SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Bemowo – Sobota było rewelacyjnie (zresztą to pisałem na forum – małe wahania jakości sygnału ale nie powodowały żadnych problemów z oglądaniem.
Dzisiaj 7.00 jakość sygnału „pływa” od 44% do 78% w momencie spadku jakości obraz dostaje „pikselizacji” sprawdzane na antenie bez wzmacniacza na telewizorze oraz na tunerze komputerowym to samo. Wieczorem sprawdzę z przedwzmacniaczem ale pewnie będzie to samo.
Jednak to co jest dzisiaj a to co było w Sobotę to niebo a ziemia na korzyść jakości w Sobotę.

Dodane:
Poniedziałek Godzina 21:20 jakość sygnału pływa ale już w niewielkim zakresie (70-78%) ale nie powoduje to żadnych pikselizacji i innych problemów z odbiorem wszystko jest ok. Czyli jest lepiej niż rano około 7:00 i wróciło do tego co było w sobotę to co jest teraz jest ok. (godzina 21:20)

marcus1968

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: marcus1968 »

No niestety - w Wolominie od jakiegos czasu (od niedzieli?) sygnal na paczce TVP znowu ma chwilowe problemy z pikselacja...

pawian77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawian77 »

No musze powiedzieć, że dzisiaj w Legionowie mam odbiór miodzio. Panowie z Emitela gratuluję i oby tak dalej.

Nicniewiedzki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Nicniewiedzki »

A w Kobiałce o 22:45 tak samo źle jak to opisałem dwa dni temu. Czyżby Emitelowi udało się rozbić solidarność legionowsko-białołęcką?

pawian77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawian77 »

Cofam wczorajsze stwierdzenie, bo na SD wsio było ok a na HD okazało się, że lepiej niż normalnie ale też sadziło sporadycznie.

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Bamowo 15.12 "pływanie" jakosci sygnału powodujące pikselizacje itp zjawiska. Jest gorzej niz było (wcześniejsze wpisy z innych dni) praktycznie nie ma jak oglądać. Nie wiem czy cos emitel zmienił ale pogorszyło sie znacznie.

Koledzy prośba wiem, że to forum Emitela ale mam prośbę czy może ktoś zobaczyć jak przestawia się na wskaźnikach sygnał jakości POT czy stoi w miejscu czy tez występuje delikatne pływanie (odbiór jest ok ale pływa na wskaźniku ) chodzi mi czy pływa czy jest stabilny stoi w miejscu bo mi od dzisiaj zaczął pływać od 60 do 70% i albo POT kombinuje tez coś z emisja synchroniczną albo jutro musze wejść na dach bo cos mi nie łączy i jak zawieje to spada?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

lukaszc2 pisze:Bamowo 15.12 "pływanie" jakosci sygnału powodujące pikselizacje itp zjawiska. Jest gorzej niz było (wcześniejsze wpisy z innych dni) praktycznie nie ma jak oglądać. Nie wiem czy cos emitel zmienił ale pogorszyło sie znacznie.

Koledzy prośba wiem, że to forum Emitela ale mam prośbę czy może ktoś zobaczyć jak przestawia się na wskaźnikach sygnał jakości POT czy stoi w miejscu czy tez występuje delikatne pływanie (odbiór jest ok ale pływa na wskaźniku ) chodzi mi czy pływa czy jest stabilny stoi w miejscu bo mi od dzisiaj zaczął pływać od 60 do 70% i albo POT kombinuje tez coś z emisja synchroniczną albo jutro musze wejść na dach bo cos mi nie łączy i jak zawieje to spada?
Na Nowodworach jakość i siła na obydwu multipleksach stoi 17.45.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Pikselizacje na TVP Info.

Post autor: orin »

Do Emitela, występują chwilowe miejscowe pikselizacje w obrazie lecz tylko na TVP Info, nie ma żadnych problemów na TVP1 i 2.
Identyczny problem jest również obserwowany przez abonentów nowego nadajnika w Krakowie, stąd problem nie jest w odbiorze sygnału a raczej w dosyle do stacji czołowej lub w samej stacji.
Cytat z frum Satkurier'a:
"mohamed
Pikseloza na TVP Info kanał 25 RCTN Chorągwica jest coraz bardziej denerwująca. Jak zaczeli testy w piątek rano to leciało TVP Info Kraków i obraz był czysty. Niech TP Emitel usunie tę usterkę, bo zaczynam wątpić co lepsze analog czy cyfra ;-)"

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Brak EPG

Post autor: orin »

Dziś tj 09.03.2008 brak EPG w Warszawie g 11.45. Za to odbiór programów bez pikselizacji na Nowdowrach, antena jak w awatarze :) Odbieram bez problemu POT i Emitel.

Nicniewiedzki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Nicniewiedzki »

Dzisiaj w Kobiałce przed 14:01 i po 14:02 odbiór paczki TVP bez przycięć.
TV pokazywał:
CBER: 5 E-5 (najlepszy wynik w historii)
VBER: 0 E-7 (co parę minut wskakiwała jakaś wartość, ale bez żadnych skutków w obrazie)
P_error: 0 (sztywne zero!)
Poziom sygnału: 95-97, C/N: 24-25,5 dB.
Przez minutę od 14:01 do 14:02 coś było inaczej w nadawaniu, bo paczka TVP przestała być piękna.
CBER: 300 E-5
VBER: 0 E-7 (co jakiś czas wskakiwała jakaś wartość i było przycięcie obrazu)
P_error: co każde przycięcie przybywało 3-4
Poziom sygnału: 97, C/N: 24-25,5 dB.

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Bemowo godzina 17:05 brak odbioru paczki TVP Antena indywidualna - brak odbioru Antena zbiorcza - brak odbioru (jedna na PKiN, zbiorcza na Raszyn)

17:10 Sygnał sie pojawił - bardzo niska % jakosc sygnału na wskaźniku.

Coś jest robione poczekamy na efekty.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

lukaszc2 pisze:Bemowo godzina 17:05 brak odbioru paczki TVP Antena indywidualna - brak odbioru Antena zbiorcza - brak odbioru (jedna na PKiN, zbiorcza na Raszyn)

17:10 Sygnał sie pojawił - bardzo niska % jakosc sygnału na wskaźniku.

Coś jest robione poczekamy na efekty.
Rzeczywiście sygnał nieco słabszy jednak odbiór zarówno multipleksu Emitela i POT bez problemu. Antena jak w awatarze skierowana na PKiN.Odbiór, okolice pętli autobusowej Nowodwory, godzina 19.54.
Sądzę, że nadszedł czas abyś przeprowadził konserwacje swojej instalacji antenowej.

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

O jakiej konserwacji piszesz indywidualna antena kierunkowa Yagi 19 elementowa może ma ze dwa miesiące oczywiście fider również nowy wszystko podłączane samodzielnie. Druga zbiorcza ma moze ze dwa lata i odbiera analog rewelacyjnie. Może i bym szukał problemów w antenie żeby nie fakt że POT, który nadaje z mniejszą mocą niż Emitel odbieram prawidłowo i stabilnie (było kilka godzin co zaobserwowałem pływanie ale było to tylko raz a i tak nie powodowało żadnych problemów w odbiorze POT.

A tak pytanie poza tematem widziałeś tą swoją antenę wewnątrz jak to wygląda?

Greeg

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Greeg »

Dziś odbiór na Tarchominie Światowida-Pancera TM6900HD Combo na paczce Emitela zły pikseloza i czkawka dźwięku co parę chwil beznadzieja. :(

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

lukaszc2 pisze:A tak pytanie poza tematem widziałeś tą swoją antenę wewnątrz jak to wygląda?
Owszem wiem jak jest zbudowana antena Digit Activia (http://www.telmor.pl/pl/offer/163).
Dlatego, że ma szeroki kąt wiązki i regulacje wzmocnienia mogę odbierać PKiN i Raszyn.
Skoro uważasz, że instalacja masz sprawną, to jedynym rozwiązaniem jest instalacja drugiej anteny skierowanej na Raszyn i zastosowanie sumatora http://www.dipol.com.pl/sumator_telwizy ... _C0910.htm

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

orin pisze:
lukaszc2 pisze:A tak pytanie poza tematem widziałeś tą swoją antenę wewnątrz jak to wygląda?
Owszem wiem jak jest zbudowana antena Activia i dlatego, że ma szeroki kąt wiązki mogę odbierać zarówno PKiN i Raszyn.
Skoro uważasz, że instalacja masz sprawną, to jedynym rozwiązaniem jest instalacja drugiej anteny skierowanej na Raszyn i zastosowanie sumatora http://www.dipol.com.pl/sumator_telwizy ... _C0910.htm
Kolego ale nic mi to nie pomoże bo antena skierowana na PKiN będzie odbierała również na kanale 48 emisję Emitela a 2 antena skierowana na Raszyn odbierać będzie na tym samym kanale 48 tą samą emisję Emitela i znowu będzie „kanapka”.
Było okres, że było już dobrze dało się normalnie odbierać sygnał z PKiN pomimo pracy Raszyna.
Powiem Ci tak kombinowałem już jak tylko możliwe antena tu antena tam symetryzator, wzmacniacz każdą kombinację i zawsze POT ok. a z paczkę TVP różnie bywa, ale z tego co czytam to forum to ludzie z innych dzielnic maja to samo wiec problem nie jest indywidualny.

Wojtula

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Wojtula »

Wtrące swoje trzy grosze.
Mieszkam w niskiej zabudowie na Bielanach. Antena siatkowa z dobrym wzmacniaczem, ustawiona na (niewidoczny) pałac. Mam dwa tunery: Maximum-1300 i do peceta X3M - TU1100 USB. Maximum odbiera b. dobrze TVP (sygnał ok. 70%, jakość na poziomie >80%) i dobrze POT (sygnał 60%, jakość >70%). Natomiast tuner USB... Cóż, POT odbiera dobrze, natomiast TVP TRAGICZNIE. Koszmarna pikseloza, właściwie resztki obrazu i bez dźwięku. Jeden z programów (AltDVB) pokazuje na paczce TVP jakość 90-100%, natomiast jakość skacze co kilka sekund ze 100% do zera. Program dołączony do karty nie pokazuje na swoim wskaźniku nic. Nie rozumiem tego, czyżby X3M miał problem z emisją synchroniczną??? Bo w końcu zarówno sygnał jak i jakość TVP jest lepsza, przynajmniej wg Maximum.

Aha, próbowałem stłumić sygnał, ale nic to nie daje.

PS. Ten X3M TU1100 cieszy się generalnie niezłą opinią i jest dość popularnym urządzonkiem...
PPS. Panie Łukaszu, Pan zdaje się ma TU1100, jak się sprawdza?

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Jeżeli pytanie było skierowane do mnie to ja sygnał odbieram na telewizorze Sharp.

pawian77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawian77 »

Heh a ja nie siedzię codziennie bo nie chcę się stresować, ale jak polookałem przez ostatnie 2 dni w Legionowie mam odbiór miodzio.

Romcio

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Romcio »

Marysin wawerski. Sharp DH65E+ antena pokojowa+wzmacniacz

od wczoraj wieczora (wtorek)całkowity brak paczki TVP.
POT odbierał ok, TVP kiepsko.Postanowiłem właczyc automatyczne strojenie. I od tej chwili calkowity brak TVP. Antena skierowana na pałac.
ps. mam na POT opóżnienia fonii które po minucie lub kilku ustepują. jest to jednak uciążliwe. zmieniam kanał i czekam, następny i czekam itd. Czy może to być spowodowane tym że antena łapie ten sygnał niejako bokiem czy też jakiś odbity? Bo chyba nie wina Odbiornika?

Zablokowany