Odbiór DVB-T w północnej części województwa

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T Proszowice i okolice

Post autor: Martinez1989 »

Można spróbować, bo jeśli mieszkasz dość wysoko i nic Ci nie zasłania odbioru, to może się udać... te mapki to mapki, nie rzeczywistość...
Pzdr;)

michał82

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: michał82 »

PanGie pisze:
michał82 pisze:Tenczynku dziś skanowałem tunerem komputerowym i miałem siłę 57-58% jakość 52-55% ale niestety nie wczytało mi kanałów.
A wcześniej jaki miałeś poziom sygnału? MUX2 nadaje mocniej niz ten TVP?
Wcześniej to było zaledwie coś ok.20%siła sygnału a więc napewno jest dużo mocniejszy

rafal.w.

Re: DVB-T Proszowice i okolice

Post autor: rafal.w. »

mc-fit pisze:no to zobacz mux2 odbiur
http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&w ... kie#Krakow
czeba czekac

RTCN Kraków / Chorągwica
Kolego o tym, że na Chorągwice czekać do lipca muszę to ja wiem dobrze. Pytanie było postawione czy w okolicach proszowic w chwili obecnej odbiera ktoś suchą górę przy mocy 10 kw lub wisłę.

teraz już sam mogę odpowiedzieć na to pytanie.
Poświęciłem się dziś i zamontowałem nową antenę na dachu ( dom 2 piętrowy + poddasze + maszt 5 m do komina przykręcony około 22m nad poziomem gruntu). mieszkam pomiędzy proszowicami a nowym brzeskiem około 3 km od nowego brzeska na pagórku.
zamontowana antena to telmor ASR 860 P25 (kąt wiązki około 50 stopni) skierowana mniej więcej w kierunku szczawnicy (tvp2 odbieram bardzo dobrze z tego nadajnika).

sprzet:

TV Panasonic Viera 42" zintegrowany tuner dvb-t MPEG4
siła sygnału 6/10
jakość sygnału 4/10 czasami 5/10 raz spadło do 2/10 obraz odbieram bardzo dobrze zero błędów i bez przycinania.

reasumując:
odbiór akceptowalny osiągnąłem po zamontowaniu anteny łącznie na wysokości około 22 m nad gruntem
antena ASR 860 P25 (z najmocniejszym wzmacniaczem jeśli chodzi o anteny ASR)

Hamer

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: Hamer »

Podnosze temat.
I jak tam Krzeszowice i okolice dolatuje do kogoś MUX3 k. 62 z Wisły??

avatar.avatar

Re: DVB-T Proszowice i okolice

Post autor: avatar.avatar »

Witam.
Od 24.03.2011 odbieram mux3 z wisły-skrzyczne w Luborzycy i Kocmyrzowie .Odległość od nadajnika 93km.Kanał 62 (tvp1,tvp2,info-katowice,tvp historia,tvp-kultura) :D
Antena kierunkowa-15 dB,bez wzmacniacza :o

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: djlosiu »

Wisła/Skrzyczne u mnie chodzi bez problemu na antenie siatkowej ze wzmacniaczem mieszkam koło kościoła ŚW.ANDRZEJA.

K 38
Polsat
Puls
Puls2
TV4
TVN
TVN7

K 62
TVP1
TVP2
TVP INFO
Kultura
Historia

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Nardis »

Ja mieszkam 4km na południowy-wschód od Bazyliki Świętego Andrzeja i także odbieram Skrzyczne k38 i k62. Na antenie siatkowej ze wzmacniaczem MGF-01 (S=24db, F=0,2db) daje siłę sygnału 98% na tych kanałach ale pobliski wysoki las drzew wnosi interferencje i zniekształcenia fazowe sygnału, przez co jakość z tej anteny jest na poziomie 51-55%. Na Yagi 21-elementowej lub ATX-55 śmiga bardzo dobrze. W naszym terenie bardzo dużo zależy od wysokości zawieszenia anteny. Za miesiąc włączą DVB-t w Częstochowie, więc też będzie odbiór z tego kierunku.

Dodatkowo odbieram z Czech programy DVB-t z: Ostrawa (Hostalkovice) k54, Frydek Mistek k54. Idzie odebrać też analog z Praded k36 - niedługo będzie nadawany DVB-t. W moim miejscu bardzo dobrze odbieram nadajniki analogowe z Krakowa, Kielc, Łodzi, Częstochowy, Opola, Wrocławia i Zakopanego. Na razie brak sygnału STV ze Słowacji ale pracuję nad lepszym systemem antenowym i może uda mi się za niedługo odebrać jakieś MUXy z tamtąd.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: igorlan »

Nardis pisze:.... Idzie odebrać też analog z Praded k36 - niedługo będzie nadawany DVB-t.
Witam kolegę, z Pradeda na k36 już leci MUX1 :)

podrawiam

piotr2802

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: piotr2802 »

A ja sprawdzałem dzisiaj w miejscowości Frywałd gm. Krzeszowice i niestety ale sygnał MUX III nie przekracza 9 % i niestety nici z oglądania. Fakt faktem miejscowośc ta położona jest w dolinie rzeki Sanka i od południowego zachodu jest góra , która skutecznie uniemozliwia odbiór ze Skrzycznego.
Dopiero 31 lipca , kiedy ruszy Chorągwica we Frywałdzie bedzie możliwośc oglądania MUX II.

Hamer

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: Hamer »

Ja po cichu liczę jeszcze na maj i Częstochowę, o ile się nie myle ma nadawać z mocą 100kW. Jeśli z tamtąd nie dolecii to zostaje czekać na Kraków lub Katowice ;(

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Nardis »

igorlan pisze:
Nardis pisze:.... Idzie odebrać też analog z Praded k36 - niedługo będzie nadawany DVB-t.
Witam kolegę, z Pradeda na k36 już leci MUX1 :)

podrawiam
Witam,

Racja, nie zaglądałem tam ostatnio. Będzie jednak już niedługo kolejny, chyba MUX3 z Pradziada też nadawany. Moc będzie mała ale u mnie uda się odbierać .
A Skrzyczne chodzi ale jednaK raz dobrze raz źle - to wina mojej siatki i lasu króry mi zasłania widok. Niedługo jednak zmieniam system antenowy na czulszy i kierunkowy :)
pozdrawiam,
Nardis

Hamer

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: Hamer »

Od wczoraj Częstochowa na k.39 podobno nadaje, odbiera ktoś coś w okolicy Krzeszowic?

piotr2802

Re: DVB-T Krzeszowice i okolice

Post autor: piotr2802 »

Hamer pisze:Od wczoraj Częstochowa na k.39 podobno nadaje, odbiera ktoś coś w okolicy Krzeszowic?
Niestety ale ja nic nie odbieram z Częstochowy na kanale 39 w okolicach Krzeszowic (miejscowość Frywałd).
Uzbroiłem się w cierplwość i czekam do 31 lipca 2011 kiedy ruszy MUX II z Chorągwicy.

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: djlosiu »

witam mam pytani jak odbieracie z nadajnika z Wręczycy bo u mnie sygnał jest albo go niema.antenę mam skierowaną miej więcej na Bukowno.z Skrzycznego ma stabilniejszy sygnał.

romanodepalma

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: romanodepalma »

U mnie Częstochowa odbiera bez problemu na antenie skierowanej na Skrzyczne ATX91.Za godzinę idę na dach i utawię drugą antenę na Częstochowę TRI DIGIT

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T Olkusz i okolice

Post autor: Nardis »

U mnie także Częstochowa idzie na 90% na ATX 107. Są jednak błędy transmisji bo Ostrawa sieje z boku co powoduje przycinanie obrazu, nawet jak antenę mam ustawioną na Częstochowę. Jak Ostrawa przejdzie z 39k na 51k to problem pewno zniknie.

pozdrawiam,
Nardis

koyakkojot

Re: DVB-T w Miechowie

Post autor: koyakkojot »

Witam,

już teraz można bez żadnych problemów odbierać DVB-T w Miechowie. Ja konkretnie odbieram z miejscowości Charsznica. Posiadam antenę kierunkową UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 którą ustawiłem na kierunek nadajnika Wisła Skrzyczne. Bez żadnych zakłóceń odbieram następujące kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVN, TVN7, Polsat, TV4, Puls, Puls2, oraz dwa kanały z sygnałem testowym. Więc nie ma co czekać na Chorągwice tylko ustawiać na Skrzyczne i oglądać :D

Pozdrawiam

elwood-xp

Re: DVB-T w Miechowie

Post autor: elwood-xp »

koyakkojot pisze:Witam,

już teraz można bez żadnych problemów odbierać DVB-T w Miechowie. Ja konkretnie odbieram z miejscowości Charsznica. Posiadam antenę kierunkową UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 którą ustawiłem na kierunek nadajnika Wisła Skrzyczne. Bez żadnych zakłóceń odbieram następujące kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVN, TVN7, Polsat, TV4, Puls, Puls2, oraz dwa kanały z sygnałem testowym. Więc nie ma co czekać na Chorągwice tylko ustawiać na Skrzyczne i oglądać :D

Pozdrawiam
No proszę, jutro mam w planach wizytę na dachu:) Potestuję.
A jak wyglada poziom sygnału? Sa jakieś artefakty?

Pozdrawiam

koyakkojot

Re: DVB-T w Miechowie

Post autor: koyakkojot »

Artefakty występują ale rzadko

koyakkojot

Re: DVB-T w Miechowie

Post autor: koyakkojot »

poziom sygnału 80%

Zablokowany