DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: Przemo »

Do wuwu . Nie sugeruj się tym co pokazuje wskaźnik mocy/jakości? W DVB Viewer. Najlepiej ustaw antenę za pomocą dołączonego TransEdit Scanner. Tam jest pokazana jakość sygnału. Również darmowym Prog DVB można zobaczyć jednocześnie wskaźnik mocy i jakości sygnału w DVB-T. Lepiej to wygląda w przypadku kart DVB-S i S2, gdzie DVB Viewer pokazuje prawidłowo moc sygnału.

http://www.wrzuta.pl/obraz/Mmsj7XyZZl/
http://www.wrzuta.pl/obraz/2HqEfjFUQE/
Oba przykłady dotyczą odbiory TVN ze Śremu na kanale 23.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

@zbikac238

Jaki masz tuner (lub TV) ? Podaj nazwę, bo bardzo fajnie wyglada EPG. :)

mareksz

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mareksz »

Te zdjęcia epg to wkleił spn, a pochodzą z telewizora Sony serii W, jak sądzę.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

piotr2802 pisze: A nie można zrobić wyjątku i TVP Info Kraków nadawać w mpg-2. Przecież użytkownicy posiadających możliwość odbioru mpg-4 bez problemu odbiorą TVP Info w mpg-2. Z racji że jest to lokalny program informacyjny dla Małopolski (Kronika krakowska) to więcej osób mogłoby ogladać ten program. Tutaj wydaje mi się że musimy naciskać na TVP, bo z tego co wiem TP Emitel nie może tego zmienić.
Głowy nie daję, ale chyba w tym celu trzeba by uruchomić osobną paczkę bo cały multiplex musi być emitowany chyba w jednym formacie. Jeśli tak jest to zapewne o TVP Info Kraków możemy zapomnieć.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

piotr2802 pisze:@zbikac238

Jaki masz tuner (lub TV) ? Podaj nazwę, bo bardzo fajnie wyglada EPG. :)
Ja wklejałem te fotki. Pochodzą z tv Sony model W4220.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

zbikac238 pisze:Super ale na moim sharpie widze tylko liste kanałów i dni
od razu się to pojawia czy trzeba czekać??
U mnie wskakuje od razu. Np dziś po przeprowadzeniu automatycznego wyszukiwania programów i zaakceptowaniu tych które tv znalazł wszedłem do EPG i było wszystko. Zapewne tak jak w tv satelitarnej są różne formaty EPG i nie każdy tv czyta wszystko. Albo może masz słaby sygnał, chociaż przedtem jak były testy z Krzemionek to ani razu nic nie udało mi się odebrać - pojawiało się tylko kilka linii obrazu a EPG całe się ładowało.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ploomba »

spn pisze: Głowy nie daję, ale chyba w tym celu trzeba by uruchomić osobną paczkę bo cały multiplex musi być emitowany chyba w jednym formacie. Jeśli tak jest to zapewne o TVP Info Kraków możemy zapomnieć.
Nie musi byc emitowany w jednym systemie.

Przez kilka dni ze Skrzycznego trzy programy byly w mpeg-2 a czwarty tvp-hd w mpeg-4

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

ploomba pisze:
spn pisze: Głowy nie daję, ale chyba w tym celu trzeba by uruchomić osobną paczkę bo cały multiplex musi być emitowany chyba w jednym formacie. Jeśli tak jest to zapewne o TVP Info Kraków możemy zapomnieć.
Nie musi byc emitowany w jednym systemie.

Przez kilka dni ze Skrzycznego trzy programy byly w mpeg-2 a czwarty tvp-hd w mpeg-4
Czyli teraz nie wiemy kto odpowiada za brak TVP Info Kraków - TVP czy Emitel?. Bo jeśli może to być hybryda to przecież wystarczyłoby podmienić kanały bo gdy rano sygnał był w MPEG2 to TVP Info Kraków działało bez problemu.

ms93

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ms93 »

Takie pytanie: czy u was tez jest taka roznica pomiedzy TVP Info i TVP2 na programie lokalnym? U mnie TVP Info wyglada tragicznie i jest strasznie rozmazane...

konrad

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: konrad »

TVP-info beznadziejne.
Sygnał na wysokości giełdy przy Balickiej 100%

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Mam pewną radę dla osób, które troche dalej mieszkają od RTCN w Chorągwicy. Nie kierujcie się do końca mapką zasięgu umieszczoną przez TP Emitela. Prubujcie bardzo dokładnie ustawić antenę w stronę nadajnika. Syganał cyfrowy wymaga bardzo precyzyjnego wycelowana w stronę nadajnika.
Ja mieszkam ok. 50 km na zachód, (okolice Sanki) i poziom sygnału mam 97 % przy jakości sygnału 90 %. Usytuowanie raczej w dolinie przesłoniętej gęstym lasem. Gdy patrzę na mapkę zasięgu TP Emitel, to u mnie nie pewinno być zasięgu, a rzeczywistość jest inna i poziom sygnału jest bardzo wysoki jak na tą odległość od nadajnika.

Odbiornik satelitarno-naziemny combo Technomate 6900.
Antenę mam siatkową ze wzmacniaczem.

welmal

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: welmal »

Wieliczka ul.Różana - ~8 km od nadajnika w Chorągwicy. U mnie duże wahania poziomu mocy sygnału, od całkowitego zaniku do mocy maksymalnej. Odbiornik TV Sony KDL W4000.

SP9TCU
Posty: 8
Rejestracja: 28 lutego 2009, o 23:26

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: SP9TCU »

Ciekawe jak to będzie jak każdy będzie to musiał mieć
przy takich opiniach nie ma szans

mike

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: mike »

zbikac238 napisal:
A skąd łapiesz ten szczyrk?

No jak to skad ? Ze Skrzycznego ;)

Acha, Tobie pewnie chodzi gdzie ja jestem. No wiec Monowice, to blisko (nawet bardzo) Oswiecimia, czyli dosc daleko od Choragwicy. Odbior poprawny na antenie Yagi 1/21-60 ze wzmacniaczem 22 dB. Ale od czasu do czasu sa krotkie stream error. Dzisiaj nie mialem juz zdrowia, zeby dalej sprawdzac, czy sygnal za slaby, czy moze przesterowuje wzmacniacz. Widac z tego ze zasieg DVB-T jest znacznie wiekszy niz analogu (np. ja analogowwego Pulsu z Choragwicy nie odbieram). Acha, Monowic tez nie ma na mapce pokrycia, jestem niby juz poza, a jednak jak widac nie jest tak zle :D

lukaszc2

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: lukaszc2 »

welmal pisze:Wieliczka ul.Różana - ~8 km od nadajnika w Chorągwicy. U mnie duże wahania poziomu mocy sygnału, od całkowitego zaniku do mocy maksymalnej. Odbiornik TV Sony KDL W4000.
Czyżby jakaś antena zbiorcza na bloku ? (na zbiorczej w warszawie mam to samo). Lub może masz antenę indywidualną ale ze wzmacniaczem (zbyt duże wzmocnienie) ?

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

wieliczka na terenie Wieliczki to na kawalku drutu zadziala superowo.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: gorki »

Mam propozycje do wszystkich zainteresowanych,podawajcie z jak najbardziej oddalonych miejscowosci od Choragwicy raporty o sygnale,stworzymy wlasna mapke zasiegu.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

spn pisze:
zbikac238 pisze:Super ale na moim sharpie widze tylko liste kanałów i dni
od razu się to pojawia czy trzeba czekać??
U mnie wskakuje od razu. Np dziś po przeprowadzeniu automatycznego wyszukiwania programów i zaakceptowaniu tych które tv znalazł wszedłem do EPG i było wszystko. Zapewne tak jak w tv satelitarnej są różne formaty EPG i nie każdy tv czyta wszystko. Albo może masz słaby sygnał, chociaż przedtem jak były testy z Krzemionek to ani razu nic nie udało mi się odebrać - pojawiało się tylko kilka linii obrazu a EPG całe się ładowało.
To raczej co innego niż zasieg bo jestem nad wieliczką prosto do chorącwicy sygnał na maxa.
Ale Epg nie mam choć samo epg wygląda niemal identycznie
Mam Sharp 32dh65e może ktoś pomoże
A tak mnie namawiali w MediaMarkt żebym nie kupował bo dla telewizji naziemnej nie warto.
Ja jestem zachwycony. Rano jak był mpeg2 i porównywałem na inny lg z cyfra to się zastanawiam po co wziołem dekoder hd z cyfry.
Niech cyfra się przeniesie do multipleksa.

zbikac238

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zbikac238 »

zbikac238 pisze:
spn pisze:
zbikac238 pisze:Super ale na moim sharpie widze tylko liste kanałów i dni
od razu się to pojawia czy trzeba czekać??
U mnie wskakuje od razu. Np dziś po przeprowadzeniu automatycznego wyszukiwania programów i zaakceptowaniu tych które tv znalazł wszedłem do EPG i było wszystko. Zapewne tak jak w tv satelitarnej są różne formaty EPG i nie każdy tv czyta wszystko. Albo może masz słaby sygnał, chociaż przedtem jak były testy z Krzemionek to ani razu nic nie udało mi się odebrać - pojawiało się tylko kilka linii obrazu a EPG całe się ładowało.
To raczej co innego niż zasieg bo jestem nad wieliczką prosto do chorącwicy sygnał na maxa.
Ale Epg nie mam choć samo epg wygląda niemal identycznie
Mam Sharp 32dh65e może ktoś pomoże
A tak mnie namawiali w MediaMarkt żebym nie kupował bo dla telewizji naziemnej nie warto.
Ja jestem zachwycony. Rano jak był mpeg2 i porównywałem na inny lg z cyfra to się zastanawiam po co wziołem dekoder hd z cyfry.
Niech cyfra się przeniesie do multipleksa.
A i jeszcze nie mam daty w EPG a jak rano było mpeg2 to miałem 18/5 jak zresztą wszyscy

markez

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: markez »

Ok mam już soft co mierzy moc i jakość, więc mogę napisać. Wewnątrz budynku od strony północnej koło węzła Wielickiego na antence dołączanej do karty moc/jakość między 65/95 a 65/100. USB Avermedia volar hx. Niedaleko na Sony 32V4500 na antenie pokojowej radiowej(!) odbiór idealny, ale nie dopytałem się o parametry niestety. Obie lokalizacje około 8km w linii prostej od nadajnika.

Edit:
http://www.wrzuta.pl/obraz/41sWDeNJoG/0 ... vb-ttvp_hd
http://www.wrzuta.pl/obraz/vJFp1Z0i1s/0 ... vb-ttvp_hd

Zablokowany