LV6TMPVR4

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

betoff pisze:Jak możecie, to zgłoście problem z nagrywaniem, żeby nagrany plik był większy niż 2 GB.
Było już o tym na forum.
Chodzi o wsteczną kompatybilność ponieważ system plików FAT pozwala na max rozmiar pliku 2GB.
Po za tym taki plik bardzo łatwo połączyć w jeden, można to zrobić nawet w czasie kopiowania z pendrivu na dysk. Było o tym na forum.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T

Post autor: asier »

Nowy firmware testowy ma numer LV6-OSD1-V7. Zrobiłem pobieżne testy i ogólnie jestem zadowolony z efektu poprawy aspektu dla odtwarzanych filmów. Z punktu widzenia użytkownika telewizora panoramicznego zalecam ustawić w menu proporcje obrazu na "16:9 Wide Screen" (lub przełączyć klawiszem ASPECT z pilota w czasie oglądania), a rozdzielczość dać dowolną (ale najlepiej którąś z wyższych HD). Wówczas zarówno na złączu HDMI jak i SCART wymuszany jest ekran szeroki. W trybie oglądania filmów zachowywane są oryginalne proporcje wyświetlanego obrazu. Sprawdziłem na kilku próbkach avi, mpeg i mkv - poprawnie działa format 16:9, 4:3 i kinowy.
W trybie telewizyjnym i PVR niestety wszystko jest po staremu rozciągane na cały ekran. Spróbuję porozmawiać o możliwości wprowadzenia podobnego rozwiązania dla programów DVB-T, ale tutaj jest rozbieżność zdań na forum (4:3 na cały ekran czy z pasami).
Gdy na forum pojawi się link do nowego firmwaru (niecierpliwych zapraszam na priv) to proszę o konstruktywne uwagi tylko w zakresie najnowszych zmian.
betoff pisze:Jak możecie, to zgłoście problem z nagrywaniem, żeby nagrany plik był większy niż 2 GB.
Nie chcę rozwodzić się na temat kontaktów z Lifeview bo to delikatna sprawa. Owszem można zgłaszać swoje uwagi (nie widzę przeszkód by pisać bezpośrednio do nich), jednak na rozpatrzenie mogą liczyć jedynie błędy krytyczne i powtarzające się uwagi spływające ze wszystkich rynków sprzedaży. Problem zgłoszony przez ciebie wynika z tego, że dyski mogą być sformatowane w systemie FAT lub NTFS i nagrywanie załatwione jest jedną funkcją uwzględniającą ograniczenia starszego z systemów. Zastosowany procesor nie jest uniwersalną maszyną i nie radzi sobie ze wszystkim. Już teraz po kilku poprawkach "leniwie" reaguje na pilota. Jeśli chcesz mieć nagrany materiał w jednym kawałku to po prostu scal go, najprościej poleceniem dosowym:
copy /B plik1.ts + plik2.ts + plik3.ts wynik.ts

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Kolejna wersja firmware dla tunera Not Only TV LV6TMPVR4.

Wersja: LV6-OSD1-V7 (dla oryginalnego pilota)
Data wydania: 28-03-2011

Zmiany:
- Zachowanie proporcji dla odtwarzanych filmów z nośnika USB.
Powiedzmy że zrobili to zachowanie proporcji dla odtwarzanych filmów, wygląda to tak że naciskając przycisk od aspectu zmienia Auto/4:3/4:3PS/4:3LB/16WS.
Teraz tak (sprawdzane na tv 16/9 podłączenie HDMI):
Auto - rozciąga wszystko na pełny ekran
4:3 - dla tv 4:3 prawie ok, film 4:3 pełny ekran, film 16:9 w LB, film 2.35:1 niestety też w LB, a pasy powinne być jeszcze większe
4:3PS i 4:3LB - odpowiednio rozciągnięte, zwężone dla tych ustawień, dokładnie nie sprawdzałem każdego filmu
16:9 - tu najciekawiej, wygląda że wszystko jest ok tak jak powinno film 16:9 pełny ekran, 4:3 w pillarboxie, 2,35:1 w letterboxie.

Minusy są takie że działa to tylko dla odtwarzania filmów, dla odtwarzania PVR nadal bez zmian (naciśnięcie przycisku aspect wyświetla się napis "niewłaściwy"), zmiana tych proporcji podczas odtwarzania filmu zmienia również dla kanałów tv, więc jeśli w filmie ustawimy przykładowo 4:3LB, to potem mamy też tv z pasami, powinno to być osobno dla tv i osobno dla filmów.


-Poprawka działania Timeshift'u
Problem dotyczył tego że po zakończeniu timeshiftu tuner pyta czy usunąć plik czy go pozostawić, pomimo wybrania usunięcia plik zostaje, z tego co sprawdziłem problem nadaj pozostał.

Link: http://gutek.przygarnij.e-net24.pl/gute ... SD1-V7.rar

fido104

Re: LV6T

Post autor: fido104 »

betoff

Jak chcesz mieć pliki większe niż 2 GB sformatuj pendrive-a na system plików NTFS.

Ja tak zrobiłem i po kłopocie.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

asie, dzięki że piszesz jedno, a robisz drugie.

Co do timeshifta to tak jak napisał gutek, nie działa, ale po takim mailu nawet się nie pytam o to żeby to poprawili, napisałem im co innego.

Cieszę się natomiast z możliwości zmiany formatu podczas oglądania filmu.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T

Post autor: asier »

programista pisze:asie, dzięki że piszesz jedno, a robisz drugie.
Zrobiłem tak jak się umawialiśmy, dodając jedynie poszerzone i klarowne wyjaśnienie dwóch problemów z naciskiem na aspect ratio i być może był to jakiś przyczynek do nowego firmwaru. A że zostałem uznany za dobrego testera to już nic nie poradzę na to :)
O obecnej sytuacji w kontaktach z Lifeview możemy porozmawiać na priv.

Rufuss

Re: LV6T

Post autor: Rufuss »

@GUTEK@ pisze:Kolejna wersja firmware dla tunera Not Only TV LV6TMPVR4.

Wersja: LV6-OSD1-V7 (dla oryginalnego pilota)
Pytanie, bo się zgubiłem lekko.
Pierwszy link ITALY-V7 (NEWIR) to odpowiednik dzisiejszego firmware dla wymienionych pilotów. Jest pierwszy w spisie, bo najstarszy, czy dlatego, że jest alfabetycznie pierwszy, a w sumie to wersja V7?
Ostatnio zmieniony 28 marca 2011, o 23:27 przez Rufuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Rufuss pisze:
@GUTEK@ pisze:Kolejna wersja firmware dla tunera Not Only TV LV6TMPVR4.

Wersja: LV6-OSD1-V7 (dla oryginalnego pilota)
Pytanie, bo się zgubiłem lekko.
Pierwszy link ITALY-V7 (NEWIR) to odpowiednik dzisiejszego firmware dla wymienionych pilotów. Jest pierwszy w spisie...
Nie, ITALY-V7 to stara wersja. Najnowsza jest tylko pod oryginalny pilot.

Jabolec

Re: LV6T

Post autor: Jabolec »

16:9 - tu najciekawiej, wygląda że wszystko jest ok tak jak powinno film 16:9 pełny ekran, 4:3 w pillarboxie, 2,35:1 w letterboxie.
Nareszcie! Prześlijcie pozdrowienia ekipie rozwijającej firmware! :)

Rufuss

Re: LV6T

Post autor: Rufuss »

Jakie są widoki na pojawienie się najnowszej wersji do wymienionych pilotów?

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T

Post autor: asier »

Rufuss pisze:Jakie są widoki na pojawienie się najnowszej wersji do wymienionych pilotów?
Jestem w trakcie rozmów na ten temat.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

Asier pisze do nich po NEWIR, jak po ostatnim mailu nie robię sobie nadziei, napisałem im, że prawidłowy aspect powinien być też w dvb-t i pvr, a timeshift to niech sobie odpuszczą jak nie mogą tego zrobić (już o tym, że to drobnostka pominąłem).

Zostało mi się tylko skupić na wymuszeniu jakichkolwiek zmian w obsłudze napisów do filmów, bo chyba więcej nie zrobią. Moje sugestie polepszenia napisów pewno odrzucą, bo za dużo roboty, bo stwierdzą, że "nie ma takich zapytań z rynku europejskiego", bo po co udogadniać obsługę skoro działa.

A Ty asier pisałeś do nich jeszcze w sprawie tych problemów z audio raw, hdmi, dd, dd+, przełączanie tego i tym podobne, to jakby co to prowadź ten temat już do końca.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T

Post autor: asier »

programista pisze:Asier pisze do nich po NEWIR, jak po ostatnim mailu nie robię sobie nadziei, napisałem im, że prawidłowy aspect powinien być też w dvb-t i pvr, a timeshift to niech sobie odpuszczą jak nie mogą tego zrobić (już o tym, że to drobnostka pominąłem).
Wczoraj wieczorem razem z wynikami testów jeszcze raz dokładnie napisałem im o zrobieniu w podobny sposób proporcji także dla DVB-T i PVR. Timeshift przeglądną jeszcze raz.
Zostało mi się tylko skupić na wymuszeniu jakichkolwiek zmian w obsłudze napisów do filmów, bo chyba więcej nie zrobią. Moje sugestie polepszenia napisów pewno odrzucą, bo za dużo roboty, bo stwierdzą, że "nie ma takich zapytań z rynku europejskiego", bo po co udogadniać obsługę skoro działa.
Na to jest niewielka szansa, ale ciągle jeszcze jest.
A Ty asier pisałeś do nich jeszcze w sprawie tych problemów z audio raw, hdmi, dd, dd+, przełączanie tego i tym podobne, to jakby co to prowadź ten temat już do końca.
Niestety inne moje uwagi wypadły z listy. Mam nadzieję, że ASPECT uda się załatwić do końca, potem już raczej ograniczę się tylko do testowania nadesłanych nowych firmwarów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Spokojnie, soft NEWIR na pewno będzie bo tego z kolei ja im nie odpuszcze, ponieważ mój telewizor też ma problemy z pilotem od tunera. (chociaż z drugiej strony to moge jednego pilota do obydwu urządzeń używać ;) )
Z tym że pewnie wersje NEWIR zrobią jak już powstanie ostateczna wersja, bo narazie asier i programista cały czas prowadzą z nimi rozmowy.

Z napisami też wątpie ze poprawią, ale mogli by chociaż rozmiary czcionek zmienić, bo jeśli teraz jest:
{DIVX_FONT_TYPE_BIG = 45,
DIVX_FONT_TYPE_NORMAL = 30,
DIVX_FONT_TYPE_SMALL = 22,}

To według mnie najlepiej byłoby jakby zrobili tak:
{DIVX_FONT_TYPE_BIG = 45,
DIVX_FONT_TYPE_NORMAL = 37,
DIVX_FONT_TYPE_SMALL = 30,}
i według mnie o to można powalczyć, bo z poprawieniem obwódki będzie gorzej ich namówić.
Przy takich rozmiarach spokojnie możnaby oglądać przy wielkości NORMAL i byłby to napisy podobnej wielkości jak te które nadaje TVN na swoich filmach.

Jeszcze wymyśliłem jedną rzecz, ale to już za późno żeby im zgłaszać - chodzi również o proporcje dla tv, dokładniej to TV4 oraz TV Puls nadają cały czas w letterboxie i przydałoby się takie ustawienie proporcji aby rozciągnąć to na cały ekran (mówie o telewizorze 16:9) tak aby czarne pasy były po za ekranem.
Z tym że z drugiej strony jeśli coś takiego by zrobić to jeszcze przydałaby się możliwość ustawienia osobnych proporcji dla każdego kanału, tak żeby dla TV5 i Puls ustawić takie rozciągnięcie, a pozostałe kanały na Auto były.
No ale wiadomo że tego nie zrobią.

rob5zero

Re: LV6T

Post autor: rob5zero »

Hej

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem tego urządzonka.
Mam pytanie do Was - czy też tak kiepsko odtwarza Wam filmy mkv - obraz super ale brak dźwięku. Praktycznie 1 na 10 filmów da się oglądać. Jest jakaś szansa na poprawki w sofcie (o ile to mozliwe) czy raczej pozostaje konwertowanie takich filmów z odpowiednimi kodekami audio?

Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Tuner nie obsługuje dźwięku DTS, jeśli te pliki MKV które odtwarzasz mają dźwięk w tym formacie to na tunerze nie będą odtwarzane poprawnie.

oltom71

Re: LV6T

Post autor: oltom71 »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem urządzenia , jestem w fazie poznawania jego możliwości.
Mam jedno pytanie po aktualizacji do najnowszego softu V7 nie działa hasło 888888
Również przy resecie do fabrycznych nie pyta o hasło.
Czy można prosić o radę.

wtol
Posty: 14
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 09:05
Odbiornik: LV6TMPVR4
LV5TDelux USB 2.0
Nadajnik - obiekt nadawczy: Rachocin, Trzeciewiec

Re: LV6T

Post autor: wtol »

@ oltom71

Spróbuj hasło 22222222

@ gutek

Uciążliwość letterboxa w TV4 i TVPuls można pominąć ustawiając w LV6T format letterbox natomiast w telewizorze 16:9 "zoom" inne telewizory mogą mieć inne nazwy. U mnie objawia się to tym że program nadawany w :
16:9 zachowuje swój rozmiar
4:3 z letterbox-em widoczny jest jako 16:9 z zachowaniem proporcji
typowy 4:3 niestety ma obciętą grę i dół ale tych audycji jest stosunkowo mało
Twój pomysł z indywidualnym ustawieniem formatu dla każdego kanału byłby najlepszy, jednak jak to sam zauważyłeś pozostanie w strefie marzeń. Niemniej takiego rozwiązania w żadnym z tunerów DVB-T czy satelitarnym nie zauważyłem.

Dodane !! Powyższy sposób działa tylko na rozdzielczości 576, przy rozdzielczości 720 oraz 1080 opcja zoom w telewizorze nie jest dostępna.
Ostatnio zmieniony 30 marca 2011, o 20:41 przez wtol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko właśnie nie każdy telewizor ma taki zoom że pozwala rozciągnąć letterboxa na pełny ekran, mój ma ta głupio że rozciąga cały obraz, nie tylko góra-dół.
Też nigdzie nie widziałem takiego rozwiązania z zapamiętaniem proporcji dla danego kanału, chociaż nie wiem czy przypadkiem w tunerach linuxowych nie da się czegoś takiego ustawić.

Jednak wcześniej czy później TV4 i Puls zaczną nadawać w prawdziwym 16:9, więc to kwestia czasu jak problem sam się rozwiąże.


oltom71 - hasło to same dwójki i wystarczyło przejrzeć chociaż te 3 strony tematu wstecz.

MAKI

Re: LV6T

Post autor: MAKI »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum. W dniu wczorajszym próbowałem dokonać aktualizacji mojego Not Only TV LV6TMPVR4, ale niestety coś poszło źle. Efektem jest to, że sprzęt "padł". Nie reaguje na pilota jak również na przyciski na obudowie sprzętu. Czy jest jakaś szansa, żeby to jakoś cofnąc, czy pozostaje mi tylko oddanie sprzętu do serwisu?

Dziękuje za pomoc

Zablokowany