DVB-T z RTCN BYDGOSZCZ TRZECIEWIEC

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

Wiesz, nie wiem dokladnie jak to sprawdzić. Z jakich innych nadajników nadaje tvp3 poznań? Chyba jeszcze z Piły.

DVB-T

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVB-T »

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaztv_stacja.php?pid=14
Kalisz, Poznań, Konin
do Konina masz 80 km a do Śremu 130. Musiałbyś zobaczyć na jakim kanale to leci, innymi słowy na jakiej częstotliwości

te 4 programy jakie wypisałeś, tj., TVP1, TVP2, TVP info i Polsat, które są spoza Trzeciewca odpowiadają idealnie temu co jest nadawane z Żółwieńca. Jeśli napiszesz jeszcze, że TVP Info jest w gorszej jakości niż reszta, to będzie praktycznie pewność, bo TVP Info ma znacznie mniejszą moc nadawania. link:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=123

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

No tak tvp info gorsza jakość. Mało algorsza. Czy w takim razie w moim położeniu mam szanse na odbiór z tej anteny? Chodzi o dvb-t

DVB-T

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVB-T »

Twoją zaletą jest niewątpliwie 8 piętro. Obecnie masz szansę odebrać z Iławy-Kisielic, a być może z Płocka-Rachocina, ale to już bardziej wątpliwe. Ale warunkiem jest nieprzesłonięty widok w kierunku nadajnika (północny-wschód) i dobra antena

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

Noczy ona jest dobra to nie wiem. Jednak tylko 80zł. i saturn. 1 stronę okna mam przysłoniętą jakimiś tam blokami a 2 strona jest ok. Tylko że niw wiem jaki kierunek.
Narazie niestety nic nie mogę złapać. A i jeszcze jedno żeby zamątować antene musze mieć dziury w tych grubych ociepleniach i niemam jej założonej na sztywno. Leży na parapecie aktualnie. Czy to ma jakieś znaczenie?

wachcio

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: wachcio »

m-a-t nie wiem czy u Ciebie to będzie wykonalne ale ja w domku jednorodzinnym zakładałem u siebie antenę sat 100cm na elewacji. Zrobiłem to w ten sposób odkułem trochę tynku wewnątrz. Przewierciłem ścianę na wylot. Włożyłem pełny gwint z kilkoma nakrętkami tzn. jedną od wewnątrz później zatartą tynkiem, drugą na zewnątrz którą dokręcając dociągnąłem do ściany, trzecia i czwarta w kontrze tuż pod powierzchnią elewacji w 15cm styropianie. Na czterech takich zawiesiłem uchwyt do anteny. Antena stabilna dosyć choć to jednak metrowy "żagiel".
Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem:)

_chris_

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: _chris_ »

m-a-t pisze:A i jeszcze jedno żeby zamontować antenę murszę mieć dziury w tych grubych ociepleniach i nie mam jej założonej na sztywno. Leży na parapecie aktualnie. Czy to ma jakieś znaczenie?
no, ma znaczenie, zwłaszcza, jeśli parapet jest metalowy. Jeśli jest wewnątrz mieszkania, to może być jeszcze gorzej, z uwagi na możliwa wysoką tłumienność szyby.

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

1. ŁoŁ za takie przewiercenie elewacji nie miałeś żadnych konsekwencji? Jeśli nie to sprubuje tak. A jakie długie masz te śruby do tego?
2. Parapet metalowy jest ale na zewnątrz.

wachcio

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: wachcio »

m-a-t nie miałem żadnych konsekwencji gdyż to mój dom a nie jakiejś spółdzielni więc od razu pisałem, że nie wiem czy u Ciebie takie rozwiązanie "wypali". Kupiłem same gwinty a ile ich zostało w ścianie to trudno określić. Ściana ma ok 21cm, ocieplenie 15cm i ok 1cm struktura elewacyjna. Od środka trochę podkułem a później zagipsowałem, żeby nie było widać nic w środku.

zuraw

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: zuraw »

Powrócę do tematu Trzeciewiec.
Kiedy można się spodziewać kliknięcia "entera" i odpalenia DVB-T z Trzeciewca?
Ostateczny termin to połowa lipca, ale może uda się odpalić to szybciej... czyli przed wakacjami i wyjazdami nad jeziora oraz do lasu ;-)

DVB-T

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVB-T »

zuraw pisze:Powrócę do tematu Trzeciewiec.
Kiedy można się spodziewać kliknięcia "entera" i odpalenia DVB-T z Trzeciewca?
Ostateczny termin to połowa lipca, ale może uda się odpalić to szybciej... czyli przed wakacjami i wyjazdami nad jeziora oraz do lasu ;-)
ostateczny termin to 31 lipca, a jeśli będzie wcześniejsza emisja, to na pewno nie dowiemy się o niej z wyprzedzeniem, tylko po fakcie.

DVBManiak

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVBManiak »

Właśnie. Tak jak to było ostatnio z Mux 2 odpalono go 19 IV niespodziewanie. Lubię takie niespodzianki Emitela :)

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Nie licz na to że MUX II ruszy np. w czerwcu... ja stawiam na połowę lipca... optymistyczny wariant to początek lipca.

DVBManiak

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: DVBManiak »

Puma pisze:Nie licz na to że MUX II ruszy np. w czerwcu... ja stawiam na połowę lipca... optymistyczny wariant to początek lipca.
Ja też stawiam na lipiec wcześniej nie :D

m-a-t

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: m-a-t »

Wątpie, żeby na początku miesiąca wakacyjnego. Może po 15. lipca.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

7 czerwca kolejny raz wyłączą nadajniki tym razem od 7 do 15. Tak myślę,że dzisiejsze prace były spowodowane umieszczeniem nadajników DVB-T a najpóźniej pewnie 7 czerwca zawisną w Trzeciewcu.
http://www.dxantena.fora.pl/biezace-wyd ... .html#1058

Gdybyż to była prawda... pomarzyć :)

BiTCity
Posty: 543
Rejestracja: 21 października 2010, o 19:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: LG43UM7050PLF , LG32LM6300PLA
Instalacja antenowa: Dipol 16-21-60 (66+9m npm)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Bydgoszcz/Chojna/Iława/Sierpc/Gołogóra

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: BiTCity »

To bardzo prawdopodobne bo Konin który też niedługo będzie w zasięgu DVB-T na dniach również konserwuje :) następne konserwacje planowane na wrzesień więc to już po starcie MUX2. Oczywiście mogą wyłączyć tuż przed startem (31 lipca) nie wiem jak to zrobili w miejscach gdzie cyfra już działa.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Puma »

Ktoś już coś łapie z Trzeciewca?
Ja nic nie złowiłem a skanuje pasmo co jakiś czas.

Przeczytałem w komentarzach na stronie media2 że już testują.
kiks pisze:Bydgoszcz/Trzeciewiec testuje MUX-2 oficjalny start 31.07.br.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: Tom345 »

Jeden komentarz jeszcze nic nie znaczy, każdy może sobie coś napisać.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: DVB-T Trzeciewiec

Post autor: odziom91 »

Puma pisze:Ktoś już coś łapie z Trzeciewca?
Ja nic nie złowiłem a skanuje pasmo co jakiś czas.

Przeczytałem w komentarzach na stronie media2 że już testują.
kiks pisze:Bydgoszcz/Trzeciewiec testuje MUX-2 oficjalny start 31.07.br.
Jeśli testują - to w nocy - sądząc po godzinie pojawienia się komentarza.
W dzień i wieczorem "raczej nic nie ma" - sam skanuję pasmo co jakiś czas. ;)

Zablokowany