowanie blazehd 6.0 hmm tuner ma dwie diody jedna do pilota druga nie mam pojęcia do czego służy, ma ktoś może podobny tuner bądź sprawdzał jego działanie? i czy jest może lepsze oprogramowanie niż wyżej wymienione chciałbym sprawdzić jakość sygnału i moc sygnału żeby dobrze ustawić antenę i jeszcze jedna sprawa tuner wykazuje działanie szuka kanałów nic nie zmieniałem w opcjach wyszukiwania, jeżeli ktos wie czy trzeba te podstawowe opcje pozmieniać proszę o podpowiedź z góry dzięki:)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

2 diody.
Dioda do pilota i dioda wskazująca działanie tunera.

Blaze ma na panelu wskażnik sił i jakości W postaci 5 kresek czyli co 20%
Siła prostokącik 5 kresek poziomych jakość antenka 5 kresek pionowych
Trzeba zapisać wyszukane kanały jak wszędzie.

Zablokowany